HOKEJOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ:

Hokej v Krkonoších

                                                                                                                                                                                                                       
 

Úvodní stránka


 
Hokejové přehledy
Hok. týden
Mapa světa
Čes. soutěže
Turnaje
Osobnosti
Č a S venku
Amerika
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Media a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond OHF

Ledová židle

Pohled pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

Nejvíce hráčských změn provedl hokejový klub Trutnově

(Qjeták + Krkonošské noviny) Čtyřmi zápasy začne zítra nový ročník I. východočeské hokejové ligy. Ve skupině Sever se představí i tři týmy z Krkonošského regionu - HC Trutnov, HC Carla Dvůr Králové a HC Vrchlabí.

HC Trutnov

Největší pohyb v hráčském kádru nastal v trutnovském týmu. Odešel Jiří Antonín, přišli dva nový obránci Josef Synek a Tomáš Krása, v kádru zůstal na hostování Miloš Růta.
"Chceme bojovat o finalovou skupinu, i když jsme si vědomi, že to nebude jednoduché," tvrdí trutnovský kouč Jaroslav Koranda. "Měli jsme sice slabší suchou přípravu, ale jsme dva měsíce na ledě a to by mělo být znát," dodává Koranda.
V trenérské dvojici ho pro letošní sezónu doplnil František Řehák.
V přípravě Trutnov vyhrál 4:2 nad Neratovicemi, podlehl postupně Moravské Třebové (1:4), Vrchlabí (2:4) a Chrudimi (2:3).

HC Vrchlabí

Divácky nejvyhledávanějšími zápasy budou bezesporu utkání vrchlabského HC. Do kádru se po letech vrátil Jiří Jakubec, který odehrál pět sezon v I. NHL (Liberec, Jindřichův Hradec) a bude zřejmě patřit k největším osobnostem hokejových zápasů.
"Je na něm vidět velká zkušenost, navíc je to fajn kluk do party," říká o něm nový kouč vrchlabských hokejistů Ian Houda. Ten převzal trenérské žezlo po Aleši Hrubém.
"Bude asi těžké navázat na loňský úspěch, přesto jsme si stanovili cíl skončit ve finálové skupině do pátého místa," prozrazuje Houda.
V přípravných duelech Vrchlabí dvakrát zdolalo Novou Paku (6:1 a 6:2), vyhrálo nad Trutnovem (4:2) a Dvorem Králové (7:1)

HC Dvůr Králové

Senzací sezóny se stane přestup Jiřího Antonína do dresu královédvorských hokejistů. Ještě loni patřil známý útoščník Trutnou, prosadil si však změnu a vrací se do klubu, v němž hokejově vyrůstal. "Pro tým bude určitě přínosem, podobně jako obránce Pavel Říčař," domnívá se nový kouč Dvora Miroslav Hrabica. Zatím však neví, s kým nastoupí Antonín v útoku v prvním mistrovském duelu.Tým, který kvůli stavbě haly odehraje první polovinu základní části jen na hřištích soupeřů, chce postoupit do finále. "Myslím, že s posíleným kádrem na to máme, i když sme nebyli tak často na ledě, jako ostatní celky, " říká Hrabica.
Před sezónou mužstvo odehrálo zápasy s Vrchlabím (1:7), Novou Pakou (14:2) a Náchodem (6:2 a 4:3).

Jakubec: zájem diváků mě překvapuje

Jedním z největších lákadel pro přiznivce hokeje bude jistě levý křídelní útočník Jiří Jakubec. V dresu HC Vrchlabí nastoupí 1.11. 2000 k úvodnímu duelu s Náchodem.
"Věřím, že se mi premiéra povede a zvítězíme," přeje si na začátek hráč, který ještě loni hrál I. NHL v Jindřichově Hradci.
"Je tu dobrá parta, ofenzivně laděný tým a skvělý brankař, takže by neměl být problém postoupit do finále," domnívá se. Rozdíl mězi I. NHL a I. VčL vidí především v přípravě. "V národní lize se víc trénuje. Kdyby se někteří kluci z Východních čech do takové soutěže dostali, určitě by uspěli." V útoku zřejmě nastoupí vedle Klingera a Marka. "Myslím, že se vhodně doplníme, kluci zabojují vepředu, já se stáhnu jako bránící levé křídlo. "
Kromě stále stoupající kvality tří podkrkonošských týmů překvapilo zkušeného útočníka prostředí, v jakém se hokej ve Vrchlabí hraje.
"Udivuje mě zájem diváků. Vždyť tady chodí na hokej víc fanoušků než předchozí rok v Jindřichově Hradci a vytářejí svkělou atmosféru pro hokej."

 

Hokejová mapa světa na OHF
N

Seznam článků v hokejové mapě
 

www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!