(unikátních IP)

Ve Verchláby se dělaj kotle? Ne? Tak, jak je možný, že si Chotěboř jeden vodvezla? :-)

Tak..a je to...muj absťák zkončil a hokejovej vejkend dopad přesně podle mejch nejlepčích představ.
Začali to junioři se zlatem, pak Valaši v Budějkách, včera Valaši na Spartě a no a samozřejmě aj verchlabáci. Těm včera začala finalová skupina a vstoupili do ni více než výborně.

Ze začátku sem si řikal, že po sobotní strohový smršti nepudu dneska do hokejky a budu poctivě sledovat každou třetinu do konce. Taky, že jo.
První třetina začala a já se uvelebil na svým místě v kotli. Hrálo se nebývale rychle, na to, že to byl peruní zápas po 14ti dnich. Chotěboř hrála tvrdě a zákeřně a nevyhejbala se střetum u mantinelu. Dobře forčekovali a znepříjemňovali tak Verchlabákum rozehrávku. Naši se ale nedali.
Potom přišla přasilovka domácích, ale ta se nám vůbec, ale vůbec nepovedla. Až při následující početní výhodě se zadařilo. Voborník vypálil od modrý a odraženej puk doklep do kisny Kucharčík. 1:0. Do konce třetiny se hrálo podobně jako na začátku..tvrdě, rychle, ale bez využití šancí.

V třetině druhý se naši přizpůsobili hře Chotěboře a hra se oboustraně eště víc přitvridila a příbejvalo trestu na vobouch stranách. Na chotěbořský trestnici se dokonce jednu chvíli tísnilo 5 hráčů.
Poté, co rozhodčí Sivek neuznal hostům gól, za postavení útočícího hráče v brankovišti, neudrřel svý nervy na uzdě chotěborský Lukeš a poslal sudího pěstí na led. Ten neváhal a dal mu 5 + osobák do konce utkání. Ale ani z tohodle mráčku nezapršelo a do konce třetiny gól nepadl.

Do třetiny třetí nastoupili verchlabáci v přesilovce 4:3 a tudle přesilouku už se podařilo využít. Byl to přesně stejnej gól, jako peruní. Gól si připsal Peca Klinger. Do dvanáctý minuty se hrál podle stejnýho scénáře. Hostum tekli nervi a divácká kulisa 1000 lidí jim k tomu eště dopomáhala svejma poznámkama. V čase 12.15 se uvolnil Kucharčík a bez přípravy vymet šibnici. 3:0. Přesně o minutu pozdějš prostřelil gólmana hostů Pistulka. 4:0.
Ihned po rozehrávce nahrál Marek Klingerovy a ten nedal opět gólmanovi šanci. 5:0. Peca Klingru moh dovršit svůj peruní hetrik v kariéře, když jel uplně sám na brankaře. Chyběl mu ale klid v koncovce a tak z toho nic nebylo. V 18. Minutě zavezl Štulák puk do rohu , tam ho atakoval Novák a puk vyskočil na mantinl. Hosté přestali hrát a čekali na hvizd sudího. Vlasta Štulák neváhal, smet si puk z mantinelu, našel mezi kruhy Holase a ten střelou pod víko ukončil příděl gólů do sítě hostu. 6:0.

Potom užse jen slavilo. Takovejdle start do finálový části byl ten nejlepčí. Jak sem řikal, že dneska nepudu do hokejky, tak sem to zase porušil, zase sem tam šel, zase sem se vožral, zase sem přišel domu po čtyrech a zese tady sedim, jak mátoha a asi brzo padnu do komatu.

Tak až se proberu, tak zas něco napíšu. Třeba ve středu k nám přijede Dvůr.
Tak čau

Qjeták, 8.1.2001

Krkonošský hokej na OHF
N
Po nedělním debaklu v Novym Městě si v poslednim zápase v tisíciletí Verchlabáci udobřili diváky.