HOKEJOVÉ PŘEHLEDY:

Hokejová mapa světa

Cílem projektu Hokejová mapa světa je postupně zmapovat CELÝ hokejový svět.            
 

Úvodní stránka


  Česká verze článku z world.ohf.cz. Informace o autorovi a překladateli viz originální článek
Hokejové přehledy
Hok. týden
Mapa světa
Čes. soutěže
Turnaje
Osobnosti
Č a S venku
Amerika
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Media a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond OHF

Ledová židle

Pohled pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

Rakousko:

Quo Vadis rakouská ligo?

(15.7.2000, Max AUT#1, překlad z angl. originálu Mishanek OHF#36)

Po vcelku úspěšném vystoupení rakouského týmu na mistrovství světa řešili funkcionáři rakouského hokejového svazu změny v nejvyšší domácí soutěži. Rakouskou ligu v posledních dvou letech tvořila pouze čtveřice týmů (VEU Feldkirch, Wiener EV, Klagenfurt AC a Villacher SV), která současně reprezentovala zemi našich jižních sousedů v mezinárodní Alpenlize. Tato soutěž, jejímiž účastníky byly vedle Rakušanů dříve i italské kluby a vloni ji hrály také kluby ze Slovinska a Maďarska, začala po odstoupení italských klubů ztrácet dech a nyní již její myšlenka pohasla úplně. Finanční problémy a nezájem sponzorů stáhly do hlubin jak ligu samotnou, tak i dva rakouské kluby - jeden z nejstarších rakouských klubů Viener EV a také nejúspěšnější klub rakouské hokejové historie, vítěze Euroligy z roku 1997 VEU Feldkirch. V Rakousku tak zůstaly pouze dva elitní týmy a to je na ligovou soutěž trochu málo.

Vedení svazu se tedy rozhodlo založit novou osmičlenou soutěž, jejímiž účastníky budou i finančně méně silné kluby. Aby se mírně eliminovala síla Villachu a Klagenfurtu, oba týmy souhlasily s omezením počtu cizinců na své soupisce na dva, zatímco ostatní kluby mohou angažovat až čtyři zahraniční hokejisty. Nová liga tedy začne v září v tomto složení: korutanská trojice Klagenfurt AC, Villacher SV a DEK Klagenfurt, štýrská trojka Graz, Kapfenberg a Zeltweg, solnohradský Zell a hornorakouský Linz. Je trochu překvapivé, že hlavní město Vídeň nemá v soutěži žádného zástupce, ale potom co WEV zbankrotoval, nemá druhý vídeňský klub, vítěz třetí ligy Ficherbrau, dostatek financí na start v elitní soutěži.

Některé hlasy se sice obávají snížení kvality klubů, ale všeobecně se soudí, že pravidelné setkávání osmi týmů může rakouskému hokeji jen prospět. Přeci jen, sledovat celou sezonu zápasy pouhých čtyř klubů se i tomu největšímu fanouškovi rychle omrzí.

Nakonec jedna příjemná zpráva pro fanoušky rakouského hokeje. Nám dobře známá rakouská brankářská jednička Reinhard Divis, kýmsi "vtipně" nazván "rakouským Haškem", byl v letošním draftu vybrát St.Louis Blues a tak jeho současné působení v celku švédské Elitserien Leksand IF nemusí být jeho hokejovým vrcholem...

Maximilian Prinz

Napište váš názor!! Česky (či slovensky) na Ohlasy, nebo anglicky na Forum

 

Hokejová mapa světa na OHF
N

Seznam článků v hokejové mapě
 

www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!