ZLATÝ_FOND
  Reportáže
Zápisky z účasti na hokejových (i nehokejových) událostech 
 
Úvodní stránka

 
ZLATÝ FOND
Pohled profíka
Reportáže
Úvahy
CHATy
Osobnosti
Povídky
Umění
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

Fotoarchiv

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Média a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond

Ledová židle

Pohled
pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr (unikátních IP)
 
 
 

Nejhorší kocovina aneb čtyři dny v Gotzlině

Text a popisky- Sany..

79 FOTEK JE ZDE

čtvrtek

(10.9.) Již od častného rána jsem lítal po Praze a scháněl nové boty (do města obuvy v novejch keckách) což se mi úspěšně povedlo a po domluvě s Rojem jsem na něj čekal před jeho barákem. Po menším zdržením v jeho domově a čekání na Mílu jsme v půl třetí vyjeli směr Brno a Gotzlín. Do Gotzlína jsme dojeli v pohodě, projeli jsme i okolo Buchlova proslaveným krásnou Petruškou a sebevražednými kousky některých z našich šoférů. Během cesty jsem s Mílou opravil transparent za pomocí izolep a lihových fixů. Bohužel chyběla nám zrovna zelená nad kterou jsem tvrdil, že ji mám ale zas nemám modrou. No to byla taková vzpomínka na měsíce nedávno minulé. Dílo se zdařilo.
    Takže vlézáme na stadion v sedmé minutě, hokej komentovat nebudu každý to víme prohráli jsme se Švédy. Během zápasu jsem konzumoval ve velké míře pivo a tak od druhé třetiny jsem přebral otěže skandování a vytvářel atmosféru za velkého přispění Roje, Míly, rumu a piva. To byl první a poslední zápas kdy jsem byl plný euforie a já se rozhodl, že zůstávám do neděle chyba...

Po zápase jsme čekali před stadionem na Albiho (našeho), místo něj jsme potkali jiného Albiho (Reichla) a tak jsme se s ním vyblejskli. Pak následouva Martin Ručínský s tím jsem se fotil i já ale úplně první záběr byl s Petrem Vichnarem. Po něm vyšel nějaký chlap a tak jsem se rozhodl, že se ho zeptám zda tam je ještě Albi.
Já: "Dobrý večer, prosím vás vy jste novinář?"
On: "Ano, já jsem novinář."
Já: "A prosím vás znáte Tomáše Lorince?" teď novinář předtím On: "Ano, já znám Tomáše Lorince..."
Já (stále Sany): "A prosím vás je ještě na stadionu?" novinář (stále): "Ne, on má noční šichtu v Praze.."
Já: "Aha tak děkuji..."
Ten člověk byl totiž komentátor nebo reportér pan Procházka z Radiožurnálu. Při postávání a plnění různých priorit (zbavování se přebytečné piH2vO) z našeho těla jsme najednou zahlédli Jirku Dopitu a ne jako agenti 007 ale jako agenti z KGB, CIA, MI5 či Mossadu jsme se za ním vydali jako jeho stín. Kolem něj šli další dva hráči, těch jsme se vychytralo lstí zbavili, donutili jsme Dopitu aby přešel a neustále nenápadně jsme ho sledovali...
    Před odbočkou (no polní cestou) do hotelu Moskva jsme se zastavili a Roj nenápadně naznačil že jako bychom chtěli foto. Dopita řekl do telefonu cituji: "I must end, my friend want to make photo with me, ok..." a nechal nás s ním udělat několik fotek. A mámeho, po chvilkovém mučení jsme ho propustili.
    Pak jsme hledali internet, to byla taky akce, tak nejdřív jsme prubli hotel Moskva tam nám asi dvoumetráková recepční řekla něco o paláci Hondy a tam že prý máme hledat. Hmmm, takže bloudění po tom, už začínalo bejt zechcaný, zechcaným městě Gotzlín. No asi po hodině jsme došli k jistému paláci kde svítili neony podobajícím se značkám té automobilky, zatímco se Roj s Mílou podíleli na zalažení služby Paegas Nymfo, já se jal role průzkumníka a začal hledat internetovou kavárnu. Kavárnu jsem našel ale Video, navíc tam mě ujistitli, že v okolí není jak internet tak kavárna. No vyšel jsem ven a viděl místní mládež a tak výměnou asi za půlku krabičky cigaret jsem z nich vytáhl informaci o Internet World Café a to má určitě v deset zavříno. Vydali jsme se tedy zpět do města, já začal osmi minutový telefonát směr Tábor, už nehledajíc Internet ale jídlo. Prvni restaurace byla Sport Restaurant a tam odtad i po důkladném očištění obuvi Roje s Mílou vyrazili, že Sparťanům nenalévají a ani nevaří. Když jsem se toto dozvěděl, měl jsem chuť ač vyhládlí, zesláblí a bez netu hospodu vyvraždit. Ještě že mě Roj a Míla pevně drželi a podali utišující lék (řekli támhle je jiná hospoda). A tak jsem sklapnul hubu a držel krok. Došli jsme k baru U Strýca, tam nevařili také ani pro Sparťany ani pro Zlíňáky, navštívili jsme benzinku Aral a to byla asi moje největší chyba. Po zakoupení kuřecího sendviče, který nelibě páchl a já toho snědl asi čtvrtku, po následné výměně s Mílou za menší ale poživatelnější bagetě, jsem dostal takový průjem, že se mě drží dodnes... Návrat do baru u Strýca, ještě asi jenom půlhodinový telefonát na providera Faninku (ač mám nejstarší Motorolu, klidně se s ní připojím na net, to čučíte coooo! a net ovládáný hlasem to nemáte už vůbec nikdo :))) jsme přispěli hodnotnými myšlenkami na Ohlasy... Pak jsme zachlastali u Strýce, seznámili se s Petruškou co obsluhovala, vyfotili a šli spát.
    Postel to bylo asi 5 km nad Zlínem, v nějakém jabloňovém saďě a mé zálesnícké smysly byli otupěny alkoholem a tak jsme si mohli vybrat nejhorší místo, trávu mimo stromy. Ale viděl jsme hvězdičky. Ráno kosa a kláda prostě zima, jak padla rosa. Pak jsme ňák dožili asi do osmi hodin....

Pátek

Snídaně ve Zlíně a hledání netu...
1. pokus - Knihovna, ztroskotalo to na Proxy serveru spadl a správce byl mimo...
2. pokus - palác Honda, zaměstnanci paří hry na těchto počítačích v pracovní době a odmítají na ně hosty vpustit
3. pokus - Knihovna, státe to nefunguje
4. pokus - Blízká herna, plno mladejch fakanů co hráli hry, nikde volná mašina... Konec hledání netu, Roj odjíždí a hodlá se vrátit až v neděli. Bohužel vzal i moje klíče. A tak zbyla dvojka SM (Sany a Mila). Koukli jsme se na tréninky, stále hledali Chabadu, potkali na stadionu Raula, pak jsme hledali restauraci. Tu jsme našli asi po dvouch hodinách no alespoň něco, tam jsme pobyli docela slušnej čas a vydali se severské derby. První třetinu jsem se snažil pozorovat hokej a posílat online reportáž Mishankovi, jénže pak jsme uviděli Švédskou vlajku a já se hodlal seznámit. Švédové nebyli proti a začali jsme chlastat rumy a pivo. Takže od této chvíle skončila moje funkce reportéra. A tak jsme chlastali a chlastali, debatili, chlubili se výkony našich všech možných týmů, odchovanců, světových hvězd a podobně. Ja poprvé vyzkoušel žvýkací tabák, no já radši to cigáro, já se pochlubil, že kouřím cigarety se jménem týmu kterému fandim. Hladina alkoholu se neustale zvyšovala, takže i naše překladatelské schopnosti se zlepšovali, takže k večíru jsme mluvili jako rodilí Švédové a oni jako rodilí Čechové. Po hokeji jsme zašli do hospy u stadionu, cvakli skupinové foto, vyzvali Švédy k zápasu ve stolním fotbale.

Oficiální zápis utkání
Česko - Švédsko 6:4:
(malá písmena znamenají minutu vstřeleného gólu)
x. Míla, y. Míla, z. Míla, a. Míla, b. Míla, s. Sany - d. Sany (vl.), f. Sany
(vl.) e. Sany (vl.) g. 2. Švéd

Češi
Sany - Sany, Sany, Sany - Míla, Míla, Míla, Míla, - Míla, Míla, Míla
Švédsko
1. Švéd - 1. Švéd, 1. Švéd, 1. Švéd - 2. Švéd, 2. Švéd, 2. Švéd, 2. Švéd - 2. Švéd,
2. Švéd, 2. Švéd
Rozhodčí: Rum (Cze) - Gambrinus (Plz), Nikotin (Spa) (všichni ohodnoceni známkou 10)
Střídání neproběhlo, karty neuděleny, počet diváků spousta lidí co šla kolem na záchod...

Po utkání jsme se rozešli, my za Darkem do Hulín, Švédové na Kolibu kde spali. Při přesunu do Hulína jsme využili místní dopravu tudíž trolejbus, po městě řvali "Po čtyřech, po čtyřech" "Vestnrooo a hokej ruuum", já jsem v trolejbusu se snažil neustále něco fotit, přemlouval jsem uživatelky aby s náma zašli na pivčo, nakonec jsem dvě našel, tak v Otrokovicích vlezem do hospy, no objednáme pivčo a já zjistím že mi chybí Míla a tak se ho vydám hledat, najdu ho a on že ztratil peněženku. Mno nechal jí v trolejbuse, tak ja se bežel rozloučit z uživatelkama, snaha o kontaktování skrz vysílačku se povedla enže peněženka se už nikde nenanašla. No dojeli jsme teda do Hulína, potkali Darka, zašli na pivko, já tam odkoupil krýgl, došli jsme k Darkovým prarodičům a usnuli.

Sobota

Tak a tady moje reportáž bude končit v zájmu slušného vychování OHF. Dostal jsem sračku, nachcípal se a už to stálo za hovno. Prostě konec... ve zkrtace v sobotu se sešla skupina A se skupinou B (Vlaďka, Beník, Mishanek a uživatel Vlaďky) večer hokej, v neděli hokej, návrat domů. Víc po mě nechtějte docela rád jsem na tyhle dva dny zapomněl... :)))

Generálka před novou sezónou

29. 8. 2000
Česko - Slovensko 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

(Dafi#209,Zuz#141)   Jelikož se nemohu osobně účastnit turnaje série Eurohockey tour České Pojištovny Cupu v Gottwaldově, přivítal jsem možnost shlédnout přípravný zápas naší repre se Slovenskem v Brně. Na místních rádiích bylo už 14 dní dopředu mluvili o tom, že jde o odvetu finále v Petrohradu a z každé plakátovací plochy se na nás usmíval David Výborný, který už je dávno za mořem.

Úkol získání lístků nakonec zůstal na Magdu, Kirjatovu ženu. Musíme říci, že byla dosti zděšena, když uviděla ceny jednotlivých lístků, a my ostatní rovněž tak: stání 150,- a sezení 220,-!!!, což na přátelák před sezónou se mi zdá hodně (to rozhodně JE hodně a moc by mě zajímalo, jak se taková cena lístku dělá, jestli se o ty prachy podělí svaz a hala nebo jak, to by mě fakt ohromně zajímalo). Cena nakonec odradila Chvili, RTD, Kadlece a určitě i mnoho dalších, kteří se chtěli na mistry a vicemistry světa přijít podívat.

Se Zuz jsem se sázeli, jak budou vypadat lístky k utkání. Představa odpovídala našim přecházejícím zkušenostem: lístku s nápisy HC KOMETA, sezóna 1999/2000 a přesto ručně napsáno nebo tiskátkem natištěno "150,- stání". Nakonec jsme se mýlili a lístky byly jen pro ten dnešní den úplně nové a barevné.

Sraz s Kirjatovými byl v 18.00 před Rondem. Se Zuz jsme vyrazili z práce o něco dřív, aby si Zuz mohla koupit kazety do diktafonu pro rozhovor s Opravdovým Hokejistou (pro případ, že by se mi zastesklo po rozhovorech o ničem, u kterých jde jenom o to, že si povídám s hvězdou). Nakonec si musela koupit tři, protože menší balení se v Bille neprodává. Neodpustil jsem si poznámku, že bude muset ukecat nějakého Opravdového Hokejistu, aby s ní dělal rozhovor celých 270 minut, když už má tři kazety (beze srandy, jednoho takového znám, který je schopný s náma kdákat o hokeji klidně celou noc, dokonce velmi zajímavě a zábavně, jenže vykládá o těch velkých hvězdách takové věci, které se nedají zveřejnit, ale i tak, Hešák je jednička). Já si koupil zpravodaj za 20,- kde bylo, jak je už asi pravidlem více reklamy než informací o dnešním utkání (hlavně tam byl obrázek Libora Procházky, ten byl pro mě osobně nejdůležitější, a Martin Ručinský kromě toho, že tam vůbec nehrál, podle tohoto zpravodaje dezertoval do obrany. Vůbec to byl strašně zmatený zpravodaj a nevědět člověk o tom hokeji nic, jako studijní materiál byl nepoužitelný.).

Úderem 18 hodiny a 5 minut jsme byli kompletní (já, Jana, Kirjat, Magda, Zuz, Libor) a vydali jsme se vyhledávat nejlepší místo v sektoru E, tedy za brankou i proto, abych mohl z práce zapůjčeným digifoťákem udělat pár foteček Opravdových Hokejistů v akci (přes tu síť nad bránou se to fakt skvěle fotí).

Ještě před utkáním bylo vylosováno (jedním kdo losoval byl Salfa) podle útržků vstupenek 8 šťastlivců, kteří nám zpříjemnili přestávky svými soutěžemi o upomínkové předměty hlavního sponzora Eurotel (nepodezírám Dušana, ale ty vydřiduchy, co dělali ceny lístků a organizovali to losování, protože byli vylosovaní jenom diváci sedící, tedy ti lépe platící - teda já moc nerozumím statistice, ale v náhodném výběru by i při mírné převaze sedících měl být z osmi vylosovaných aspoň jediný stojící divák, takže pro mě je to akce nanejvýš podezřelá)

To už však nastoupila obě mužstva za obrovských ovací na led (brněnské publikum se chovalo na svoje poměry velice slušně a při nástupu soupeřů nelítaly na led odpadky, čemuž jsme se opravdu po našich zkušenostech z první ligy upřímně divili. Po dlouhé době jsme zase slyšeli československou hymnu). Prvních deset minut se bylo zahřívacích (David Moravec se po první bully rozjel k mantinelu asi moc rychle a nějak to neubrzdil a narval to přímo do toho dřeva) a jednotliví hráči se jako by chvílemi teprve hledali (marně jsem taky hledala toho Libora Procházku, rozhodně se nehledali Paroulek s Dopitou a sparťanští útočníci). Sem tam se sice objevil náznak šance, ale vše řešili pozorní brankaři (Hudáček a Lipovský). Pak ale našim narostla křídla (hlavně Vláďovi Vůjtkovi) a gól visel ve vzduchu, nakonec jsme se v první třetině dočkali dvou.

V první přestávce se vylosovaní diváci snažili trefit od modré otvory v brance s maketou brankáře. Nakonec se museli posunout až mezi kruhy, konečně se jeden trefil a my se zase mohli dívat na hokej (celou přestávkovou opičárnu na ledě uváděla holka na strašných podpatcích, která očividně rozuměla hokeju jak koza náklaďáku a celou dobu mlela o tom, jak Eurotel fandí hokeji a chytala na kluzkém ledě balanc, ovšem byla lepší než ten strašný chlap při minulém přáteláku s Kanadou).

V druhé třetině se bylo pořád na co dívat, šance se střídaly na jedné i druhé straně, ale branky jsme se dočkali až v závěru, kdy se trefil Ujčík, z čehož měl obrovskou radost Kirjat, vlastním jménem Petr Valášek, fanoušek Třince což by podle jména nikdo asi nečekal (taky jsem tam našla jednoho spolufanouška, měl vsetínskou šálu a bylo mu asi 8 let).

V druhé přestávce opět nastoupili soutěžící, tentokrát o hodně mladší. Druhá soutěž spočívala ve slalomu mezi kužely. Moderátorka jednoho klučinu označila přívlastkem "čekatel na muže" (což zřejmě mělo vyjadřovat to, že Kubovi bylo tak zhruba 5 let), podruhé zase odstartovala: "tři, dva, jedna, včil" a pak zjistila, že jednomu soutěžícím chybí malinký detail - hokejka (soutěžily tam i dvě holky a uvaděčka z toho byla úplně na větvi). Soutěžící sebou mlátili o led a hlediště se bavilo. Největší hvězdou se stal asi 5letý Kuba, který nakonec obsadil třetí místo (smysl soutěže jsme nepochopili, neboť první tři dostali stejné ceny).

Ve třetí třetině gradoval výkon našeho mužstva a i vynikající nálada v hledišti. Stadionem běhaly mexické vlny a hráči přidávali branky. Co více si asi může hokejový fanoušek přát. Hokejistům po závěrečném klaksonu tleskala celá (bohužel ne vyprodaná) hala Rondo, prostě krásné zážitky z pěkného hokeje (já fakt nerozumím tomu přerodu brněnského hlediště, které se při prvoligových zápasech chová s prominutím jako stádo dobytka a když přijede repre, jsou ti lidi fakt skvělí, kotel roztleskává, vyvolává všechny hráče, největším miláčkem je Salfa, nevím proč).

Pak jsme se rozešli k domovům, jen Zuz vyrazila shánět postřehy od opravdových hokejistů, kteří sršeli dobrou náladou.

60 let hokeje v Semechnicích

(26.8. Roj) Často tudy projíždím. Je to taková maličká zapadlá víska ve východních Čechách, která má 350 (třistapadesát!) obyvatel. Dnes jsem si všiml na odbočce vedoucí k hřišti slavnostně vyzdobené cedule: 60 let hokeje v Semechnicích. Kolem bylo dost zaparkovaných aut a docela živo, tak jsem se tam nemohl nepodívat. Oslava probíhala přímo na hřišti, hrála hudba, pilo se pivko, vonělo opékané masíčko. U vchodu stála urna s nápisem VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ. Minci jsem u sebe měl, tak mi nic nebránilo se připojit k oslavě a po krátké chvíli jsem již rozmlouval s předsedou TJ Sokol Semechnice, panem Václavem Vaňkem, který ochotně poskytl informace pro OHF.
Nejdřív jsem s trochu nejapně zeptal, jestli hokejový klub vznikl opravdu v srpnu, za což se mi dostalo logického vysvětlení, že v létě se oslavuje mnohem lépe, než v zimě. Oddíl ovšem vznikl v zimě, protože kluziště je přírodní. Pohledem na hřiště jsem se přesvědčil, že to, co jsem z dálky považoval za fotbalový trávník, je ve skutečnosti hokejové kluziště, zbavené na léto mantinelů. V létě slouží jako universální sportoviště, nejčastěji pro nohejbal. Zrovna se tam proháněla spousta capartů na kolech.Zleva nahoře: Trenér Lelek, Přibyl, Nepivoda, Čuda, Franc, Baldrich, Valášek, Martínek J. Dole: Martínek V., Dohnal, Vrátný, Hartman, Adam

Roj: Fotbal zde nemá tradici?
V.V.: Jsme zemědělská vesnice, v létě se muselo na pole, na fotbal nebyl čas, proto se u nás odjakživa hrál hokej.
Kde berete prostředky na udržování hřiště?
V.V.: Nejvíce peněz nám dává obec, něco místní podnikatelé. Ale hlavně si všechno budujeme sami. Letos jsme slavnostně otevřeli hajzlíky, loni jsme udělali osvětlení, předloni generálku mantinelů...
Jak se vám vede po sportovní stránce?
V.V.: Vyhráli jsme třetí východočeskou ligu, ale do druhé nepostoupíme, na to bychom už neměli peníze

Přestože všude vládla uvolněná pohoda, cítil jsem nefalšovanou hrdost. A bylo nad čím. Vesnička v saisoně 1955-6 vyhrála krajský přebor, fotografie vítězného týmu je zarámovaná v síni slávy. Na onen památný zápas s SK Krčín tenkrát přijelo přes 2000(dvatisíce!) diváků, čímž se zpětinásobil počet obyvatelstva vesničky...
A to není všechno. Mladším z nás asi už nic neřekne jméno Vlastimil Franc. Vězte, že tento hráč Sokola Semechnice se dostal do Dynama Pardubice, hrál za československou representaci a dokonce ji i trénoval!
S pýchou mi ukázali improvisovanou síň slávy, normálně šatnu. Stěny plné diplomů, fotografie z celé šedesátileté historie a hlavně kronika. Dvě tlusté knihy, plné ručních zápisů úhledným rukopisem, novinových výstřižků, tabulek, fotek, oficiální zápisy z utkání. V těch nejstarších dobách se slovo 'hokej' ještě psalo anglicky! Soutěž v ledním hockeyi :-) Nádhera!!
Nestor klubu, dnes již osmdesátiletý pán Václav Martínek, který patří k zakládajícím členům klubu, mi zdůraznil, že klub se vždy jmenoval a jmenuje TJ Sokol Semechnice - za protektorátu, za rudého khmeru, i ....dnes.

Tak proběhla skvělá oslava. Bez televise, tisku, bez oficiálních hostů. Mě nezbývá, než před těmi lidmi smeknout. Tady to všechno začíná! V malých bezejmenných vesničkách, z nadšení, pro radost. Ovoce pak sklízíme v Naganu, Lillehameru, Petrohradě. Hoši, děkujem!!!
 

Lepší než dostat golfem od Vlčka

(18.8. ada)  Už jsem se nemohl dočkat. První hokejový výlet na zimní stadion v sezóně 2000/01 je za mnou. Abych předešel případným komplikacím, dokonce jsem si zakoupil i jízdenku na trolejbus v ceně 8 Kč a vzal si po několika měsících kontaktní čočky, abych se pořád nemusel ptát sousedů, kde je puk. Trenéři plzeňského týmu se snažili diváky navnadit prohlášením, že jde o hodně. Vzpomněl jsem si v tu chvíli na tradiční prohlášení koučů během play-off ve stylu: "Nejdůležitější bude první, klíčové druhé a rozhodující třetí vítězství," všichni trenéři tak trošku plkají. Ti, co dříve neplkali, se nakazili od novinářů...

Do Plzně přijelo mužstvo Písku. Písek je znám spíš svým kamenným mostem přes řeku Otavu než hokejovým týmem, ale loňská sezóna Jihočechům vyšla výborně. Ani to nestačilo k tomu, aby se místo tradičních vstupenek nerozdávaly klasické lístky do kina. Cena byla přijatelná, jednotné vstupné 20 korun. Fotbalisté by se měli učit. Mají druhé nejdražší vstupné v lize, ale kdyby stejnou kvalitu měli hamburgery, pak by konzumní většina národa zemřela na otravu jídlem. V základní sestavě plzeňského hokejového stadionu jse se zabydlel již před devíti sezónami (v té době už byl Stevie Y. pět let kápoš v Detroitu, takže se toho zase tolik nezměnilo), ve fotbalové sestavě často střídám jen na druhý poločas (je to zadarmo) nebo šetřím nervy úplně. Ale i kdyby fotbalisté hráli jako Bozi, hokej je prostě hokej. Ten mě baví i když hraje dynamo tbilisi s HC La Valetta nebo Nairobi s Damaškem. Devět sezón to táhnu na stadionu ve dvojici s jedním zatím neoháefákem, který ale tentokrát dal přednost lukrativní brigádě. Pracoval jako člen "Pobřežní hlídky" na rybníku Boleváku. Špinavá voda je v něm už od doby, kdy moje "nejlepší písnička" byla znělka Studia Jizerka.

Takových hokejových nadšenců jako já přišlo asi 500. Občerstvení se neprodávalo, ale světla svítila, sirény houkaly a dokonce i hlasatel se tréninkově dvakrát dopočítal do pěti (loni ještě počítal do tří a předloni vyslovoval pouze samohlásky; příští rok to odhaduju na "eins, zwei, drei"), a tak se mohlo začít. Bylo znát, že Plzeň hraje o soutěž výše, ale stejně se chvílemi zdálo, že je Plzeň po šesti "plzních", zejména Volák s Pospíšilem ve druhé řadě, Žůrek s Dvořákem ve čtvrté a Dobrovolný s Chotěborským v obraně. Pospíšil tradičně hrál divadlo, padal na zem, zajížděl do rohu kluziště zašlapávat puk, ale z hokeje neukázal mnoho. Jako hlemýžď se zlomenou nohou působil Milan Volák, který to má nejspíš v Plzni doživotně. Udělal jsem si ze svých sousedů srandu, když jsem prohlásil, že Volák podepsal na pět let. Zhrozili se, ale když jsem si pak do smlouvy přimyslel opci na další rok, tak pochopili. Brankář Kůs nastoupil v dresu Radka Masného s číslem 26 a svého předchůdce připomínal i výkonem. První gól dostal z brankové čáry, při druhém dostal hokejovou školu a při několika střelách z půlky diváci spoléhali spíš na toho v nebi než na toho na ledě. Když pak Ivan Vlček trefil "golfem" ze tří metrů v plzeňském pásmu Josefa straku, bylo jasné, že jestli se vítězství narodí, pak až po rizikovém těhotenství. Mimochodem, taky jste věděli dřív, co je to golfák než co je to ten golf?

Na písecké straně způsobil několik zkratů a následných požárů velký malý Josef Vachulka. Obrovitý obránce občas zakořenil a než se vytrhl ze země, byl puk na druhé straně zeměkoule Plzeň dokázala otočit z O:1 na 2:1, když druhý gól dával Michal Dvořák nejspíše do posunuté branky. Super výkon podal plzeňský odchovanec v dresu písku Vladislav Kubeš, v zápise uvedený až ve čtvrté řadě. Při vyrovnávacím gólu na 2:2 prolétl mezi plzeňským obránci jako ptá, nemotorní obránci připomínali kachny a spolu s brankářem Kůsem, jehož Kubeš obkružil jako káně svou kořist, mohli strčit hlavu do písku jako pštrosi. Před třetí třetinou jsem potkal kamaráda (v Plzni jsou ale všichni fanoušci kamarádi :-) ), a tak mi bídný výkon Plzně tolik nevadil. Václav Eiselt poté svým druhým gólem v zápase rozhodl o vítězství Plzně. Večer po zápase jsem vyrazil do hospody s tím, co mu skončila šichta na Boleváku. Po prvním pivu došel v hospodě v PLZNI Gambrinus. Ten, kdo nebyl na hokeji, nepochopil proč... Šokům ještě nebyl konec. Tělo mě při čekání na trolejbus stále silněji připomínalo, že mám v sobě nadbytečné množství vody a tak jsem navštívil veřejné záchody na náměstí. Při vstupu nikde nikdo, tak jsem přistoupil k mušličce a přebytečná voda šla ven. V tu ránu se však objevila Baba Jaga a zařvala: "To by se ti líbilo. Chcát si zadarmo!" Leknutím jsem přestal čůrat a chvíli a chvíli se zdálo, že nesmím dočůrat, dokud nezaplatím. No, nakonec jsem jí ty tři koruny dal a zadoufal, že se zakrátko objeví Jeníek a Mařenka. Ale pořád lepší než dostat golfem od Vlčka.

Ada, #184

1. kolo v podání úřadujícího mistra
(Kometa HC Brno vs. HC Sparta Praha, 2.8.2000)

(12.8. Dafi+Zuz) Konečně jsme se dočkali a opět se v Brně hrál hokej. Nebyla to sice naše "oblíbená" 1. DZ liga, ale 1. kolo Zepter Cupu, na které přijela mistrovská Sparta. Podle zpráv z posledního duelu baráže o udržení v DZ lize to měl být pro Brňáky ideální soupeř na rozehrání (tak to alespoň označil utkání náš oblíbený hlasatel).
    Na utkání jsme udělali dobrou reklamu na Ohlasech, a tak Zuz v předpokladu vysoké návštěvy zajistila 10 lístku s jednodenním předstihem (žádní pravověrní fanoušci Sparty nedojeli, čímž mě utvrdili v přesvědčení, že je jim jejich tým celkem ukradený a zklamali mě, protože mě extrémně zajímala reakce místních na případnou přítomnost sparťanských dresů v hledišti - pozn. Zuz). Jaké bylo její překvapení, když paní v pokladně vyrazila zájmem o lístky málem dech. "Jaká Sparta? To je zápas jako jiný, ne?", odpověděla paní v pokladně a prodala Zuz 10 lístků.

Sraz byl hodinu před začátkem utkaní. Již zde nás opustila Iva a také jsme se dozvěděli, že Míša taky nepřijede (hráči hostujícího týmu si čutali za stadiónem fotbal a Ondra Kratěna žongloval balónem jako Zizu Zidane. Kolem chodili fandové v modrobílém a myslím, že ani nevěděli, že ti s tím míčem jsou Sparťani, a tak k žádné vraždě nedošlo). Takže Zuz si šla hrát na černý trh s lístky a jako velký boss je prodávala před pokladnou (to je pomluva, prodala jsem dva lístky dvěma slečnám).
    Nakonec z očekávané sestavy dorazilo pár kamarádů z blízkého okolí. Při rozbruslení si všichni vykládali zážitky, protože někteří měli problém najít Rondo (Tímto děkuji pánovi na vstupu, že mě nechal běhat furt dovnitř a ven s tím, že tam mám zmatené kamarády). Já jsem mezitím nafotil několik snímku z rozbruslení (Libor Zábranský v dresu Sparty. To Vsetíňáka dojme...).
    Před utkáním si ještě všichni se zájmem prohlédli fotky ze Špindlu. Častá byla reakce: "To ani nevím, že jsem dělal...".:o)))

Konečně to začalo, utkání přihlíželo asi 3 000 diváků a hráči Komety se jim odvděčovali bojovným výkonem, který ovšem končil na spolehlivém Břízovi (vyloženě se toho Břízy báli). Sparťani v první třetině evidentně jen krasobruslili, ale i to jim stačilo, aby se z první přesilovky ujali vedeni 1:0 (kdyby se trochu snažili, desítku by klidně dali už v první třetině). Kometa sice málem vyrovnala, ale Bříza čaroval a zachytil puk těsně před brankovou čarou a publikum se marně dožadovalo videorozhodčího (seděli jsme za střídačkou Sparty, byla jsem vybavena deštníkem proti pivu putujícímu na střídačku hostí, ale nikde nebyli žádní chuligáni, jen tatínci s dětmi, takže žádné výtržnosti se nekonaly)
    Do druhé třetiny už na přece jen přišly branky a během 2 minut vedla Sparta 4:0 a bylo o všem rozhodnuto (to se právě začali trošku víc snažit. Jak jsme viděli, ztratit Zábraňáka není zas taková škoda, Kratěna lítal jak urvaný vagón, Vůjtek "se odvážně vrhal mezi tři obránce", jak říká Poulíček, Šrek v pohodě odolal nájezdu třech útočníků a poslal do brejku Brošáka, ten ovšem nabídnutou možnosti pohrdnul, Točík vytočil Martince, ale moc velká rvačka z toho nebyla, nadchnul nás taky Michal Sivek, který hrál jako drak a jsme proto rádi, že jde do Washingtonu). V přestávce mezi 2. a 3. třetinou jsme žhavili mobily, abychom se dozvěděli výsledky fotbalových pohárů Slávie a Sigmy. Zejména to zajímalo RTD a Wallyho, kteří měli vsazeno:o)). Teď bylo asi prvořadým úkolem se nezranit, a tak Sparta dala opět více prostoru hráčům Komety. Ti toho využili ke snížení ve třetí třetině na 1:4 (gól dal domácí kapitán Pepa Duchoslav, který jediný hrál s hosty jako rovný s rovnými) a publikum bouřilo, neb dát gól Spartě, to Rondo asi ještě nezažilo a asi už ani nezažije. Ale poslední slovo měl opět úřadující mistr a Slanec (náhradník, který tam celou dobu jenom koukal) uzavřel konečný výsledek na 5:1.

Jako první konečný výsledek Zepter Cupu jsme znali výsledek utkání Orlová - Vsetín (1:8) od Haryka, který poskytl Zuz informace ještě za tepla:o)) (i s pomluvou Čechmánka, který v Orlové nastoupil v masce Philadelphie Flyers)
    Pak jsme se po malých zmatcích přesunuli do restaurace "U hada". Tam to opět připomnělo Špindl, protože když si chtěl RTD objednat jídlo, tak ho opět neměli stejně jako na Vosecké boudě. Orel si objednal nealkoholické pivo s krásným českým názvem "Starobrno fríí":o)) Pak už je jen přišla SMS ze Znojma, že Znojmo v Porubě vyhrálo 0:5 a Heš je "C", což zejména Orel a Zuz přijali s melancholickým úsměvem na tváři. (o pár dnů později tuto skutečnost komentoval Honza Klobouček slovy, které zde nelze publikovat) Rozešli jsme se plni dojmů do svých domovů...

Ďábel přijel do Třebíče s nej(bez)cennější hokejovou trofejí

(Zuz#141) Když už mi Patrik Eliáš dovezl ten starý křapáč mistra Stanleyho až pod nos, rozhodla jsem se šance využít a na vlastní oči shlédnout tu plechovou nádheru, kolem které se dělá pořád tolik řečí.
    Ve čtvrtek 28. 7. V 17:00 měla v Třebíči na náměstí začít show, ale davy se srocovaly už hodinu předem. Po té, co se moderátor asi 15 min snažil být vtipný, konečně dorazila kolona s očekávanými poklady - Patrikem Eliášem(24), hokejovým odchovancem místní Horácké Slavie, nyní útočníkem týmu New Jersey Devils, vítězem letošního ročníku Stanleyova poháru, a samotnou nejstarší hokejovou trofejí hlídanou bodyguadry NHL jako oko v hlavě. Publikum bylo do té doby celkem laxní, ale Patrikův nástup na pódium a vyzdvižení poháru nad hlavu už provázely bouřlivé ovace zaplněného náměstí.

Celá akce probíhala v duchu takovýchto oslav. Dostavili se představitelé města a vedení třebíčského hokeje. Všichni měli ke slavnému rodákovi řeč, děkovali za proslavení města, předali mu dárky, sympatický a příjemný hrdina mluvil o "americkém snu", vyprávěl, jak ho na Kladně spousta lidí podceňovala, byl rád, že ho někde draftovali a teď to všem ukázal, byl dojat, děkoval a lidi šíleli.
    Na pódium pak naběhl člověk, který měl zřejmě vypadat jako Fredy Mercury (mně spíš připomínal pana Fasela:) ) a zpíval We are the champions a lidi asi měli zpívat s ním, ale ti, když ho viděli, jak se nakrucuje, tak řvali smíchy a Patrikovi taky cukaly koutky, tedy vystoupení se asi nesetkalo s předpokládaným ohlasem:). Mezi gratulanty se objevil i herec Ondřej Vetchý. Petr Sýkora, druhý z českých hokejistů, který si trofeje užíval den před tím, taky přislíbil účast, ale nedorazil. Prý vzal oslavy velice zodpovědně a od rána byl nezvěstný:).
    Moderátor pak položil vzácnému hostu pár otázek, ze kterých se publikum dovědělo mimo jiné to, že pohár jako takový nemá prakticky žádnou cenu, ani věcnou, ani uměleckou, ovšem jeho duchovní hodnota je samozřejmě nevyčíslitelná. Taky prý Třebíč je nejmenším městem, kde se kdy slavný pohár ocitnul, jinak každé město mělo vždycky víc jak 100 tisíc lidí. V Evropě je pohár letos v létě jen kvůli dvěma Čechům, protože Rusové hrající v NJD bydlí už v Americe a Sláva Fetisov si ho "půjčí" až na podzimní exhibici, kterou pořádá u příležitosti ukončení své kariéry v Moskvě.
    Kdo jste den před tím poslouchali Radiofórum na ČRo1, mohli jste slyšet, že Patrik slíbil jednomu slepému člověku, že se může v Třebíči ohlásit přímo u něho a bude si moct na pohár sáhnout. Dosvědčuji, že se opravdu tak stalo, Patrik pána s tmavými brýlemi a bílou holí skutečně k trofeji osobně dovedl. Pohár pak postavili na stolek na hraně pódia a zájemci si ho mohli vyfotit (Mišel pořídila asi 10 fotek:) ) . Byla jsem se na to podívat z blízka: je to fakt nic moc vypadající veliká plechová věc s jakousi ne moc vyvedenou ozdobou na horní misce a se spoustou štítků se jmény na podstavci:).
    Asi po dvou hodinách byl program ukončen. Poslední informací bylo sdělení, že trofej se o půlnoci objeví "v Roxy" a kdo chce, ať přijde. Roxy je místní diskotéka, tak nevím, co si pohár v Třebíči ještě užil:). Každopádně měl druhý den ráno odletět zpátky do Ameriky. Patrik si přál, aby nám ho mohl ve svém rodném městě ukázat i příští rok. Rozhodně mu to přejem a když se to povede, rádi ho uvidíme:).

Absťák končí, sezóna začíná !!

O s t r a v a  28.7. (Rado #13.) Tak jsme se konečně dočkali. Po úspěšném hokejovém ročníku zakončeném dalším z řady titulů Mistra světa a po nádherném Mistrovství Evropy ve fotbale končí okurková sezóna vyplněná neúspěšným pokusem o léto a málem zapomeutím principu OHF. Dnes jsme se dočkali ostrého souboje dvou extraligových týmů, rozjezd sezóny obstaraly po loňském propadáku nabité Vítkovice a další posílený tým, 20 km vzdálený celek Havířova.

Tak jsem se vydal ozbrojen psacími potřebami, placaticí Rumu a dobrou náladou vstříc Paláci kultury a sportu, kde mě čekali ZUZ a její brácha (Marek ?), Vlaďka, Jituš a George VIT, v hale se k nám přidali Beník, Mishanek a Kvítečko. Tento zápas se výměnou za dvacetikorunu rozhodlo sledovat podle nášich "střízlivých" odhadů 1800 diváků, v oficiálních plátcích je uvedeno 1200, asi nepočítali početnou enklávu fandů z Havířova, kterých mohlo být klidně těch 600, ne-li více.

Do zápasu nastoupila obě mužstva ve stejných dresech, jako loni, sponzoři je asi mají rádi i přes loňskou, sotva úspěšnou sezónu. Někteří, jako například Zepter dokonce tak, že se zviditelnili na místech, kde mají být jmenovky, takže jsme viděli jen čísla, ty nám ale byly prakticky k ničemu, poněvadž v obou mužstvech došlo k zemětřesení a tak jsme se museli pídit po tom, kdo se to asi skrývá pod maskou :-). V 7. minutě se naskytla domácím výhoda první přesilovky a jinak poklidný začátek zápasu rozvířila nádherná kombinace Jerofejeva a Moravce, brankář Biegl byl však pozorný. O dvě minuty se situace s vyloučením opakovala na straně druhé, avšak místy drtivý tlak Havířovských dokázala Vítkovická obrana v čele s Pruskem ustát. Ve hře v plném počtu jasně dominovali domácí hráči, ale své šance nevyužili, takže je z ojedinělého protiútoku přesvědčil hostující Sršeň a střelec Michálek, že se hraje na góly a po nádherné akci a otázce Pruskovi "pojď sem... kam jdeš ?" vstřelili úvodní gól této sezóny. Toto se událo v 15. minutě a o dvě minuty později měly Vítkovice opět možnost další přesilovky, kterou odehráli celou před Bieglem, ale střely Martina Procházky a Jerofejeva nevedly k úspěchu. Do druhé třetiny vtrhli domácí s jasným odhodláním vyrovnat, ale ani vyložené šance Ivana Padělka, kapitána Štrauba a Kaděry nevedly k cíli. Naopak, v půli zápasu hra upadla do podprůměru, Kaděra navíc zbytečně zasáhl hostujícího hráče do obličeje. V následném oslabení ujeli Moravec, Procházka a Jerofejev, brankář Biegl (s netypickým číslem 23) byl však opět proti.
    Poslední třetina začala ve velmi vlažném tempu, první šance přišla v 5. minutě, ale Biegl zázračně kryl Štraubův pokus pod víko. Tlak vítkovických sílil, ale Kaděra se v 9. minutě zamotal ve vlastních kličkách, což natolik rozlítilo fandu pod náma, že jsme se museli smát jeho výkřikům na adresu tohoto střídavě milovaného a nenáviděného útočníka :-). O minutu později však domácí první lajna ukázala divákům, jak se hrají přesilovky a po 16. sekundách vstřelil Procházka po přihrávce Moravce svůj první gól v dresu Vítkovic. Následný tlak však další úspěch nepřinesl, agilní Štraub opět nechal vyniknout Bieglovi, Procházkovo sólo přes celé hřiště skončilo rovněž v jeho lapačce. Poté se ke slovu přihlásili hosté, ale obě šance jejich hráčů minuly Trvajovo branku, který v polovině utkání vystřídal Pruska. V 18. minutě dali hosté opět možnost vyniknout první pětce Vítkovic, kteří ukázali, že hra v početní převaze asi bude jejich velkým plusem. Po kombinaci Jerofejev - Moravec - Procházka prostřelil posledně jmenovaný Biegla a doufejme, že mu góly budou padat i v ligové soutěži. Závěr zápasu se dohrával už jen z povinnosti a domácí fanoušci se rozešli s pocitem, že tato sezóna by mohla být o něčem jiném, než ta předchozí, ale ani hráči AZETu nezahráli špatný úvod sezóny, uvidíme, jak to půjde dále.

Po hokeji jsme se přesunuli do restaurace Na Šalamouně, kde jsme samozřejmě vše důkladně probrali a proprali v lahodném pivním moku. S nadsázkou nám vlastní jsme se dotkli posledních událostí v našem sdružení, pro pobavení všech ostatních nepřítomných zde uvedu pár detailů, které jsem byl podle přísedících povinen zdokumentovat.

20:10 Zuz o sobě prohlašuje, že je kretén, totéž říká o Rojovi, poněvadž všechen humbuk je okolo nich. Podle Beníka zůstanou v OHF jen oni dva.
20:20 Zuz vyjadřuje obavu z toho, že Roj chce dát jejich potomkovi namísto jména číslo OHF, Beník pochybuje, zda toto schválí matrika. Nakonec se shodli na jménu František Kučera II. Vlk se nažral, ale koza zůstala celá, navíc u stolu prosákla informace, že ode dneška je číslo 2 volné :-).
22:00 Taxíkem z Třince přijel Zbycho (a potom, že v OHF nejsou prachy), podle Beníka je Třinec nejlepší polský mančaft.
23:00 Zbycho se mě zeptal "kde se dobře dupe", poradil jsem mu Night club Afrodite, načež odjel přistaveným Taxíkem za svým vyvrcholením :-).
23:25 Beník chce vystoupit z OHF, protože FLOWER nechce strávit "noc plnou vášní" se členem jiné organizace......

Závěrem bych chtěl poděkovat několika individuím, které mi pomohly s mou reportérskou prvotinou, jedná se hlavně o Beníka, Georgeho a Mishanka, stejně jako loajální a rychlé obsluze restaurace Na Šalamouně (pro Ostraváky je to Číňan :-) za kvalitní pivo a rychlou a levnou kuchyni.

O tom, ako niektorí OHFáci trávia obdobie uprostred leta

(Suter) Včera som sa úplnou náhodou od kolegu dozvedel, že na našom zimáku je už lad. Tak reku čo s tým urobíme. Tak reku že on zavolá nejakým svojim bývalým spoluhráčom, (kolega v minulosti hrával hokej, dokonca aj 1.ligu) a reku že si dáme nejaký ten informačno-zoznamovaco-kondično-oddychový zápasík. Tak reku že dobre. Tak reku keby som vedel, koho zavolá, tak sa nikam netrepem. Tak reku že o 19:00 pred zimákom.
    Dorazil som tam na čas. Prítomnosť najslávnejšieho senického hokejistu Roberta Domeho mi nepripadala taká nemožná, lebo ten si doma zriadil individuálny tréningový kemp a poctivo pracuje na tom, aby sa už konečne usadil v základnej zostave Pittsburgu v budúcej sezóne. (Kurňa chlapy, ak niekto poznáte Ivana Hlinku, dajte mu o ňom vedieť.) Potom sa však začali diať čudesné veci. Kolegy síce povedal, že sa budem čudovať, ale že to bude až takéto, to som nečakal ani v tom najlepšom sne.

Bolo nás akurát dvanásť, dve päťky + brankári. Zostava? Najlepšia, aká sa mohla v našom regióne zísť počas leta. Postupne sa tam objavili okrem už spomínaného Roberta Domeho (Pittsburg Penguins) mňa (Tibor Skala, bez klubovej príslušnosti) a kolegu (Stanislav Anderle, bez klubovej príslušnosti) aj Pavol Rybár (Slovan Bratislava), Peter Hamerlík (HK 36 Skalica, draftovaný do Pittsburgu Penguins), Martin Sakmár (hrajúci trenér v akomsi mužstve v 2.francúzskej lige), Jozef Krišák (HC Přerov), Roman Múčka (HC Dukla Senica), Ivan Zorvan (HC Dukla Senica), Jozef Balej (Montreal Canadiens, ale doteraz väčšinou farmy Montrealu), Pavol Klečko (HK 36 Skalica) a najväčšou hviezdou bol Žigo Pálffy (Los Angeles Kings), ktorý hrával v juniorke Senice a Skalice so spomínaným kolegom a chodili spolu aj do školy. Celú túto perepúť vlastne dal dokopy on.
    Kurňa, som sa cítil doslova menejcenný. Ani som si od trémy poriadne nedokázal zaviazať korčule. Ale všetko tréma zo mňa spadla v momente, keď Ziggi nabehol na ryhu v čerstvom lade a letel na zem. V podstate to všetci brali iba ako relax, lebo nikto nenahodil ani chrániče, ani vycpávky a dokonca ani dresy, hrali sme len v bermudách a tričkách s krátkymi rukávmi. Samozrejme, že brankári si nahodili časž svojej výstroje, ale len to najnutnejšie. Hra sa začala, bohužial som hral proti Ziggymu, ale za to s vicemajstrom sveta Rybarom za chrbatom. Ďalšie prekvapenie, nikto sa nikam nenaháňal, najrýchlejší som tam bol hneď na začiatku ja, lebo som chcel utiecť Sakmárovi. Napodiv sa nikto za mnou nehnal. Tak som ostal stáť aj s pukom v rohu klziska, reku či hráme alebo nie. Došiel za mnou súperov brankár (Hamerlík) a reku že sme si sem došli trochu sa zabaviť, trochu si zakorčulovať, trochu si zahrať hokej a ni unaviť sa. Potom mi s ľadovým kľudom zobral pracne vybojovaný puk a prihral ho spoluhráčom. Bol som z toho zmätený ako Goro pred Tokiom.
    Kurňa, tak takto trénujú slávne hviezdy NHL, Extraligy a 1.ligy? Ale mne to v podstate vyhovovalo. Aspon mi zostalo trochu casu na roztrenovanie bolavého kolena. Hrali sme len tak lážo-plážo. Ani sme sa moc nesnažili na rýchlosž ako skôr na techniku a parádičky. Ziggy predviedol ten istý kúsok ako Šatan na MS, ked Rybárovi strelil gól spoza bránky, Dome zo žartu pridŕžal svojimi vyše sto kilami každého na mantineloch, obrancovia sa bili medzi sebou, kolega Anderle hral hokej s cigaretou v ústach, proste pohodička, akú na majstrákoch ani na exhibíciách nezažijete. (Kurňa a to som bol aj na AllStarGame NHL tento rok.) A keď k tomu všetkému nasadil korunu Palo Klečko tým, že si otvoril flaškovú desinu a hral tak, že v jednej ruke držal pivo a v druhej hokejku, nebolo pochýb o tom, že svetový hokej sa rúti do záhuby. Ale priznám sa, že by som radšej chodil na takýto hokej ako na mastráky, v ktorých muži v dresoch bezducho jazdia hore-dole po klzisku a niektorí sa puku dotknú v priemere trikrát za tretinu.
    Hra začala mať spád až vtedy, keď sme sa rozhodli zamiešat mužstvá a urobili sme si prestupový termín. Nebolo by to bývalo také zložité, keby sme hrali v dresoch. Ale keďže mal každý na sebe iba tričko a aj tie neboli aspoň trošku farebne rovnaké, často sa stávalo, že niekto prihral niekomu, s kým hral v prvej časti, ale terau hral proti nemu. Proste sranda velikáááááááá. Tých nadávok v slovenčine, češtine, angličtine a záhoráčtine, ktorými sa sami seba jednotliví hokejisti častovali a tým prívlastkov, ktoré si dávali.... jazykovedci by sa až čudovali, aké slovné spojenia sa dajú vymyslieť. Škoda, že som si ich nezapamatal... Hokej sa skončil, na lade sme strávili zhruba dve hodinky. Tak reku čo teraz? Išli sme do pridruženej reštaurácie a dali po dvoch pivkách a šli sme domov. Ja mám ďalší so skvelých zážitkov a ostatní? Neviem, na to sa budete musieť opýtať ich...

Suter, #196, 25.7.2000, 01:48

Jak sem poznával svět...

(12.7. 1:25) O tom, kterak OHFáci tráví prázdniny, píše Ssany #51

Jen pro ten dnešní den, stojí za to žít...

Pátek, kolem druhé hodiny, já a žluté kolo, jsme doufám připraveni na cestu za Philákem což znamenalo podle mých propočtů urazit 65 - 70 kiláků, pomocí šlapek, řeťezu, kol a všeho možnýho. Cestu jsem si naplánoval v prní polovině po známých okreskách, v druhé polovině už byla hlavně mezinárodní silnice ze Slánýho do Loun. Když jsem kolem půl třetí volal Philákovi, že právě vyjíždím ať připraví cílovou pásku, žlutý trikot a krásky které mě budou objímati v cíli :))) Cesta do Loun ubíhala lehce, měl sem čas si skočit i nakoupit a obžerstvit se, jen aby to moc neublížilo měmu sportovnímu výkonu. Takže, čokolády, Corny, minerálka a klobáska. Cesta se na mapě zdála býti rovinatá, ale nebyla. Ono kopců bylo pár, ale nechalo se to přežít i když ten předposlední ten byl chutnej. Ale nejednou jsem se objevil na kopci a dáli jsem viděl hory. Řikal jsem si, že už musím být u Loun a taky že jo, viděl jsem nádhernou ceduli Louny 4 km. I když v údolí byla jenom ňáká díra. Díra ošklivá, okolí krásné. A tak jsem se spojil s Philákem kde, že mám hledat cíl. Cíl byl úspěšně nalezen i když nebylo nic co jsem si přál až na Philáka a to se pak ukázalo jako veliká výhra. Zná Louny velice dobře a tak po pár minutkách odpočinku, jsem seděl v prním baru.

Ou šou mí, ou šou mí, d wej tu d nekst visky báááár...

Pak to vystřídal podnik sklep, kabanos, atak dál prostě obešli jsme asi 7 hospod, poznali krásy večerních Loun, pofilozofovali, zmokli, vyvenčili jsme něčího psa a šlo se do hajan... Asi ve tři ráno... Poznatek Louny jsou velice dobrý pivo :)

Prší, prší, jen se leje, jak domů pojedeme?

Probuzení někdy kolem jedné hodiny a zjištění, že venku prší. To by ani nevadilo, kdybych neměl v plánu jet domů a na déšť jsem nebyl připraven a blatníky na kolo jsem si ještě nekoupil a tak jsem přijal nabídku ČD že mě za menší bakšiš svezou i s kolem do Prahy. Celou cestu vlakem jsem se modlil ať přestane pršet. Marně... A tak jsem prolít zmoklou Prahou, zastavil se na pokec s kamarády na Hradě a upaloval domů, za velké podpory větru a padající vody... Etapa prní skončila, akce se povedla...

Veď mě dál, cesto má, veď mě dál...

V pondělí ráno, postávám na hlavním nádraží s lístkem z Prahy do Ostravy. Cesta vlakem proběhla krásně, a tak jsem se okolo čtvrté odpolední sešel s Georgem v místním nádražním bufetu. Přesun do lepší hospody a začla další akce ve složení já, Vlaďka, Rado a George. Bylo velice veselo, pivo teklo proudem a poslouchali se veselé historky, názory, vzpomínky, nostalgie, no prostě nádhera. Když jsme dorazili k Radovi do jeho krásného bytu, který byl mým utočištěm na noc, začal jsem obdivovat jeho lajnu :))) Chvíli jsme ještě bádali po netu, napsali něco do OHlasů a šli spát.

Bič boží!

Před sedmou hodinou mě vzbudil telefon, pohoda, usnu po dalších desíti minutách co sem mohl čekat jiného než "AAAAAAAArgghghhghghhgg, bič božííííííííí!" Věděl jsem že jsem stále u Rada a v noci mě kupodivu nikdo neukradl. Po další hodině spánku jsme vstali zase trošku poškádlili jedničky a nuly v kabelech a já vyrazil směr Frýdek - Místek kde už mě očekával Beník.

Okolo Frýdku cestička...

Dorazil jsem v pohodě a skončil zase v hospodě. Debata během tří piv, ja viděl že Beník je stále živ a zdráv a vydal se na místní výpadovku směr Brno. Byla jedna. Cestou jsem vystřídal 4 vozidla, (Honda z Frýdku, Citroen Jumper v Brně, kamion Renault za odbočkou do Humpolce a Feldu za odbočkou z Benešova) pomáhal jsem nakládat jednomu chlapovi dodávku a on mě pak hodil až k Humpolci. Takže v šest jsem již koukal na tu naší matičku Prahu. Jako bych nepotkal málo OHFákov, na konečné tramveje jsem potkal Maxičku s Alecem, ti mi zpříjemnili polovinu hodiny čekání na autobus. Poznatek Radegast je taky dobrý pivo... :)
Závěrem, děkuji Philákovi, Vlaďce, Georgovi, Radovi, Beníkovi že si našli čas a podpořili blázna, který se doma nudil a tak vyrazil do světa a byli velice příjemnými hostiteli v jejich domovech :))). Děkuji Maximce a Alecovi že se mnou mrzli na Bílce. Poslední dopravní prostředek a skončil jsem na jednom zdravotním... :))) Poznatek Plzeň je taky moc dobrý pivo :)))

Statistika nuda je, má však cené údaje

Na kole najeto 80 km průměrnou rychlosti 25 km/h, vlakem uraženo nespočet kilometrů, přes půl republiky, piv vypito nepočitatelně, a v ostatních prostředcích stráveno spousty dalšiho času...

Děkuji bylo to krásné, děkuji...

Starší články: první pololetí 2000
 

REPORTÁŽE
N
 
Rok 1999
 
Index reportáží...
 
Reportáže ze srazů OHF
výlety na MS-98 do Basieje
MS-99 do Oslo
na SHG-2000 do Stockholmu
jsou v Archivu akcí.
 
 

www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!