Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

Vrchlabáci již podruhé za sebou nevyhráli.

Po nedělní porážce ve Dvoře (1:4) se včera utkali na domácím ledě hrající hráči Vrchlabí a Třebechovic.

Při moji tvůrčí dovolený odehráli Vrchlabáci čtyři zápasy venku. V odloženém zápase vyhráli v Třebechovicích 1:0, když výhru zachraňoval až v 57. Minutě Jakubec. V Trutnově vyhráli po úporném boji 5:4. Trutnovští třikrát vedli (1:0, 2:1, 3:2) , ale naši ke konci zabrali a otočili výsledek. V Náchodě se po právu radovali z výhry 3:1 no a ve výše zmiňovaném zápase ve Dvoře podlehli nadupanýmu domácímu celku 1:4.

Včera se začlo v hodně rychlym tempu a domácí opět ze začátku tlačili soupeře. Z toho se vyklubal peruní gól zápasu. Od modrý napřáh verchlábskej snajpr Jarda Voborník, prostřelil komplet všechno a div neprotrh síť hostujícího gólmana - 1:0. Potom se hra vyrovnala a přibilo šancí na vobouch stranách. Po jedné takové se blejsnul nádhernym zákrokem bezchybný Vrňata. Já nevim jak bych to..no asi takle. Z pravýho kruhu střílel Třebechovičák Hruška, Vrňata vyrazil a spadnul na břicho. Tím vodkryl celou horní část kisny. Pro hrušku nebyl problém zvednout puk přes Romana. To taky uďál, ale Roman v leže na břuchu nad sebou mávnul lapačkou a co myslíte? Měl ho tam!:-)) Vysloužil si tím bouřlivý ovace dnes nepříliš početnýho publika. 798 platících.
    V 17. Minutě ujel domácí obraně Krejčí a ze samostatnýho nájezdu už Vrňatu překonal. Trefil slepý místo snad každýho brankaře - nad levý rameno.

Ve druhý třetině se hrálo podobně, jako v peruní. Jak už je zvykem přitvrdilo se a tak nebyli nouze o vyloučení.
    Včera(ne jen včera) příšerně pískající rozhodčí Vávra píšťalu z huby nevyndal. Při přesilovce domácích 5:3 se po nádherné kombinaci púodruhý radovali domácí. Dvouma křižnejma přihrávkama uplně rozebrali obranu "betlémáků" a pro Šumu už nebyl problém trefit prázdnou branku. 2:1.
    Vrchlabáci očividně přidali a za dvě minuty to bylo už 3:1.
    Poté dostal za keci panenku kápo hostí Hruška. To bylo v 6. Minutě. Rozhodčí ukázal desítku, ale Hruška měl asi v hlavě nasráno a tak si asi nezpočital, že když dostane "10" v 6. Minutě, tak že si pak eště může zahrát, a šel do kabin. Rozhočí stál ve středovym kruhu a nevěděl, co se děje. Za Hruškou běžel do šatny rolbař Srnskej a přived ho na led. Ten z debilnim xichtem sednul za katr. Hruška si vyslech pár narážak vod fanoušků... "nebooooj, eště si zahraješ!" "Ajnštajn, Ajnštajn!"
    A taky si zahrál. Ale nic z toho nebylo. Třetina zkončila 3:1.

Velkou slabinou Verchabáku v posledních kolech sou třetí třetiny. To se potvrdilo aj včera.

Domácí sice nazačali špatně. Měli pár šancí, ale najednou, jakoby chyběl důraz. Z toho těžili hosté. V 7 minutě se ve skrumáži orientoval nejlíp právě ten Hruška. Nejdřiu to byla tyčka, ale z dorážky překonal Romana Vrňatu podruhý. Vzpoměl sem si, jak by to asi komentoval legendární Karol Polák: "Trma vrma před brankou, brankar nič nevie..Aj to bola žrď a terazužjetogolhostesnizujina 3:2"
    Rozhodčí ukázal svou nemohoucnost, když po rvačce, která se po tomdle gólu strhla, valoučil dva Verchlabáci a žánnýho betlémáka. Tím si podepsal svůj ortel. "Ty kreténé, ke máš auto? Běž pískat žábám na rybník! Ty píííp...ty pííííp..píííp..pííp pííííp pííííp píííp …".
    Přesilovku sme přežili, ale po její zkončení se to hostum povedlo a vyrovnali na 3:3. Domácí si vzali "T". Diváci celých 30 vteřin skandovali " Nevadí...nevadí...Roooman Vrňata......"
    Po tajmu se hrálo líp. Verchlabáci se zase dostali do hry. Aj šance si ďáli, ale gól už žádnej nebyl. Takže siréna a na tabuli 3:3. Pžed Verchlábskej kotel přijel brankář hostí a ukázal takovej jako jeden vztyčenej prostředníček. Já nevim..prej to znamená fuck off. Sundal si helmu a vysmál se nám. Tak dostal do škeble lahej od pejva a s krvěj ve xichtu sklapnul a vodjel:-))..Neměl se smát!

Po utkání hlasatel řekl jednu velice, ale opravdu velice dobrou zprávu. V dubnu, hned po zkončení soutěže se začne s přestavbou stadionu, Bude se zastřešovat a komplet se překope chlazení, který už přesluhuje asi 5 let.

Tak zatím

Tchusagedon

Qjeták, 7.12.2000

Josef Augusta trénoval Vrchlabí !

(8.12.) (Josef Chvalina - převzato z Krkonošských novin)

Vrchlabí - "Trénoval mě Augusta". To si mohou po středečním tréninku říct Vrchlabští hokejový elévové. Reprezentační trenér českých mistrů světa Josef Augusta využil krátký pobyt v Krkonoších a přišel se podívat na malé hokejové naděje. Nejprve v besedě přiblížil klukům "velký" hokej v NHL a poté se společně s vrchlabskými trenéry pustil do práce na ledě. Třebaže se mladí hráči nemusejí ani jindy do tréninku nutit, bylo vidět že se chtějí před zraky reprezentačního trenéra ukázat i tím, jak trpělivě plnili jeho pokyny. Josef Augusta se věnoval speciálně i brankařům a odhaloval jim finesy velkých mistrů. Závěr tréninku se odehrál v kabině, na kterou jsou kluci právem hrdi, při vyhodnocení tréninkové jednotky a autogramiádě. Elévové získali další motivaci věnovat se sportu olympijských vítězů a mistrů světa ve městě, kde je hokej bezesporu jedničkou mezi kolektivními sporty.

Josef Augusta z Vrchlabí nepospíchal a sledoval se zájmem mistrovské utkání Vrchlabí - Třebechovice (3:3). V rozboru o přestávce vyjádřil radost nad tím, že se ve Vrchlabí bude zastřešovat zimní stadión. "Jedině touto cestou se ubírá hokejové dění ve světě, navíc hokejové haly jsou také významnými kulturně-společenskými centry,"pronesl kouč českých hokejistů. Ty tam jsou časy, kdy se čekalo, až přejde vánice nebo déšť, což je letos naposledy vrchlabská současnost. Josef Augusta vyslovil také politování, že se na mládež posledních letech u nás pozapomnělo , ale také víru, že i při odlivu hokejistů kluby v malých městech žijí, byť za cenu velkých obětí - především rodičů. Josef Augusta na závěr popřál hodně zdaru vrchlabskému hokeji i divákům, kteří vzácnou návštěvu vyprovodili potleskem.