Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

Verchlabáci poperví doma s nulou

Včera (13.12. 2000) se přijeli ukázať na verchlábskej led hokejisti z Jičina. Poperví ve svoji historii. Ale přijeli až v 18:00 - což měl bejť začátek zápasu a ještě k tomu ve značně vokleštěný sestauje. Dalo jim to na dvě pětky + 3 hráči a jeden gólman.

Takže se začalo hráť tak v 18:20. Naši borci se snažili hned ze začátku ukázať, kdo je jako na tomdle ledě dome. Ale moc se to nevello. Plazili se po ledě jak mátohy a jen díky pozornýmu brankařoj Romanoj Pištoroj, kterýmu ve verhlábský kleci nechla místo Roman Vrňata, nedostali ňákej ten banán. Pár samostatnejch nájezdů v podání Kucharčíka, Žďáry, Cermana a Buška zůstalo neproměněnejch a vůbec se hrál takovej průměrnej hokej. Tak sem šel rači do Hokejky. Třetina skončila tak, jak začala. 0:0.

V Hokejce sem koukal na typy výsledku..10:0, 12:1, 5:0 a 6:0...sem si tak poudal...to asi neklapne..dyk hrajou, jak dyž nehrajou.
Taky sem koukal na tabulku Ligy Amatérů, ve který hraje muj budoucí chlebodárce (chlebem rozuměj pejviště) HYTOS. Zaujal mě takovej hezkej vejsledek...Policie vs Záleska - 3:23. Tak tomu poudám darda. To je eště věčí kotel, než když sem ještě jako čutálista hrál za Brannou a dostali sme ve Studenci 17:0:-))

Do druhý třetiny nastoupily domácí jako pokropený živym pivem. Hráli perfektní kombinační hokej a vytvářeli si jednu šanci za druhou..Ale ta koncouka. Asi chytli ňákej ten vsetínckej tendleten...neproměňování šancí. Ale pak už to přišlo. 12:56 ve skrumáži před brankou se zvorijentoval nejlepčejš Kuchta (Vít Kucharčík) a v pohodě přehodil jinak výborného brankaře hostů.
Neubjehlo ani pár minut, když se za vobranou hostý voběvil sám Peca Klinger spolu s Markem, párkrát si tu dali a pak Pece zasunul mezi betony a bylo to 2:0. Staďák řval, ja protženej...Pooouuuuuštěěěěěěč, poooouuuuuštěěěěěěč, séééééééjtóóóóóóóóó. Ale brankař, ačkoliv by rád, se nemoh nechat vystrídat, páč něměli druhýho gólmana:-)) Tak se to dohrálo...druhá třetina 2:0

Ve třetí už jakoby tam ani Jičíňáci nebyli. Naši si ďáli na ledě chtěli a hosti jim ďáli jen křáčí.
Do desátý minuty je domácí jen tak trápili a pak to přišlo. 11. Minuta...Šuma si vybruslil vod manťáku mezi kruhy vypálil a bylo to 3:0. Ve 14. Minutě Vohromnej kiks vibrany Jičína..propadli už v střednim pásmu a tak se na gólmana vydal ne jeden, ne dva, ale rounou všichni tři outočníci (takže vlasně šli tři na nikoho, páč gólman je v takovym případku vlasně oupelně bezmocnej.-))) ) a bylo to 4:0. 16. Minuta. Máme přesolouku 5:4 a ještě k tomu signalizovanou výhodu. Bušek nahodil do útočnýho pásma a čekal, že se hosti dotknou puku. Ale voni nechtěli. Tak tam ležel puk metr před brankou u něj stál jeden vobránce, jak hlídací čokl a ne a ne na něj šáhnouť, aby ušetřili čes. Tak co se dalo dělat. Přijel tam náš Jakubec, bez jakýhokoliv vobekrávání si vzal puk a nekompromisně vymet šibenici v brance Jičína. 5:0. Na tabuli svítilo 17:45 když po oupelnym zesměšnění a rozebrání jičínský vobrany včetně gólmana a do prázdný branky zvýšil na 6:0 Holas.
Tak si naši řelkli, že nebudou dál hosty trápit, že sou asi vyflusaný a žádný "ovoce" užnepřidali.

Takže po třetinách 0:0, 2:0, 4:0 Verchlabáci vyhráli 6:0. Roman Pištora si hned při svým letošnim perunim vystoupení vychytal čistý konto. Hráči si zasloužili vyliký ovace.

V něděli jedou kucí do Novýho Města - tam bych řek, že asi dostanou a ve středu se hraje poslední zápas základní části, kdy na verchlábskej horkej led přijede odvěkej rival - Trutnov. Voni nám v Trutnově prokopli buben, zlomili paličku a ukradli řehtačku. Takže si beru boxera a dostanou napit. Tak zas někdy.