Ledová židle
OHF
Motto:

Kdo se moc ptá, moc se dozví! Kdo se ptá více, dozví se více!!
 

Úvodní stránka


A od koho se to dozvědět, než od těch, které obdivujeme!
 
Ledová židle
R. Čechmánek
J. Klobouček
J. Čaloun
J. Heš
T. Horna
D. Hašek
Sid
M. Štěpánek
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Média a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond OHF

Ledová židle

Pohled pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

Pohár o miliónový hrnec - pohled z ledu
(Honza Klobouček v Ledové židli)

(10.8.00 Zuz#141) Seděla jsem na stadiónu Komety v Brně a sledovala praktické provedení organizované letní přípravy našich hokejových celků - utkání Zepter cupu mezi domácí Kometou a pražskou Spartou. Dumala jsem nad tím, jestli to má nějaký smysl (kromě postupu do dalších bojů), nechat úřadujícího mistra měřit síly s 1. ligou, jak vůbec tuhle novinku v přípravě hráči berou, jak se jim se "slabším" soupeřem hraje, jak se extraligoví hokejisté cítí na prvo- i níželigových stadiónech. Koho jiného se na to všechno zeptat, než přímého účastníka zeptercupových zápasů. Mám to štěstí, že v řadách hokejových kamarádů mám právě takového - Opravdového Extraligového Hokejistu Honzu Kloboučka (27), čerstvou posilu obranných řad pražské Slavie.
 

Pozn.: Honza sice ochotně souhlasil s tím, že je "nadměrně chytrý, nadaný, inteligentní, má strašně rád fanoušky a udělá pro ně první poslední, taky složité situace v pohodě zvládá dnes a denně, běžně stává u historických zlomů", ovšem to všechno ne natolik, že by byl schopen sám napsat souvislý text:). A tak po telefonu a mailu vznikl tento rozhovor:). Honzo, díky!!!
 Ještě před úplným závěrem loňského extraligového ročníku jsi přestoupil ze Znojma do pražské Slavie. Můžeš přiblížit, proč a jak k tomu došlo?
    Ve Znojmě jsem měl smlouvu pouze na rok a v druhé části loňského ročníku jsem cítil nedůvěru od trenérů, a tak jsem chtěl odejít. I když se mi ve Znojmě hodně líbilo a všechno ostatní bylo v naprostém pořádku, tohle se prostě překousnout nedalo. Věděl jsem taky, že se o mě v průběhu sezóny zajímal pan Látal ze Slavie, a tak jsem ho zkontaktoval a vyšlo to.

Sportovní manažér Slavie, Vladimír Růžička, o Tobě říká, že jsi z nových slavistických posil jediný, kterého si on sám nevybral, ale věří, že budeš přínosem (Deník Sport, 3. 8. 2000). Dá se už teď říct, že jsi přínosem?
    Kdybych si nemyslel, že budu přínosem, tak bych šel hrát do Španělska. Pan Růžička říká, že si mě nevybral, protože jsem kontaktoval pana Látala. Nic jiného za tím není.

Do Slavie v létě přišla řada nových hráčů. Jak se dáváte jako tým dohromady, jak se v novém působišti cítíš a čím je to dané?
    Z důvodu, že je ve Slavii hodně nových hráčů, teď víc chodíme po hospodách a pijeme, protože to je nejlepší, co se dá dělat na tmelení kolektivu…:)) Ne, vážně, myslím si, že se tady sešla velice dobrá parta kluků, co si budou rozumět jak na ledě, tak i mimo led. Podle toho, jak se to zatím vyvíjí, tak by měli hrát kluci z Litvínova spolu a z loňské sezóny tu jsou dvě řady, tak bychom se sehráváním neměli mít větší problémy.

Jak probíhala letní příprava? Lišila se v něčem oproti předcházejícím létům?
    Pro mě byla letošní letní příprava jiná než v uplynulých letech. Loni jsem absolvoval se Znojmem pouze půlku letní přípravy a předtím jsem osm let trénoval přes léto sám. Na jednu stranu je na trénování s mužstvem dobré, že se člověk přinutí k věcem, ke kterým by se sám nepřinutil, ale na druhou stranu, sám dávám větší důraz na věci, které potřebuju zlepšit já osobně. Ale přesto si myslím, že mi letošní příprava dala nejvíc z posledních let. Hlavně soustředění na kolech v Harrachově, to byla lahůdka.

Jak Ty osobně hodnotíš nápad organizovat předsezónní přípravné zápasy a uspořádat právě probíhající Zepter cup?
    Podle letošního ročníku musím říct, že to hráči pořád berou jen jako přípravné zápasy a nic víc. Možná že postupem času pohár nabude na prestiži a zápasy naberou i větší úroveň. Zatím je to dobrá příprava na sezónu a trochu zpestření čekání na extraligu pro diváka.

Je pro extraligové hráče atrakce konfrontovat svou výkonnost s týmy z první a druhé ligy?
    Zrovna atrakcí bych to nenazýval, ale mužstvo nebo hráč si trošku udělá obrázek o tom, jak na tom momentálně je. Zápasy proti týmům z první ligy bývají často vyrovnané a každý rok se stane, že nějaký extraligový tým prohraje, ale rozdíl mezi druhou ligou a extraligou už je znát a zápasy nemají takovou úroveň, protože většinou se lepší mužstvo přizpůsobuje hře horšího. Ne schválně, to tak prostě je.

Vy jste v 1. kole Zepter cupu potkali Šternberk. Hrál jsi za tu dobu, co působíš v extralize, proti týmu z nižší soutěže, tedy vyjma Znojma coby Jihlavák v baráži?
    V přípravě jsem hrál proti prvoligistům několikrát a jednou jsme i prohráli. Jim to prostě sedlo a my jsme se nemohli trefit do brány.

Všiml sis nějakého patrného rozdílu mezi stadióny extraligovými a z nižších soutěží, např. v zázemí, v organizaci?
    Stadióny a zázemí, to je všechno o penězích a pro mužstva z nižších soutěží se peníze shánějí ještě hůř než pro extraligu. Záleží na vedení klubu, jak jsou šikovní a schopni peníze sehnat. Tak se může stát, že prvoligový oddíl má lepší zázemí než celek z extraligy, ale většinou tomu tak není.

Byli jste pro místní fanoušky atrakce? Přišlo víc lidí než obvykle? Jaká byla atmosféra?
    Nevím, kolik lidí chodí normálně, a tak nemohu říct, jestli jich bylo víc nebo míň. Ale míň asi ne, protože se mi zdálo, že bylo plno, a tak atrakce jsme asi trošku byli. Hlavně ti hráči, kteří pocházejí z blízkého okolí, jako Blažek v případě Šternberka.

Po první třetině jste ovšem s týmem z nižší soutěže prohrávali 1:0. To muselo vládnout překvapení na všech stranách.
    Překvapení to asi bylo, ale i s touhle variantou jsme před zápasem počítali, ale tak nějak podvědomě jsme věděli, že tento stav nebude trvat dlouho. Upřímně řečeno, trenér nás po první třetině nepochválil.

Nakonec jste si ale zachránili čest a porazili domácí 1:6. Taky ostatní extraligové týmy prošly prvním kolem bez zaváhaní. Jaký je Tvůj dojem: je to tím, že hokejisté z nižších soutěží opravdu nehrají tak dobře, nebo má svůj podíl třeba jejich přehnaný respekt vůči vám?
    Hlavní rozdíl určitě bude ve výkonnosti, možná že i respekt k některým hráčům bude hrát svou roli. Osobně si ale myslím, že u mužstev z nižších soutěží převažuje pocit to těm nafoukanejm extraligoušům natřít. Já bych ten pocit určitě měl:).

Tak tedy Slavia postoupila do dalších bojů a jedním ze soupeřů vám teď bude i Tvůj bývalý zaměstnavatel Znojmo. Pojmeš Ty sám za sebe tento zápas nějak zvlášť prestižně?
    Určitě to bude jiné než proti jiným soupeřům, ale že bych kvůli tomu dělal něco speciálního, to asi ne. Když se zápas podaří, tak to pro mě bude taková malá satisfakce a když ne, tak se nic neděje a jede se dál.

Kdy a od koho ses dozvěděl o skupině OHF? Víš o nich něco? Je něco, co bys jim vzkázal?
    Už si přesně nevzpomínám, přes koho, ale bylo to ve Znojmě a asi to byl Jirka Heš, kdo mě seznámil s OHF. Pak už to bylo jak lavina, další a další fandové a pozvánky na srazy OHF, z nichž jsem na jeden dokonce zavítal, sice pozdě, ale zavítal (sraz Jihlava2000 - pozn. Zuz) a zastihl jsem už jen zdravé jádro skupiny. A protože jsem se velmi dobře bavil a zjistil, že fandové jsou znalci hokeje, hlavně Zuz ze Vsetína (díky, zas tak ohromný znalec nejsu...:) - pozn. Zuz), rád navštívím další sraz, pokud budu mít čas. Obdivuju vaši obětavost pro hokej, to myslím vážně.


 
Ledová židle:
N
 
3.6.2001 Roman Čechmánek
11. srpence Honza Klobouček
březen Jan Čaloun
22.1.00 Jiří Heš
18.1.00 Tomáš Horna
31.11.99 Dominik Hašek
2.4.99 Aprílová židle - SID
1.3.99 Martin Štěpánek
 

www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!