Internet
a
hokej

Hokej je sport, který na internetu drtivě vede. Žádný jiný sport nemá tolik stránek a tolik čtenářů na internetu
 

Úvodní stránka


Stránka se zabývá internetem v širších i užších souvislostech s hokejem
 
Média a hokej
  Naše ČT
  N@VA
  Galaxie
  Internet
  Rádio
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

Fotoarchiv

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Media a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond OHF

Ledová židle

Pohled pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

www.antinova.cz


iBULY - co se stalo?

(xr 12.10. )
Pengi (#66) začala pro sebe i pro nás všechny zjišťovat, proč nečekaně brzy zamrzly internetové stránky našeho oblíbeného pořadu Buly. Kde je zakopaný puk vám po úvodu od Pengi osvětlí dopis dramaturga Buly a šéfredaktora iBuly Michala Dusíka, doplněný Pengininým komentářem...

 Tak jak tak čas od času brouzdám po hokejových webech :-))), zaráželo mě, že stále nejsou aktualizované stránky televizního Buly na webu www.hokej.cz. Říkala jsem si, ze po víkendu nebylo v pondělí dostatek času, aby se sepsalo několik nových článků a proběhla aktualizace. Když se ale neměnilo nic v průběhu týdne, dokonce ani v průběhu několika dalších týdnů, začala jsem se ptát co se stalo. Je snad nějaký problém ve smlouvě? Tomu se mi moc věřit nechtělo, proč by stále dál vysílala ČT reklamu na www.hokej.cz při svých televizních Buly?
Nejdříve jsem se zeptala JaMa (redaktora www.hokej.cz) v čem je problém, proč nejsou aktualizace? Dostalo se mi jednoduché a krátké odpovědi: "Prostě pan Dusík nic nepíše, nemůžu ho sehnat, ač se o to denodenně snažím .... nic neposlal, přestože to již několikrát slíbil ... opravdu nevím, co k tomu dodat."
Takže mé další dotazy směřovaly na adresu pana Dusíka, který má iBuly na starosti. Reakce byla následující:

 "Celý projekt vznikl těsně před zahájením hokejové sezony a tak jsem neměl čas připravit několik rezervních článků použitelných pro případ problémů. (No chtěla bych si přečíst rezervní články vypracované dopředu k aktuálnímu hokejovému duelu. On pan Dusík asi má velkou předtuchu, když ví, jak které utkání bude dopředu probíhat ... ) 
A jak to bývá, problémy začaly. Nejprve došlo k výpadkům našeho TV serveru, takže aktualizace, o nichž jsem se domníval, že míří na stránky Buly, zmizely kdesi mezi dráty. To ještě nebyl takový problém. (Jak nebyl problém? Aktualizace nedorazila do redakce a to považuji za celkem dosti velký problém ... vždyť snad téměř všechny poštovní servery mají položku "odeslaná pošta", kam se vše archivuje, když už si takovou dokumentaci někdo neukládá automaticky - pak by nebyl žádný problém to poslat znovu!!)
Ale hned v úvodu sezóny začaly velké starosti s vysíláním Buly, doufám, že to ve vysílání nebylo příliš patrné.(Já osobně jsem si ničeho nevšimla.) 
Protože kromě jiného mám na starosti i dramaturgii celého Buly a jsem zodpovědný i za nové studio a další věci s Buly souvisejícími, věřte mi, že je za mnou opravdu bláznivý měsíc. (Věřím, že s novým vzhledem televizního Buly bylo asi hodně práce a asi nikdy nebylo nic nového, aniž by nenastali nějaké problémy ... Nevím, jestli bych se s touto odpovědí mohla uspokojit, ale sama vím, že někdy musím v práci zvolit co je důležitější a přednostnější, a protože ČT je tu od toho, aby nám vysílala hokej :-)), tak dokážu pochopit, proč iBuly muselo jít na stranu, i když mě to vůbec netěší.) 
Teď už je snad všechno v pořádku a tak se konečně budu moci věnovat příjemnějším věcem, mezi něž počítám i internetové stránky Buly. (Jsem velmi potěšena, že pan Dusík považuje inet za příjemnější práci, což mezi námi není tak obvyklé :-), doufám, že nenastanou další problémy a my si budeme moct přečíst zajímavosti z TV Buly) 
Slibuji Vám a také dalším příznivcům magazínu Buly a jeho internetových stránek, že se už polepším. Dnes nebo nejpozději zítra by se mělo objevit konečně další vydání a zhruba každý další týden dojde k jeho aktualizaci. (To slovíčko "zhruba" mě trochu zaráží. Myslela jsem, že iBuly nás bude informovat o dění kolem sobotního vysílání a vysílá se snad každou sobotu, krom reprezentačních přestávek ... doufám, že to bylo pouze nedorozumění.) 
Taky doufám, že se mi konečně podaří přemluvit některého z kolegů ke spolupráci"(Tak v tom Vám můžu popřát akorát hodně štěstí!).

Redakce www.hokej.cz do této doby zatím žádné články do iBuly nedostala, tak pevně věřím, že se tak do zítřka opravdu podle slibu pana Dusíka stane.

S odstupem času musíme doplnit, že se všechno dostalo do správných kolejí, iBuly jede tak, jak má, a Pengi s Michalem jsou už zase kamarádi :-) Důkazem je i účast Penguins na přímém přenosu hokejové extraligy, který komentoval Michal Dusík. Skvělou reportáž od Pengi naleznete na samostatné stránce (v rubrice ČT a hokej).

Český internet je plný hokeje!

(Roj 20.9.)
Je to zajímavé, ale mám dojem, že hokeje je na českém internetu víc, než je ostatních sportů dohromady! Dnes jsem poprvé navštívil doménu www.extraliga.cz a byl jsem příjemně překvapen. Server je dělán pro fanoušky, ke každému zápasu můžete ihned přidat svůj názor, velmi přehledně je tam vyřešena statistika, můžete si vyjet tabulku ke každému kolu. Samozřejmě je zde nabídka o něco skromější, než na hokeji.cz, informace ze zápasů jsou přebírány z ČTK, ale uvidíte sami, že je zde použito několik originálních nápadů, mě se třeba líbí anketa, kde můžete kliknout na zobrazený sloupeček a tím to automaticky zahlasuje ;-)
Server je připojen přes Czech.Net a zatím jede docela svižně. Podle dostupných informací jej financuje Velvana a tvoří jej Welproma (ing.Pavel Rihak).

Recenze nového www.hokej.cz

(Roj 17.9.) Možná kdyby tvůrci Světa namodro věděli o mém vztahu k Microsoftu, byli by mi ten mejl neposílali .. jejich web totiž silně zavání Billyho výměšky :-) Leč, již se stalo a podaná ruka se neodmítá. Mají zde totiž rubriku Zkrznaskrs, kde recensují různé známé servery. A tak jsem byl požádán, abych napsal recensi na náš milovaný hokej.cz. A ta recense je už na světě! Až si tu stránku otevřete, asi vás taky, stejně jako mě, dojme překvapivá skutečnost. Můj spolurecensent není nikdo jiný, než Jiřík (OHF#20). Přísahám, že jsem o tom nevěděl a nijak jsme to spolu nekonsultovali! Ale někdy si připadám, že jsem od Jiříka skoro opisoval :-)
Příčina je asi v tom, že máme podobné názory, nebo v tom, že jsme prostě absolutně objektivní :-) Můžete si tedy porovnat nezávislé názory dvou OHFáků na současný HOKEJ.CZ.

Ještě k témuž: Psal jsem to prakticky v běhu, takže omluvte nepřesnosti - první musím hned napravit, prý tam chybí delší rozbory - to jsem ještě neviděl stránku Bully, kde Michal Dusík píše zasvěcené články, tak přesně tohle jsem měl na mysli!
Na druhou stranu nechápu, co měl Michal na mysli tím, že jsme neodsoudili přesunutí Bully na sobotu - dle mého je výsledek ankety jednoznačný, chceme Bully ve čtvrtek! Ostatně o tom vypovídá i konference, založená Beníkem. Více o tom v rubrice ČT a hokej.
 

www.hokej.cz v novém !!

8. září 99 se rozjel oficiální web českého hokeje v úplně novém grafickém i obsahovém provedení. Na notoricky známé adrese můžete od toho data nalézt vyčerpávající informace, aktuality, archivní materiály o naší extralize, reprezentaci, 1. DZ lize, NHL, nově i o mladežnických a nižších soutěžích, evropských ligách a to vše přehledně, ve velice zdařilém grafickém provedení a výborné přehlednosti. Nechybí pochopitelně tipovací soutěž, ankety, chat, diskusní fórum a prezentaci televizního hokejového pořadu Buly... Tým ve složení ToP, JaM, Viktor, Mystik a Wenison odvedl opravdu obrovský kus práce (a ještě ohromný je pochopitelně čeká až to všechno vypukne) Konečně vypadá oficiální internetový "sajt" českého hokeje tak jak si náš hokej zaslouží. Posuďte sami.
Jak je vidět, dobří holubi se vracejí, hokej.cz dělají v podstatě původní lidé, jenom již nejsou svázáni původními firmami. Proto nemusíme truchlit nad ztrátou AMI-hokeje, král je mrtev, ať žije král! :-)

Na návštěvě v AMI

(Roj, květen 1999)
Dlouho slibovaná reportáž je na světě. V pátek 23.dubna jsme s Pengi a Mishankem navštívili tvůrce jednoho z největších hokejových webů. Události je věnována zvláštní stránka, která bude k dispozici během ledna.

ICE-T hacknul www.hokej.cz

(Sid, březen 1998)
V sobotu 27.března mne internetová vlna zavedla na oficiální server českého hokeje www.hokej.cz .. Místo obvyklého layoutu serveru mne čekal šok .. Úvodní strana vypadala takhle.. (Uložil sem si ji .. bez zcenzurovaného místa, dámská část OHF, která má zájem o necenzurovanou fotografii, kontaktujte mne :-))) .. Jakémusi ICE-T, se podařilo proniknout na server a poupravit obsah úvodní stránky .. Na tuto změnu jsem narazil já před půlnocí, ale podle zápisů na "chatu" (který se na tomto serveru proměnil ve výměny "názorů" lidí o kterým sem si vždy myslel, že nejsou schopni zapnout PC) se ice-t prohlásil za nového šéfredaktora už někdy okolo deváté večerní hodiny, kde nabízel své další služby ..  .. Změněnná podoba úvodní stránky vydržela zhruba do třetí hodiny odpolední v neděli, kdy pravděpodobně příchodem webmastera "do práce" byla smazána .. Po chvilce nefunkčnosti serveru se objevila pravá tvář s poznámkou o průniku na server a o tom že jakýsi Ice-T porušil zákon o ohrožení mravnosti (o tom, ale pochybuji, sám velký Vladimír Železný nám kdysi ve svém talkshow a později Tomáš Hanák ve skvělé parodii názorně předvedli co je ještě erotika a co pornografie když se objeví na "veřejnost" mužský pohlavní orgán :-))) .. Víte-li někdo něco bližšího o tomto případu podělte se prosím o to s námi všemi

Náš spor s AMI na vysoké hole

Na jaře 1999 byla na českém Internetu k vidění zajímavá situace - existovaly dva "oficiální hokejové servery". Tenkrát kolem toho bylo docela živo, ale dnes již tento problém není aktuální - Hokejový svět na serveru AMI zanikl, a jeho tvůrci (původně za www.hokej.cz, poté na hokej.ami.cz) se opět vrátili na www.hokej.cz. Všechno, co se na OHF v té době ohledně AMI objevilo, naleznete na samostatné stránce. Ta se momentálně zpracovává, objeví se zde někdy během února.

 

DALŠÍ RUBRIKY VĚNOVANÉ MÉDIÍM
N
 

Index médií

ČT a hokej

Nova a hokej

TV Galaxie a hokej

Internet a hokej

ČRo a hokej

 


www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!