TV Galaxie
a
hokej

Galaxie vysílá kolem 80 přenosů z NHL - DÍKY !!!
 

Úvodní stránka


Výkony komentátorů sice úroveň přenosů výrazně srážejí, ale v tomto případě lze na rozdíl od N@váků přimhouřit oči...
Média a hokej
  Naše ČT
  N@VA
  Galaxie
  Internet
  Rádio
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

Fotoarchiv

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Inserce OHF

Kukínko
Media a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond OHF

Ledová židle

Pohled pod led

Stálé Odkazy

Hokejbal
OHF Praha

HbK Jokers

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

www.antinova.cz


Tiskovka TV Galaxie 

(Roj 30.9.)
Zítra začíná NHL a jelikož TV Galaxie bude vysílat 80 přenosů z této soutěže, uspořádala dnes v 9:30 tiskovku v Jagr's Baru. Jelikož jsem nikdy na žádné tiskovce nebyl, popíšu zde, jak to na takových tiskovkách chodí. Vlastní  zápis dám na rubriku Media.

Tiskovka začínala v 9:30... jo možná nevíte, jak sem se to vůbec dozvěděl - jednoduše! Přišla mi mejlem pozvánka :-) Jelikož to mám na Václavák pěšky asi 4 km, rozhodl jsem se pro chůzi. Jenže ještě v 9 jsem sem uploadoval povídání ze Sparťanského zájezdu, tak bylo nutné chůzi změnit na poklus :-) Poněkud zadýchaný jsem tam doběhl přesně v 9:30, slezl jsem dolu do Jagr's a hned u schodů se mě ujaly dvě příjemné hostesky, vidouce můj vyděšený výraz mě navedly, abych se zapsal do návštěvní knihy... na té stránce bylo přede mnou zapsáno asi 8 lidí, taxem pochopil, co tam mám psát :-)) Všiml jsem si, že nejvíc lidí přede mnou přišlo z www.nhl.cz. Tak jsem poprvé zvěčnil jméno www.ohf.cz do nějakého oficiálního dokumentu. Dostal jsem za to desky s materiály od TV Galaxie a začal jsem pátrat, kam se posadím. V Járgr's Sport baru je velmi útulné prostředí, kde se napoprvé trochu hůře zorientujete, protože je zde spousta boxů, barů, schodišť.. :-) Všiml jsem si, že někteří dříve příchozí si pochutnávají na nějaké dobrůtce, i pojal jsem falešnou naději, že se to třeba fasuje, tak jsem si pro jistotu nic neobjednával a čekal jsem, co se bude dít... Jsem zvyklý všude chodit pozdě, ale kupodivu vyšlo najevo, že jsem mezi prvními, postupne se bar zaplňoval :-) 
Vlastní program proto začal až v 9:45. Krásná tisková mluvčí Galaxia a.s. Jana Hodáková nám představila přítomné pány z vedení, kteří nás seznámili s plánem TV Galaxie, o němž pojednám níže a následně se měl spustit TV program. Jenže k mému nepochopení v režijní místosti, která je součástí Jagr's baru, nebyli schopni program spustit. Slova se proto pohotově ujal Marek Kindernay a neformálně nás ujistil, že je jim jasné, že český divák je náročný divák a že je si dobře vědom, že konkurenční TV (víme která, viď Vovko!) měla někdy s hokejem problémy.. :-)))
Zlatá slova!!! :-)
Poté se přeci jenom podařilo videoprogram rozjet, byl docela zajímavý. Během produkce jsem v sobě stále živil naději, že přede mnou spočine talíř plný něčeho voňavého.... furt nic! :-)
Po skončení videa následovala část, věnovaná otázkám novinářů a "ostatních diváků" :-) Během této části jsem si všiml, že TV Galaxie se rozhodla zřejmě intensivně spolupracovat s internetem, poněvadž internetistů tam bylo opravdu hodně.
Musím se přiznat, že jsem udělal pěknou botu. Přihlásil jsem se totiž s otázkou jako druhý, a protože ten přede mnou položil otázku a nepředstavil se, myslel jsem, že na tiskovce se nepředstavuje. Jenže následoval po mě dotaz novináře z Práva, který se krásně představil. Tak mě to pak mrzelo, protože představením se bych dal všem přítomným jasně najevo, že existuje OHF
Pro vás a pro mě propříště plyne zásada: Na tiskovkách se představuje!
Když byly všechny otázky vyčerpány, poděkovali organisátoři všem za účast a osazenstvo se začalo rozcházet. Já jsem definitivně pochopil, že jídlo a pití si přítomní objednávali na vlastní útratu a šel jsem si do stánku pro bagetu :-)

Závěr: Moje první tisková konference se mi velmi líbila ;-) Podrobnosti a fakta následují 

NHL na Galaxii!

(Roj 30.9.)
Zpráva z tiskové konference:
TV Galaxie v této saisoně odvysílá 80 přenosů z NHL. K tomu přidá i AllStars weekend. Další dobrou zprávou je to, že na území Prahy bude možné chytat Galaxii na 11. kanále ! Během října začne zkušební provoz. Protože podle diváckých ohlasů jsou nejvíce žádány přenosy o víkendech, Galaxie se tomu přizpůsobí. Rovněž máme slíbeno, že hodně přenosů se uskuteční v PrimeTime, čili od 19 - 20 hodin! dále bude každý den vysílán pořad NHL news, kde budou i rozhovory českého novináře Zdeňka Matějovského s našimi hokejisty.
Lahůdka bude hned na začátek: Pittsburgh Penguins - Dallas Stars v noci z pátku na sobotu ve 2 hodiny!!
Plánovány jsou i krátké vstupy z Jagr's Sport baru, se kterým hodlá TV Galaxie intensivně spolupracovat.

Na dotazy novinářů odpovídal převážně Marek Kindernay.
Otázky:
1. (nepředstavil se - asi NHL.cz): Neuvažujete o zavedení duálního vysílání, aby si diváci mohli vychutnat i originální anglický komentář?
Ne. Máme dojem, že většina diváků ocení český komentář. Zájemce o anglickou versi odkazuji na ESPN, což je ovšem placený kanál.
2. OHF: Budete vysílat i finále Stanley Cupu?
Práva na finále má zakoupená ČNTS, ale víte, jaká je teď situace okolo ČNTS a TV nova...
3. Právo: ČNTS v současné době nevysílá. Nebylo by za této situace vhodné práva od ČNTS koupit?
Uvažujeme o tom a záleží to na dalším jednání.
4. Právo: V Americe se jako první uvádí klub hostů. V TV Galaxie často uvedete teamy v americkém pořadí, což diváky mate. Jak to hodláte řešit?
Chceme pořadí uvádět v českém stylu, tedy první domácí, druhý host. Pokud to někde uvedeme obráceně, považujeme to za chybu a budeme se snažit chyby nedělat.
5. Hokej.cz: Budete dávat rozhovory s hokejisty i o přestávkách, místo nehokejové výplně?
Budeme natáčet rozhovory s hokejisty a budeme je vysílat především v magazínu NHL news, ale i o přestávkách.
6. HN: Byli jste jediní čeští zájemci o práva na NHL a kolik to stálo?
Jestli jsme byli jediní zájemci, to opravdu nevím a cena je naše obchodní tajemství

Následně se ptal už jen onen tajemný zástupce, patrně z NHL.CZ
7. Budete vysílat i zápas All Stars?
Práva na vlastní zápas má ČNTS, my máme práva na AllStars weekend, což jsou doprovodné akce, dovednostní soutěže a podobně.
8. Budete pořádat nějaké tipování, kde by mohli diváci vybrat zápas, který chtějí vidět??
Budeme, ovšem v omezené míře. připravujeme i klasickou tipovacií soutěž.
9. Proč nevysíláte některé atraktivní zápasy se zastopením českých hokejistů?
Výběr zápasů je omezen - do Evropy jde jen ta část zápasů, kde mají zastoupení Evropští hráči, tedy i Švédové a Finové. TV Galaxie dělá vlastně výběr z výběru - měsíčně jde do Evropy asi 20 zápasů, my odvysíláme asi 10.
10. Loni se na poslední chvíli změnil výběr zápasů. Proč to bylo a bude to i letos?
To souvisí s finančními problémy některých klubů. Prostě NHL se na poslední chvíli rozhodlo, že bude jiný přenos. Nemůžeme to vyloučit ani letos.
11. Také byly časté výpadky, obrazovka náhle zčernala...
Letos jsme přešly na novou družici se silnějším signálem, takže výpadky už nebudou. Ovšem výpadky vzniklé přímo na stadionech ovlivnit nemůžeme.

Tím byly dotazy vyčerpány. (a já taky :-))
 

 

DALŠÍ RUBRIKY VĚNOVANÉ MÉDIÍM
N
 

Index médií

ČT a hokej

Nova a hokej

TV Galaxie a hokej

Internet a hokej

ČRo a hokej

 


www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!