Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

Duda - hokej není nuda!

(20.3. Bezy) Nadpis této reportáže jsem si vypůjčil z transparentu, který drželi fanoušci Plzně během 4. utkání čtvrtfinálové série mezi Plzní a Vítkovicemi v Ostravě. To jen tak na okraj.
A teď ještě k tomu proč reportáž vznikla. Tím hlavním důvodem bylo rozhořčení některých plzeňských fanoušků (zdravím Petře a Ado :-))) nad tím co jsem o Radku Dudovi napsal v reportáži „Jak to chodí v Plzni". Jelikož jsem byl nařčen z neobjektivity, tak jsem se rozhodl, že si zahraji na skauta a budu zápas sledovat se speciálním zaměřením na plzeňského hráče č. 91.
A tady je výsledek (doufám že mi fandové Plzně odpustí pokud nebudou přesně sedět vteřiny :-))) :

1.třetina :
2:11 první střídání kdy registruji R. Dudu na ledě a hned se uvádí pěknou střelou na J.Trvaje (je to mimochodem první přesná střela Plzně mezi tři tyče v zápase). Ještě během tohoto střídání Duda svůj střelecký pokus opakuje (v čase 2:21). Trvaj opět bezchybný.
6:27 Plzeň hraje přesilovku a na ledě nechybí rovněž objekt našeho zájmu. Vysílá přihrávku před branku a stojí tak u zrodu závaru, který však naštěstí pro domácí nekončí gólem.
11:13 Plzeň atakuje branku Vítkovic a před bránou dochází ke strkanici. Mezi aktéry nechybí rovněž R. Duda a jeho věrný stín D. Zápotočný. Hlavní rozhodčí si volá mediálně úspěšnou dvojici k sobě a něco jim vykládá. (Že by se jich ptal co si udělali když spolu bydleli na jednom pokoji při zkoušce ve Spartě ?? Zřejmě jeden z nich chrápal víc než tomu druhému bylo milé …… :-))
12:50 R. Duda se pokouší atakovat u mantinelu R. Kaděru, ten se mu však vyhýbá a tak na mantinelu končí Duda sám.
14:00 Duda hákuje Burgra, píšťalka rozhodčího však mlčí. (Tady je však nutno podotknout že takovýchto nepotrestaných zákroků je v každém utkání extraligy několik a komentátoři ČT pro ně s oblibou používají termín „drobný háček". Pak se strašně divíme na mezinárodní scéně co že to ten rozhodčí píská ……..).
18:02 Duda zakládá další akci Plzně ve vlastní třetině, ale k brance Vítkovic puk nedoputoval.
18:34 Ve středu hřiště naráží do R. Philippa a teatrálně se kácí k zemi. Zákrok, označovaný mezi hráči jako „strom", je však naprosto čistý a nikdo ze dvou hlavních rozhodčích se nad ním nepozastavuje. Nechtěl bych vidět tenhle pád po střetu např. s takovým S. Stevensem z New Jersey Devills :-))
18:46 Přichází opět záblesk hokejového umění – R. Duda nahrává do dobré šance M. Strakovi, ale ten zakončuje neúspěšně (pro Plzeň).

2.třetina :
25:54 Duda zaváží puk do třetiny Vítkovic a po souboji (čistém) padá. Bránícího hráče (v tom zmatku mi uniklo koho :-)) masíruje pěstí a souboj dohrává ještě na střídačce pokřikem na střídačku Vítkovic …. (Že by chtěl půjčit některou z domácích hokejek, když jim to tam dnes tak padá ??? V té chvíli domácí vedou již 4 : 0).
30:47 Duda je součástí pětice, která na ledě absolvuje přesilovku Plzně, ale s pukem se nepotkává.
33:47 Duda zcela nesmyslně podráží v rohu kluziště ve vítkovické třetině svého oblíbence D. Zápotočného a oslabuje mužstvo Plzně. Usedá na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za podražení. Je třeba dodat, že Zápotočný ve chvíli Dudova faulu neměl puk a hrálo se na opačné straně hřiště …….

3.třetina :
44:22 Duda zaváží puk do útočné třetiny.
44:40 Duda zaváží puk tentokrát do třetiny Plzně a odjíždí střídat.
Utkání pro R. Dudu končí ve 46. minutě utkání (po gólu Vítkovic na 8 : 0), kdy mizí v šatně. Diváci v hale tento okamžik nepostřehnou a ještě v jednom střídaní pískají na J. Starku, kterého považují za Dudu (oba mají na hlavách zlaté helmy) …. Pak si to však uvědomují a do konce zápasu se ještě ozývají hlášky typu „Kde máte Dudu ?" a „My chceme Dudu !"

Tak co na to říkáte ? Můj názor je ten, že R. Duda dokázal že pokud chce a soustředí se jen na hokej, patří mezi nejlepší hráče Plzně. Ale velký hráč z něho bude až si odpustí to divadlo na ledě, tvrdost bude oplácet tvrdostí a příště si rozmyslí ty hlášky o polských židech. Urážet soupeře je ta největší ubohost …… Mám však vážné obavy že tohle nedokáže nikdy.

Jinak mě těší, že Vítkovice vyhrály (těch 10 % lepších hráčů než je Duda asi na plzeňské stačí ….. že Petře ?) a dokonce i hráči označení za zabijáky (opět Petr) zavěsili plzeňským brankářům nějaký ten gól …..