Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

Vrchlabáci ztratili první bod

(21.11.) V nedělním utkání s Novým Městem se setkali Vrchlabáci se svým bývalým trenérem Alešem Hrubým, který po loňský sezóně přešel právě do Nového Města.

Toho diváci přivítali bouřlivým potleskem a skandováním "AAAAAleš Hrubý!!!!!"

A bylo vidět, že naučil novoměšťáky hrát na vrchlabskym ledu.
V první třetině byli lepčejší domácí a po právu v 9. minutě vedli gólem Lochmana, kterému nahrál kapitán Cerman. Lochman napřáhl na modrý a z voleje prostřelil jak obranu, tak hostujícího gólmana.
Hrál se oboustranně výbornej hokej a oba týmy se mohli pochlubit, jakou maj skvělou obranu a brankáře. Gól se však domácím ani hostův vstřelit nepovedlo.

Vo přestávce se stala taková kuriozitka.
Náš rolbař, Petr Srnský st. při úpravě ledu trochu dupnul na plyn svý nadupaný mašiny a při jízdě prostředkem kluziště neubrzdil rolbu a nabral branku a namáčknul ji na manťák. Po odcouvání zjistil, že je oupelně zdemolovaná a tak ji vyměnili za novou. Změnil se aj řidič. Srny si šel sednou na dvě minuty na trestnici a hlasatel ohlásil, že dostal 2 minuty za naražení kisny na hrazení při jízdě opilosti:-)

Do druhý třetiny nastoupili líp hosti a moc toho verchlabákum nedovolili. Ba naopak.
Při přesilovce a skrumáži před brankou domácích se nejlíp orientoval Kafka a srovnal na 1:1.
Tlak hostů trval a vyústil v druhý gól do domácí sítě. Tentokrát se trefil po brejku Papež.
Domácí to ale nezaskočilo a ještě v ty samý minutě (37.) srovnal na 2:2 Žďára. Do konce utkání se ještě skvělým zákrokem předvedl Roman Vrňata, když zneškodnil bekhendovej blafák najíždělícího outočníka.

V bojovné a rychlé třetí třetině stáhli domácí hru na dvě pětky, ale na stavu se již nic nezměnilo.
11 vteřin před koncem se na ledě strhla hromadná rvačka. Obránce Novýho města atakoval brankaře Vrňatu a zasloužil si za to ukázkovej direkt vod Mrkvy. To už se přidal aj Kuchta (Kucharčík), Rybízek (Žďára) a Jarda Oborníku a řezali se hlava nehlava. Rozhodčí vyloučil dva Novoměstský a jednoho Verchlabáka. Ale za 11 vteřin se toho v hokeji moc stihnout nedá, tak stav zůstal nerozhodný 2:2.

Po utkání sem šel do kabin za Alešem Hrubým.
"Čau Aleši"
"Nazdar, ahooj"
"Tak jaký to je vrátit se na místo činu?"
"No bylo to supr..jak sem loni po sezóně uronil slzu při odchodu, tak sem ji uronil aj teďkon, když sem se zase vocejtil na ledě, kde sem zažil ty nejlepčí roky. Strašně si cenním přístupu diváků a hráčů"
"A co bys řek k zápasu ?"
"No..v úvodu sme byli trochu nervózní, domácí měli převahu, ve druhý části se to trochu votočilo a ve třetí to už byl jen boj. Ale s výsledkem sem spokojenej"
"Tak dík a měj se"
"Jo, ty aky..hele...pak pudu do hokejky, tak se tam kdyžtak votoč"
"Tak jo..zatím"

Pak sem přešel do mísnosti vedle...do našich kabin. "Zdravim vlky"
"čáu..nazdar Martine..ahooj...atd..atd"
"Zdar Ivane...už máš pro mě místo?:-)))"
"NO jasně..hele...zejtra hrajem prdelmač s policajtama, tak přiď"
"Jo jasně...zas ve štyry?"
"Jo, ve štyry......Kurva chlapi..nechte mě tam taky lahváče!"
"hele..můžeš mě říc něco vo zápase?"
"A co jako?:-)))"
"No jak se to dycky dělá:-))"
"Jo jako v televizi, jo?:-)) No pro vobě strany to byl dost prestižní zápas, s vysokym nasazenim a rychlou hrou. Je škoda, že sme nevyužili ten tlak k víc gólum. Ale remíza je asi spravedlivá...v druhý sme hráli jak ponocný...Viď Peco?(Petr Klinger) :-))"
"NO jo..tak dík..hele..Aleš prve řikal, že pude do Hokejky..tak přiď"