ČESKÁ TELEVISE
a
hokej

O České televisi, která, na rozdíl od jiných, dovede vysílat o hokeji.
 

Úvodní stránka


Doufejme, že, jí to vydrží...
 
Média a hokej
  Naše ČT
  N@VA
  Galaxie
  Internet
  Rádio
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

Fotoarchiv

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Media a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond OHF

Ledová židle

Pohled pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

www.antinova.cz


Zde je archiv starších článků, novější jsou na indexu Médií.

 

Co se děje v České televizi?

Na samostatné stránce jsou články z hlavní stránky, věnující se vyhazovu dvou populárních sportovních komentátorů...

QUO VADIS

(1.2.Beník#35) Záhadné věci se dějí v současné době v České televisi. Bývalý generální ředitel Jakub Puchalský si opožděně stěžuje na politické lobování ze strany poslance za ODS a předsedy komise pro dozor nad mediálními tlaky a přetlaky Parlamentu České republiky Ivana Langra, Přemek Podlaha a Marta Kubišová pláčou nad ztrátou poloviny vysílacího času a v redakci sportu se záhadně ztrácejí lidé. Tento Bermudský trojúhelník však nevznikl zčista jasna. Už delší dobu tam mizely věci. Šéfredaktorovi Baumrukovi se ztratily dva páry ponožek, které dostal s věnováním od Antonína Charouze, Michalu Dusíkovi záhadně zmizela trubka, která se proslavila pobytem na Penginých ústech při posledním MS v Norsku. Kdo za tím vším vězí? Vladimír Železný! Jiná odpověď není. Jedním z pádných důkazů jeho viny je nález těla Roberta Záruby v pokročilém stupni rozkladu, ve skříni maskérny Tv  N@va.
     Bezpečnost a ostraha objektu je jedním z hlavních úkolů generálního ředitele a v tomto ohledu pan Puchalský hanebně zklamal. Veškerou moc nad vrátnicemi a okny v budově na Kavčích Horách svěřil zcela bezelstně bývalému majoru kriminálky Janu Zemanovi. A to byla chyba. Před předáním pravomocí si totiž pan Puchalský nezajistil veškeré dostupné informace a tak nemohl vědět, že je Jan Zeman snadno vydíratelnou osobou. V roce 1976 byl pověřen vyšetřováním krádeže makety kulometu MAXIM v měřítku 1:1, který jsem dostal za přežití velmi nebezpečného zápalu mozkových blan. Dodnes nebyla tato krádež vyřešena a není divu, že tohoto škraloupu zneužily všechny nátlakové skupiny, které jen v televizi a kolem ní jsou.  Ti nejradikálnější požadují oddělení programu ČT 2 a jeho následnou komercionalizaci, ti umírněnější chtějí častější zařazování programů vyrobených ( jejich ) nezávislými tvůrčími skupinami. Co by znamenalo oddělení "druhého" programu, je nabíledni. Zmizel by v podstatě jediný kanál, na který se dá dívat víceméně celý den, zmizel by prostor pro vysílání dokumentů, naučných programů, i čas, ve kterém se vysílá pro nejrůznější minority. Byl by dokonale vygumován prostor pro sport a ten je, jak známo, reklamním tahákem číslo jedna. V rámci jediného programu by se jen těžko hledal čas pro odvysílání kvanta pořadů sportovního charakteru, na jaké jsme zvyklí dnes. Jen pro názornost si představte směstnání Ligy mistrů, Buly, Sportovních ozvěn, olympiád, mistrovství světa i Evropy v čemkoliv, seriálů, a pořadů pro děti na plochu jediného programu. A když nemám, kde co umístit, tak to přece nebudu kupovat. Jestliže jeden ze dvou subjektů na trhu ztratí o výrobek zájem, jeho cena jde automaticky dolů. To se hodí Nově. Pakliže budu prodávat svůj produkt do privátního sektoru, mohu z toho vyzískat další výhody bokem ( Česká televize je přece jen veřejnoprávní, a tak je v ní poněkud větší možnost kontroly ). To se hodí panu Charouzovi. Po uvolněném kanálu by Vovka skočil jako po uzeném. Získal by tím prostor pro rozšíření prezentace Korunní kyselky.
     "Neruš mi mé kruhy," řekl Archimedes neznámému setníkovi. Setník měl meč a filozof měl smůlu. "Rušíte kruhy, pánové," řekli Robert Záruba a Míra Bosák. Hádejte, kdo má zbraň.

Opět o Robertovi Zárubovi

(18.1.)Již jsme tady několikrát naznačovali a spekulovali, že jeden z našich nejpopulárnějších hokejových komentátorů možná přejde do TV novy, která je proslulá tím, jak ničí hokej i ostatní sporty a kde se místo trafiky za zásluhy rozdávají Kolotoče.... Viz železný manifest... Teď se tyto hrozby vyplňují! Ponechme stranou důvody, proč se tak stalo, ostatně vyčerpávajícím způsobem o tom píše Hamša na idnes.

Povězme si, co z toho plyne. V podstatě jsou jen dvě možnosti.
A) Možná se sport a hokej na nově pozvedne a bude důstojnou protiváhou ČT. Bude mu věnováno pětkrát více času, TV nova upraví vysílací schéma tak, aby diváci mohli vidět přímé přenosy i zasvěcené rozbory z utkání, doplněné encyklopedickými a přesnými statistikami, které je Robert kdykoliv schopen vysypat z rukávu. Esmeralda přece nikomu neuteče, odvysílá se jindy ... Krásná představa, jenže...
Poměry v televisi mají jistá špecifíka, kdysi jsem tam pracoval, tak mi nejsou úplně cizí. V dramaturgii každé televise tvoří sportovní redakce zvláštní, tak trochu uzavřenou skupinku, která o místo na slunci bojuje s politickým zpravodajstvím, zábavou, dramatickou tvorbou a jinými "důležitějšími" zájmovými skupinami. Lidé na vysokých funkcích, kteří rozhodují co se bude vysílat a za co se budou vydávat peníze, většinou nepocházejí ze "sportáků", ale právě z těch "pravých umělců". Podle toho to vypadá. Lze říci, že Česká televize je ke sportu až neuvěřitelně štědrá, zaplapámbu za to. Robert Záruba má možná představy, že lze novu nějak polidštit, v tom případě mu závidím jeho optimismus.
B) Sport na nově zůstane stejně příšerný, jako je teď. Robert se sice nestane druhým Poulíčkem, ale po určité době si tak začne sám připadat a buď odejde, nebo resignuje. Hlavou zeď neprorazíš... Navíc to, že nova "nakoupila" takového profíka, naznačuje, že se sportu bude držet zubynehty i nadále, místo aby se na to definitivně vykašlala a přeorientovala na Kolotoče...

Už tušíte? je správně... :-)

Reportáž z přímého přenosu v pořadu Buly

V sobotu 16.10.1999 se hrál v Litvínově televizní zápas mezi Litvínovem a Zlínem. Penguins (#66) se na pozvání Michala Dusíka výletu zůčastnila, a vy si tak můžete přečíst vyčerpávající popis toho, jak vzniká přímý přenos z hokejové extraligy !!

Mediální novinky

(Roj 10.10.)
Tak jsem konečně nerušeně shlédnul televisni Buly, kde vybrali zápas Třinec - Plzeň. K zápasu samotnému dodám jen to, že Plzeň v první třetině všem ukázala, proč je na špici tabulky. Radostné zjištění - vezmeme-li v úvahu, že representace tento klub možná trochu neprávem opomíjí, je vidět, že český hokej má stále z čeho čerpat. Vidět hru ostříleného kapitána Řezníčka je skutečně zážitek!
Ukázala se ovšem i jiná věc. Plzni ke konci zápasu viditelně ubývaly síly, nakonec se Třinci podařilo zvrátit z 0:3 na 4:3. Pravdu zřejmě máme my, kdo kritisujeme zařazení sobotních zápasů do TV. Hezké bylo, že ani Robert Záruba si nebral servítky a poukazoval na to, že Plzeň asi neměla mnoho času na regeneraci po pátečním souboji se Vsetínem. Robert si může dovolit kritiku České televize, protože již delší dobu není jejím zaměstnancem a dokonce komentuje i v Českém rozhlase :-) Dnes jsme ho mohli slyšet, jak komentoval zápas Sparta-Kladno (2:4). Můj dojem z komentáře: Robert si ještě nezvykl, že je potřeba souvisle a nepřetržite mluvit, mluvit a mluvit, zatím v tomto ohledu dost zaostává za Alešem Procházkou či jinými rozhlasovými matadory.. :-)

Vynikající zprávu jsme dostali od Inušky.
Televisní práva na MS'2000 vlastní ČNTS, tedy ta bohulibá část TV nova, která momentálně nevysílá. A Česká televize se pokouší tato práva koupit! (podobně jako se TV Galaxie pokouší koupit práva na finále NHL - viz tiskovka). Pokud se to povede, budeme navždy ochuzeni o neopakovatelný komentář Nováků P+T!!!
Bože, děkuji Ti předem za toto dobrodinní :-) 

TV přenosy ohrožují regulérnost extraligy

(Jiřík 6.10.)
Nevím kdo rozhodl o tom, že v televizi nebude hokej ve čtvrtek , to se hrály předehrávky pátečního kola, ale že se budou hrát v sobotu odložené zápasy kola pátečního. Snad si autoři (nevěřím, že to vymyslel jeden člověk ) ani neuvědomil, že svým krokem ohrožuje regulérnost naší nejvyšší hokejové souteže. Co si myslet o tom, že náš sobotní soupeř Plzeň hraje v pátek doma se Vsetínem? Zápas v Plzni skončí kolem 20.00 hodin, hráči v nejlepším případě se dostanou domů ve 22.00 hodin (chci je vidět, že hned usnou ) a kolem 09,00 hodin už budou muset sedět v autobuse,který je odveze do 500 km vzdáleného Třince ( cca 6 hodin jízdy s povinnou pauzou pro řidiče).
   Třinec tomu je hej, ten v pátek hraje ve Zlíně, věřím, že trenéři pokud se hraje blízko domácího ledu, tak proti dvěma zápasům behem 24 hodin nic nenamítají , ale to se nedá naplánovat vždy. Nevím jak vy, ale podle mě toto ohrožuje regulérnost naší nejvyšší soutěže . A že o nic nejde - ale jde, například dva body takto ztracené mohou rozhodnout o tom, kdo v Play off bude mít výhodu domácího prostředí v prvních dvou a pátém zápase.A to je pak jiné kafe, jak se přesvědčili naši v minulém ročníku se Zlínem. Hokej ve čtvrtek nikomu nevadil, fandové si na něj zvykli, po úteku byla pauza 48 hodin, pokud se hrálo už v neděli volna bylo o něco víc. A že to nyní pomůže Třinci - no snad ještě máme smysl pro fair play.

(Roj) Jiříku, zdá se, že máme hezké téma pro Pohled pod led, možná to nějak souvisí s tím, ze APK postoupila práva BPA, a ta si může diktovat, co se kdy bude vysílat...

Nespokojenost se sobotním termínem Buly pokračuje

(Roj 20.9.) Konference na hokej.cz dává jasnou odpověď! Kromě mých argumentů jste někteří objevili i další PROTI ! Nějaké nové PRO zatím neobjevil nikdo. Zastánci soboty to projeli skoro tak, jako ODS senátní volby :-) Zdalipak nám to někdy vysvětlí ti, kdo to celé spískali?

Jiřík poslal dost nekompromisní příspěvek:

Na stránkách magazínu BULY přidružených k www.hokej.cz jsem si přečetl následující text, jehož autorem je redaktor Michal Dusík
"Zdaleka sice není vyhráno, ale první krok v revolučních změnách tradičního Buly se vydařil. Potěšil nás i Váš zájem o zatím stále ne zcela hotové (to je především moje vina) stránky Buly. Především nás těší fakt, že jste v naší anketě neodsoudili nový vysílací čas. Já věřím a doufám, že nakonec diváků spokojených s přesunem přímých přenosů na sobotu bude mnohem víc, než těch nespokojených."

Kliknete-li na výsledky uvedené ankety najdete (sobota 18.9.1999) následující výsledky :
 
21.12%   Rozhodně lepší vysílací čas, přiláká k televizi více příznivců
69.68% Víkend se mi vůbec nelíbí, obvykle mám jiný program 
  8.9% Nevím, snad si zvyknu, uvidím 
  0.3% Ani čtvrtek ani sobota mi na sledování Buly nevyhovují 

Hlasujících: 663 
---------
Já nevím jak vy, ale 69,68% hlasujících v ankete ODSOUDILO přesun BULY na Víkend, a jen 21,l2 % je pro. Nevím proč Michal Dusík použil této demagoigie, z obdobné ankety na www.ohf.cz je jasné, že přesun TV přenosů a tím i magazínu Buly je neštěstí pro kluby l.DZ Ligy, a pro fanoušky hotová katastrofa. Potřebovala-li ČTV si zlepšit sledovanost v sobotu večer na ČT2, mohla to udělat jiným způsobem.

Buly se přesunulo ze čtvrtka na sobotu

(Roj 15.9.)
Nyní máme první Buly za sebou, takže můžeme hodnotit, jak se nové Buly líbí. Já se k diskusi o konkrétní podobě přidat nemůžu, protože v sobotu mě k obrazovce hned tak něco nedostane. Můžu pouze přidat názor na změnu termínu. Na hokeji.cz pravil komentátor Michal Dusík, že jsme neodsoudili přesunutí Buly na sobotu - dle mého je výsledek ankety tamtéž jednoznačný, chceme Buly ve čtvrtek!
Je jasné, že nikdo nebude ČT odsuzovat, když víme, co dokážou s hokejem udělat jiné televise, ale přesun na sobotu skutečně nebyl šťastný. Docela by mě zajímalo, co za tím je, nenapadá mě ani jeden rozumný důvod, kromě snahy ČT "ušetřit sportovní čas".
 
 
Důvody PRO sobotu Důvody PROTI sobotě
1.Buly uvidí diváci, kteří mají ve čtvrtek odpolení 1. Buly neuvidí ostatní diváci
2.Televisi z neznámých důvodů vyhovuje vysílat Buly v sobotu - Michale Dusíku, PROČ?!
Spíš mi to připadá, že ČT chce celkově omezit sport, tak "šoupla" hokej do sobotního Sportovního odpoledne, aby nemusela vysílat jiné sporty! 
Příznivci méně populárních sportů zajisté začnou "milovat" hokej :-(
2. V sobotu většina lidí netráví odpoledne u televise
3. Hokej koliduje s ostatními sporty, kterých je v sobotu mnohem více, než ve čtvrtek, navíc všechny významné několikadenní soutěže jsou naplánovány tak, aby vrcholily o víkendu (semifinále, finále)
4. Kluby, které mají smůlu, že hrají TV zápas, nemají dostatek času na regeneraci oproti těm ostatním.

Poděkování Vláďovi Drbohlavovi

Vláďo, děkujem!!!! (Roj 16.7.)
Jak jsme se dozvěděli z důvěryhodných zdrojů, člověk, který se nejvíc zasloužil o to velké vítězství normálních lidí nad psem n@vákem, byl Vladimír Drbohlav. Chtěl bych mu touto cestou veřejně poděkovat a vůbec všem, kteří se o to zasloužili - kromě OHF :-)
Zde mu můžeme všichni jednotlivě poslat děkovný dopis. Myslím, že si to zaslouží! A stejně tak si zaslouží zařazení do síně slávy OHF :-)

 

DALŠÍ RUBRIKY VĚNOVANÉ MÉDIÍM
.........
 

Index médií

ČT a hokej

Nova a hokej

TV Galaxie a hokej

Internet a hokej

ČRo a hokej

 


www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!