Zesilte si bedýnky, klikněte, víc už nic!

Prakticky jedinou stanicí, o které má cenu mluvit, je ČRo-1. Jestli někdo víte o jiném rádiu, které vysílá česky o sportu, pak mi to napište, rád se nechám překvapit.
 

Úvodní stránka


Média a hokej
  Naše ČT
  N@VA
  Galaxie
  Internet
  Rádio
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

Fotoarchiv

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Media a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond OHF

Ledová židle

Pohled pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)


Poděkování Českému Rozhlasu

(14.5.99)
Konečně! Konečně zvítězil v Českém rozhlase zdravý rozum, a dávají se celé přímé přenosy z MS! Už jsem se bál, že se toho nikdy nedočkáme. Díky tomu můžeme přežít stupidní Virtulární n@voty - taktika spočívá v tom, že ztlumíme zvuk na svých televisorech a pustíme si k tomu Český rozhlas! Můžeme si tak vychutnat komentování dvou skvělých reportérů, kteří jsou hokeji oddaní, vyznají se v něm a umí o něm podávat informace. Jsou jimi Aleš Procházka a Tomáš Lorincz.
Hoši, děkujem! :-)

S mikrofonem za hokejem

Od ledna roku 1999 uvádí náš oblíbený pořad S mikrofonem za hokejem nová znělka. Články na OHF a příspěvky na četech, které tato nová znělka vyvolala, zde najdete pěkně pohromadě, chronologicky uspořádané.

První reakce

(Roj 18.1.1999)
Odjakživa jsou nám známé pořady jako S mikrofonem za hokejem a přímé přenosy mezistátních zápasů. Leč, i tady začínají náznaky zhoubného procesu, až mě jímá hrůza a čelo se perlí studeným potem.

Pustím si svůj oblíbený pořad, očekávám znělku a co neslyším: Jakousi ohavnou instrumentálku - něco šíleného... tak si řeknu, asi zas nějaká mimořádná tiskovka nějakého blba, co sedí v parlamentu, nebo něco podobného... chyba lávky!!! Ono to bylo staré dobré S mikrofonem za hokejem ale bez té skvělé znělky, kterou znám odmalička a která desítky let nikomu nevadila! Myslel jsem, že Český rozhlas je hrdý na svou tradici a všechno to dobré, co vyvořili chytřejší a schopnější lidi!!!
Jenže na světě existují neschopní blbci, kteří mají mindrák z toho, že nikdy nic velkého nedokázali a nedokážou, tak aspoň ničí to, co dokázali jiní. V Jihlavě například na náměstí zbourali historické domy a místo nich postavili betonovou krychli, v českém rozhlase zničili hezkou znělku, příště je napadne zbourat chrám sv. Víta. Proti těmto blbcům musíme bojovat, vždyť si je tam platíme!!! Nevím, jestli se jedná o ředitele Ježka, šéfredaktora Píchu nebo někoho jiného, ale v každém případě je to důkaz, že tam někdo takový je!
Trochu jsem se tady rozohnil, ale me takovéhle věci serou! Začíná to maličkostma, ale pohleďte, kde to taky může skončit. (viz Přepis z četu na hokej.cz)

Proto se musí tyto shnilosti potírat už v jejich zárodku. Je třeba dát jasně najevo, že na naše peníze chceme kvalitu. Báječný příklad si můžeme vzít z akce Internet proti monopolu II. kdy byla akce úspěšně ukončena za 24 hodin po jejím vyhlášení. Za těch 24 hodin dostal ČTÚ přes 1000 (tisíc!) faxů a musel věci urychleně řešit. Odeslat fax z počítače dnes není žádná námaha :-)

Tedy, co by nám všem mohlo vadit?
1. Ubývá přímých rozhlasových přenosů, když už, tak dávají maximálně poslední třetinu, - chceme to slyšet celé!
2. Pokud vůbec něco dávají, pak krátké vstupy, a těch je málo! Je třeba zvýšit jejich frekvenci, ne 2 (dva!) nebo tři vstupy za zápas!
3. Když už nemůže jít S mikrofonem za hokejem i po osmé hodině, mohli by aspoň o půl deváté říci stručně výsledky, co by jim to udělalo? A tu znělku vrátit!

Možná se něco přece jenom hýbe kupředu!

(19.1.99)
Dnes jsem náhodou zapl rádio, na něm žurnál, a co neslyším - moderátor odpoledniho žurnálu Jakub Železný rozmlouvá s komentátorem Lorinczem na thema - posluchaci prijimaji novou znělku "rozporuplně" :-) Hezké bylo, že se oba v podstatě shodli na tom, že se nedá nic dělat... (takže vylučovací methodou už víme, kdo ta hledaná osoba není) Poté nám krásně nadiktovali do etheru výše uvedenou tabulku s emailem, a vyzvali posluchače, aby psali své názory na tuto problematiku.... tak hezky pište!!!! :-)))
Jestli je mezi vámi někdo, komu se ta znělka líbí, tak mi prosím napište! Uvedu to zlatým písmem do seznamu OHF ...ať to nevypadá, že vás censuruju :-)

Mejl Kikiho do ČRo

(20.1.99)
Máte tady inspiraci od Kikiho!
Právě se dozvídám na icekvéčku, že včera do radiozurnálu živě volali lidi, at si s tou novou znělkou vytřou....! :-)
Jestli se nezjedna náprava, tak přestaneme platit koncesi!!!! :-)

Co na to Litvínov?

(22.1.99)
Litvínovský hokejový zpravodaj Brejk, který vyšel před pátečním zápasem s Českými Budějovicemi, otiskl článek na thema Nová znělka :-) Obsah vyjadřuje zhruba stále stejnou myšlenku, jako článek výše. Zkrátka, nikomu se nová znělka nelíbí! Pohne se konečně někdo v námi placeném veřejnoprávním médiu?!!!!

P.S. Zatím mi nikdo nenapsal, že se mu znělka líbí - snažte se!

(24.1.99)
Vedení litvínovského klubu včetně Ivana Hlinky prohlásilo, že nová znělka je ostudou hokejovému národu.

Co mi vadí na zdělce aneb Qui bono?

(Roj 25.1.1999)
Jsa sám aktivní muzikant a zvukař, cítím se být povolán trochu to tady rozebrat.

Původní znělka byla nahrána živým orchestrem, měla šmrnc, bylo z toho neustále cítit, že to nehrají žádní nováčci, nové nahrání takové znělky by dnes prakticky nebylo možné (finančně), musela by se vzít nějaká již hotová nahrávka, v takovém případě se nabízí opět ta původní. Je prostě velké štěstí pro každou stanici, má-li archív s takovým těžko vyčíslitelným bohatstvím.
Opravdu nikdy nepochopím, jak se může najít psychopat, který, místo aby toho využil před konkurencí, spláchne tuto výhodu do kanalisace a raději nechá nahrát naprosto idiotský motiv, který nemá žádný nápad a který umí zahrát každý školák na elektronickém Casiu, které koupíte za bratru deset tisíc korun. Do toho je naprosto bez jakékoliv hudební logiky přímíchán jakýsi šum, který má asi znázorňovat atmospheru na hokeji.... hmmmm

Ať přemejšlím, jak přemejšlím, napadá mě dvojí vysvětlení:
1.) řádí tam psychopat, který si chce postavit "pomník"
2.) dotyčná osoba má kamaráda či příbuzného, který takto přišel k penězům za honorář. Tato finta se používala hojně za totality, kdy nejlepší kšeft byla hudba na spartakiádu, znělka "Volné tribuny" apod...

Jinými slovy - někdo v českém rozhlase přihrál naše peníze z našich zaplacených koncesí někomu, kdo nemá o skutečné hudbě ani páru... (schválně, jsem zvědavý, jestli se svět někdy dozví jméno autora toho paskvilu!).
Pikantní na tom je, že reklamní spoty, které běží bezprostředně za znělkou, jsou po hudební stránce mnohem zdařilejší!

Podobný osud, jako naši znělku "S mikrofónem za hokejem" potkal i starou znělku "Zápisníku zahraničních zpravodajů", což je nejposlouchanější pořad ČRo 1. Tam to nebylo tak do nebe volající, jako nyní, ale i tehdy se ozvalo pár lidí, že to není ono. Kdosi z vedení tam argumentoval - že staré znělky nemají tu technickou kvalitu!!!
To je demagodie!!! Dnes existuje software, který vám z jakkoliv nekvalitní nahrávky udělá dokonalé HIFI, dodá vejšky, basy, odstraní šum, brum, praskot, libovolně zvýší dynamiku. Sám jsem viděl a slyšel na vlastní uši, co to dokáže. O tom se nikomu před 5(pěti!) lety ani nesnilo!
Alarmující je, že se o tom nesní ani dnes současným lidem v ČRo !!!! Jestli jsou tak nekompetentní, že nestíhají chápat, co se děje ve světě v jejich oboru, nemají na svém místě co dělat!

Jiná věc ovšem je, že ta znělka žádnou takovou úpravu nepotřebovala. Zvukově odpovídala stylu hudby, i dnes se tato hudba nově nahrává s korekcemi, které napodobují "nekvalitní" techniku tehdejší doby, pusťte si někdy Ondřeje Havelku...

Oni jsou ti velitelé v CRo1 asi nepoučitelní. Jak dlouho trvalo, než se dopracovali k současné znělce Radiožurnálu?! Od "pojď na panáka" přes různé krátkodobé pokusy, které si posluchači ani nestihli pojmenovat, až k současné hezké znělce. Doufám, že vydrží dost dlouho, než zase zasáhne nějaký psychopat.

Nám nezbývá, než se modlit, že až někoho zase napadne vrtat se do znělky, dobře si to rozmyslí, nebo si k tomu pozve profesionála, jako to udělali v TV Nova, když si znělky nechali dělat od Jana Hammera - to bylo jiný kafe!

Vznikne nová radiostanice - RadiOHF??? :-)

(26.1.1999)
Gintomík a další se přidali, a vzniká, zatím virtulárně, RadiOHF. Zde je přepis z četu:

gintomik - fricon@rl.cesnet.cz(25.01.1999 - 22.55.58)
ted me upozornil roj na debatu na xoomu o novy znelce. 1)nova znelka je skutecne uchylnost, jsem hrdy na litvinovsky hokej ze jako jeden z prvnich se k teto uchylnosti vyjadril. Znelky stary nakejch X let by se proste nemely menit a kdyz tak s rozvahou. 2) Absolutne nechapu diskuze, ktery tady probihaly na tema ze se porad CRo o hokeji zrusi. Ja spis cekal, ze v den, kdy se konaj zapasy posunou zpravy vo kousek driv, aby to nezacinalo az nekde po polovine vetsiny zapasu, a ze po 20. hodine aspon daj zivej vstup z konce posledniho zapasu. ALE VONI TO CHTEJ ZRUSIT!!! Albi, prosim te, rekni jim tam, ze ten porad sledujou nejenom lidi, co maj zapnuty radio, ale i fanousci vsech stadionu (to je cca. dalsich 30-40 000 lidi), protoze vsude se podle CRo hlasej prubezny stavy cely ligy. Zrusit tendel porad je magorina. Znam podnikatele, ktery si podle CRo a poradu s mikrofonem za hokejem organizujou program, neni zadna vyjimka, ze kvuli tomu lidi kupujou novy anteny do radia, nebo prehravace s RDS, aby jim nahodou po ceste nevypad CRo. VYZYVAM CELE OHF: POKUD ZRUSEJ s MIKROFONEM ZA HOKEJEM, PODTE POZADAT VO VLASTNI RADIO LICENCI! BUDEME RADIO OHF! ALBI POD K NAM DELAT! 

Další příspěvky reagující na Gintomikův nápad jsou zde.

 

DALŠÍ RUBRIKY VĚNOVANÉ MÉDIÍM
N
 

Index médií

ČT a hokej

Nova a hokej

TV Galaxie a hokej

Internet a hokej

ČRo a hokej

 


www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!