Ledová židle
OHF
Motto:

Kdo se moc ptá, moc se dozví! Kdo se ptá více, dozví se více!!
 

Úvodní stránka


A od koho se to dozvědět, než od těch, které obdivujeme!
 
Ledová židle
R. Čechmánek
J. Klobouček
J. Čaloun
J. Heš
T. Horna
D. Hašek
Sid
M. Štěpánek
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Média a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond OHF

Ledová židle

Pohled pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

Čechmánek:
"Nemožu žít v Americe bez slivohfice!"

(3.6. Zuz) Zdatný zpěvák valašských písní, miláček vsetínského publika, šestinásobný mistr ligy, trojnásobný mistr světa, olympijský vítěz a současná hvězda Philadelphie Flyers i celé NHL Roman Čechmánek se v pátek odpoledne nacházel asi 5 km vzdušnou čarou ode mě. Byla to reklamní akce nejmenované německé autmobilky, ale vzhledem k její minimální propagaci to dopadlo tak, že jsem si ho na čtvrt hodiny urvala jenom pro sebe a nikomu to nevadilo.

Kvůli Velkému Romanovi jsem se hnala na periferii Brna. Těšila jsem se, že ho uvidím zas po roce živého. Doběhla jsem k nablýskanému autosalonu, před kterým na gumovém hradě skákaly 4 děti a postávalo asi 10 dospělých. Na vyvýšeném pódiu v rohu haly seděla hvězda. Na poličce za ní visel její reprezentační dres, brankářská maska a hokejka. Vysoký tmavovlasý kluk v riflích a otahaném tričku vůbec jako hvězda nevypadal. Tvářil se bezprostředně a přátelsky. Každý příchozí (frekvence zájemců cca 1.10 min -1) velmi rychle setřásl rozpaky a během pár vteřin nabyl dojmu, že se nebaví s jedním z nejlepších brankářů planety, ale s obyčejným ogarem odněkud z valašských hor.

I pro tentokrát jsem vzdala snahu hovořit s hvězdou seriózně. To asi můžou jenom Opravdoví Novináři a ještě k tomu chlapi, protože na mě se každý v hokejové zbroji začne hned ščúřit a všecko je v čudu. Roman nějakému pánovi zaujatě popisoval svoji brankářskou masku, pak si s pánem potřásl rukou a pán sbalil plakáty a fotky.

"Dobrý den, Romane..."
"Dobrý, dobrý!:)"
"..já jsem z redakce vsetínských stránek..."
"Joo?? To znám, to čtu!!!"
"Fakt?!! Vy nás čtete??"
"Tož jasné!:)"
(já tu furt říkám, že máme kontrolu z nejvyšších sfér!) "..no a chtěla bych sa vás optat, jak jste se měl v té Americe?!"
"Tož jak bych sa měl, dobře jsem sa měl! Zvyknút sa dá na všecko!:)"
Přistupuje paní v kostýmku a ptá se, jak to v Americe vypadá se slivovicí.
"V Americe slivovica je. Ale jenom, když si ju tam člověk doveze. A já jsem si ju tam vézl."
"Vy jste tam fakt vlekl slivovicu??!"
"Tož jasné! Prosím vás, jak já bych tam mohl žít bez slivovice! Ta mosí být!"
Přistupuje pán v obleku a ptá se, zda hvězda opíjela protihráče.
"Zkoušel jsem hostit spoluhráče, ale ti sa na to moc netvářili. Oni tam pijú něco inšího."
Pán a paní se vzdalují. To je fajn, můžu pokračovat.
"A už umíte lepší anglicky?"
"Je to o moc lepší než na začátku. To jenom všade psali, že su nějaký Čech, co ani neumí anglicky. Jenomže tam to člověka donutí. Tam odehrajete zápas, vylezete z kabiny, obestoupí vás hromada reportérů, včíl na vás začnú svítit, samé mikrofony, kamery, no hrozné!" (jo kamaráde, to není jak na Vsetíně, zdrhnout před každým, kdo jenom trochu vypadá, že by mohl tasit diktafón!)
"Tady se psalo, že vám hodně pomáhá Michal Sýkora..."
"To jo, hodně mi pomáhal, zpočátku mi všecko tlumočil. Ale nebyl jediný, bylo nás tam víc Čechů. Pak jsem to jednou zkusil sám a šlo to. Teď rozumím všemu kolem hokeje. Už si aj troufnu dávat rozhovory pro televizi!!" (no to je úžasné)
Byl tady jednou nějaký novinář z Ameriky a sháněl o vás po Vsetíně informace...
"Jo, já vím, ten článek jsem pak četl na amerických aj vsetínských stránkách. Tak jsem se u toho dobře bavil. Udělali tam z nás rozvojovú zem. Ale oni už jsou takoví."
Přichází nesmělá slečna a upozorňuje hvězdu, že kdyby zůstala na Vsetíně, měla by další titul, takto už asi nebude mít nic.
"To máte pravdu, včíl už to tam s titulama bude horší. Ale oni to tam nějak vyřeší, oni to tam zachrání, já jim věřím. Co vím, tak se tam extraliga bude hrát určitě!"
"A věděl jste, když naši chlapi vyhráli ligu?"
"Všecko o naší lize jsem si čet na internetu, aj jsem si telefonoval s kamarádama ze Vsetína. Ale na tom internetu na Vsetíně toho moc nebylo! Měli byste sa polepšit!!:))"
"Víte, ono je to těžké, to se člověk může snažit jak chce, ale když se s váma nikdo moc nechce bavit, tak máte smůlu. Někdy si to můžete zkusit, postavit se tam před kabinu a někoho odchytit! Říkáte, že v Americe si to hráči nemůžou dovolit. Čím to je, že to na Vsetíně nejde tak jednoduše?"
"No víte, to je tím, že sa o Vsetínu psalo furt špatně. Takže to nikoho nebaví, furt něco vysvětlovat, když si to pak stejně každý napíše, jak se mu to hodí. Byly tam nějaké špatné vztahy s nějakýma novinama a tlaky od dalších novin..."
(jenomže to je, kamaráde, už pěkných pár roků!!) "Jenomže to se potom nemůžete divit, že málo píšeme!"
"To je pravda. Ale je to těžké..."
"Byl jste na Vsetíně spoustu roků a mně se nikdy nepovedlo vás někde zastihnout. A jen co vytáhnete paty až za moře, tak potom za mnou přijedete skoro až k baráku! Není to zvláštní??!
"Asi jste málo hledala!:))))"
"A slavil jste aspoň trochu ten titul?"
"To jsem nemohl, protože jsme ve Filadelfii ještě hráli. Ale měl jsem velkou radost!"
"A mistrovství světa jste sledoval?"
"Ano, to už jsem byl v Evropě. Kdybych byl v Americe, tak nevím. Oni to tam moc neprožívají. Oni tam mají tu svoju NHL a víc je moc nezajímá."
"Asi to tam vůbec berou jinak, ten hokej, že?"
"Tam jsou úplně jiní fanoušci než u nás. Tak lidí idú hlavně posedět, pojést, popít, no a občas sa podívat aj na ten hokej. Tam není žádný takový řev jako u nás."
"Víte, všeci lidi u nás by byli rádi, kdybyste se vrátil dom..."
"Jeee, tak to ještě nepůjde:). Sice ty jednání o mojí nové smlouvě ještě nejsou uzavřené, ale musím tam zajet a dojednat to. Minimálně ještě jeden rok budu ve Filadelfii!"
"A co teď budete dělat, tady doma?"
"Celé léto budu doma ve Zlíně a na Vsetíně. Musím trénovat na další sezónu. Takhle byla dobrá, ale čeká mě přece další. Takže to nejde, jenom sa tak válat doma, musím trénovat. Budu trénovat celou dobu se Vsetínem. Klidně sa stavte na Lapač!!!"

...no nic, už tu otravuju dost dlouho. Tak si nechávám podepsat pár fotek, děkuju za povídání, Roman vstává z křesla, potřeseme si prackama, přeju mu pěkné léto a vzdaluju se. Na ten Lapač se určitě stavíme. A možná se ještě uvidíme při jiné příležitosti. Ale to si pro spoluOHFáky necháme jako překvapení. Napůl domluvené už to s Velkým Romanem máme...
 

Ledová židle:
N
 
3.6.2001 Roman Čechmánek
11. srpence Honza Klobouček
březen Jan Čaloun
22.1.00 Jiří Heš
18.1.00 Tomáš Horna
31.11.99 Dominik Hašek
2.4.99 Aprílová židle - SID
1.3.99 Martin Štěpánek
 

www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!