Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

Vrchlabští hokejisté rozhodli již v prvních pěti minutách

V r c h l a b í (Od našeho stálého zpravodaje) - V prvním mistrovském utkání přivítali hráči HC Vrchlabí na svém ledě rivaly z Náchoda.
Již od úvodních vteřin bylo jasné, kdo je v zápase favoritem. To vyvrcholilo již v 26 vteřině, když přesnou nahrávku Lochmana využil vrchlabský bek Šuma – 1:0. I nadále měli domácí převahu a soupeře z Náchoda pouštěli do své obranné třetiny jen sporadicky. A když už, tak jejich postup zastavila pozorná obrana.
Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Na tabuli svítil čas 2:03 a levé křídlo druhého vrchlabského útoku napřáhl od modré a nechytatelnou střelou vymetl šibenici náchodského brankaře Vaška. 2:0.
Domácí byli na koni a náchodští se jen těžce prosazovali. Po jednom z útoků Náchoda se skvělým zákrokem zaskvěl domácí brankař Roman Vrňata, když ukázkovým semaforem zneškodnil střelu od modré.
Třetí gól přidali domácí v čase 4:26, to po samostatné akci zakončil blafákem Žďára.
Po tomto gólu vrchlabští trochu slevili na tlaku a dali tak prostor pro útoky Náchoda. V 7. Minutě gólman hostí Vašek vyslal kolmici na útočníka Nováka, který šel sám na domácí branku. Ale jeho snahu zneškodnil výborný Vrňata. Poté hráli hosté přesilovku 5 na 3, ale byli to spíš domácí, kdo útočil.
V čase 12:45 vyrazil zpoza vlastní branky Žďára, projel celým hřištěm až za branku hostí, našel před brankou volného Štuláka a ten nekompromisně zavěsil. Gól však rozhodčí Stránský neuznal pro údajné postavení útočícího hráče v brankovišti. Za toto rozhodnutí si vyslechl pár zajímavých jmen ze strany fanoušků. Těch se sešlo 975 platících.
Hra na ledě se přitvrdila a časté vylučování kouskovalo hru. V 17. Minutě si Náchodský útočník – už nevim kerej – vyšlápl na brankaře Vrňatu a zasloužil si za to krásný judistycký zákrok od Žďáry. Jen škoda, že místo výkřiku "Ipon" ho poslal rozhodčí na dvě minuty ven za hrubost. Třetina se dohrávala v poklidu a do šaten se šlo tedy za stavu 3:0.

Do druhé třetiny nenastoupil domácí Petr Klinger a místo něj se na ledě ukázal Martinec. Zeptal jsem se tedy na příčinu tohoto vystřídání přímo Klingera.
"Co, že seš převlíklej?"
"Ty vole...támleten blb mě narval na manťák a mě ňák bolí koleno."
Domácí fanoušci posílení po přestávce strávené v Hokejce se dostali do varu a neúnavně hnali svůj tým dopředu. Hrál se pěkný rychlý kombinační hokej. Ale ke změně skóre došlo až v čase 15:45. Při nechané výhodě po faulu na Voborníka nahrál Lochman Šumovi, ten přiklepl kapitánovi Cermanovi a pro něho už nebil problém dopravit puk do odkryté branky. 4:0.
Vrchlabští trenér Ivan Houda zavelel ke zvolnění hry a v pohodovém tempu se dohrávala druhá část.

Ve třetí třetině se hrál stejný hokej, kterým se končilo v třetině druhé. Domácí se nikam nehnali a spíše se zaměřovali na obranu. Náchodští se snažili, ale veškerá snaha ztroskotala na obraně nebo na brankaři Vrňatovi.
Vteřiny utíkali rychle a tak se člověk ani nerozkoukal a došlo ke střídání stran v 10. minutě.
Našeho gólmana Romana Vrňatu vyprovodili diváci bouřlivým potleskem troubením a bubnováním, za což se nám odvděčil ukloněním. Náchodského brankaře přivítal vrchlabský kotel pokřiky "Poooouštěč, Sééééjtóóó."
I nadále se hrál pohledný hokej. Zaskvěli se oba brankaři. Po drobném zaváhání domácí obrany skóroval za hosty Slánský a zkazil tak čisté konto Vrňatovi. Ten se taky kvůli tomu na své spoluhráče pěkně zlobil. Ale diváci ho podrželi skandováním jeho jména a pokřikem "My máme brankaře, vy máte hovno!" To se všechno odehrálo v čase 17:56.
Konec utkání se už dohrával v poklidu. Po siréně se hráči klasicky rozloučili skvělým divákům klepáním hokejkami vo led a objetím hřiště.
Tak skončilo první utkání HC Vrchlabí. Stav 4:1.