OHF #1 - ROJRoj, Victorka, Scull a Vašek ve VítkovicíchKiki s Alecem v JihlavěGábina s Bigem v TábořePravá Halenkovická SlivOHFice, kterou nám poslal do Pardubic Zbyňa Motto:

Škoda každého dne, který si druhý den pamatujeme!!!
 

Úvodní stránka


A proto je nutné si o tom, co bylo, přečíst na internetu, abychom se dozvěděli pravdu!
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo
poslední
rok 2000
rok 1999
rok 1998
SHG 2000
MS-99 Oslo
MS-98 Basel
Fotoarchiv

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Media a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond OHF

Ledová židle

Pohled pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

Stránky věnované SHG 2000:

SHG-index - Výsledky - Reportáže - Sestavy - Tabulka - Fotky a zvuky - Čet
 

Porazili jsme rusaky !!!

8.2.2000  18:35:16  -  Roj

Pres pocatecni ospalou hru, kdy se nasi hokejisti jeste neprobudili po dlouhe ceste, jsme verili v konecne vitezstvi. Ale ze to bude takovy triumf jsme ani nedoufali! Obrat totiz nastal v prvni prestavce, kdy jsme se vsichnifnousci, co jsme byli na stadione, slezli dohromady a vytvorili kotel! Tim vzniklo v Globenu domaci prostredi. V takovem prostredi se prece neprohrava! Okamzite nastala zmena, nasi hrali aktivne, nebojacne, no prote parada.
Rusaci v hledisti se sice obcas, hlavne pri presilovkach, pokoseli rvat to protivne SAJBU, ale brzo jim sklaplo:-)
Jsou zde krome OHF i Znami Valasi, kteri nvynechaji zadny hokej a krome toho je tu HODNE (asi 20)Cechu a Cesek, kteri zde studuji a jsou hezke :-) Moc nas potesili vase SMSky, na Pegasy tady chodi v pohode a jsou pro nas ZADARMO, na rozdil od Vasich telefonatu :-) Vime, ze jsme byli dobre videt a slyset i v TV, jsou zde obri obraofky, Globen je Globen.
Kokonce jsem jeden gol okomentoval v primem prenosu Kikimu, ktery zrovna 10 vterin pred tim zavolal.....
Nasi hokejisti se s nama krasne pozdravili, je to tady proste SUPER! Meme vsichni skvelou naladu, za chvili jdeme na Svedy s Kanadou, Zkusime si zahulakat ANDRA SIDAN.. :-) Jedine, co nam tu chybi, je lepsi moznost dostat se k internetu a vic casu.

To je blaho.WOW!!!!!!!!

Svedsko - Kanada 2:2

8.2.2000  21:49:21  -  Roj

Pro vsechny sokujicim vysledkem skoncilo vecerni utkani. Papirovy favorit Svedsko si neporadil s urputne a obetave bojujici Kanadou.

Podrobneji info prineseme zitra, ale da se rici, ze Svedove spalili i ty nejvylozenejsi sance, delali trestuhodne chyby v rozehravce, strileli vsechno primo do brankare a nakonec je zachranily dve strely od modre (Johanson a Sandstrem)

Snad stokrat zkouseli krizne prihravky tesne pred brankovistem, kde u protejsi tycky stal volny utocici hrac, jenze vzdycky promach naprazdno, nebo trefil puk, ale nikoliv branku :-)

Atmosfera v hledisti stoji za delsi povidani, vratime se k tomu jeste, nejspis zitra...

Opožděná reportáž - Před vyplutím...

9.2.2000  15:42:45  -  Celé OHF

Cesta přes Německo proběhla ideálně až na malý detail - nestihli jsme trajekt, jenž nás měl odvézt do Švédského království. Klikou bylo to, že po čtyřech hodinách jel další, proto jsme čekali v nádherném přímořském letovisku se jménem Sassnitz. Čekání bylo velmi příjemné neboť jsme skoro celý večer strávili s rusky mluvící čtveřicí, která neustále žrala mandarinky a mužská polovina těchto lidí měla sundána boty. Rychle to na takové větší navigaci uteklo i díky neúnavnému TDK, který neustále vyprávěl Cimrmanovské příhody.

Ale ještě zpět k cestě do Německa. Místo plánované osmé hodiny jsme nakonec matičku Prahu opustili asi v deset hodin. Tím nám nastalo menší zpoždění, které jsme cestou nedokázali zneškodnit. První vážnou přestávku jsme udělali hned V Teplicích, kde naše dvě auta strávila asi půl hodiny. První posádka jela v Rojově Felicii a okupoval jí kvartet Alec, Sparanka, Karolinka a Roj. V autě druhém jel Raul, TDK, Fanda a já. V Teplicích jsme nakoupili plecháčky a příbory a v cestě na drsný sever pokračovali. Nakonec jsme úspěšně dojeli na hranice, kde byla celnice a v ní krásná celnice. Proto jsme se díky Rojovi a TDK zdrželi. I přes menší zdržení jsme pokračovali. Míjeli jsme „zbombardované" Drážďany a po panelové a velice skákající silnici vybudované Adolfem Hitlerem jsme se plížili k Berlínu. Tam jsme nakonec nedojeli, protože jsme ho jaksi nepřehledně objeli. Musím říci, že mě trošku deptalo, že hokejisté odletěli trošku později než my a naopak ve Stockholmu budeme o pár dnů později, ale to je jedno. Přec jenom trajekt je snad bezpečnější než letadlo či vlak, zvlášť po posledních zprávách.

(Roj) Pro přátele cest do Skandinávie mám jeden tip. Jak známo, existuje tam prohibice a na hranicích by vůbec neměli pochopení pro našich dvacetsedm litrů piva, dvanáct litrů vína a litr a půl ferneta. Vymysleli jsme proto geniální lest: Pivo jsme koupili Měšťan v PET láhvích, fernet jsme se rozhodli přelít do láhve od Coly a vydávat za tuto. Colu jsme koupili u pumpy, jenže jsme měli jen litrovou láhev na jeden a půl litru kořalky. Úkolu přetransformovat fernet na Colu se ujaly naše sličné uživatelky dříve, než jsme tomu stihli zabránit... Zvolily následující postup: Otevřely nejdřív tu menší půllitrovou láhev a vylily ji do jednolitrové PET láhve, v pohodě se vešla. Pak otevřely tu větší, litrovou flašku ferneta a přelévaly... polovina se tak nějak nevešla... no comment :-)

Teď právě sedíme v čekárně, TDK a Alec nám přehrávajím scénky z Cimrmanových her a veselou náladu podporuje i levné pivo, koupené u pumpy, tak omluvte případné překlepy...

(Alec) Základním pravidlem pro cestování s více OHFáky je „Vždycky je fšecko jinak" a „situace se mění každou hodinou". Dovedete se tedy jistě vcítit do mé situace, kdy - jsa přesvědčen na základě čtvrtečního zasedání ÚV OHF před odjezdem o čase 10:00 od Kovárny - jsem si všechno zařídil tak, abych byl v kliďánku a v pohodičce na místě v onu inkriminovanou hodinu. Když jsem pak v sobotu odpoledne zjistil, že místo v deset se má odjíždět o půl osmé... No, nezbylo mi v situaci, kdy se už odvoz do Prahy přeložit nedal, nic než doufat že opět bude vše jinak ! A jelikož je v tomto případě na OHF spolehnutí, nebyl jsem zklamán ani nyní. Jak se situace vyvíjela dál, dočtete se výše, zatím je sotva 21:00 a TDK přechází k historkám ze Simpsonů....:))

Dovětek

Psáno již po absolvování triumfální plavby trajektem :-)

Na cestu přes studené Ostsee se většina členů výpravy těšila nejen pro ni samou, ale také z jistého prozaicky škodolibého důvodu. Nejmohutnější a fyzicky na pohled nejsilnější účastník zájezdu, Raul, je totiž převelice suchozemský tvor, mající hrůzu z jakékoli houpavého plavidla. Zbytek výpravy se tedy již od Náchoda těšil, jak to Raul bude zvládat.
Na palubě samotné to potom vypadalo tak, že Raul dostal zdravě zelenou barvu a ny jsme mu dodávali sil... znáte tu zvláštní situaci, kdy v kolektivu lidí kdokoli řekne jakoukoliv větu a všichni se válí smíchy.. podotýkám, že jsme nekouřili nic zeleného... jediný Raul se usmíval trochu křečovitě :-)
Jakmile se řeč stočila na námořní katastrofy, Raul rychle začal o něčem úplně jiném, což vnás vyvolávalo nesmírné veselí, však jsme ho rychle prokoukli. Měl smůlu, řeč se stáčela neustále zpět. Vyprávěli jsme si vtipy, z nichž modelový zní takto:

Na potápějícím se trajektu se ptá zoufalý cestující kapitána:
"Jak daleko je nejbližší pevnina?"
"Tři a půl kilometru"
"Kterým směrem?"
"Kolmo dolů"

Nakonec jsme přistáli v Trelleborgu bez problémů.

Žijou Švédové hokejem?

9.2.2000  18:59:51  -  Roj

Jsme právě druhý den v dějišti her a můžeme se dělit o první dojmy.
Globen hala - jednoznačně nejlepší hokejový stanek, jaký jsem viděl, srovnat s čímkoli jiným prostě nelze. Sedadla polstrovaná, dostatek místa pro nohy, dostatek odchozích koridorů, takže o přestávkách nevznikají zácpy... ale to hlavní, co vás hned napoprvé málem porazí, je architektonické řešení, jedním slovem - velkolepé. Zajímavé, je, že vnitřní prostory nejsou vybarveny "švédsky", ale převládá zde červená, doplněná bílou a ještě trochu i modrou. Možná právě proto, aby vynikl kontrast s barvami švédských dresů...
Vybavení audiovisualní technikou je stoprocentní, obrazovky jsou na chodbách, v přilehlých barech... a jsou ještě větší, než v JágrBaru :-) Ozvučení je super, zvuk čistý, vejšky i basy perfektní. I přirozená akustika prostoru je výborná, pokud na jedné straně prázdné haly něco zakřičíte, na druhé straně je vám dobře rozumět.
Jistě všichni znáte z našich stadionů, že některá místa jsou jaksi "do počtu". Buď jsou za sloupem, nebo příliš nízko u mantinelu... V Globenu tento problém smetli se vším všudy - taková míste zde prostě neexistují. První řada sedadel je v místě, kde "normálně" bývá u nás čtvrtá, sloupy tu žádné nemají, pokud ano, jsou v jejich útrobách točitá schodiště :-)
Jediná chyba pro nás byla, že telefonní zásuvky v presscentru se úplně liší od těch českých :-)
Švédové si prostě postavili hokejový chrám jaksepatří.
Další maličkostí, která o lecčems vypovídá, je samotný název turnaje. Žádný Ericson Cup nebo EurotelZepterIPB Hry... prostě a jednoduše Sweden Hockey Games, slyšíte z toho, jak to zní hrdě?
Na utkání s Kanadou vyprodáno včera nebylo (11892 diváků - zápasy proti nám a Finům jsou už vyprodány), ale hala byla slušně zaplněná diváky, kteří nepřišli oděni v národních dresech, na rozdíl od těch, co jsme zažili v Oslo. Jejich povzbuzování také zdaleka nebylo tak bouřlivé. Asi je rozdíl mezi skalními fanoušky, kteří jsou ochotni jet stovky kilometrů za hokejem a "obyčejnými" obyvateli Stockholmu. Ale přesto víme, že těch "skalních" mají ve Švédsku dostatek.
Včera ale dávali švédští hráči pramálo důvodů k nadšenému fandění. Kupili chyby jednu za druhou a výsledek 2:2 byl pro domácí zklamáním. Naštěstí mají v místní audiovisuální režii schopné lidi, kteří dokáží publikum rozehřát a k tomu několik skvělých hokejových chorálů, nejznámější z nich "Go, go Sweden" prostě nemůže nechat nikoho jen tak sedět. Švédové jsou prostě v hudbě dobří - vzpomeňme Abbu, Roxette, Ace Of Base... Alec dokonce někde zjistil, že populární hudba je nejúspěšnějším švédským vývozním artiklem, efektivnějším než telekomunikace.. :-)
Vypadá to, že švédští diváci rádi "přetahují" přestávky, hlediště se zaplnilo vždy až tak po třech odehraných minutách... pochopitelně se mohli dívat na spoustě obrazovek. Ale fascinovala mě jejich ohleduplnost. Opozdilci si vždy počkají na okamžik, kdy je hra přerušená. Téměř absurdní to bylo v následujícím příkladě:
Dva sektory měl vyhrazeny švédský National Hockey Club (NHC), který zde měl nějakou schůzi ve VIPce. Celkem to čítalo asi 300 lidí v kravatách. A tito lidé hromadně naplňovaly prázdné sektory hezky husím pochodem, jakmile bylo vhozeno, průvod se přerušil a čekalo se do dalšího přerušení hry. Milé!..
Žijí tedy Švédové hokejem? Myslím, že ano, i když trochu jinak.

Nejdelsi prestavka na svete :-)

9.2.2000  21:03:31  -  Roj

Je po první třetině zápasu s Finy a my zažíváme další rekord.

Během zápasu se totiž obnažila plastová reklama ve středním kruhu a led se tak stal neregulérním. Však na něm naši hráči padali jak hrušky v srpnu :-)

Tak bylo nutné led opravit. Plast se odstranil a zela po něm díra, že by se v ní dospělý muž bez problémů utopil. Musela se zaplnit ledem, což není problém, stačí přece zalít vodou a nechat zmrznout. Jenže z fysiky víme, že na zamrznutí 1kg vody je zapotřebí stejné množství tepla, jako k ohřátí téhož kilogramu z nuly na 80 stupňů! Což je dost... Plyne z toho nezvratný fakt, že voda mrzne pomalu, velmi pomalu.
Ale na tento fakt jsou tady v Globenu připraveni. Mrznutí urychlují pomocí kapalného dusíku, který se stříká na led. Ihned vyrazila parta tří maníků s hasicími přístroji a dali se do práce. Prostřední z nich byl nezapomenutelný. Vypadal totiž, jako Zelaný Raul... Brzy se přistroje vypotřebovaly a tak se muselo vše opakovat, a to několikrát.

Konečně vyjely rolby a diváci netrpělivě očekávali začátek třetiny, ale chyba lávky! Opět nastoupil Raul s Dusíkem! A znovu a znovu....

Celé se to nakonec protáhlo na více než hodinu, pořadatelé dělali, co mohli, na ledě se objevil živý maskot her - sněhulák, který bavil zejména početnou dětskou část obecenstva. (Ti parchanti měli daleko větší radost, než kdyby byl hokej!):-)

Aspoň jsme si trochu odpočinuli od té pohromy v první třetině... koukám, že už začali hrát, končím s reportáží!!!

OHF opět v čele !

10.2.2000  0:13:47  -  Alec

S t o c k h o l m - Pokud otevrte jakekoli noviny na strance zpravodajstvi ze Svedska, najde ve vetsine z nich onu znamou formulku "od naseho zvlastniho zpravodaje". Letmy pohled na presscentrum, obsazene ceskymi zurnalisty, jen potvrzuje ono jednotne cislo - za MF Dnes osamocen tuka do laptopu Ivan Hamsik, za Pravo Martin Kezr, dokonce i komentator Michal Dusik z CT je tu jak kul v plote. Z Novy nastesti neprijel nikdo :-) OHF tak opet vitezi na cele care, tentokrate v poctu akreditovanych zastupsu. K prihlednuti k ceskym pomerum, jsou nas tu celi 4 (slovy ctyri) clovekove jen za www.ohf.cz, coz je zhruba ctyrikrat az trikrat vice, nez zde ma zastupcu nejen ceske, ale jakekoliv dalsi svetove medium ! To uz doclea jde, nemyslite ? :-)

Dobrou noc ze severu preje
Alec

Jak je to v Globenu s Netem

10.2.2000  19:08:38  -  Alec

S t o c k h o l m - Zpravodajství nebo daší potřehy jak ze SHG, tak třeba i samotného Stockholmu, se na OHF dostává dvojím způsobem.

Jednak okupujeme skoro celý stůl v pressce a přes Teliu (Český Telecom like, ale levnější a vyspělejší) a následně připojeni skrz český VOL (bystřejším už jistě došlo, že se jedná o stálý mezinárodní hovor přes 00420) komunikujeme se zbytkem světa, často i několik hodin. Na rozdíl od Českého Telecomu si to Telia může dovolit :)).

Nepříjemné je, že tiskové středisko tu kolem desáté večerní zavírají a tak jsme nuceni využívat varianty B: recepce hotelu Globen, v jejíchž útrobách se vyskytují tři IBM počítače se zatraceně rychlým připojením. Navíc kolem půlnoci se v těchto prostorách už mnoho lidí nevyskytuje.
Na první pohled ideální stav, ale: Navigator co pár minut "spadne", diakritika má k české daleko jak Švédové k vítězství v Eurohockey Tour a písmenka ze všeho nejvíce připomíjnají mravence po pumovém útoku. Opravdu si po sobě nemůžete přečíst, co jste napsali. Pokud to tedy jde, snašíme se co nejvíce věcí stíhat z pressky a jak vidno, zatím úspěšně :).

Tiskové středisko v ruinách :-)

11.2.2000  15:13:33  -  Roj

Včera jsme skončili s popisováním běhu událostí v Globenu ve chvíli, kdy Švédové dostali druhý gól. Švédům se letos vůbec nedaří a přestože valná část českých novinářů byla ještě před zápasem přesvědčena, že si své vlastní hry vyhrají, nyní je to spíš jen utopie. Hlediště se během třetiny nakonec zaplnilo, takže možná jsme nelhali a vyprodáno přeci jenom bylo.

Nyní nechme hokej povolanějším a podívejme se do novinářského zákulisí. OHF dostalo posily! Během zápasu dorazil tvůrce HC Werku Jiřík s ratolestmi, o první přestávce se objevil v presscentru již s akreditační visačkou na krku :-) Nechápu, jak k ní přišel, když ta kukaň, kde se přidělujou, byla včera večer opuštěná! Nepřemejšlím a vím svý, mafie OHF .. :-)
Vynikající, je, že Jiřík s sebou vzal i fotografku Luciu (12 let), vybavenou dost dobrým digifoťákem, jejíž fotky znáte z extraligových reportáží na Werku. Dokonce má na visačce povolenu zónu "1", což tady nikdo jiný z nás nemá, a může chodit fotit i na střídačku :-) Dá-li bůh, dostaneme ty fotky i na OHF.
Jiřík prokázal, že ví, co se sluší a patří a nepřiletěl s prázdnou, nýbrž ho doprovázel sympatický Johny Walker. Johnyho jsme okamžitě začali ochutnávat... :-)
Možná teď někdo získává dojem, že tiskové středisko v Globenu je nějaká putyka... To rozhodně ne, teda aspoň do včerejška... :-) Popíšu:

Jedná se o místnost, kde je 7 stolů po 6 židlích, na každém stole je telefonní zásuvka bez omezení volání, je zde i pár zásuvek 220 V, ale je jich nedostatek. Novináři sem chodí pracovat. Jsou zde zamykací skříňky, kde si novináři mohou nechávat notebooky, foťáky a podobně, aby se s nimi nemuseli tahat do hotelů.
Je zde k disposici zdarma káva, keksy, limonády, čaj, briošky a párečky. Díky těmto skutečnostem se sem OHF doslova nastěhovalo a tak zatímco každý novinář skromně zabere jedno až dvě místa, OHF má pernamentně zabrán celý stůl. Ještě přemýšlíme, kde sehnat klíč od jedné ze skříněk, protože bychom si tam mohli nechávat kořalku... :-))

Samozřejmě se snažíme co nejméně provokovat a nerušit ostatní v práci, abychom nevypadali jak nějací rusáci. Fernet kamuflujeme jako kávu a Johny Walker má skoro přesně stejnou barvu, jako jedna ze zdejších limonád. Jen se obávám, že vůně těchto zázračných moků se zamaskovat nedá :-)

Smůla je, že Jiřík nevěděl o tom, že si má vzít modem a tak si ho nevzal. Tešili jsme se, jak si zachatujeme na iksku od vedlejší židle a zatím to tedy nepůjde. Možná se podíváme po nějakém elektru a když to nebude drahé, koupíme modem...

Jsme tedy stále odkázáni na Raulův modem, jenže přednost má samozřejmě hokej.cz, takže odesílat můžeme obrázky a delší texty jen ve chvíli, kdy Raul odchází "do terénu". Marně ho prosíme, ať tam dává informace z agentur, které se tady objevují neuvěřitelně rychle a dokonale zpracované. On to všechno smolí sám, díky tomu z hokeje nic nemá, protože je neustále skloněn nad blokem se zápisky. Včera po zápase jediný z nás střízlivý pracně dokončoval reportáž o zoufalém závěrečném náporu Švédů, kterým se dokonce podařilo střelit třetí gól, ale rozhodčí ho neuznal pro pusunutí branky. Když to tam Raul konečně odeslal, zjistil, že na hokeji.cz mezitím dali reportáž z četky. ... Zpravodaj té četky totiž udělal to, co radíme Raulovi celou dobu - sjel tam to oficiální info.

A tak jde život :-))))))

Kanada: černý kůn turnaje

11.2.2000  15:23:20  -  Alec, TDK

S t o c k h o l m - Černým koněm dosavadního průběhu turnaje se stává zámořský výběr kouče Toma Renneyho. Ze dvou zápasů se Skandinávskými výběry vytěžili Kanaďané tři body a zvláště včerejší výhra nad vysoce favorizovaným Finskem, aspirujícím na zisk titulu neoficiálního evropského šampiona, se dá označit doslova za senzační. Kde se v tomto výběru "neznámých" hráčů vzala taková síla ?

Přitom Kanaďané nevyrukovali na Evropany s ničím novým nebo překvapivým. Naopak, v obou zápasech se většinu času nacházeli pod velkým tlakem Finů či Švédů a pouze v jediné třetině ze šesti vystřelili na branku vícekrát než soupeř (celkově 34:73). Lví podíl na tom mají především oba brankáři, jak Jamie Ram, tak Joequin Gage, kterému zde neřeknem jinak než GEGE. Svými zákroky přivádějí soupeře k zoufalství. Obzvlášť GEGE je opravdovým klaunem, poté co včera přežil spršku střel při finské power-play, předvedl vítězný taneček ala Ronaldo a po zásluze si odjel pro cenu pro nejlepšího hráče utkání. Kanaďané se také, i při svém malém počtu střel, mohou pochlubit skvělou střeleckou potencí - každá šestá střela skončila v síti. Utkání odehrávají následujícím způsobem: Vletí do utkání jako blázni, postupem času vstřelí dvě branky a pak už jen brání výsledek :c).
S hokejkou toho moc neumí, ale řežou vše okolo sebe. Nikoliv však záludně, ale čistě a tvrdě. Mají to perfektně zvládnuté z tréninku, který je rovněž radost sledovat. Oproti prvnímu zápasu se Švédy (2:2) dokázali včera proti Finům navzdory všem očekáváním vstřelit za stavu 2:2 vítěznou branku a dostali se tak do čela turnaje. Jednoduše dokázali z minima vytěžit maximum. Možná ještě větším překvapením je, že jsou velmi disciplinovaným týmem. Téměř neoplácejí mnohdy záludné zákroky soupeřů a sami se k žádné brutalitě neuchylují. Otázkou je, zda jim na takový styl hry  vystačí síly pro zbytek turnaje.
 

Výkony Canada Boys jsou tou nejlepší pozvánkou na dnešní utkání proti našemu výběru od 19:00.Bude velice zajímavé sledovat, jak si s Kanaďany  naši hokejisté poradí.

Z krutého severu Alec a TDK

Trampoty s bydlenim

11.2.2000  22:50:01  -  Alec

S t o c k h o l m - Levne se ubytovat neni ve Svedskem hlavnim meste zase tak velky problem. To proste nechate patrat TDK po netu a hned mate (podle obrazku na sajte) bydlenicko jako vysite, docela se tvarici jako v prirode, a to vse za hezkych kulatych 120 Ks. Podotykam, ze na osobu, tudiz byla tato varianta jednomyslne prijata.

Kdyz pak nase polarni vyprava dorazila na ono inkriminovane misto, znavena predlouhou cestou, byla nucena konstatovat, ze vsech sest lidi bude nuceno obyvat mistnost o rozmerech zhruba 3,5 x 3,5 metru, nepocitaje velke mnozstvi potravin, pitiva a baglu. Kdo z vas jste meli to stesti byt na chmelu, nebo nestesti a byt v lochu, vite, jak jsme se asi museli tvarit a citit. Situace jako stvorena k propuknuti pjekne ponorky.

Z hostelu do Globenu to bylo cca. 25 minut +/- 2 hodiny (podle toho, jak jste blbe odbocili z dalnice, ale o strastech a radostech cestovani ve Stockholmu se doctete pozdeji). Pokud tedy zpravodajci v nasich radach (Raul) chteli stihnout trenink ceskeho tymu v jedenact, museli vstavat nejdrive dve hodiny predem, aby se vsichni ucastnici zajezdu dali jakztakz do kopy a byli ve vicemene urovnanych zevnejscich schopni vyrazit do Globen City. Zpravodajci v nasich radach proto zacali na vedni a ostatni cleny vubec vznaset ostre interpelace ohledne lepsich alternativ ubytovani, a velice rychle na svou stranu ziskali prevaznou vetsinu. Krome sledovani turnaje tak pred nami byl dalsi ukol, a to zajistit OHF dustojne podminky pro chvile odpocinku.

Ukolu se opet ujal aktivitou hyrici TDK a diky jeho vybornym organisacnim schopnostem se nase zorne pole brzy zuzilo na jedinou moznost - nenapadny hotel s honosnym nazvem Formule 1. V tomto miste bych chtel ale podoknout, ze veskere dalsi dulezite vjecy jsem zaridil ja. Dva trojluzkove pokoje byly briskne zabookovany, zaplaceny a nastalo tak vsemi kvitovane Velke Stehovani. Hnani vidinou 219 Ks za pokoj s barevnou televizi, chybelo malo a nakonec bylo vsechno zase jinak. Roj, ktery se chtel dustojne rozloucit se starym domovem, delil se o svuj zal s lavhi Fernetu tak dukladne, ze, neschopen ridit svou Feldu, prenechal rizeni a KLICE tomu nejnezodpovednejsimu cloveku. Na tomto miste bych chtel podoknout, ze jsem to byl ja. Dojet k hostelu bylo otazkou zhruba 45 minut, ale rano vyvstala na obzoru hroziva skutecnost - klice od Feldy nikde. Vsechny tasky byly dusledne prohledany a vjecy do nich vraceny, pak opet vyhazeny a opet vraceny, Roj temer paral madracky a ja si pochopitelne na nic nepamatoval, nebot KLICE ztracim petkrat denne v praci a na nejakych jinych mi tak nejak nesejde.

Opet ale zapracovala seda eminenece naseho pribehu. TDK, ve kterem se objevil takrka detektivni duch, sam mimo pozornost hlavich kamer pozorne patral po indicich, ktere ho nakonec dovedly ke kyzenemu cili - a to pod smrcek pet metru od auta, kde se klice na ledovem prokrovu celou noc povalovaly. Slava mu budiz vecna, vyjeli jsme v pohode, pricne k praporecnikum smer Formule 1. Ted si tedy zijeme jak prassata v zite, k Globenu pet minut autem. Co vic si prat...snad jen, ty tri velice strasne moc sympaticke a pohledne severanky s ceskymi vlajkami na mrazem cervenych tvarich, ktere jsme pak s Rojem potkali pred halou a... -end of transmission-

Osedlali jsme cerneho kone

11.2.2000  22:52:31  -  Roj

Jak rekl trener Cernik po viteznem utkani s Kanadou: "Nase vule zvitezit byla vetsi, nez jejich"

Dalsi vyroky z tiskovky.
Renny:"Bylo to oboustranne dobre zahrane utkani, takticke pokyny byly dobre plneny..."
Martinec:"Oni (Kanada) vyborne branili, vlastne nikdo neudelal chybu.."
"Led je tady v Globenu letos hrozne mekkej, hraci se do nej vic bori a vznika tim vic toho snehu, takovy ty brecky... ale podminky jsou pro oba stejny...."
".. vedel jsem, ze ho (gol) dame, ja vim, ze ted se to rika lehce, ale ja jsem od ty doby, co jsme prezili tu presilovku 5 na 3 vedel, ze ho dame"

Konverse svedskeho kotle

V hledisti jsme zaznamenali veliky uspech, zacalo nas totiz fandit jen mala hrstka, protoze dnes neprisli mistni svedsti Cesi. Naopak v patek prislo do haly pres 3 tisice divaku, kteri fandili spis Kanade, hlavne ti prcci okolo 8 az 10 let :-) Takze v prvni tretine nas pres ne skoro nebylo slyset, dokonce od vas prisly na toto thema SMSky
I pojali jsme genialni plan, ve kterem vyznamnou roli hrali Roznovaci, coz jsou Valasi, kteri na hokeje jezdi pravidelne uz par let.
Ti mali svedsti haranti, co byli blizko, se zacali moc zajimat o valasske bubny a projevovali velkou touhu si bouchnout. Tak jsme jim to umoznili, ale pritom jsme je zacali ucit kricet: "CESI!". Jakmile se to jene prcek naucil a zakricel, vznikla tim jiskerka a uz se to zacalo sirit.. :-)
Najednou byl IN ten, kdo byl u nove se vytvarejiciho kotle a mohl si za doprovodu bubnu a rehtacky zakricet "CESI!!!"
Tak se kolem nas zacalo shlukovat stale vic malych ceskych fandu a dokonce sami od sebe zacali obcas bojovy pokrik CESI a byli bez sebe blahem, kdyz jsme se k nim s nasim arsenalem pridali :-) Dokonce se snazili naucit i jine pokriky, jako HOSI BOJOVAT, DAME DAME GOL a dalsi. Snad se to projevilo i v primem prenosu, ale ve treti tretine byla hala uz nase!
Ostatne jsme ji vyhrali, tak je to jasne! :-)

Na zaver nam hokejisti udelali krasnou dekovacku, sperialne Viktor Ujcik - nejlepsi hrac utkani a nejvic se ukazal milacek Dusan Salficky, ktery se vratil jeste k nasemu hloucku, kdyz uz hosi opustili kluziste, a predvedl opravdu PARADNI rybicku !!!!

Jaka nesmirna skoda, ze v tu dobu byly v jeho digifotaku baterky uz vybite! Mozna ale prineseme nejake fotky zitra.

Jeste k tomu transparentu, jak jste se ozyvali, ze ho mame dat vejs. My jsme ho ani tak nechteli dostat stujcostuj do zaberu, jako presvedcit pritomne novinare, ze muzeme nas boj kdykoliv obnovit s neztencenou silou!!! :-)

Happy OHF!

Muzstvo se lepsi od tretiny, k tretine....

12.2.2000  19:50:25  -  Roj

"Muzstvo se lepsi od tretiny, k tretine, od zapasu k zapasu."
To byla nejcasteji opakovana slova Josefa Augusty.
Jeho svedsky protejsek si naopak postezoval, ze jeho sverenci sou pod obrovskym psychickym tlakem, vyvolanym tim vsim, co se okolo muzstva deje: "Jsme vysledkem zklamani, je to dusledkem jak urovne pripravy representace, tak i pristupem v svedske lize"
Dodeme zde, ze ve svedsku panuje vlekla krise, treneri se zde tridaji po velmi kratke dobe a svedsky hokejovy svaz ma mnohem mensi vahu, nez mocne ligove kluby. Tyto kluby svazuji ruce trenerum, vznika jakysi zacarovany kruh...
"Zapas byl pro nas velmi dulezity," ..pokracoval Boustedt, "potrebujeme nutne vyhrat, aby se muzstvo psychicky zvedlo. Meli jsme pred zapadem dukladnou poradu, volili jsme nejlepsi zpusob, jak hrat proti Cechum. Vedouci gol Cechu nas velmi zasahl. Zapas jsme zacali krecovite ,prestoze jsme hrali lepe, nez ve vsech zapasech tady, zapas jsme zvratit uz nedokazali "
..."Na zaver bych rekl, ze se mame od Cechu hodne co ucit, hlavne v efektivite"

Hezky se to posloucha, vidte? :-)

Už abysme jeli domů !!!!!!!!!

13.2.2000  11:41:26  -  TDK, RAUL

Je zvláštní, že v OHF se ujala určitá slabost pro švédský jazyk. Po všeobecně oblíbeném pokřiku Andra Sindan Aerni Klaara atd, který už mezi námi prakticky zdomácněl, jsme si neuvěřitelným způsobem oblíbili též švédskou hymnu. Vrcholem všeho bylo zřejmě utkání Česká republika - Švédsko, před kterým jsme cítili větší mrazení v zádech při hymně domácí, než při té naší. Chápeme, že je to téměř ostuda, ale nemůžeme s tím nic dělat. Na rozdíl od té naší, řekněme tradiční hymny, je ta švédská naprostou hitovkou. Ve stavech občasné večerní opilosti jsme si ji tu broukali a dnes už jsem to nevydržel a vydal jsem se o druhé přestávce zápasu našich se Švédy mezi domácí fanoušky se žádostí o text tohoto „hitu". U mužské části jsem neuspěl, chlapci slova neznali, a přesto že se mi nechtělo, musel jsem požádat o slova též zástupkyně něžného pohlaví :c))) Vzhledem k tomu, že do konce přestávky už zbývalo jen několik minut, jsme stihli jen úplný závěr hymny, tzv. refrain. Jsem velmi rád, že vám jej mohu dnes nabídnout: Din sol din himmel dina ängder gröna. Až vám ji z kazeáku jednou pustíme, věřím že se stane další oblíbenou skladbou mezi ohaefáky.

V předposlední den Švédských hokejových her TDK.

To co sem chtěl napsat už dávno píšu až teď. Stockholm je město, kde lehce zabloudíte, lehce uvidíte sličnou děvu nebo děvku a lehce zde seženete hostel, jenž se podobá psí boudě o))). Proto se vám budu snažit popsat, to v čem jsme bydleli minulé dny. Jedním slovem: BYLO TO HORŠÍ NEŽ PIONÝRSKEJ TÁBOR. A co tábor to bylo hnusnější než bolševický tábory. Vy kteří mě znáte samozřejmě víte, že já sem ochotnej žít téměř všude, ale tam to prostě ne a ne jít. Kuchyň hrozná, pokoj malej, když přišel Roj tak i smradlavej a hlavně tam byly palandy. Ta předsíň byla velká tak metr krát metr a v tom bydlelo šest lidí prostě HRŮZA. Proto jsem začal bejt furt a furt protivnější. To je vlastnost, díky níž dokážete divy. Vrcholem pobytu v té díře připomínající Chánov, nebo jak se to sídliště u Mostu jmenuje, bylo když sem tam viděl hnusnýho s čepicí a hnusnou taškou - černocha. To sem se teda vytočil a řek sem a tady už ne o))) a bylo jsme v jiný o něco lepší švédské ubytovně o))).

teď tu pro vás mám pět největších problému severské země
1. Je tu všechno hrozně drahý, což někomu vadí.
2. Je tu všechno hrozně drahý, což někomu vadí.
3. Nikdo tu nemluví česky o)))
4. Je tu Hamšík o))) ale co dá se to s ním vydržet o)))
5. Je tu všechno hrozně drahý, což někomu vadí.

teď zde mám pět kladných věcí na Švédsku
1. I když je to tu hrozně drahý pořád ještě si to někdo z nás může dovolit
2. Jsou tu opravdu celkem slušný blondýnky
3. Je tu TDK takže se dá občas s někým normálně mluvit
4. Je tu většina sympatických a normálních novinářů
5. Je tu Globen

Teď Vám řeknu ještě něco. Já sem od začátku svého života nesnášel gymnastiku, či různé přeskoky. Vy co nemáte rádi bradla, šplhadla, či kozy víte o čem mluvim. Největší strach však ve mě vždy vzbuzovala švédská bedna. Proto jsem k Švédsku cítil určitej odpor, ale naštěstí musím říci, že toto nářadí zde není příliš vidět a já nejsem nucen lámat si zde nohy zatím ........o))) a TELEVIZE je tu taky normální o)))

Poslední odstavec musím věnovat .... Právě jsme se po telefonu dozvěděli, že sportovním komentátorem roku je........o)Pavle jsme moc rádi, že si titul obhájil. Přejeme ti hodně úspěchů, zdraví a zvl᚝ fanynek starších ročníků. Máme nesmírnou radost že jsi porazil svého kolegu z tv Roberta a Petra Piruetu. Už se nemůžeme dočkat na tvůj kolotoč, jenž ti zajistí první místo i příští rok.

Právě teď je jedna hodina v noci neděle, tedy ten našeho odjezdu. Absolutně jsme si podmanili hotel a u recepce zpíváme všelijaké hitovky zejména Švédyše hymnu a mám další poznatek opilý švédové si skvěle rozumí s opilými OHaeFaky. Právě teď zpívají s naší posádkou hymnu, kterou již máme napsanou slovy a zítra se jí pokusíme poprvé veřejně nazpívat v hale Globen, kde se střetne Švédsko s Finskem o)))

Pro OHF ze Štokholmu RAUL:::::::

Posledni pozdrav z Globenu

13.2.2000  16:25:41  -  Roj

Tak jsem asi naposled u IBM pocitacu v recepci hotelu Globen.

Pred chvili vyklepla Kanada rusaky (3:2) a stala se tak tymem, ktery prohral pouze s nami! Je krasny pocit videt, jak rusaci dostavaji na prdel, nejen v hokeji :-) Cela hala odmenila Kanadany potleskem....

Uz jsme si na Globen tak zvykli, ze nevim, jestli prezijeme ten strasnej sok, az zas vlezeme na nejaky cesky stadion :-)
Prolezli jsme to tady zkrznazkrz, byli jsme v podzemi i nahore, ale uplne nahoru do stometrove vysky jsme se nedostali.

Jeste jsem vlastne nenapsal, co stoji listky: Tak na vsechny zapasy, kde nehraji domaci Svedove, stoji 90SEK (1SEK=4,20CZK), na zapasy Svedu dvakrat tolik.
I zde se vyskytuji nasi znami vekslaci, co se zdravime uz od Basileje, a od tech koupite listek za polovic, pokud umite dobre smlouvat... pokud umite smlouvat excelentne, daji ho i za min :-)

Vcera jsme meli posledni "rozluckovy" vecer.. Uuuuuuuu!
Mame nove svedske kamarady, uz mame slova na CELOU svedskou hymnu, a ja osobne povazuju za nejvesti trofej slova na pisnicku, ktere pracovne rikame "Go, Go, Sweden, go!" a jejiz nazev nikdo ve Svedsku nevi, ale vsichni ji znaji. Je z roku 1989 a byla slozena na pocest MS ve Svedsku, casem se z ni stal narodni choral:

Okej, nu tar vi dom, nu tar vi dom!
Okej, nu har vi dom, nu har vi dom!

Vyznam je neco jako: Jdeme na to!
Chce se nam strasne spat, mame silenou zizen a pred sebou derby Svedsko-Finsko a 24 hodin jizdy domu.. :-)

Doufam, ze se splni vcerejsi Augustova predpoved a Svedove nam to vyhrajou!!
 

Stránky věnované SHG 2000:

SHG-index - Výsledky - Reportáže - Sestavy - Tabulka - Fotky a zvuky - Čet

 

AKCE OHF
N
 
 

Reportáže z akcí
jakož i jednotlivé ohlasy
jsou očekávány na
xradis@seznam.cz.

www.hokej.cz

Oskenované fotky
prosím posílejte POUZE
na xr-fotky@seznam.cz.

 

Připojte se ZDARMA!