Motto:

Hokej je krásný pořád, ženy podle toho, jak pijeme!

Úvodní stránka


Největší hokejový a chlastací server v zemi olympijských vítězů a mistrů světa, sdružující fanoušky bez rozdílu věku, pohlaví, národnosti a hokejového vyznání.
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Media a hokej

Hokejové přehledy

ZLATÝ FOND

Ledová židle

Pohled pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7. ledna 1999 vás tu bylo:
píplmetr
(unikátních IP adres)


 
(1998, Roj #1)

Na začátku byl chaos. Nikdo se s nikým neznal a všichni jsme sledovali hokej, chodili jsme naň a fandili jsme, každý tomu svému klubu. Kromě zaujetí z hry našich miláčků nás na ledě zaujalo i jedno kouzelné zaříkávadlo,  kterému většina normálních diváků vůbec nerozuměla, totiž nápis www.hokej.cz. Protože jsme měli to štěstí, že jsme byli napojeni na Internet, zkusili jsme, co to udělá. Fungovalo to.  Kromě článků o hokeji se jevilo býti zajímavým zejména tlačítko OHLASY FANOUŠKŮ, vždyť my jsme fanoušci! A tak jsme si klávesnicemi sdělovali své dojmy, postupně jsme se přestali hádat, kterýže to tým je lepší, už jsme navzájem věděli, kdo fandí kterým barvám.
Přišlo Nagano, Staromák - nejlepší zážitek, jaký může hokejového fanouška potkat! Není divu, že jsme se na stránkách s názvem Ohlasy Hokejových Fanoušků ( OHF !) začali domlouvat, že se seznámíme i jinak, než přes internet, nejlíp v hospodě :-). Jednou jsme se sešli dva, jindy čtyři, každý začátek je těžký.
Pak jsme přes internet zorganisovali výpravu na hokejové MS do Basileje, ačkoliv jsme každý z jiného města. Povedlo se, reportáž si můžete přečíst. Přišlo jaksi samo, že na srazy chodilo stále víc závisláků, takzvaných OHáeFáků. Kdyby to neznělo, jak ze seriálu na naší oblíbeNÉÉ TV Nova, řekl bych, že se z nás stali kamarádi. :-))))

Tak začaly vznikat tyto stránky, které jsou zcela ilegální a neoficiální, jsou otevřené všem, kdo mají rádi hokej, nikdy se nenudí a jsou ochotni něco podnikat. Název jsme pozměnili na výstižnější "Opravdoví Hokejoví Fanoušci". Kdo se k nám chce přidat, může si více přečíst na Seznamu OHF. OHF není žádná organizace, nemá žádná svá pravidla ani své členy. Zkratka OHF označuje tyto stránky a lidi, kteří s nimi mají něco společného.

OHF je volné společenství lidí, kteří mají rádi hokej a jsou pro něj ochotni něco udělat. Někdo chodí fandit na svůj stadión, někdo dokonce jezdí povzbuzovat za hranice, vybaven potřebným náčiním..:-), někomu stačí o hokeji občas napsat pár slov, někdo dokonce vytváří amatérský hokejový web a jsou mezi námi i lidé, kteří se psaním o hokeji nebo jeho komentováním živí profesionálně. Občas jezdíme na srazy, abychom se seznámili s nováčky a dobře se pobavili a chodí tam s námi i podivná individua, která vůbec nepijí alkoholické nápoje! To, že máme rádi hokej a slušné fandění, považujeme za takovou samozřejmost, že není vůbec nutné, abychom o tom plácali každý den. To by bylo skoro nudné a nuda je pro OHFáka naprosto neznámý pojem! :-)

Na Internetu nás můžeš zastihnout mj. na xchatu a na našich Ohlasech, nebo se přijď zúčastnit nějaké další akce, o který se dočteš tady..

Někteří z nás dokonce hrají hokejbal, založili už dva hokejbalové kluby - odkazy na jejich stránky najdete vpravo v dolní části menu.Nyní, když víte, co je to OHF a jak vzniklo, můžete postoupit na aktuální Hlavní stránku, kterou si uložte do svých oblíbených a často navštěvovaných adres (URL). Hlavní stránka byla dne 26.5.1999 přemístěna do domény www.ohf.cz! V roce 2000 jsme začali otevírat nové subdomény - prestupy.ohf.cz, world.ohf.cz, slovensko.ohf.cz, a další se chystají. Nyní si můžete projít další úvodní informace:

Na hlavní stránce, podobně jako zde, je navigační modré pole, ze kterého se přehledně dostanete na hlavní themata, o nichž si něco povíme.

Nejdříve pár slov k menu - výběrem rubriky z roletky se snadno dostanete přímo na příslušnou rubriku. Pak následuje struktura našeho serveru, o které ni něco řekneme blíže.

Kronika akcí OHF, tedy reportáže některých přímých účastníků, se skrývá pod tlačítkem Co už bylo. Naleznete zde archív nedávných i pravěkých akcí.
Výsadní postavení má reportáž z Basileje '98, neboť to byla historicky první společná výprava za hokejem za hranice. Proto jsme jí vyhradili samostatný buttónek "MS-98 BASEL". V roce 1999 byla výprava na MS zopakována, jen Sida (#2) nahradila Penguins (#66). Tehdy se jelo do Norska a vše podstatné je zaznamenáno formou dobových mejlů od Roje a Albirea (ten tam byl zvlášť - pracovně). Odkaz "Fotoarchiv" vede na místo, kde je umístěno téměř tisíc fotek ze společných akcí. Odkazy na fotky z akcí jsou ale také přímo u jednotlivých reportáží.

Ale nežijeme jen minulostí, naopak budoucnost je stále zajímavější! Nebudu vás urážet podceňováním vaší bystrosti, abych vám radil, jaxe o tom něco dočtete (pro jistotu - je to "Co se chystá")

Sekce OHF SOBĚ nabízí naše vlastní Ohlasy (není to klasický chat, je to spíše jakýsi vzkazovníček). Něco napsat může samozřejmě každý, příspěvky od externetistů jsou velice vítány!!

"Seznam OHF" je tu proto, abyste se mohli s kýmkoliv spojit, rychle si najít potřebná data, seznámit se :-) Zařazení do Seznamu je zcela zdarma!

K odkazu "Síň slávy" snad není co dodat.

Další sekcí v menu je Kukínko. (Pokud vás zajímá, co to znamená, tak vězte, že nic :-) Roj dříve potřeboval nadpis pro tuto sekci, a pohotově ho zachránila Gábina (#11) s Kukínkem.)

V rubrice "Media a hokej" naleznete články, týkající se hokeje v mediích, a obecně úvahy na toto téma.

V hokejových přehledech naleznete detailní pohledy na hokejové soutěže a hokejové osobnosti.

Velmi obsáhlá je rubrika "Zlatý Fond OHF". Zde jsou uspořádány vaše někdy velmi zajímavé názory, nechybí ani ostřejší diskuse, veselé članky. Materiály neustále přibývají!

Novější rubrikou je "Ledová židle". Zde můžete jednou za čas klást otázky vybraným hostům, my se jich pak zeptáme a vy si přečtete odpovědi.

V rubrice Pohled pod led naleznete hlubší rozbor určitého problému.

Další odkaz "Stálé odkazy" vede na stránku, kde jsou chronologicky a tematicky setříděné odkazy na jiné zajímavé internetové stránky.Pro nejvytrvalejší zde mám něco o filosofii a technice stránek OHF:

Víme, že Váš čas je velmi vzácný, proto se snažime, aby se tyto stránky zbytečně dlouho nenatahovaly. Vyžádá si to ovšem omezeni grafiky na nejnutnější míru, tak omluvte někdy poněkud jednoduchý vzhled některých OHF stránek. Také se záměrně vyhýbáme použití různých animací a snažíme se to dohnat zajímavým obsahem! :-) Pro správné zobrazování stránek je potřeba Netscape 4.x nebo nejméně Explorer 4, v nižších verzích bude pravděpodobně méně čitelné menu na pravém okraji stránky. Pokud používáte Netscape 4.x a přesto menu vidíte špatně, zaškrtněte v preferencích příslušné políčko, které zapíná podporu kaskádových stylů (v angl. verzi je to na kartě Advanced políčko Enable style sheets).

Pro kódování češtiny je v naprosté většině případů poušitý standard ISO-8859-2. Je to nastavené v záhlaví stránek, takže by si to váš prohlížeč měl nastavit sám.

Stránky vypadají nejlépe v rozlišení alespoň HiColor (16-bitové). Stránky jsou optimalizovány v rozlišení 1024x768, ale v pohodě můžete používat 800x600. Pro prohlížení vřele doporučujeme Netscape (používají ho tvůrci těchto stránek, a kromě toho v něm stránky vypadají tak nějak elegantněji), ovšem Explorer samozřejmě může být taky.

Snažíme se dodržovat zásadu, že stránky se vám zobrazí v celé šířce nezávisle na velikosti okna prohlížeče, tedy tak, abyste nemuseli rolovat po šířce textu, máte-li menší okno.

Obsah stránek spoluvytváříte vy všichni, já, xRadis a Sid tomu pouze dáváme formu (i když občas i něco napíšeme :-)

Ale teď už tam fakt musíte! :-)

 

DŘÍVĚJŠÍ ÚVODNÍ STRÁNKY
N
 
(s nefunkčními linky)
 
kv. - pros. 1998
První (Sid)
led. - pros. 1999
Druhá (Roj)
2000
Zmodernizovaná druhá (xRadis a Roj)
 

Tato stránku spravuje Roj a xRadis
Založil ji SID 29.6.1998
www.hokej.cz
Veškeré příspěvky, připomínky, dotazy
a návrhy jsou vítány.
Posílejte je emailem na ROJe, Sida nebo xRadise

Připojte se ZDARMA!