OHF - Česká televize a hokej
ČESKÁ TELEVISE
a
hokej

Z obrazovek České televize mizí dva populární komentátoři - proč??
 

Úvodní stránka


Co stojí za podivnými událostmi v redakci sportu?
Média a hokej
  Naše ČT
  N@VA
  Galaxie
  Internet
  Rádio
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

Fotoarchiv

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Media a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond OHF

Ledová židle

Pohled pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

www.antinova.cz


Co se děje v České televisi ?

V sobotu téma načal Jiřík

(29.1. Jiřík)
Ve sportovní redakci České televise se děje něco nekalého, šéfredaktor Baumruk v krátké době po sobě vyhodil dalšího špičkového odborníka – po Robertu Zárubovi opustil sportovní redakci Jaromír Bosák, údajně za kritiku redakce v Blesku (Záruba letěl za kritiku v LN). V ČT platí zásada, že svoboda "po projevu neexistuje". V páteční diskusi iDnes odmítl bývalý ředitel Puchalský odpovědět na otázku, proč nevyhodil Jiřího Baumruka za to, že bydlí v Charouz City – pozemek pro jeho dům mu prodal Antonín Charouz, který nakupuje televizní práva pro společnost BPA, mající smlouvu s APK. Puchalský sdělil, že nemá o žádné korupci důkazy, a že toto mu k vyhazovu Jiřího Baumruka nestačilo. Zamyslí se nový ředitel ČT1 nad skandálními poměry v redakci, které vedly k vyhazovu nejlepších odborníků pro hokej a fotbal – Roberta Záruby a Jaromíra Bosáka?

Odchod Záruby a Bosáka vyvolal polemiku o práci sportovní redakce

(30.1.) V neděli 30. 1. 2000 vyšel v Nedělních novinách článek na téma "zmizení" Roberta Záruby a Jaromíra Bosáka z obrazovek ČT. Jelikož Nedělní noviny zatím na Internetu nevycházejí, přepsal jsem vám ho sem. Jelikož jsem nežádal o povolení k přepisu a publikování, udělám jim aspoň na omluvu reklamu :-) ČTĚTE NEDĚLNÍ NOVINY !!! Opravdu to stojí za to, ve sportovní příloze pravidelný exkluzivní sloupek Roberta Záruby, Jaromíra Jágra (velice aktuální a čerstvý), sloupek Jaromíra Bosáka, Vladimíra Šmicera, výsledek a komentář k sobotnímu televiznímu zápasu extraligy, výsledky NHL a mnohem víc. Prostě v neděli ráno ke kakau patřej Nedělní noviny :-) No a teď ke zmíněnému článku.

Petr Hartman, Nedělní Noviny 30. 1. 2000

Škodí podivné náhody České televizi?

Špičkoví sportovní komentátoři Robert Záruba a Jaromír Bosák skončili působení v České televizi. Protože byli oba externisté a neměli žádnou smlouvu, nemuseli dostat výpověď. Stačí, že nebudou bez udání důvodů nasazováni na jednotlivé akce. Proč?

Zajímavá čtvrť - Benice

Seriózní odpověď neexistuje. Možná, že jde jen o náhodu. Ostatně ta si snad na sportovní redakci České televize zasedla a zbytečně jí komplikuje život. Bosák se Zárubou mizí z obrazovky shodou okolností v době, kdy se veřejně zmíní o podezření z korupce. Žádné důkazy samozřejmě nemají v ruce. Není tedy o čem hovořit. Snad jen o náhodě. Třeba v tom, že v pražské čtvrti jménem Benice existuje čtvrť, kterou nechala postavit společnost s ručením omezeným Transinvest. Podle výpisu z obchodního rejstříku je stoprocentně vlastněná akciovou společností Charouz Holding. Bydlí v ní například příbuzní Antonína Charouze, někteří jeho podřízení a obchodní partneři, ředitelka reklamní agentury BPA Jaroslava Tomášková (Charouz je člen představenstva) nebo někteří sparťanští hokejisté. Tedy vesměs lidé, kteří jsou různým způsobem spojeni s Antonínem Charouzem. Shodou okolností zde žije také šéfredaktor sportovní redakce České televize Jiří Baumruk a komentátor téže redakce Petr Vichnar. Ten náhodou moderuje některé akce pořádané BPA, včetně vyhlašování Sportovce roku.

Náhody kolem agentury BPA

Shodou okolností byla v České televizi věnována velká publicita přejmenování Sportovní haly na Paegas Arenu, a to během přímého přenosu utkání hokejové Sparty. Právě Paegas patří ke sponzorům sparťanů a Charouz zase k vlastníkům hokejového klubu. Jenom náhodou si sportovní redakce z desítek středoškolských akcí vybrala mimo jiné turnaj ve streetballu organizovaný BPA a věnovala mu zhruba patnáct minut. Shodou okolností se každé úterý vysílá pořad s názvem Svět motorů, který je totožný se jménem jednoho časopisu vydávaného společností Automedia, která patří do Charouzova impéria. Náhodou to nevadí ani jedné straně.

Bratři Čapkové

Shodou okolností jsou v České televizi vedle hokejové extraligy smluvně vázané už jenom přenosy z basketbalové a volejbalové ligy mužů. Tedy ze soutěží, na něž vlastní práva společnost s ručením omezeným CAC Production (eventuálně CAC Production – Český Volejbal). V obou z nich je podle obchodního rejstříku spolumajitel Jaromír Čapek. Náhodou bratr sportovního komentátora České televize Pavla Čapka. Mezi jeho klienty patří také jedna sázková kancelář a producent minerálních vod. Shodou okolností se jejich loga objevují na obrazovkách České televize často. Náhodou se ve čtvrtek v pořadu Branky, Body, Vteřiny před osmou hodinou večer objevil rozhovor z akrobatického lyžování ze Spojených států. Během celého povídání stál shodou okolností v záběru kamery člověk, který byl otočen zády. Za velkou louží měl náhodou na bundě výrazná loga jedné sázkové kanceláře a jednoho producenta minerálních vod. Náhoda si zkrátka na sportovní redakci České televize pořádně zasedla a zbytečně jí znepříjemňuje život. Proč? O tom nemá cenu spekulovat, stejně jako o nedobrovolném odchodu Bosáka se Zárubou.

Otevřený dopis Jiřímu Baumrukovi

W.G. (OHF#10) zaslal šéfredaktorovi sportovní redakce České televize otevřený dopis, který si zde můžete přečíst i vy. Cítíte-li potřebu také něco panu Baumrukovi sdělit, zde je jeho adresa: jiri.baumruk@czech-tv.cz

Vážený pane Baumruku,

dneska jsem se dozvěděl, že byl propuštěn z redakce sportu Jaromír Bosák, prý za kritiku v Blesku. Nevím, ale už po odchodu (propuštění) Roberta Záruby jsem si říkal, že něco neklape. Záruba také kritizoval poměry v RS. Je zarážející, že DVA největší odborníci na DVA naše nejoblíbenější a nejsledovanější sporty museli odejít. Já se ptám PROČ? Že by jejich kritika nebyla pravdivá? To snad ne, není snad i chyba na druhé straně, nebyla nakonec ta kritika pravdivá? Neměl byste se náhodou vy pořádně nad sebou zamyslet, není to snad chyba pouštět ODBORNÍKY ke konkurenci, Záruba už tam skončil, co když tam skončí i Bosák. Co pak, budete si trhat vlasy? Vy si asi říkáte, máme lidi, co je nahradí. Ale ti dva NEJDOU nahradit. Pro mě je vrcholem sportu v televizi Olympijské studio z Atlanty. To byla profesionální akce obou, radost pohledět, abych se přiznal, já jsem se více těšil na studio, než na sportovní přenosy. A teď? Teď je se vším konec. Já vím, že p. Záruba šel poslední dobou dolů, už mi to přišlo slabší, ale pořád všechny v pohodě strčil do kapsy, Dusík je ještě mladý a chvíli mu to ještě bude trvat, Vichnar je už zase moc starý a přijde mi, že ztrácí přehled, měl by se věnovat pouze krasobruslení. A vidíte, sám Dusík na to nestačí a koho dál má ČT? NIKOHO. A s fotbalem? No Pavel Čapek je sparťan, to snad víme všichni, a hlavně přijde mi nevýrazný komentátor, Vrba se Svěceným jsou na dobré úrovni, že by ale zase stíhali všechno? Už se nebude kritizovat kvalita komentáře na TV Nova a TV Prima, ale u vás. No a jak to skončí? Skončí všechny velké sportovní akce? Snad NE. Protože já nevím, to by byl konec.

Dělejte s tím něco!! Já jsem koncesionář, platím řádně, a chci to po Vás. Třeba rezignujte a nechte to na starosti jiným, myslím, že pan Drbohlav je dobrá volba.

S pozdravem Kamil Popelář (W.G., OHF#10).

P.S. Ještě něco k vám, to vaše "Utíkej Káčo utíkej" bylo snad nejtrapnější, co jsem kdy na obrazovce slyšel.
Tento dopis je otevřený, bude k přečtení na www.ohf.cz.

Jak zareaguje Jiří Baumruk na obvinění z korupce?

(1.2. Jiřík#20) V posledni době se provalila fakta o tom, že šefredaktor sportovní redakce České televise přijal bydlení v tzv. Charouz City v Praze Benicích, (viz výše uvedený článek v Nedělních novinách ). Jediný způsob jak Jiří Baumruk může odvrátit toto do nebe volající podezření z korupce, je to, že okamžitě svolá tiskovou konferenci, na které seznámí veřejnost s podmínkami, za kterých získal bydlení v této Pražské čtvrti, a že tyto budou pochopitelně shodné s podmínkami, jaké panují v Praze všeobecně. Existuje samozřejmě i jiný gentlemanský způsob - Jiří Baumruk ze své funkce okamžitě odstoupí, a odejde i z České televise, pak nemusí nikomu nic vysvětlovat.

Ke cti Jiřímu Baumrukovi

slouží fakt, že na kritické mejly odpovídá. Jelikož však odpovědi nejsou určeny ke zveřejnění, nebudeme je zde bez jeho souhlasu zveřejňovat.

 

DALŠÍ RUBRIKY VĚNOVANÉ MÉDIÍM
N
 

Index médií

ČT a hokej

Nova a hokej

TV Galaxie a hokej

Internet a hokej

ČRo a hokej

 


www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!