HOKEJOVÉ PŘEHLEDY:

Hokejová mapa světa

Cílem projektu Hokejová mapa světa je postupně zmapovat CELÝ hokejový svět.            
 

Úvodní stránka


  Česká verze článku z world.ohf.cz.
Hokejové přehledy
Hok. týden
Mapa světa
Čes. soutěže
Turnaje
Osobnosti
Č a S venku
Amerika
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Media a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond OHF

Ledová židle

Pohled pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

MONTREAL CANADIENS

(Mat) Už od svého vůbec prvního zápasu v NHL jsou Habs všeobecně považováni za pýchu Quebecu. Stali se symbolem vítězství, odvahy a vytrvalosti. Maurice "Raketa" Richard, Jean Beliveau, Guy Lafleur, Howie Morenz ... ti všichni byli vůdčími postavami dění v NHL v posledních letech. Fanoušci byli zvyklí na výhry ve Stanley Cupu a na největší hvězdy soutěže v sestavě. Nyní má tým spoustu fanoušků po celém světě, protože je to nejúspěšnější hokejový tým v historii NHL, a druhý nejoblíbenější mezi týmy všech ostatních sportů: V Severní Americe jsou nejoblíbenější New York Yankees, kteří v historii získali 25 mistrovských titulů a Habs jsou na druhé příčce s 24 poháry.

Mnoho lidí tvrdí, že novináři hráče a hlavně psychiku montrealského týmu ubíjí. Já osobně zastávám názor, že je to pro ně spíš stimul - v každém zápase se musí dobře zhostit své role, jelikož každý se dozví, že "zrovna ty jsi neodvedl svou práci dobře"...

Myslím si, že Habs se nemohou stěhovat z Montrealu ze dvou důvodů: jsou jedním z původních týmů, budou nyní začínat již DEVADESÁTÝ DRUHÝ rok svého působení...a druhý důvod - jsou až příliš populární, aby tenhle plán někdo uskutečnil. Fanoušci věří, že v současné době nejsou moc daleko od zisku 25. poháru:-) Tým má dnes dobré složení, ale stále je nucen přivádět další a další hráče, pokud chce mít i v nejbližších letech vynikající výsledky. Tým vlastní některé známé hráče, jako je Martin Ručinský, který málem zmeškal začátek sezóny kvůli své "stávce". Ručinský odmítal 2,4 miliónu dolarů. Domnívám se, že taková částka je dostatečným ohodnocením hráče, jenž nikdy nedal ani třicet branek za rok. Velmi důležitým hráčem v Habs je Saku Koivu. Fanoušci jej milují, ale nejspíš je příliš křehký nebo slabý na NHL, možná jej jenom provází smůla...to nikdy nezjistíme. Kdyby byl Koivu v pohodě, byl by dominantním hráčem týmu. Má obrovský talent. Habs doufají, že bude hrát víckrát, než vloni, kdy sehrál pouze 24 zápasů. Žoltokse čeká velký rok - fanoušci už ví, že umí střílet. Ale s tak dobrými a mladými nadějemi - Mike Ribeiro, Eric Chouinard, Andrei Markov, Marcel Hossa, Alexander Buturlin, Mathieu Garon, Jason Ward se naděje Habs upínají hlavně do budoucna.

Tady je něco málo o budoucnosti Montrealu:
Mike Ribeiro: Umí založit výbornou akci, je skvělý v práci s pukem. Jeho problémem je nepříliš dobré bruslení a jeho nevelká postava. Někteří lidé říkají, že je trochu moc líný. Přdpovídá se mu většinou ale dobrá budoucnost.
Eric Chouinard: V týmu je díky své obratné střelbě na branku. Mohl by lépe bruslit. Musí zlepšit svou práci v obraně, jestli chce být v NHL úspěšný.
Andrej Markov: Jedna z nadějí Canadiens. Má velkou šanci hrát v NHL i příští rok a přichází v úvahu jako hráč do první řady.
Marcel Hossa: Dobrý útočník. Příští rok bude hrát za juniory, bude již brzo působit v Montrealu. Je to stejně dobrý útočník jako jeho bratr Marian.
Alexander Buturkin: Dobré křídlo, je rychlý. Obrana je jeho slabou stránkou.
Jason Ward: skvělý forward, na ledě uplatňuje svou inteligenci. Bude mít příležitost hrát v NHL i příští rok. Vloni hrál za Habs ve 32 zápasech.
Mathieu Garon: Velmi dobrý brankář. Nahradí Hacketta, až půjde na odpočinek. Má skvělé reflexy...

Už opravdu nejsou moc daleko od zisku 25. poháru!!!! A mají na co sázet......

Mathieu Lapointe

 

Hokejová mapa světa na OHF
N

Seznam článků v hokejové mapě
 

www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!