ZLATÝ_FOND
  Jenkiiovník
Jenkiiho zápisník o hokeji za móřem 
 
Úvodní stránka

 
ZLATÝ FOND
Pohled profíka
Reportáže
Úvahy
CHATy
Osobnosti
Povídky
Umění
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

Fotoarchiv

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Média a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond

Ledová židle

Pohled
pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr (unikátních IP)
 
 

PHOENIX COYOTES vs LOS ANGELES KINGS

Phoenix(02/05/03 LA, Jenkii)

O lístcích v den zápasu:
Tak je mám, tři lístky na hokej a lístky na Pavarotiho taky. Bylo to na dlouho a na to, kolik by stálo to sedátko na pódiu vedle Pavarotiho jsem se raději už ani neptal. Nejdřív mne totiž pořadatelé vtlačili do fronty na Roulink Stouny. Až skoro u okýnka jsem zjistil, že stojím špatně. Bohužel po přestoupení do správné fronty jsem narazil na černocha,  který stál přede mnou a byl trošku jednodušší. Chtěl lístky na basket. Měl v ruce rozpis sezóny, prstem ukázal na nejbližší datum, a že chce lístky na Denver. Paní u okýnka říkala, že je jí líto, že lístky nejsou ani na tento zápas a ani na jiné zápasy, že celá sezóna je vyprodaná. A pán říkal, že v tom případě, když nejsou lístky na Denver, že chce tři lístky na Houston. A paní, že ani na Houston lístky nejsou, že opravdu celá sezóna je vyprodaná. To už za pán, který stál za mnou a měl silný britský přízvuk začal mrlat něco v tom smyslu, že nestihne práci a ať ten fucking man konečně pochopí, že celá fucking sezóna je vyprodaná. Sám si pro sebe pořád opakoval: devět lístku na Carolajnu na pátek, deset na Calgary, osm na Islanders. Černý pán se však stále nedal odradit a ještě vyzkoušel Portland, Minnesotu či Indianu. To už všichni v řadě koulely očima a to už jsem ho mírně odstrčil a kupoval lístky pro nás. Jestě v dálce ale znělo: A co 11. březen Milwaukee?

Hlavní údaje o Phoenixu:
Generální manažer Phoenix Coyotes: Cliff Fletcher, Wayne Gretzky, trenér: Bobby Francis, vítězství ve Stanley Cupu: 0, farmářská mužstva: Springfield, Missisippi.

O historii Phoenixu:
Hokejový klub
Phoenix Coyotes zaznamenal vstup do mantinelů National Hockey League 22.6. 1979 jako Winnipeg Jets. V roce 1996 byli však „tryskáči“ z finačních důvodů  nuceni opustit Kanadu. K udržení hokeje ve Winnipegu nepomohlo ani hnutí veřejnosti, které uspořádalo sbírku, která vynesla asi 13,5 milionů dolarů. Po přestěhování do Phoenixu a změně majitelů klubu přijali nynější název Coyotes.

O (ne)úspěších Phoenixu:
V roce 1985 a 1987 dokráčeli Kojoti k branám finále divize. V sezónách 1996-2000 byli vždy vyřazeni v prvním kole play off (Anaheim Mighty Ducks, Detroit Red Wings, St. Louis Blues, Colorado Avalanche). V roce 2001 se do play off Phoenix nedostal. O jeho deváté příčce v Západní konferenci rozhodl v souboji s Vancouverem Canucks pouze menší počet vyhraných zápasů. V loňské sezóně 2001-02 byli opět vyřazeni v 1. kole play off, a to Coloradem Avalanche.

O odchodech a příchodech v Phoenixu:
V sezóně 2000-01, kdy po dlouhých jednáních klub koupila skupina podnikatelů kolem Stevea Ellmana a Waynea Gretzkeho, tým opustili největší hvězdy Tkachuk, Roenick, Green. Klub se také zbavil práv na Chabibulina, Renberga a Reichela. Tým doplnili talentovaní mladíci Handzuš, Nagy, Zajnulin. Před začátkem letošní sezóny Handzuš putoval do Philadelphie, opačným směrem putoval brankář Brian Boucher. Z Chicaga přišla posila v osobě Tonyho Amonteho.

O zraněních Coyotes:
Kojoti mají letos nejšiřší marodku ze všech týmů v NHL. Dlouhodobě chybí oba hlavní brankáři Sean Burke a Brian Boucher, nahradil je Zac Bierk. S naraženými žebry se měsíc také trápil Tony Amonte. 1. února finský obránce Ossi Vaanenen při automobilové nehodě utrpěl zranění kolene. Po skončení exhibičního Utkání hvězd ho na Floridě při čekání na taxík porazilo auto, řízené devadesátiletým mužem.

O zraněních Kings:
 Již 27 zápas v pořadí vynechává centr prvního útoku Jason Allison, stále chybí Adam Deadmarsh a nedávno se ukázalo, že určitě zbytek základní části vynechá i brankářská jednička Felix Potvin. Ve formacích Kings také chybí Ian Lapperiere.

O zápase:
Vlažné tempo provázelo celý zápas. V 5. minutě první třetiny Heinze otevřel skóre hry. Stav byl 0:1 pro Kings. Krále pěstních soubojů Lapperiera velmi kvalitně nahradil Flinn a odseděl si tak společně se soupeřem Nazarovem 5 minut na trestné lavici pro rvačku. 13. minuta přinesla vyrovnání, při přesilové hře Phoenixu skóroval Ramzi. 1:1. V 17. minutě však odpověděl dělovkou Frolov a zvýšil na 1:2. Ve druhé třetině zařídil Sneider náskok Kings na 1:3. V 19. minutě pak Kojot Briere stáhl náskok na 2:3 krásnou žabičkou za Storrova záda.  Ve třetí třetině zápasu se Rassmusen zvýšil náskok na rozdíl dvou gólů. 2:4 pro Kings. Poslední minuta utkání přinesla nejdramatičtější okamžiky celé hry. V přesilové hře 6 na 5 při odvolání brankáře Bierka se ještě podařilo Kojotům upravit konečný výsledek na 3:4. Branku vsítil Langkow.

O Pálffym oficiálně:
Žiggy Pálffy, rodák ze Skalice. V roce 1994 debutoval v NHL za tým New York Islanders v zápase proti Calgary Flames. V roce 1999 přešel do týmu Los Angeles Kings společně s Bryanem Smolinskym. Slovenský hokejový reprezentant. Držitel zlaté medaile z loňského světového šampionátu. Přítelkyně Zora. Fanoušek automobilů Porsche Turbo 911 (černé) a Jaguar. Vášnivý hráč tenisu. Majitel pudla.

O Pálffym neoficiálně:
Ty brďó, nemá to nějaký rychlý posun, že by ten Žigyn třeba začal bruslit?
Bacha, Žiggy na ledě, to je nebezpečí pro obě dvě mužstva!
Kde je Pálfik? Neboj, on přijíždí až ve druhé či třetí vlně, dívej. Hm, a někdy nepřijede vůbec, že jo.
Hm, tak to ho asi Jamie (brankář) musel málo roztlačit, že nedojel ani do útočného pásma. Můžeš mi prosím vysvětlit, jak může pravé křídlo jedné z elitních formací stát při přesilovce uprostřed obranné třetiny, přesně na modré čáře, opírat se o hokejku, sundat si rukavice a šťourat se v nose?
Čoveče, on, když mává na vystřídání, tak to je jak kdyby mával na taxík.

Pittsburgh Penguins vs. LA Kings

(42.12.2002 LA, Jenkii)
 Tak po dlouhé době opět na hokeji. Na dnešní den Kings podle rozpisu připadl opravdu speciální soupeř. Do Los Angeles poprvé v tuto sezónu zavítal bájný Pittburgh Penguins. Hokejový tým kolem něhož se nejednou zatočila hokejová historie.

PenguinsNa mapě hokejového světa se Pittsburgh objevil na začátku sezóny 1967-68. Tehdy NHL přibírala do svých řad 6 nových členů. Do tehdejšího týmu s názvem Pirates, natož do ledního hokeje v tomto městě však neměli manažeři mnoho chutí investovat příliš finančních prostředků. V sezóně 1969-70 však Pirates již vešli do podvědomí hokejových fanoušků jako jedni ze semifinalistů Stanleyova poháru.
Novodobá historie se v Pittsburghu začala psát dnem 9.6. roku 1984, kdy si klub vybral Maria Lemieuxe jako hráče číslo jedna v draftu NHL. A právě toto jméno je nerozlučně spjato s historií celého klubu. Mario byl již v té době považován za nástupce Waynea Gretzkého, což svými výkony ukázal již v první sezóně NHL a byl vyhlášen nejlepším nováčkem soutěže. Nedlouho před Mariovým příchodem vedení uvažovalo o azylu někde v sousedních městech, jeho příchodem se však všechno změnilo. Hokej v Pittsburghu začal táhnout.
V sezóně 1988-89 nový generální manažer klubu Tony Esposito při rozsáhlých nákupech angažoval nového gólmana Toma Barrasse, protože jako bývalý brankář sám věděl nejlépe, že na tomto postu staví celý tým. V následující sezóně se na silném týmu (obrana Paul Coffey, Zarley Zalapski, útok John Cullen, Rob Brown, Kevin Stevens, Mark Recchi a Phil Bourque) podepsala Mariova 21 zápasová absence a Penguins tak obsadili jen 17. místo v celkové NHL. Neúspěch znamenal v sezóně 1990-91 výměnu generálního vedení. Na postu manažera klubu se objevil Craig Patrick, který do týmu přivedl veterána B. Trottiera, talentovaného Jaromíra Jágra a trenéra Boba Johnsona, tehdy 59-ti letého muže, který přivedl v roce 1986 Calgary Flames do finále Stanley Cupu. Zranění zad Maria Lemieuxe bylo však až příliš vážné než aby vůbec nastoupil na led. Pohádky se však dějí i v dnešní době a když už to vypadalo, že Pens nepostoupí ani do play off, vrátil se Mario „zachránce“ mezi mantinely a i přes silné bolesti pomohl týmu nejen k postupu do play off, ale i k získání historicky prvního Stanley Cupu pro Pittsburgh, když ve finále tým porazil Minnesotu.
Do sezóny 1991-92 nastoupili Tučňáci s černou páskou na dresu. Jejich trenér a miláček celé hokejové ameriky Bob Johnson zemřel. Po celých 4 letech strávených v důchodě se tak na trenérskou lavičku vrátil Scotty Bowman a s Penguins se mu podařilo obhájit vítězství Stanleyho poháru. Tentokráte ve finále vyřadili Chicago. Tučňáci se ovšem opět začali potýkat s problémy finančního rázu a dokonce to vypadalo, že se Pittsburgh s NHL rozloučí. Novým majitelem klubu se stal H. Baldwin.
Rok po triumfálním obhájení Stanley Cupu byl však Pittsburgh vyřazen již ve čtvrfinále New Yorkem Islanders, další sezónu to doháhli jen do 1. kola  play off. Sezóna 1994-95 se dokonce musela obejít bez Maria, který ji pro nemoc a únavu celou vynechal. V této sezóně Tučnáci skončili ve 2. kole play off na hokejkách New Jersey Devils. Odpočinutý a vyléčený Mario v sezóně 1995-96 opět naskočil na led. I když byl tým v tomto období posílen o mladé talenty jako Zubova a Nedvěda  přesto Tučňáci skončili ve 3. kole play off, kde je vyřadila Florida. 1. kolo play off Stanleyova poháru sezóny 1996-97 bylo nejen posledním vystoupením Pittsburghu v tomto roce, ale i posledním vystoupením Maria na ledě NHL, ukončil tak svou aktivní hráčskou kariéru.
Velkou díru po Mariovi dokonale zacelil český útočník Jaromír Jágr. Třikrát za sebou v nadcházejících sezónách získal Art Ross Trophy a jednou i Hartovu trofej, nejcennějsí individuální ocenění v NHL. Zpráva o finanční neschopnosti klubu v roce 1999 nebyla nikterak příjemná. Nejdůležitější v tahanicích o nového vlastníka však bylo, že klub zakoupil sám Mario Lemieux, který tak odvrátil jeho finanční krach. A v půlce sezóny 2000-01 právě Mario způsobil největší senzaci NHL, velmi nečekaně se rozhodl pro návrat mezi mantinely. Výkony Penguins pod vlajkou českého kouče Ivana Hlinky letěly strmě nahoru. Jágr si počtvrté za sebou vysloužil Art Ross Trophy a Tučňáci své hokejky složili až ve finále východní konference.
Pohoda a klid v Pittsburghu však skončily, po sezóně  dne 11.7. 2001 musela být z finačních důvodů vytrejdována hvězda kapitána Jágra do Washingtonu. Jeho přestupem se sice „trochu“ manažerům Tučňáků ulevilo, ale pro mužstvo to zaznamenalo citelnou ztrátu ve svých řadách. Do úvodu sezóny 2001-02 Pens v čele s hlavním trenérem Ivanem Hlinkou vstoupili 4 porážkami a vedení se rozhodlo pro změnu na trenérském postu. Novým koučem se stal Rick Kehoe, kterému zbyly postupně jen trosky mužstva. Postupně se zranili Straka, Lemieux, Kovaljov a zdravotní problémy provázely i Langa. Tučňáci tak jen mohli smutně z dálky zamávat play off, do kterého se poprvé od roku 1990 nedostali.
Hokejový klub Pittsburgh Penguins do současné sezóny vykročil s 31.159 mil.$ rozpočtem (pro porovnání rozpočet letošním sezóny stojí manažery LA Kings 43.317 mil.$, přičemž 8 hráčů pobírá 2 mil.  plat a nejlépe placeným hráčem je Žiggy Pálffy se svým 7.250 mil.$ ročním příjmem) a s velkou nadějí vyvarovat se letos „zdravotní“ smůly a dosáhnout tak na brány play off. Tým na konci léta opustil Robert Lang, který zamířil za Jágrem do Washingtonu. Ale i tak má mužstvo pod velením Lemieuxe v této sezóně své silné opory: brankář Hedberg, křídla Kovaljov, Mozorov, Straka, centr Hrdina a šanci dostávají i Sivek s Kraftem.

Do Staples jsme dnes dorazili s časovým předstihem a museli jsme uznat, že pořadatelé mají vždy něco „nového“ po ruce. U vchodu jsme byli odbarováni malým plakátkem s Kings a v obchůdku se suvenýry jsme objevili veřte nebo ne „Kačenky“. Chcete, aby se vám přímo ve vaně proháněli vaši fialoví miláčci? Kupte si plovoucí „Kačenky“ v podobě Jasonka Alisonka či Adámka Deadmarshovic.
Zda se Pens podařilo vyhnout se zraněním se zatím říct nedá. Například dnešní utkání se muselo obejít pro zlomené zápěstí bez Alekseye Mozorova, pravého křídla první formace, který 7.8.2002 podepsal s Pittsburghem novou smlouvu, Dicka Tarstroma, který přišel z NYI, a který si léčí zlomenou nohu a Martina Straky, který si zotavuje pohmožděný kotník. V sestavě také chybí čeští defensmeni Josef Melichar a Michal Rozsíval. Oba mají zdravotní problémy s rameny.  Naopak šanci pro dnešní večer dostali Michal Sivek a  Milan Kraft a také Brooks Orpik a Ross Lupaschuk, kteří byli povoláni do elitních řad Tučňáků z farmy ve Wilkes Barre. Tučňáci ještě k tomu předcházející 4 zápasy prohráli (PIT-NJD 1:3, NYI-PIT 6:3, PIT-TOR 2:4, PIT-SJS 2:5). Kings se na soupisce obešli „jen“ bez Lubomíra Višňovského, který má problémy s nataženým zádovým svalstvem a jehož v obraných pozicích nahradil 26-ti letý Joe Corvo.
Úvodní buly ve středovém kruhu v podání Hrdina-Alison zahájilo 1. třetinu utkání. V této části hry předvedly proti rozjetým Kings zadní řady Pens několik ukázkových lekcí ze školní učebnice obranných zákroků a tím naprosto hatili všechny jejich akce. Skvělá práce defensmenů Tučňáků úplně zaměstnávala celou „fialovou“ pětku a tím vyvstával volný prostor pro Maria a jeho nebezpečnou střelbu. V 10. minutě Hrdina na modré čáře zachytil puk, přihrál Kovalevovi, ten Lemieuxovi a Mario naservíroval puk zpětnou přihrávkou opět Kovalevovi stojícímu již za brankou. Po chvíli váhání nepozorovaně zašoupl kotouč do volného prostoru mezi Potvinovým betonem a tyčkou. Stav utkání 1:0 pro Pens a v počtu již 17 gól pro Kovaleva v této sezóně.
A máme tu novou hru pro pobavení. No Name. S populární slovenskou hudební skupinou téhož jména to však nemá nic společného. Jde jen o to, že vybraný divák musí uhodnout co nejvíce jmen slavných osobností, které jsou promítany na velké obrazovce, aby se ostatní mohli smát, jak je hloupý, že nikoho nepozná.
Světlým okamžikem první přestávky měl být pozdrav z domova v podobě dvanáctky Plzně, které ve Staples čepují! Jiskřičky v mým očích absolutně zhasly při pohledu na cenu „importovaného“ zlatavého moku. Deset doláčů za krígl nedám. To si raději počkám až zase Arménci dostanou „Staro Bruno“, cena 5 doláčů za 6 třetinek.
Ve 2.třetině Kings pokračovali ve velmi jednoduché taktice hry. Hlavně neoslabovat tým trestnými vyloučeními, každá brusle s hokejkou na ledě jsou pro toto utkání potřebné, znělo jednodnačně z úst trenéra Murrayho. Na ledě se postupně síly vyrovnaly, že by přece jenom bylo Tučňákům na jihu horko? Výlety Králů dokonce končí již před Hedbergem. Ve 12. minutě dostali Kings šanci k vyrovnání v přesilové hře, když na trestné lavici odpočíval Nieminen. A Pálffy za spolupráce s Allisonem a Schneiderem si tuto šanci nenechal propást. Skóre je 1:1. Radost však netrvá dlouho. Ve 13. minutě je situace opačná, na trestné lavici sedí Eloranta a Hrdina zvyšuje na 2:1 pro Pitsburgh za asistence Lemieuxe a Kovaleva.
Ve druhé přestávce tu jsou „naše vaše“ oblíbené Pins (kuželky). Dnes to bylo o to zajímavější, že v jednom z hráčů jsme poznali dívku, která seděla řadu po námi. Vyhrála, shodila všechny.
Do 3. třetiny nastoupili Kings s velkým odhodláním zvrátit stav utkání v jejich prospěch. Trestná lavice tentokrát zela prázdnotou, což je velmi nezvyklé oproti obvyklému zahřívání až 8 hráči z Kings na zápas. A  tak se bojovalo. Tučňákům se postupně vytrácel úsměv ze rtů, protože se nechali zatlačit do svého obranného pásma. 9. minuta této třetiny opět přinesla pocit štěstí a síly do řad Kings. Craig Johnson vyrovnal stav skóre po asistenci Belangera a Smolinskeho. Stav byl 2:2 a byl i to stav konečný po této části utkání.
V prodloužení Pens snad uspokojeni „alespoň“ jedním bodem již úplně rezignovali a jen zmateně pobíhali sem a tam na kulaté ledové kře ohraničené mantinely. Kings měli neuvěřitelné šance, které však vždy skončily v lapačce vynikajícího brankáře Hedberga. Ale přece se jenom svého štěstí dočkali a 38 sekund před vypršením hrací doby prodloužení dává Schneider vítězný gól. A tak tedy konečný stav dnešního zápasu Pitsburgh Penguins vs. Los Angeles King je 2:3 pp.

Los Angeles opět na příjmu

(12/13/02, LA, Jenkii)
KINGS Mnohokrát přejela rolba lední plochu ve Staples centru a mnoho gólů padlo do brankářské sítě od mé poslední návštěvy NHL (10/17/02 Colorado-Los Angeles 4:1). Pracovní povinnosti jsou přece jenom pracovní povinnosti a ošidit je zkrátka nelze. Takže co se vlastně děje za tou „velkou louží“ ve „Městě Andělů“ tam, kde Pacifik přináší studené vlny na západní pobřeží Spojených Států? Nutno především podotknout, že děním v hokejovém klubu Los Angeles Kings se nikdy nezaplňují titulní stránky sportovních novin. Žije si svým životem tak trochu na úkor obrovské pozornosti, kterou na sebou poutá zejména oblíbenější basketbalový tým LA Lakers. Ale i přesto všední život Kings není až tak nudný jak by se mnohým zdálo.

Hrací plán NHL se v současné době přehoupl do své druhé čtvrtiny. V k dnešnímu dni (12/13/02) pomyslnou celkovou tabulku na prvním místě vede s přehledem klub Boston Bruins, i když za obě dvě poslední utkání nezískali ani bod (Ottawa-Boston 5:2 a Montreal-Boston 4:2), za 30 odehraných zápasů mají na kontě 42 bodů. Na posledním 30. místě se usadil tým Altanty Thrashers s pouhými 18 body za 27 odehraných zápasů. Jako za překvapující jsou označnovány dosavadní výkony týmů Minnesota Wild, Tampa Bay Lighting, St. Louis Blues. A naopak zklamáni výsledky mohou být prozatím nejenom fanoušci týmů New York Rangers, Toronto Maple Leafs a Washington Capitals.
LA Kings zaujímají se svými 31 body za  28 odehraných zápasů 14. místo (11 výher, 9 proher, 4 remízy, 1 výhra v prodloužení, 3 prohry v prodloužení, skóre 76:71), což v Západní konferenci odpovídá 8. místu a v Pacifické divizi místu 3. Pacifické divizi v současné době vévodí tým Dallasu Stars a se svými 39 body se v Západní konferenci společně dělí o první příčku s klubem Minnesota Wild.

Kings se v tomto období potýkali zejména se zraněními klíčových hráčů, postupně se jim  rozpadla elitní první formace. V zápase s Atlantou (10/29/02 LA-ATL 4:0) se centr první řady Jason Allison střetl s Andy Suttonem. Tvrdou srážku obou hráčů odneslo Allisonovo koleno. Nejhorší prognózy stanovovaly jeho návrat na konec ledna. Ally však  chyběl  “jen” 15 her a 12/05/02 zvovu obul brusle a vyjel bojovat proti Predátorům z Nashvillu (NAS-LA 3:2). Diagnóza vyvrtnutého kolene vyřadila Mikku Elorantu od 11/05/02 na 5 her. Do sestavy Kings se tak po dlouhé době vrátil Aaron Miller, obránce, který přišel do LA společně s Adamem Deadmarshem z Colorada a na začátku sezóny prodělal operaci břicha. Od utkání LA s Dallasem musel být na listinu zraněných hráčů zapsán také již zmiňovaný Adam Deadmarsh. Levé křídlo 1. řady mělo absenci na ledě do 12/08/02. Místo něho byl z AHL z týmu Manchester Monarch na zápas s Floridou povolán Pavel Rosa (FLO-LA 5:2). Od 11/26/02 v sestavě pro natáhnutí zádových svalů chybí obránce třetí řady Lubomír Višňovský. Náhrada za něho přišla opět z farmy, a to v podobě Jasona Hollanda, který minulou sezónu za Kings odehrál 3 zápasy. Od 11/08/02 se do sestavy postupně zabudovala největší hvězda Manchester Monarch Michael Cammarelli, 20-ti letý mladík, do kterého Kings vkládají mnoho nadějí. V zápase s Edmontonem Oilers slavil svou první branku v NHL (LA-EDM 4:1).

Jediný vír do jinak klidných hokejových hladin v Los Angeles vnesl trejd Jaroslava Bednáře a Andrease Lilji za Dmitrije Juškijeviče z Floridy Panthers. Dmitrij si floridského slunce dlouho neužíval, před sezónou totiž přišel z Toronta výměnou za Róberta Švehlu. Sám přiznal, že odchod do LA King byl pro něho zklamáním. Bednář byl vyměněn do nejmladšího týmu v NHL, věkový průměr je  zde 25 let. Jaroslav je v sestavě jediným Čechem, zato patnáctým evropanem. Změna mu byla zatím ku prospěchu, v prvním zápase za barvy Floridy, paradoxně přímo proti King, si zapsal 2 asistence a v utkání proti Vancouvru vstřelil svůj první gól v sezóně (VAN-FLO 5:2).

Neopominutelné jsou ještě ve výčtu dění opět boxerské vložky Iana Laperriera, které byly téměř na zápasovém pořádku. Takže jen pro suchý výčet: VAN-LA 2:2p (10/19/02) 2. třetina, 5 min pro  rvačku, LA-NYR  6:2 (10/25/02) 2. třetina, 5 min pro  rvačku ,  LA-ATL 4:0 (10/29/02) 1. třetina, 5 min pro rvačku s osobním trestem a 11/05/02 dokončil Ian hattric v zápase LA-SJS 2:5, kdy ve 3.třetině dostal 5 min. pro rvačku. Od té doby Ian seká dobrotu :o)))

A co tomu všemu na závěr říkají statistické tabulky? Čelu celkového bodování vévodí Mário Lemieux se 16 góly a 37 přihrávkami na svém kontě. 17. místo patří momentálně Jaromírovi Jágrovi (15+14). Na 67. pozici se objevuje nejlepší z Kings Žiggy Pálfy, kterého zdobí 9 vstřelených branek a 13 asistencí. Do čela nejlepších obránců King se vyšvihl českobudějovický rodák Jaroslav Modrý, který v zápase s Edmontonem vstřelil již svou 7 branku a nyní je s vizitkou 8+10 na celkovém 13. místě v bodování defensmenů, těsně následovaný Jaroslavem Špačkem z Columbusu. A pro úplnost uveďme, že bilance brankáře “kocoura” Felixe Potvina je 23 zápasů, 53 inkasovaných branek a průměr 90.48.

Tak to se všechno děje na druhé straně světa. V sobotu Kings vyjedou opět na lední plochu, do Staples se přivalí Tučňáci z Pittburghu.

lavinyNa vlastní oči COL vs. LAkrálové

(10/17/02 LA, Jenkii) Do Los Angeles se přivalila velká Lavina z Colorada. Oproti usedlejším Kings, kteří si svou stálou pozici v NHL budují již od roku 1967 s menšími či většími úspěchy, hokejový tým z Colorada má za sebou velmi rušnou a velmi úspěšnou „novodobou“ historii, která se datuje od roku 1995. Tehdy se majitelé hokejového týmu Quebec Nordiquesrozhodli, žez finačních důvodů svůj tým přesunou do Colorada, kde v té době žádný hokejový klub nepůsobil. Dříve zde existoval hokejový klub Rockies, který se však odstěhoval a v roce 1982 přejmenoval na New Jersey Devils.

Již první sezóna znamenala pro Avalanche velký úspěch, vyhráli Stanley Cup, o němž v Quebecu jen snili. Zisk poháru přinesl slávu trenéru Marcu Crawfordovi, který břímě odpovědnosti snesl na bedra útočníků Joe Sakica, švédského reprezentanta Petera Forsberga, obránce Adama Footea a především skvělého gólmana Patricka Roye. Vedení Colorada se snažilo udržet vítěznou kostru mužstva i v následujících letech a za každého kvalitního hokejistu přišla rychle adekvátní náhrada. Přesto se jim podařilo opětovně získat Stanley Cup až za dlouhých 5 let, v sezóně 1999-00, kdy i přes velké zdravotní potíže Forsbergra ve finále porazili tým Dallas Stars.

I do začátku letošní sezóny tým Colorada Avalanche vstupuje se silnými oporami, Royem, Blakem (v roce 2000 přestoupil z LA), Sakickem, Forsberbergrem, Footem a Morrisem (před sezónou se vrátil z Calgary).Klub nemá nouzi ani o posily z České republiky, působí zde Milan Hejduk (od roku 1998), Václav Nedorost, Radim Vrbata a velké šance se také vkládají do mladičkého defensmena Martina Škouly. Klub se však musí obejít bez Dariuse Kasparaitise a Raye Bourquea, který ukončil kariéru. Do hry také několik prvních týdnů nezasáhne Hinote, který podstupuje rekonvalescenci po úrazu nohy.

LA Kings nastupovali do dnešního zápasu bez poskvrny. Včera si Kings v místním derby s nedalekým Anaheimem odvezli další tři body (LA-ANA 4:2) a tak jejich dosavadní vizitka byla více než výborná. Čtyři odehrané zápasy, čtyři výhry. V derby s Kačery z Anaheimu však nenastoupil Pálfy, který se zapsal na listinu zraněných hráčů a tak na se jeho postu objevil Jaroslav Bednář. Colorado za sebou mělo zatím jenom dva zápasy, které skončily jednou remízou (Dallas-Colorado 1:1) a jednou prohrou (Boston-Colorado 2:1).

<>

Na dnešní zápas s námi jeli manželé Nadin a Francis, oddaní fanoušci Avalanche, oba totiž pochází z Quebecu. Cestu ke Staples tedy provázely slovní přestřelky, kdo že to dnes vyhraje a kdo je tady dneska „socks“ (ponožky, oblíbený pokřik fanoušků Kings na soupeře). Nadin byla rovněž překvapena, že Hašek už je „tak“ starý, že musel odejít do důchodu. Před zápasem jsme navštívili obchůdek se suvenýry, kde jsme byli ohromeni zjištěním, že ač nedaňoví přispěvatelé, ale přispěvatelé se svým skromným platem do Bank of America máme 45% slevu na všechno zboží, takže dres by nás vyšel na pouhých 115$, ale i tak je to suma, která je stále přemrštěná.

Na úvodní slavnostní buly pozvali pořadatelé Serenu Williams, aby tak upozornili na blížící se tenisové mistrovství, které se bude konat právě ve Staples. Každý zápas NHL se zahajuje hymnou s živým zpěvem. Tentokráte tuto poctu měl extravagantní mladík, který uprostřed zapomněl slova a simuloval to na ztrátu dechu, diváci ho vypískali.

První třetina hry byla ve znamení nesoustředěnosti hráčů Kings, od prvních minut se trápili zejména s přesností přihrávky. V páté minutě Petr Forsbergr využil přesilovou hru, kdy na trestné lavici dvě minuty odpočíval Chartrand Brad, a otevřel tak skóre hry. Kings prohrávali 0:1. Oživením celé této třetiny se staly pěstní souboje hokejisty Iana Laperrierea, který ukázal, že i v boxingu je velmi silným soupeřem. První potyčka byla pro diváky jako bonus a byla nepotrestána. Ovšem v osmé minutě si pro své pěstní hrátky vybral M.Keanea, se kterým se podělil i o místo na trestné lavici, 2 minuty za hru vysokou holí plus 2 minuty za hrubost. Konec třetiny Ian dovršil ve velkém stylu s 5 minutovým trestem na triku pro rvačku společně s D. Smithem.

V době přestávky pořadatelé v Staples předvedli zatím nejlepší show, která zde může být viděna. “Bowling” na ledě. Tam kde stojí branka se postaví velké kuželky. Vybraní soutěžící vyfasují chrániče a helmu. Na červené čáře se zahákne velké pružící lano a napne se jako luk, do středu této tětivy si pak sedne soutěžící na pekáči a jako šíp se odpálí přímo na kuželky. Kdo jich shodí více, vyhrává.

V druhé třetině trenér Andy Murray našel a vštěpil svým hráčům Kings účinný recept na rozluštění hry Avalanche a konečně se začal hrát pohledný hokej plný kombinací. I v této třetině měli rozhodčí přísný metr na oba týmy, které si tak rozdělily trestné minuty přesně na polovinu, tři 2 minutové tresty pro Colorado a tři pro LA. Sedmá minuta znamenala pro Kings konečně vyrovnání. Ve vlastním oslabení dokázal Belanger za spolupráce již umírněného Laperriere skórovat. Stav byl 1:1.

Další ze zřejmě oblíbených her pro pobavení návštěvníků je lépe řečeno “ksichtěná”. Jestliže se objevíte na obrazovce, část obličeje vám obrazovka zdeformuje a čím víc se ksichtíte, tím víc jste hnusní a všichni se tomu smějí.

Třetí třetina byla pro hráče Kings osudová a znamenala pro ně úplnou sněhovou kalamitu. V páté minutě se „Lavina“ opravdu utrhla. Ze hry byl vyloučen za podražení Adam Foote, mimo jiné vášnivý hráč lacrossu. Silný nápor Kings na branku soupeře byl neúčinný, a když v čase 06:23 právě „Footer“ spurtoval z trestné lavice na lavici střídací, tak si prostě nemohl nechat neuniknout puk, který dostal přímo na hokejku a po exhibičním nájezdu na Potvina upravil stav hry na 2:1. A Lavina z Colorada se valila dále. Ve třinácté, chcete-li tedy osudové minutě ukázal Petr „Foppa“ Forsberg, proč se mu právě říká „frajer“ a předvedl další exhibiční akci, tentokráte za Potvinou brankou. S důmyslem a vtipem nejprve naznačil přihrávku na jednu stranu a pak se s lehkostí jemu danou přemístnil na stranu druhou. Jediný kdo se přemístnit nestihl byl právě Potvin a „Foppa“ mohl „frajersky“ zavěsit do odkrytého prostoru u jeho pravého betonu a zvýšit stav na 3:1. Pacifickým sluníčkem ošlehaní Kings byli zavaleni až po krk sněhem z Colorada a přestali naprosto dýchat. Přímo přírodní katastrofu ještě ve dvacáté minutě umocnil Joe Sakic, který ukončil stav zápasu na konečné skóre 4:1.

Na hokej pro Igráčka

(10/12/02 LA, Jenkii) Po strávení hnusného odpoledne na pláži, které se prostě MUSELO strávit na pláži, kde vál šílený a studený vítr, kde sluníčko ani nevykouklo z mraků, kde o kousek dál kouřily komíny a každou chvilku přeletělo velmi nízko letadlo z nedalekého letiště, po vytřepání písku s černým nádechem z vlasů, uší, nosu, baťohu a já nevím čeho ještě, po odloupnutí kusu asfaltu z nohy a po konstatování "Jéje, tak jsme vyjeli trošku později, no nic asi nestihnem hymnu" (spíš to vypadalo, že nestihneme zápas celý a ne "jenom" hymnu), po tomto skvělém dni a po tom všem jsme teda vyrazili na tu slavnou NHL. Měly mě prý provázet nadšení a nervozita, přece vidět prvně NHL na vlastní oči, prý je že je to zážitek na celý život. No mě spíš provázel hlad o jakém se nesnilo ani Meresjevovi, když se plazil x dní pro jídlo.

Podařilo se nám zaparkovat na "levném" parkovišti, ale i tak nás to stálo 7 dolarů, ale čím blíž jste u Staples centra, tím dražší je parkovné. Staples centrum je opravdu úchvatné i zblízka (Pozn. Omluva: Staples centrum se nachází na jih od mrakodrapů v Downtownu a ne na západ, jak bylo psáno minule). Vstup do haly proběhl bez problémů a s trojí bezpečnostní kontrolou. Při každém návštěvě hokeje tu dostanete nějaký upomínkový předmět zdarma. Tentokráte lidi nálákali na hokejové pinčlíky, něco jako náš Igráček, ale jsou to hokejisté Kings. Po orazítkování vstupenky jsme tedy u dalšího pultíku dostali žlutý lísteček, se kterým jsme museli k dalšímu pultíku, tentokráte někde nahoře a tam jsme teprve mohli dostat ty pinčlíky. Nadšení z toho, že si budu moci doma hrát za dlouhých zimních večerů hokej s figurkami se rozplynulo, když jsme zírali na JEDNOHO pinčlíka. Slovy jednoho. Za to byl alespoň kapitán Mattias Norstrom. No zkrátka to amíci umí, na první vyprodaný zápas nalákají diváky a dalšího pinčlíka dostanete jen tehdy, když přijdete na NÁMI vybrané zápasy, samozřejmě na ty ne moc atraktivní. No ale pan kapitán Norstrom je super otáčecí, akorát má jednu vadu a to tu, že mu nedrží hokejka v ruce, ale to je u hokejisty docela přehlédnutelný detail.

Ještě jedna poznámka před zápasem samotným. Jelikož americký kontinent se nachází na obráceně straně světa, musí tu být zkrátka všechno obráceně. Takže jdete-li na zápas Detroit-LA, musíte se dostavit do LA, kdyby jste však chtěli jít na zápas LA-Detroit musíte zajet do Detroitu. Dokonce se musíte naučit počítat i čas obráceně, protože na kostce běží odpočet třetiny.

Místa na tento zápas se nám už ani v předprodeji nepodařilo sehnat u sebe, sektor jsme zvolili však úžasný. Bylo to hodně nahoře, ale ve Staples je vidět odkudkoli a přímo pod námi se nacházelo komentátorské centrum, takže nebylo nouze ještě o záběry "navíc". Ovšem jako bonus k tomuto místu přidali asi pořadatelé histerickou ženu, které bylo něco mezi padesáti a smrtí, a která neustále řvala Kiiinggs, lets gooo maaaj kuuukiiiii ( pozn. speciání americké sušenky cookies- takové naše bebe dobré ráno s víc čokolády). Ale co by člověk pro hokej neobětoval.

V dnešním zápase se tedy měly střetnout hokejové týmy, které své úvodní zápasy vyhráli (Pho-LA 4:1, San Jose-Det 3:6). Staříci z Centrální divize přijeli mladíkům na Pacifické pobřeží ukázat jak se hraje hokej v podání trojnásobného držitele Stanlyova poháru. Na úvod nutno říci, že hvězdná soupiska Rudých křídel zaznamela od minulé sezóny několik změn. Na otázku Co bude, až odejde Dominik Hašek do "důchodu"? odpovědělo vedení Detroitu nejlíp jak umělo. Za 9 milionů dolarů za sezónu angažovalo "Cuja" Curtise Josepha, který má za sebou 4 úspěšné roky v Torontu. Taktéž otázku hlavního trenéra vyřešili bravurně. Stal se jim Bownanův (těžko už asi někdo překoná Scotty Bownana, který celkem děvětkrát držel pohár nad hlavou coby trenér) dlouholetý asistent Dave Lewis, který celý tým zná od A do Z. Rudá křídla se však také nejméně v první polovině základní části musí obejít bez kapitánské opory Steva Yzermana, který má za sebou náročnou operaci kolene. Kapitánskou roli a odpovědnost s ní spojenou nyní převzal Sergei Fedorov. Připomeňme, že v sezóně 1993-94, kdy Yzerman chyběl na 25 zápasů, Fedorov vyhrál Hartovu trofej pro nejužitečnějšího hráče. Co se týče českých hráčů, tak svou v pořadí čtvrtou sezónu zahajuje za barvy Detroitu mohutný a velmi mladý (22 let) Jiří Fischer, jehož velkým učitelem je jeho parťák na ledě v obranném pásmu již 40-ti letý Chris Chelios (pozn. Chelios není zdaleka nejstarším hráčem v Red Wings Detroit, Igorovi Larionovi je dokonce 41 let). Další Čech Ladislav Kohn putoval do Calgary.

Nakonec jsme tedy přeci přišli "jenom" o tu hymnu a "jenom" o první gól Kings, který prý dal "Ally" Jason Allison, mimo jiné majitel svého vlatního ostrova, kde žije s manželkou Christine a svými dvěmi dětmi. A toto jméno se vůbec stalo jménem klíčovým pro celý tento zápas. Bojovnost, rychlé tempo, náhlé úniky před branku soupeře, mistrovství zadáků a skvělé zákroky gólmanů, to byla první třetina zápasu. 14. minuta této třetiny vdechla dramatičnost do hry samotné. Rudé Křídlo Drapper Kris po chytré zkřížené přihrávce od Bretta Hulla si nenechalo ujít příležitost a vyrovnalo skóre hry. 1:1. V minutě osmnácté obrněný Rudý Tank z Detroitu Jiří Fisher byl poslán k zchlazení na trestnou lavici za zákrok vysokou holí do tváře božského Allyho, kterého od teď zdobí čerstvý šrám na rtech. A kdo jiný než Ally se mohl pomstit za takovou ránu. Pomsta byla krutá a znamenala tak druhý puk, který musel Joseph vylovit ze své branky. Asistenci si připsali Modrý a Pálffy. A aby byla pomsta ještě sladší a aby se ukázalo, kdo je opravdovým Kingem na ledě, za 14 sekund od gólu Allyho se přidal i Chartrand Brad a upravil tak stav na 1:3. Po siréně ukončující první třetinu se na ledě strhlo ještě menší vyřizování si účtů, na jehož konci si King Laperriere připsal 2 minuty do trestního rejstříku za hrubost.

Nudíte se při oddechu hokejistů, tak je tu pro vás JUKE BOX. Vyberte si teď: U2, Tom Petty nebo Black Sabbath....Joooo...Black Sabbath a jejich Iron Man a jdeme na to... Celá první přestávka byla o rekognoskaci terénu mimo led. Po vystojené frontě na něco k jídlu, protože už nebylo možno poslouchat ukrutný řev prázdného žaludku následovalo tvrdé zjištění u krámku s dresy. Takže, dámy a pánové, jestli si myslíte, že když si celý měsíc s prominutím od huby utrhnete chleba a ušetříte si tisícovku na dres, tak nevím, co by jste dělali tady. Dres LA Kings, dámy a pánové, tady stojí celých nefalšovaných 230 $, což je suma, kterou jsme zhruba investovali do zápasů na celou sezónu a suma, kterou v přepočtu asi dal taťka Roj za "originál" dres Dopity, to nevím, co by jsi Roji musel dát za originál dresu Haškova. Zlatí naši "Charouzové". No ale jak bylo vidět, tak láska k hokeji je prostě láska k hokeji, to se nedá nic dělat. Když si vezmem, že zápas byl vyprodaný, oficiálně 18177 lidí a asi tak zhruba, aby jsme jim nekřivdili, 15 000 z nich mělo dres, takže 15000 krát 230 a krát 30 je 103 500 000 Kč viděno na vlastní oči. Tak to už je co říct. A to nepočítám další zbytečnosti jako výstroj hokejistů, kšiltovky Kings apod.

Druhá třetina se hrála v méně svižnějším tempu než první a oba týmy si nepřipsaly žádný černý ani červený puntík na výsledkovou listinu. Ale ani v této třetině nebylo nouze o skvělé okamžiky, v nichž se předvedly zejména oba brankáři. V mysli mně však utkvěl jeden zákrok Allyho, za který nebyl potrestán. Bez ostychu skoro přímo před sudím přizemnil ze zadu hokejkou u krku jedno Rudé Křídlo na plexisklo. Křídlo přestalo mávat, zrudlo ještě víc, a odtáhlo se na střídačku, ale božský Ally se dále věnoval hře. Božskost místního Allyho nikomu neberu, ale kdyby tohle udělal například Kořínek u nás v extralize, tak by dostal trest ani by nemrkl a ještě k tomu dvakrát tvrdší už jenom proto, že se jmenuje Kořínek.

A jelikož tempo hry povolilo, jsou tu od toho naši výborní pořadatelé, aby vás pobavili.... Nudíte se při oddechu hokejistů, tak je tu pro vás GIVE ME A KISS...jestliže se uvidíte na obrazovce POLIBTE SE...a jdeme do tohoooooo...Kiss, kiss...kiiiiissss...(už vidím jak někteří fanoušci bojují o zavedení této rozjařilosti i u nás v extralize). Nebo také. Nudíte se při oddechu hokejistů, zatleskejte Bobymu Millerovi, skvělému komentátorovi, který má dneska narozeniny...tak jdeme do toho...Happy Birthadaaaay Bobyyyy.....

V závěrečné třetině se dvířka trestné lavice netrhly. Celkem 8 dvouminutových trestů. To je výsledek nervozity, kterou hráči v poslední třetině vnesly do hry. Tentokrát přišlo konečně i na Allyho, který trestnou lavici začal zahřívat v 5 minutě za další brutální zákrok tentokráte na Holmtroma na modré čáře, který rozhodčí již musel odměnit 2 minutovým trestem. Rudá křídla využila skvělou přesilovou hru a Brett Hull dotáhl stav zápasu na 2:3. 17 sekund před vypršením hrací doby hrál Detroit v oslabení a snažil se ještě zkorigovat stav zápasu na remízu odvoláním brankáře Josepha. To se jim však nepodařilo, a tak konečný výsledek dnešního zápasu DET-LA zůstal 2:3.

Jenki přebírá zámořskou štafetu

LA-PHO (9.10. LA, OHF#?toho času Jenkii) Tak nám letos začala NHL. Začala tak jak se na americký kontinent sluší a patří, pěkně slavnostně. I když dnes večer byly na programu celkem tři zápasy (CAR:NYR 1:4, COL:DAL 1:1) většina amerických i neamerických hokejových duší směřovala k zápasu prvnímu. K zápasu na jehož začátku byl s velkou slávou vyvěšen dres s číslem 99 ve Staples centru, k zápasu jehož začátek obohatil svou přítomností Wayne Gretzky, k zápasu Los Angeles Kings vs. Phoenix Coyotes. Proč právě zde, proč právě s těmito týmy? Odpověď je velmi jednoduchá, Wayne Gretzky hrál za LA Kings celých dlouhých 12 let a nyní působí v Phoenixu jako sportovní manager a vlastní podíl akcí tohoto týmu. V LA Gretzky hrál od roku 1988 až do roku 1996. Ještě přesněji: 9.8. 1988 byli Gretzky společně s M. Krushelnyskim a s M. McSorleym trejdován od Olejářů do LA výměnou za J. Carsona a M. Gelinase a 21.2. 1996 Gretzky dal svůj 246 a poslední gol jako člen týmu LA Kings.

Důstojnější prostředí pro tento obřad než je Staples centrum v Los Angeles už snad nemohlo být vybráno lépe. Staples centrumukvapuje již svou polohou. Je situováno na západ od Dowtownu a je nutno říci, že perfektně zapadá do stylizace města a v žádném případě ho nepřehlédnete.Staples centrum (http://www.staplescenter.com) má status sportovního a především zábavního stánku. Nedávno bylo také označeno za „arénu roku“.Staples centrum je domovem pro 5 profesionálních sportovních týmů, hokejový tým NHL LA Kings (http://www.lakings.com), snad nejznámější basketbalový tým NBA na světě LA Lakers (http://www.nba.com/lakers), méně známý basketbalový tým LA Clippers (http://www.nba.com/clippers), ženský basketbalový tým WNBA LA (jiskřičky) Sparks (http://www.wnba.com/sparks) a sportovní tým hrající americký fotbal LA Avengers (http://www.laavengers.com). Od jeho otevření, které se datuje na 17.10. 1999, se ve Staples centrum střídají ruku v ruce kulturní akce s těmi sportovními. Například koncerty Madony, Rolling Stones či Depeche Mode se střídají s takovými akcemi jako je Světový šampionát v krasobruslení či boxu nebo předávání výročních cen Grammy Awards.

Na tento zápas se přišlo podívat celkem 18260 diváků, kteří vytvořili slavnostnímu ceremoniálu skvělou atmosféru. Ten na koho se lístek už nedostal, tak jako na mě, aspoň zasedl k televizi a nenechal si tuto ojedinělou akci ujít a dokonce i v klidu bojkotoval reklamní bloky. Celá akce honorování čísla 99 byla pojata velkolepě především s ohledem na místní tým Kings. Prvních 15 minut se jen představovalo. Po představení všech masérů, trenérů a batožinárů se dostalo i na hokejisty samotné, dokonce i na ty, kteří tento večer nehráli, mezi nimiž byli i J. Bednář a mladý „rookies“ Cammalleri. V době, kdy slavnostně na led vyjížděli hokejisté LA Kings se dresy, kde měli na pravé straně číslo 99, se Kojoti jen tak ledabyle v povzdálí ve tmě rozbruslovali, aby nevychladli. Pak to přišlo, všechna světla se rozsvítila, aby na tu slávu bylo pořádně vidět a na koberec postupně přicházeli lidé blízcí Gretzkému. Přišly například i R. Toccket, P. Coffey či J. Kurri nebo K. Hrudey. Za velkého aplausu přišel i sám mistr hokejového řemesla WAYNE GRETZKY a aby mu tam nebylo smutno tak si pozval celou svou početnou rodinu s rodiči. Nakonec přišel Gary Bettman a ujal se slova. Neopoměl připomenout, že až nyní v tento den je teprve Staples centrum dostavěno, přičemž se všichni zúčastnění pomocí obrazovek přemístili před vchod do haly, kde byla odkryta bronzová socha Gretzkého. Za tónů hudby pak bylo odkryto číslo 99 pod střechou haly. Jen tak na okraj, jen tak mezi námi, Wayne málem ukapl slzičku, ale jen tak malinkou, na olympiádě brečel víc :o))) Takže mýtus se stal konečně skutečností, číslo 99, číslo jemuž dělal Gretzky čest, je v pořadí čtvrté číslo v historii Kings, které již nesmí nikdo nosit. Další číslo 16 nosil útočník M. Dionne, číslo 18 útočník a současný manažer klubu D.Taylor a číslo 30 patřilo brankařovi R. Vachonovi.

GretzkyDo zápasu, který již Wayne pozoroval z čestné lóže, nastartovali obě mužstva s velkou opatrností a nevýraznou hrou. Tento duch hry se pak snášel nad celou první třetinou. Celou třetinu se tak bojovalo o střední pásmo. Hráči to celé pojali asi jako rozpinkání před wimbledonem takže trénovali střelbu na dlouhou vzdálenost od modré k modré a zase nazpět. Bezduchou hru střídaly jen ojedinělé a velmi rychlé přechody před branku soupeře. Je nutno uznat, že LA Kings stavěli na skvělém výkonu brankáře Potvina. Phoenix nevyužil v této části hry dvě přesilovky.

Druhá třetina zaznamenala obrat. LA Kings postupně a systematicky stále uzavírali Kojoty z Phoenixu do smyčky před jejich vlastní brankou, ze které se jim bohužel jen málo kdy podařilo vyvlécti. Po nenápadné akci v sedmé minutě této třetiny přišel první gól v zápase. Jeho autorem byl Belanger, který odrazil puk tak šikovně, že se mu s velkým štěstím podařilo proklouznout mezi Burkovým levým betonem. Kojoty tento úspěch King pěkně zmrazil. Jestliže se jim pak podařilo vymanit se ze sevřetí soupeře tak pak stejně jejich výlety do utočného pásma pečlivě střežila defensiva Kings. V třinácté minutě přišla přesilová hra 5 na 3 a podle pravidla, že ten kdo nepromění tuto šanci si nezaslouží vyhrát, se ujali Kings této příležitosti k snadnému skorování s velkym odhodláním a měli štěstí. Palffy si vzal příklad z Belangera a po skvělé asistenci Modrého a Alisona skoroval stejný způsobem. Upravil tak výsledek na 2:0 pro LA. Jedinou černou skvrnu na bezchybném výkonu Potvina udělal v 19 minutě Kojot Markov, který jen tak trochu nahodil puk do skrumáže před Potvinovu branku. Stav byl 2:1 pro Kings.

Ale ani tento gól nevlil do hokejek Kojotů moc nadšení a bojovnosti a tak třetí třetina probíhala se stejným scénářem jako ta druhá. V této části hry Kings ještě upravily výsledek zápasu na konenčných 4:1, když krátce po sobě skórovali Schneider a Laperriere.

Ať už tento večer byla hra jakákoli jedno je jasné, dneska nevyhráli ani Kings a ani Coyotes, ten kdo dnešní večer vyhrál a to na celé čáře byl Wayne Gretzky.

Nashledanou v sobotu při zápase LA-DET, ale to už v přímém přenosu pro mou osobu.


 

 

STARŠÍ REPORTÁŽE:
Obecné nejnovějsí
Podzim/zima 2001/2 + (MSJ2002)
Jaro/léto 2001
Konec 2000 / začátek 2001
Podzim 2000
Léto 2000
První půlka 2000
Rok 1999

 
REPORTÁŽE
N
 
 
Index reportáží...
 
Reportáže ze srazů OHF
výlety na MS-98 do Basieje
MS-99 do Oslo
na SHG-2000 do Stockholmu
jsou v Archivu akcí.
 
 

www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!