Pohled
pod led

Pod ledem je beton, v něm trubky a v nich líh. Ale někdy je tam čpavek!
 
 
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Media a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond OHF

Ledová židle

Pohled pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

Soudní kausa Vsetín

Jaromír Henyš jr.(14.2. roj) Trochu ve stínu olympiády proběhl soud mezi vsetínskou akciovkou a ČSLH. Akciovka napadla rozhodnutí arbitrážní komise, která darovala extraligu občanskému sdružení. Dnes byl vynesen rozsudek: Žaloba se zamítá. Znamená to vítězství pana Štefla a prohru pánů Henyše a Zubíka. Soud v odůvodnění rozsudku konstatuje, že i když má k věcné správnosti výroku komise výhrady, po formální stránce postupovala arbitrážní komise správně. Hokejový svaz je sdružením občanů. Podle par.15 o sdružování občanů je dána orgánům sdružení značná autonomie a soud nemá pravomoc rozhodnutí měnit, pokud nedojde k porušení zákona. A k tomu nedošlo.
Žalovaný se ihned vzdal práva odvolání, žalující si vzal lhůtu na rozmyšlenou.

Podle Jaromíra Henyše staršího tím soud zpochybnil předchozí působení HC Vsetín do roku 2001, včetně jeho úspěchů.
Právní zástupce akciovky Jaromír Henyš mladší poté přítomným novinářům vysvětloval, že pokud se obě strany sporu nedohodnou, hrozí na Vsetínsku definitivní konec hokeje. Šipka na obrázku sice naznačuje cestu k východu z této patové situace, cesta to ovšem bude ještě dlouhá :-)

Detektivní pátrání po osudu Havířova

(6.3.Ada) Novým majitelem havířovského klubu je Michal Vrba. Kdo to je?

Středeční Deník Sport uvedl na straně 19 zprávu, že havířovský klub byl prodán. Jeho novým vlastníkem se měla v pondělí stát společnost Maitland Marketing. Zase nějaká firma ala lichtenštejnská NASH AG Holding, která kdysi "kupovala" Vsetín, pomyslel jsem si.

Výpis z obchodního rejstříku předčil veškerá očekávání. Společnost byla zapsaná do obchodního rejstříku před "celými" třemi týdny - dne 11. února 2002. Jejím předmětem podnikání je pronájem bytů, nemovistí a nebytových prostor a jediným členem představenstva je Lukáš Sýkora, který před necelými dvěma měsíci dovršil třiadvacátý rok svého života! Při pátrání po telefonním čísle na tohoto pána jsem narazil na společnost Společnosti Online s.r.o., která poskytuje full-service v oblasti zakládání o prodeje firem. Na internetových stránkách této společnosti je možné najít kontakt na pana Lukáše Sýkoru. Překvapil jsem ho svým telefonátem.

"Dobrý den, tady ada!"
"Lukáš Sykora, dobrý den!"
"Dočetl jsem se v deníku Sport, ze vaše firma Maitland Marketing koupila hokejový klub HC Havířov Panthers. Gratuluji vám k vaší investici. Chtěl bych se zeptat, jakou funkci bude mít v klubu dosavadní prezident Pavel Hinner a zda klub zůstane působit v Havířově..."
"Cože jsem měl koupit? Nevím o tom, že bych něco kupoval."
"V zápisu do obchodního rejstříku jste na internetu uveden jako jediný člen představenstva. Podle něj jste vy jediný oprávněn podepisovat za firmu veškeré dokumenty."
"Co jsem tedy měl koupit? Maitland Marketing nebo nějaký Havířov?"
"Firma Maitland Marketing, jejíž jste jediným členem představenstva a jediný máte podpisová práva, koupila hokejový klub HC Femax Havířov."
"Dobře, firma Maitland Marketing již však má nového vlastníka, s touto firmou již nemám nic společného. Mají tam starý obchodní rejstřík."
"Aha, takže vy jste prostřednictví společnosti Společnosti Online s.r.o. prodal Maitland Marketing s.r.o. Rozumím tomu správně?"
"Tak nějak to bylo."
"Kdo je tedy novym vlastníkem firmy Maitland Marketing. Nevím, prodej vyřizovala kolegyně."
"Mohu s ní prosím hovořit?"
"Právě má telefonní hovor."
"Dobře, počkám, až dovolá."
...
...
Po chvíli se znovu ozve Sýkora.
"Člověk, kterému jsme společnost prodali, se jmenuje Michal Vrba."
"Výborně, mnohokrát vám děkuji. Mohu vás poprosit o telefonní číslo na tohoto pána?"
"Nemám ho. Nikdy mi ho neřekl. Mám pouze jeho adresu. Bydlí v *** ulici ve Slavičíně."
"Děkuji vám za všechny informace a přeji hezký den."

Internet nikdy nelže. Toto nejmocnější informační médium pomohlo v dalším pátrání. Google.com podal o Michalu Vrbovi zajímavé svědectví.
Michal Vrba je poslancem za Unii svobody v zastupitelstvu Města Slavičín. Michal Vrba je předsedou školské, kulturní a tělovýchovné
komise, členem zastupitelstva je i jeho příbuzný Jaroslav Vrba, který má jako místo bydliště uvedenu tutéž adresu. Na městském úřadu mně
sekretářky bezelstně sdělily telefonní číslo do Vrbovy kanceláře i jeho mobilní telefon.

"Dobrý den, tady ada. Podle mých informací jste nyní majitelem hokejového klubu v Havířově. Je to pravda?"
"Ano, máte správné informace."
"Chtěl bych se zeptat, jestli hodláte hokej v Havířově ponechat..."
 "Mám teď s tím spoustu práce. Koukám, že jste si sehnal mé telefonní číslo. Zavolejte mi tak za měsíc, nebo radši za dva."

Nezbývá než věřit, že už nejmenovaný činitel havířovského klubu nebude mazat kluby z hokejové mapy, že se nebude měnit text na okopírovaných textových zprávách a podobně. ale to ukáže teprve budoucnost.
 
 

DALŠÍ ČLÁNKY
N
 
Argumenty proti uzavření ELH
Duda - hokej není nuda
Dva články o vlastnictví klubů
Vzpomínka na Nagano
Ribano - studie
Pohled pod led očima soudce
Pravidlo, kdy platí gól
Rozbor losování extraligy
Vznik Asociace Hráčů Ledního Hokeje
 


www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!