Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

OZVĚNY MANTINELU

Jakubec: Dát doma dva góly je zážitek

(7.11.) V r c h l a b í - Jednou z dominantních postav hokejového derby byl domácí útočník Jiří Jakubec. Dvěma góly otočil průběh střetnutí mezi Vrchlabím a Dvorem Králové (4:1).
    "Je to nádherný zážitek dát doma dva góly a ještě v tak důležitém utkání," říká nadšeně Jakubec. "Derby jsme vyhráli zaslouženě, víc jsme toužili po vítězství a lépe kombinovali. Také bych chtěl poděkovat všem našim fanouškům, kteří vytvořily skvělou kulisu."
    S tím souhlasí i domácí trenér Ivan Houda. "Diváci byli opravdu úžasní. Připomněli mi loňskou sezónu, kdy jsem ještě hrál na postu obránce," vzpomíná na nejlepší sezónu Houda. "Chvíli nám trvalo, než jsme se rozehráli, ale po přestávce se zápas vyvíjel podle našich not. Dvůr mne však překvapil úvodním nasazením."
    Tato malá poklona byla však pro trenéra Dvora Miroslava Hrabicu malou náplastí. "Hokej, který trénujeme, jsme vydrželi hrát jen třetinu. Přestože se mužstvu nedá vytknout bojovnost, udělali jsme ve druhé třetině chyby a z nich jsme dostali rozhodující góly," konstatuje Hrabica. O chybách vědí i dvorští hráči. "My jsme nabídnuté šance v úvodu nevyužili, naopak Vrchlabští naše hrubky potrestali, a to nakonec rozhodlo," dodává útočník Jiří Bažant.
Qjeták + Krkonošský noviny

A ještě dodám zbývající zápasy I.Vč. LIGY - sever.
Trutnov - Třebechovice   4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Nové Město - Jaroměř   2:2 (1:2, 1:0, 0:0)

Program - středa
Třebechovice - Vrchlabí, Jaroměř - Trutnov, Jičín - Nové Město (vše 18:00)

Vrchlabáci opět vyhráli

V r c h l a b í (Od našeho stálého zpravodaje) Druhém kole 1.VčL se střetli na domácím ledě hrající HC Vrchlabí s HC Carla Dvůr Králové.
Kdo by si myslel, že se bude zápas odehrávat v podobném duchu jako přátelák, kerej vyhráli Vrchlabáci 7:1, tak se zmýlil.
Domácí sice hráli od začátku útočný hokej, ale byli to hosté, kteří ve třetí minutě otevřeli skóre. Využili přesilovou hru při vyloučení domácího Buška. Přesnou přihrávku zpoza branky nepromarnil centr Janouch. Roman Vrňata nestihl včas srazit betony.
První gól trochu otupil snahu vrchlabských, a tak se spíš trápili. Nebít výborného brankaře Vrňaty, mohlo to být o pár gólů ve vrchlabské síti víc.
Postupně se však vraceli do hry a čim dál častěji se dostávali do gólových šancí. Do konce první třetiny však již gól nepadl. A tak sem šel do hokejky.

Do druhé třetiny vlítli domácí jako vyměněný. Soupeře ze Dvora na zamkli jejich obraném pásmu a to nemělo za následek nich jinýho, než srovnání na 1:1. Po křižné přihrávce Cermana se nemýlil Jakubec.
Domácí pokračovali v drtivém tlaku a v osmé minutě je dostal do vedení po samostatném nájezdu a následnym "procházkovskym" blafákem Šuma. 2:1. Soupeř byl jako opařenej a nezmohl se než na vyhazování z obraného pásma.
Další gól přišel v čase 14:46 a byl to opět Jakubec, který se nejlíp orientovat ve skrumáži před brankou a zavěsil. Poté si trenér hostí vybral oddechový čas. Diváci si začali dělat srandu, že asi budou hrát power-play.

Mezitím přijeli kluci, kerý byli na fotbalu ve Dvoře. Naše slauný Áčko dostalo 9:0. Kluci již notně posílený pivištětem a dovičim eště začali pořádně řváť, že jim to vrátěj v hokeji a že takovej kotel může dostat jen Branná, což je pravda.:-)

Po uplynutí 30 vteřin se začalo hrát ve stejném duchu. Dvorští se sice trochu íc snažili ohrozit domácí branku, ale bezúspěšně. Druhá třetina skončila 3:1.
Já sem teda vodešel v 18:00 do Hokejky, abych měl místo a pejvo:-).

Vrátil sem se, když na tabuli byl čas 2:51, ale skóre pořád 3:1. Takže po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo.
Stále se hrál velice pěkný hokej. Jak ubíhal čas, přibejvalo vyloučení, a hra začala přitvrzovat. Zákroky typu hokejka ve ksichtu protihráče, nebo sekyra přes ruce byli na denním pořádku.
Ale hostům to nebylo nic platný, zvlášť když domácí v čase 16:22 zvýšili náskok na 4:1. Byl to náš ostrostřelec Jarda Voborník, jehož nejsilnější zbraní je přesná, prudká střela od modrý. Svého umu využil i včera a nedal brankaři hostů šanci.
Utkání se dohrávalo za bouřlivého povzbuzování 1160 diváků. 5! 4! 3 ! 2! 1! Túúúúúúúúúúú.
Řev, jásání HOŠI DĚKUJEM, hosti stáhli vocasy a jeli domu. Diváci ještě dlouho aplaudovali výkonu svějch miláčků, ti ještě dlouho děkovali z ledu divákum za krásnou atmosféru, kterou vytvořili. Já sem mazal do hokejky, abych zabral místo..po půlhodině přišli hráči...a dál je to všem asi jasný.

Ve středu jedou naši do Třebechovic, kde by neměl bejt problém získat další body.