HOKEJOVÉ PŘEHLEDY:

Severoamerický hokej

V této sekci naleznete nejrůznější přehledy, shrnutí a statistiky z hokejového světa
 

Úvodní stránka 
Hokejové přehledy
Hok. týden
Mapa světa
Čes. soutěže
Turnaje
Osobnosti
Č a S venku
Amerika
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Media a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond OHF

Ledová židle

Pohled pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

NHL Entry Draft 2000

(24.6. 21:06 xR) Na stránce NHL.com můžete sledovat akuální zpravodajství z letošního verbování talentů kluby NHL. Homepage draftu je http://www.nhl.com/draft2000/ (díky Maťo!!). O nejnadějnějšího Slováka a Čecha se podělili oba nováčkové ligy, ale v opačném pořadí, než se čekalo.
    Jedničkou se stal brankář Rick DiPietro, kterého si vybrali NY Islanders. Je teprve druhým brankářem, kterému se to podařilo. Tím prvním brankářem, který byl draftován jako č. 1, byl Michel Plasse v roce 1968, ale v NHL se příliš neprosadil. Jako druhá vybírala Atlanta, její dres si na pódiu oblékl útočník Dany Heatley.
    Číslem tři se stalo 18tileté levé křídlo Marián Gáborík (Minnesota Wild), který byl nejproduktivnějším Slovákem na letošním MS juniorů (3+1 v 7 zápasech), letos hrál také na MS osmnáctiletých, kde byl s osmi body (6+2) čtvrtým nejproduktivnějším hráčem turnaje. V životě jsem ho neviděl, ale prý je to výborný bruslař a technik, dobře čte a tvoří hru, nebezpečně zakončuje. Je excelentní ve hře dopředu, s bráněním je to prý trochu horší :-) Gáborík odehrál za Trenčín dvě sezóny, v té minulé zaznamenal 21 bodů (12+9) v 36 zápasech (to mu bylo 17 let!!), a v poslední sezóně si připsal v 50 zápasech 47 bodů za 25 branek a 22 asistencí, při pouhých 34 trestných minutách.
    Prvním obráncem draftu se stal taky_osmnáctiletý Rostislav Klesla (Columbus), celkově čtvrtý. Působí v Brampton Battalion v Ontario Hockey League, a za mořem je už třetím rokem, takže je u nás prakticky neznámý. Pochází ze severní Moravy, narodil se v Novém Jičíně, a před odchodem do zámoří v roce 1998 hrál v Opavské juniorce. Mezi jeho přednosti patří tvrdá střela, v letošní soutěži mladých nadějí obsadil druhé místo s výkonem 155 km/h. Kleslova statistika v letošním ročníku OHL byla 16+29=45 a 174 trestných minut v 67 zápasech. Nic moc o něm nevíme, takže pár informací podle Central Scouting Report:
Výborný všestranný obránce, na svůj věk herně i fyzicky velmi vyspělý. Obratný bruslař se skvělým zrychlením, kvalitní technikou a tvrdou střelou. Rád se pouští na "výlety" do útočného pásma. Je dobrý ve hře jeden na jednoho, v obranném pásmu tvrdý spolehlivý bek. Zkrátka něco mezi Bobby Orrem, Paulem Coffeym a Chrisem Cheliosem :-) Zda má taky svaly jako další legenda, Jirka Šlégr, to nevíme :-) Věřme že se bude ještě zlepšovat a že se v budoucnu stane hvězdou NHL. Harta i Arta Rosse už máme doma, Vezinu taky, Adamse určitě zařídí Ivan Hlinka, tak ještě toho Norrise by to chtělo ;-) Můžete se podívat na jeho profil na stránce Blue Jackets, velká fotka a pár informací je o něm také na iDnesu, stručné informace o samotném draftu jsou tam taky.
    Rostislav Klesla se tak stane zřejmě pátým Čechem v dresu nováčka Columbus Blue Jackets. Těžko říct, zda se prosadí do prvního týmu už v následující sezóně. Pokud ano, mohla by tak za Columbus nastoupit kompetní česká pětka Kučera, Klesla - Špaňhel, Výborný, Čaloun. Ještě k Čalimu - minulý týden proběhla médii zpráva, že už je smlouva podepsána, ale sám Honza to popřel. Prý je to ale na dobré cestě a slíbil, že nám dá vědět, až se tak stane.
    Z čechoslováků se v prvním kole dostalo ještě na Václava Nedorosta z Budějic (č. 14, Colorado) a na Marcela Hossu (č. 16, Montreal). Draftu vévodili Rusové, kterých byla v prvním kole téměř třetina. Mezi třicítku se nevešel žádný Fin, ale byli vybráni tři Švédi, takže přesně polovina hráčů vybraných v prvním kole je z Evropy!!!!

 

Přehledy jedniček draftů:

od W.G. (celá historie)

od Matka (90. léta, podrobnější)
 

Některé sajty s hokejovými statistikami
N
 
www.nhl.com
www.nhlpa.com
www.ohf.cz
www.canoe.ca
www.hokej.cz
dir.yahoo.com/Recreation/Sports/Hockey/Ice_Hockey/Leagues/ 
cbs.sportsline.com/u/hockey/nhl/injuries/index.html
players.nhlpa.com/players/stats/comp_amount.asp
www.joyofhockey.com/BORN-CZEindex.html
http://www.hockeydb.com/ihdb/stats/findplayer.php3
 

www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!