ZLATÝ_FOND
  Reportáže
Zápisky z účasti na hokejových (i nehokejových) událostech 
 
Úvodní stránka

 
ZLATÝ FOND
Pohled profíka
Reportáže
Úvahy
CHATy
Osobnosti
Povídky
Umění
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

Fotoarchiv

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Média a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond

Ledová židle

Pohled
pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr (unikátních IP)
 
 
 

Jaxem (málem ne) byl na NHL
aneb o jednom splněném snu

(30.11. Vrátínek) Tím, čím je pravověrnému muslimovi cesta do Mekky (alespoň jednou za život, že jo), tím je hokejovému fanouškovi návštěva zápasu NHL. Já jsem to štěstí měl, i když nechybělo mnoho a prošvihnul jsem to, ale nakonec se to povedlo, já jsem mohl být při tom a o své zážitky bych se s vámi chtěl tímto podělit.

Takže jak se to vlastně všechno seběhlo. V listopadu jsem změnil zaměstnavatele (navštivte prosím stránku mého chlebodárce :-) www.comparex.de) a ten nelenil a vyslal svého nového pracanta (mě) na týdenní školení do Bostonu. Co jsem udělal jako první, když jsem se to dozvěděl? Ano správně, podíval jsem se na www.nhl.com jestli se hraje nějaký hokej. Jaké bylo mé zděšení, když jsem zjistil, že Bruins hrají během toho týdne, kdy jsem tam měl být, třikrát venku :-( (jak jsem se, nakonec mylně, domníval, ale k tomu se ještě dostanu). Proklel jsem hokejového pánaboha a ptal jsem se, za co mne takto krutě trestá. Být ve státech a nejít na NHL, to jsou Tantalova muka. Slabou útěchou mi bylo, že si zajdu alespoň na NBA.

Teď to trochu zkrátím a přesuneme se v čase do čtvrtku 16.11., kdy jsem zavolal Šímovi (OHF #249), který se dlouhodobě zdržuje v New Yorku, abych si mu postěžoval na krutý osud, který mi při mém pobytu ve státech nedopřeje ani navštívit hokej. Z webu jsem věděl, že Bruins mají hrát s Devils (jak jsem si chybně myslel venku). Ovšem Šíma, který fandí Devils, mě ujistil, že teď hráli několikrát Devils doma a dneska se hraje v Bostonu. Informaci mi potvrdil ještě poté, když to zkonzultoval s NHL.com. Já jsem si totiž, když jsem se díval na internet, neuvědomil, že hosté se uvádějí jako první v pořadí!!! (no bóže, se to může stát každému :-P) Tato zpráva pro mě byla skoro jako kdybych vyhrál první cenu ve sportce!!! Takže hokejoví bohové se nade mnou nakonec slitovali a seslali mi anděla (díky Šímo, díky), který mě vyvedl z omylu. Ten den už jsem se nemohl soustředit na nic jiného a po zbytek dne jsem myslel jen na to, jak půjdu na hokej (a v sobotu tím pádem na další!!!). Jak se dostanu do Fleet centra, jedna hala na hokej i basket, jsem už měl zjištěno dávno. Teď už mě nemohlo nic zadržet.
 O půl šesté (hokej začínal v sedm) jsem definitivně utekl z plánovaného programu školení (doufám, že to nečte nikdo od nás z firmy :-)). O tom, jak jsem dojel tam by bylo samostatné povídání (a taky je - až úplně dole na konci) - možná sepíšu zvlášť jenom veselé příhody, které se mi staly (jako např. jak jsem olizoval samolepící známky apod. - ha ha vás by určitě napadlo, že jsou samolepící, že jo - to určitě :-P). No prostě zhruba o půl sedmé jsem stál před Fleet centrem - na rozdíl od jiných stojí v podstatě v centru města přímo na metru. Protože jsem měl ještě čas, navštívil jsem samozřejmě Bruins & Celtics Pro Shop - obchod se suvenýry přímo v hale, kde jsem nakoupil různé věcičky (vlajky, trička, plyšového medvěda v dresu Bruins...) asi za 30 babek - no nekupte to, když už jste tady. K mému údivu tady měli i dresy jiných týmů NHL včetně Devils, se kterými dnes hráli. (Už vidím jak v Paegas aréně prodávají Vítkovické dresy :-)) Pak jsem se vydal koupit lístky. Samozřejmě jsem se nejdřív postavil do fronty na zaplacení garáže a potom do řady na rezervované vstupenky, ale napotřetí už to vyšlo (víc front tam ani nebylo :-)) a s trochou koktání jsem si nakonec vítězoslavně odnášel lístek za 27 babek (no nekupte to - ani to nechci přepočítávat na koruny - basket stál jenom 10) někam až pod střechu. Eskalátory jsem se nechal vyvézt až do nebes a zaujal své místo (zatím ještě poctivě podle vstupenky). Přestože jsem měl místo za brankou a až téměř pod střechou je odevšud překvapivě dobře vidět. Samozřejmě jsem si nezapomněl koupit program - pouhé 4 babky (za to bych šel u nás dvakrát na hokej :-))
Teď, než se pustím to samotného komentáře utkání, bych to proložil několika zajímavostma, které mě zaujaly. Tedy např. - Po hale se procházejí diváci v dresu Devils aniž by budili nějakou zvláštní pozornost (už se vidím jak chodím po Paegas aréně ve Vítkovickém dresu :-)). - Při nástupu obou mužstev diváci nepískají na soupeře. - Rozhodčí namají přilby (někteří). - Diváci sedí hned u mantinelu - to, co znám vlastně z televizních přenosů, tak teď vidím na vlastní oči. První řada začíná hned u mantinelu, takže nastávají situace, že se hráči dostanou do střetu u plexiskla a diváci na ně buší pěstma z druhé strany, jako aby mu dali pořádně do držky :-). - Další zajímavost: v plexisklu v rohu kluziště jsou vyříznuté otvory pro fotoreportéry - odtud tedy pocházejí ty exkluzivní snímky hráčů v akcích. Jinak je plexi kolem celého kluziště kromě střídaček. U nás je třeba mezi střídačkou a začátkem plexi kousek místa právě pro fotografy. - Dále mě zaujala třeba skutečnost, že nad plexisklem za brankami chybí sítě. Několikrát jsem byl svědkem toho, že prudká střela, kterou někdo tečoval nad plexi za brankou, docela vážně ohrozila některého z diváků.
Ale zpátky k zápasu. Začíná se (poněkud operně pojatou) hymnou. Nevím proč, ale začínal tak i páteční basket (akorát zpěváka nahradila zpěvačka) a sobotní hokej (opět čtvrteční operní pěvec :-)). Hala poněkud poloprázdná, proč jsem pochopil v sobotu na konci zápasu, Bruinům se poslední dobou zřejmě moc nedaří, sobotní výsledek (1:6) toho byl živoucím důkazem.

Začínáme - hrají varhany, diváci tleskají. (ještě pár poznámek: psal jsem to na koleně, jedním okem sleduje hokej, druhým to, co píšu. Ze začátku je komentář obsáhlejší - zaznamenával jsem téměř každou střelu - postupně jsem se zaměřoval jen na ty důležitější momenty. Po zralé úvaze jsem se rozhodl to moc neupravovat, takže následuje v podstatě původní znění - bez titulků :-) )

3. min. nájezd Devils - chytil
5. min.- diváci chodí pozdě

Tady bych si dovoli další odbočku - trochu o tom psal už ve svých reportážích Šíma, ale doplním to: tady je hokej zábava asi jako kino (bohužel) tzn. že diváci si přinesou krabici (velikostí jako od bot) s jídlem (hamurgry, hot dogy, smažené téměř cokoliv od hranolek až po nevím co), o něco menší krabici popcornu a kýbl (doslova) Coly. Samozřejmě průběžně chodí doplňovat zásoby a courají se sem a tam v průběhu zápasu. Ten hokej je prostě takový doplněk, asi jako že si k tomu jídlu nepustí televizi, ale jdou na hokej :-).
Dále: samozřejmě jsem si po 1. třetině přesednul abych trochu líp viděl, no jenže když někde sedíte v půlce zápasu, to ještě neznamená, že někdo nepřijde a nevyhodí vás, protože sedíte na JEHO místě. Aby si někdo sednul jinam než má lístek, to je ani nenapadne. To že ten člověk co ve 30. minutě přišel zase v 50. minutě odejde jsem se ani nesnažil pochopit :-).

6. min. 0:1 (jsem konzervativní a proto budu domácí uvádět jako první tedy Bruins - Devils v tomto případě to znamená že skórovali Devils) Brylin zatáhl za branku Stevenson dorážel
7. min. pálí Samsonov (B)
7. min. 1. komerční pauza - kouskuje to hru, v přerušení "diskotéka" jako u nás (reprodukovaná pop music)
- diváci indivudálně řvou, jinak povzbuzování žádné, občas se jedna skupinka snaží o trochu uječené "Bóstón Brůíns"
- hraje se důrazně ale čistě
- ha je tu reklama (a dost masivní) na EMC - firma, která pořádá to školení, u nás celkem neznámá, tady konkurence takových gigantů jako IBM a HP (prosím navštivte stránky mého sponzora :-) www.emc.com)

(Opět si dovolím odbočku - tady je internetový byznys daleko dál než u nás a každý kdo má díru do zadku musí mít svoje internetové stránky, jinak nic neznamená. Takže všechno je ".com" - čti dót kóm :-) - např. "en eič el dót kóm" atd.)
8. min. Sýkora ujel dvěma, ale nepřekonal brankáře z oči v oči, blafák doleva do forhendu, ale dal to nad
11. min. závar před Brodeurem ale nic z toho
12. min. další - // -
12. min. Devils kontrují - Dafoe chytá střelu
12. min. komerční pauza č.2 - během každé dva maníci odklízejí ledovou tříšť z brankoviště
12. min.diváci se snaží povzbuzovat, přerušují je varhany - jako u nás :-)
- HA 2 hlavní rozhodčí (říkejte mi blesk) :-)
14. min. Eliáš v nájezdu nedal, Dafoe jak dlouhý btak široký v brankovišti, puk zmizel pod ním
14. min. šance Devils - nic z toho
15. min. velká šance Bruins - nic
16. min. komerční pauza č.3
- taky se tu řve na rozhodčího - jako u nás :-)
16. min. šance Bruins - nic
16. min. - // -
- mám hlad!!! holt jsem vyměnil večeři za hokej, no
- ty sítě za brankou by se možná hodily, diváci lapají dnes už 2. puk :-)
konec 1. třetiny 0:1

o přestávce volám Rojovi a zdravím všechny na srazu OHF, kteří, byť u nás jsou 2 hod. v noci, vesele paří :-), vždy po třetině pak posílám SSMky (nebo SMSky?!?!?! :-))

2. třetina
7.min. 1:1 Allison po samostatné akci po levém křídle protlačil puk do branky - v brankovišti byli asi 2 útočící hráči :-)
7.min.komerční pauza
8.min.po střele odražený puk před branku, Brodeur si dal málem vlastence :-)
10.min.po souboji u mantinelu vypadlo 1 plexi - diváci ocenili mručením - po cca 5 min. se zase pokračuje
- na světelné tabuli pořád průběžně ukazují nejrůznější statistiky dnešního zápasu- počet střel atd. - tohle se mi líbí
- měli by dát za branku ty sítě, teď někoho v hledišti málem sestřelili
13.min. NICE SAVE! Devils neproměnili šanci
- přistihl jsem se, že se dívám na obrazovku místo na led!!! :-)
13.min. 1. vyloučení Devils power play
15.min. 1.potyčka - brankář je prostě nedotknutelný
- 2. třetina o poznání kvalitnější než 1.
18.min.2. vyloučení Devils power play
konec 2. třetiny

3. třetina
- nepíská se po zásahu gólmana do masky ?!?!?!
- na dresech nejsou reklamy!!! na ledě minimálně - cekem 2
8.min. 3. vyloučení Bruins power play - Eliáš 2 min za faul loktem - řev jak ve válcovnách plechu - diváci, kteří sedí hned za trestnou lavicí buší do plexiskla, jako že "co to bylo???"
11.min. obrovská šance Devils, gólman leží, puk míří do prázdné branky, poskakuje a odráží se od tyčky mimo - vzápětí někdo z Devils letí po hlavě do branky Bruins WOW - takový akční hokej znám jenom z televize :-)
12.min. na střely 12:12
13.min. šance Bruins - nic
16.min. vyloučení - Bruins power play
17.min.dvojnásobná přesilovka na 34 sekund - Bruins timeout, hala šílí
JE TAM!!! 2:1 - nad vyrážečkou, mezi rukou a tělem, zblízka teč
18.min. Devils v oslabení vyrovnávají Sýkorou na 2:2, 3 metry za modrou střela, levý dolní roh
20.min. Devils power play
- postavení útočícího hráče v brankovišti se tady fakt nepíská, brankář ho musí doslova vyhodit sám konec 3. třetiny - bude se prodlužovat, v prodloužení o 1 hráče méně takže 4:3 Devils power play - neproměnili, naskočivší hráč vzápětí fauloval - nepískáno
- už sou kucí ňáký unavený :-)
4.min. obrovská šance Devils - 3 na 2
2 vteřiny před koncem prodloužení střílí Devils vítězný gól, myslel jsem že hala spadne, přitom tak cca 10-15 vteřin před konce měli puk Bruins, stačilo podržet...
no tohle byl teda hokej jako řemen SUPER!!!
Šíma a další fanoušci Devils mají předpokládám radost :-)

Okamžitě po zápase nastupuje parta převážně černochů a rozebírají mantinely, aby položili palubovku na zítřejší basket Celtics vs Atlanta Hawks

Při opouštění haly se fanoušci v dresech Devils (a není jich tu málo) docela nezakrytě radují - opět si představím, jak bych dopadl, když bychom takhle vyhráli na Spartě :-) tam by mě aspoň polili pivem, když nic jiného. Nějaká skupinka tady sice skanduje něco hanlivého o yenkees, ale omezuje se to pouze na naštvané řvaní.

Po hokeji jsem se nechal taxíkem dovézt do hotelu (jestli mi to firma neproplatí, tak se na mě musíte složit :-))

No v pátek jsem zašel na basket - taky ve Fleet centru, taky to nebylo špatné, ale ten hokej je přece jenom akčnější :-)
 No ale pojďme na sobotní zápas Bruins - Minesota Wild

Další zajímavostí, které jsem si všiml, jsou budky s internetem v hale, kde je možné se podívat na stránky Bruins, tedy i na sestavy a další aktuality k zápasu (tentokrát jsem si ten program nekoupil).

Před zápasem jsem se nechal vyfotit v hale na památku ve své nové baseballce s nápisem OHF, doufám, že vyjde alespoň jeden z těch 3 pokusů, kdy mě ti nešťastníci fotili!!!

Jinak dnes jsem si šel zkušeně sednout na lepší místo (než jsem měl lístek samozřejmě) už od začátku :-)

Jestli jsem dobře rozuměl hlasateli, tak by to snad měl být první vzájemný zápas v historii?!?!?!
- už hraje Coffey - ve čtvrtek nehrál
- začíná se "pro změnu" hymnou - stejný operní pěvec jako ve čtvrtek
- Sekeráš v 1. pětce Wild
- nevidím Kubu a Benýška - na webu v sestavě byli?!?!?!
1.min. nájezd Wild - zastaven nedovoleně dvěma obránci - Wild power play - nevyužita
5.min. Coffey naražen na mantinel až to zadunělo
5.min. Sušinsky natřikrát!!! překonal ležícího Dafoea - hmm úvod jako ve čtvrtek :-)
7.min. komerční pauza
7.min. Bruins se nemohou dostat z vlastní třetiny!!!
8.min.100% šance Wild - puk proletěl napříč brankovištěm za gólmanovými zády a minul o pár čísel tyčku
8.min. náznak potyčky
9.min. offside na červené - už jsem zapomněl, že to někdy existovalo :-)
- lidi se trousí jak švábi na pivo - viz výše :-)
11.min. komerční pauza
- lidi po sobě lijou Colu (viz výše :-))
12.min. Bruins power play
13.min. krosček - rozhodčí viděl a odpískal - dvojnásobná přesilovka 1 min a 1 s
- Bruins se sami vytlačili ven z pásma
- přesilovka 5:3 nevyužita
- série nepřesností (strašných) Bruins
- Wild v oslabení mají gólovou šanci
15.min. komerční pauza
15.min. závar před Dafoem řeší Bruins faulem, Wild power play, aha tak ne - šli ven oba tak 4:4
15.min. Sekeráš věnuje divákům suvenýr v podobě puku :-)
- lidi jděte si žrát popcorn do kina a nekažte ostatním hokej svým couráním sem a tam - to je hrůza!!!
- na obrazovce nad ledem jedou různé statistiky (průběžně skoro pořád) - Jágr je 2. v kanadském bodování
- střely po 1. třetině 5:12 - není se co divit, Bruins nehrajou nic moc

O přestávce samozřejmě informuju OHF o vývoji utkání, Roj mě ujišťuje, že jsou na příjmu, ale že asi nebude schopen odpovídat, pochopil jsem až jsem si přečetl reportáž o hyperpekle :-)

2. třetina
1.min. šanci Bruins řeší Wild faulem - Bruins power play
- HA mají kameru i v mantinelu na trestné lavici!!!
- Bruins hrají přesilovku, ale diváci nosí popcorn, lejou po sobě Colu, omlouvají se, vstávají, sedají ...:-)
- power play nevyužita
- tady kdo přijde včas na hokej tak je snad nenormální (viz výše) :-)
- nepíše mi průpiska, kurde
4.min. pěkný nájezd Wild - v brance skončili 2 hráči, ale puk ne - bylo to nedovoleně, takže Wild power play - po 10 s proměněna 0:2 - viděl jsem to až z opakovačky, protože měním psací náčiní - Sekeráš - asi střela z dálky po ledě, levý dolní roh
5.min. Bruins power play
- dneska hrajou jak ponocní, neumí ani v přesilovce vystřelit
- když je neohrozí ani v přesilovce ...L
7.min. komerční pauza
"here we go Bruins here we go" - zpívá (kreslený) medvěd z obrazovky :-)
9.min. Wild power play
10.min. Sekeráš zůstává ležet na ledě po zásahu hokejkou do obličeje - Wild dvojnásobná power play 52 sekund
- zkoušel jsem zatleskat když se Sekeráš zvednul z ledu a odjížděl na střídačku - moc lidí se nepřidalo :-)
- tyčka
- Bruins vyhazují
- Bruins ve čtyřech
- pěkná akce Wild - Sekeráš ujížděl, zastaven sekáním, opět dvojitá power play Wild 28 sekund
- Wild berou timeout
- po 12 vteřinách proměněna - Sekeráš (ten teda dneska řádí), střela po ledě, pravý dolní rožek - 0:3
- pokračuje Wild power play
- diváci začínají odcházet
13.min. WOW Bruins dávají gól v oslabení - hala šílí - 1:3 - Allison ujel dvěma obráncům a v pádu dovezl puk do branky i s brankářem :-)
- hala ožila
14.min. komerční pauza
16.min. někdo z Wild zůstává ležet u mantinelu - Wild power play
- dneska tu klimatizaci tady mají teda naplno - fičí tady jak v pohraničí
17.min. nervy, nervy - hrubost, dvojitá přesilovka Wild 57 s
- hmm další krosček zezadu - to už ale medvědům nepísknul :-) - všichni to viděli jenom rozhodčí ne - hajá, hajá ty kokoti ...sakra oni jsou tam čtyři - to se ňák nerýmuje :-)
- docela bych přál Sekerášovi hattrick
19.min.Dafoe zachránil čistou gólovou šanci
19.min.Wild nedali čistou šanci - sám před Dafoem střílel mimo
-Coffey jde ven za sekání - Wild power play
konec 2. třetiny - střely na branku ve 2. třetině 7:12

Přestávka - nějak to přehnali s vodou při rolbování, na ledě jsou kaluže, no uvidíme, co to udělá
- hmm poslední 2 listy papíru - to jsem se nějak rozepsal, ale dneska to na prodloužení nevypadá :-)
- malá skupinka se snaží povzbuzovat
6.min. komerční pauza
8.min. no nevím, tentokrát spíš o něj opravdu zakopl sám - Wild power play
8.min.šance Wild- Dafoe pěkný zákrok
9.min.Wild proměňují přesilovku - 1:4 - i když nadvakrát - nejdřív střela od modré, Dafoe vytáhl na tyčku, ale dorážka do prázdné branky
11.min. Bruins nastřelují tyčku!
Bruins power play
- komerční pauza
13.min. Coffey hokejka v obličeji - to se nedá nepískat - Wild power play
- borci za mnou se mě ptají, co to pořád píšu, říkám jim že jsem z České republiky (nevypadá, že by jim to něco říkalo, asi se nedívali na televizi, když byl přenos z Nagana :-)) a dávám jim kontakt na ohf.cz
14.min.1:5 do prázdné branky - Dafoe na to nestačil ani robinzonádou
15.min. komerční pauza - hala se vyprazdňuje
18.min. 1:6 hala tleská 6. gólu Minesoty, zbytek lidí odchází, jsem asi jediný, kdo zůstane až do konce :-) - gól dával Petr Bartoš [Pítr Bártoz] :-)
- borci za mnou se dovolávají aspoň rvačky
- hala bučí
KONEC
zaplať pánbůh - dneska z toho bolely oči (a nejen kvůli té klimatizaci :-))

1:6 byl teda pěkný náklep, který se tady jen tak asi nevidí. U nás se občas vyskytne i horší - třeba Pardubice v Paegas aréně (říkali dneska v Buly, že to byl nejtěžší nářez, který Sparta dostala, za posledních 30!!! let) :-)))

No lidi zkrátka bylo to super a moc vám všem přeju, abyste to mohli alepoň jednou v životě zažít taky. Prostě se mi splnil jeden životní sen. Byl jsem na NHL!!!

Vrátínek OHF#209A ještě slíbený BONUS ! :-)

No a kdo by chtěl slyšet příhodu, jak jsem jel na hokej, tak tady je:

Bydleli jsme v hotelu, který byl v podstatě na předměstí Bostonu, tak cca 10 mil od centra. Podle recepční tady kousek (nakonec se ukázalo, že to je tak 30 min. chůze :-)) někde byla stanice nějaké jejich podzemně-nadzemní dráhy (na periferiích to jede na povrchu a ve městě to sjede pod zem). Tak jsem si říkal, že se svezu taxíkem na to jejich metro (za 5 babek) a za 2 babky dojedu dráhou až tam - rozumná cena na to, že taxík do Bostonu stojí 40 babek :-). Takže jsem v recepci řekl, ať mi objednají taxíka na půl sedmou. O půl sedmé pro mě přiběhl tlustý černoch a jestli prý chci toho taxíka. Načež mě vyvedl před hotel a teď to na mě začal hrát, jako: kde je ten taxík? teď tu byl, no nevadí - já vás odvezu sám a už mě tlačil k sobě do auta. No co jsem měl dělat? Ptal se mě, kam chci jet, tak jsem mu vysvětlil, že do Bostonu, ale že chci svézt jenom na metro. A on hned, že mě sveze až tam - že taxikář by si řekl 40 babek a on mě tam sveze za 30, no zkrátka si myslel, že na mě něco vydělá. Oni jsou američani vůbec velmi ochotní, když si myslí, že z vás něco kápne :-). Tak jsem mu řekl, že je velice laskav, ale že chci opravdu jenom na metro. To víte, že mi nebylo jedno, jestli dám za cestu nějakých 5 (odvoz na metro) + 2 (metro) babek, nebo 30 nějakému vychcánkovi. Tak mě odvezl až ke stanici metra, ale nenechal toho a pořád mě přemlouval, že se ztratím (to určitě, když jsem nemusel ani přestupovat!!!) atd. atd. a že si musíme pomáhat a že to pro mě udělá, nakonec za 10 babek. No tak co jsem měl dělat, tak mě vezl do Bostonu. Cestou ještě zaplatil 2x50 centů za mýto na dálnici, ve městě byla zácpa ... Docel jsem si odechl, když mě vysadil u Fleet centra. No a ještě jak na potvoru jsem měl nejmenší bankovku 50 USD. No tak jsem se ho ptal, jestli mi má co vrátit. Rozměnil mi na 2x20 a 10 ale dával mi to všechno zpátky asi s tím, že mu mám dát tolik, kolik uznám za vhodné. No já jsem uznal za vhodné těch 10 babek, jak chtěl, pěkně jsem poděkoval - on asi trochu protáhnul ksicht, ale měl co chtěl - já jsem se mu nenutil. No a tak jsem cestoval na hokej.
 

REPORTÁŽE
N
 
Rok 1999
 
Index reportáží...
 
Reportáže ze srazů OHF
výlety na MS-98 do Basieje
MS-99 do Oslo
na SHG-2000 do Stockholmu
jsou v Archivu akcí.
 
 

www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!