Vás tu bylo píplmetr (unikátních IP)

Slovenský hokej znova v belasom :-)

(Matko, duben 2000)
Máme to za sebou. O deň neskôr ako v Čechách sa hokejová liga skončila aj na Slovensku.
Liga vyvrcholila takmer v ten istý deň ako v Čechách, aj slovenský aj český majster dominoval základnej časti extraligy, obidve mužstvá majú viacerých reprezentantov... Ale jeden rozdiel tu je: Slovan sa stal majstrom už druhý krát... Prvý finálový zápas sa hral v Bratislave a v prvej tretine jednoznačne dominoval Zvolen. Potom sa karta obrátila, súpera viac zatlačil Slovan ale v celom zápase dominovali výborní brankári Biegl a Rovnianek. Keď už sa zdalo že sa bude predlžovať, vyhral Jozef Voskar buly v obrannom pasme Slovana, prihral na modrú čiaru Čiernemu a jeho strelu tečoval za Bieglov chrbát Plavucha 0-1. Slovanistom nepomohla ani 40 sekundová powerplay a tak prvý zápas vyhral zaslúžene Zvolen.
 Druhy zápas sa hral hneď na druhý deň a takmer v ničom sa nepodobal tomu prvému. Do vedenia išli síce opäť hostia ale ešte v prvej tretine slovanisti výsledok otočili. Zápas bol plný emócií, často sa vylučovalo a tak situácia keď sa hralo 5 na 5 bola skôr výnimkou. V 30.minute za stavu 5-1 vykorčuľoval z trestnej lavice hosťujúci Štork a jeho samostatný nájazd zneškodnil fantastický Biegl. Na tom by nebolo nič zvláštne ale hneď po tomto nájazde odhodil Biegl hokejku a pomocou lapačky a vyrážačky ukázal zvolenčanovi čo si o ňom mysli. Biegl dostal trest do konca zápasu a od tohto momentu sa hralo viac defenzívne takže už žiadny další gól nepadol a Slovan vyrovnal sériu na 1-1.
 V treťom zápase išlo o hlavne o psychickú výhodu pred 4.finálovým duelom a tak mužstvá začali opäť defenzívne. Na slovanistickej strane znova čaroval Biegl a keď už zneškodnil viacero pokusov domácich, začali to zvolenčania skúšať jednoduchšie a výsledkom bol gól na 1-0. Slovan potom neustále vyrovnával ale niekoľko minút pred koncom strelil svoj druhý víťazný gól vo finále Plavucha a Zvolen vyhral 3-2.
  Keďže už vo 4.zápase sa mohlo rozhodnúť o titule, prekvapilo, že na zápase vo Zvolene chýbali predstavitelia SZĽH (Slovenský zväz ľadového hokeja), ktorí mali odovzdávať víťazovi pohár. Stretnutie bolo veľmi nervózne a tak neprekvapilo, že ani vychýrení strelci nepremieňali šance. Treba priznať že Slovan bol po celý zápas lepší a tak vyhral zaslúžene 3-1 a o titule sa malo rozhodnúť v 5.finálovom zápase v Bratislave.
4.zápas sa skončil 11.4 o 19.22 a už od 19.30 čakalo asi 30 fanúšikov pred štadiónom na predpredaj ktorý sa mal začať v stredu 12.4 o 13.00 !!! Hodinu pred začiatkom oficiálneho predpredaja bolo pred pokladnicami už asi 2,000 netrpezlivých ľudí. Preto prekvapilo, keď sa zistilo, že celý predpredaj trval asi 12 minút a predalo sa asi 700 lístkov. Prezident HC Slovan, Vladimír Paštinský to odôvodnil tým, že lístky sa prednostne kúpili hráči a sponzori klubu (!). Cena lístkov sa tak zo 100 a 120 Sk vyšplhala až na 350-1200 Sk (u taxikárov a im podobných ľudí).
  Oficiálna kapacita Štadióna Ondreja Nepelu je 7800 divákov, ale na 5.zápas sa predalo o asi 3500 lístkov viac a tak keď si všetci ľudia posadali, nie že nebolo vidieť jediné voľné miesto, ale dokonca nebolo vidieť ani schody a zábradlie (takže, hoci oficiálne je uvedená návšteva 7800, zápas sledovalo na štadióne minimálne 11000 divákov)! Zápas ktorý mal byť najnapínavejší z celej série sa už po 14.minútach premenil na exhibíciu Slovana a tak už po prvej tretine sa kričalo Majstri, Majstri ... a na začiatku tretej tretiny za stavu 7-0 si diváci začali žiadať 10 gólov. Za stavu 8-0 strelili čestný gól aj zvolenčania k čomu im showman v domácej bráne Rado Biegl zatlieskal a domáci už potom oslavovali titul ... Niekoľko tisíc divákov sledovalo zápas aj na veľkoplošnej obrazovke na námestí SNP v Bratislave kam sa asi hodinu po zápase presunuli takmer všetci diváci zo štadióna a spoločne s hokejistami ktorí tam takisto v autobuse prišli oslavovali na pódiu.
  Sezóna sa teda skončila krásnym finále, ale netreba zabúda na to, že keby nebolo Zvolena, tak by sme takýchto 5 kvalitných zápasov nevideli, pretože ako sa hovorí: „Na kvalitný hokej treba vždy dve mužstvá ..."
Matko (OHF 63)

Nový OHFák Gali #240 si nebral servítky, omluvte jeko krásnou jadrnou slovenčinu, ale já se mu nedivím.... (psáno těsně před posledním finálovým zápasem)

(13.4.) Čaute.

Ešte ani nie som poriadnym OHFakom, ale musím sa niekomu posťažovať, čo tie kurvy funkcionárske z HC Slovanu spravili nám, fanúšikom.

Ako asi viete, zajtra sa v Bratislave hrá piaty finálový zápas, ktorý všetko rozhodne. Všade v novinách písali, že o lístky bol ohromný záujem a už o tri hodiny boli vypredané... Oni by vypredané tak skoro neboli, keby vôbec boli. Predávalo sa tradičným prehistorickým spôsobom, takže normálne by sa predávali celý deň. Lenže skurvený funkcionári spoločne s hokejistami si rozobrali snáď 7000 lístkov - keď bolo v pokladni celkovo 2000 lístkov, tak to je veľa! Len prví ôsmi skalní fanúšikovia, ktorí tam stáli už od predchádzajúceho večera, dostali lístky na sedenie, a to tie najhoršie na celom štadióne. A určite to nebolo preto, že by každý z nich bral 500 lístkov, pretože na hlavu dávali len 20.
Bolo to preto, že to boli jediné a posledné lístky, ktoré sa v pokladni objavili. Potom ešte možno tristo ľudí stojacich v rade od noci alebo od veľmi skorého rána si kúpilo lístky na státie, do toho skromného priestoru pod samým stropom haly. A tým ostatným, ktorí tam stáli "až" od piatej ráno, ostali len oči pre plač.
Nikde inde na svete nie sú v športe takí skurvenci, u ktorých sú fanúšici až na úplne poslednom mieste. Ak sa toto hajzlovstvo bude opakovať aj na budúci rok, všetci sa na hokej vyserieme. Môžu si hráči želať búrlivú atmosféru, keď na štadióne bude sedieť sedem tisíc olímcovaných kokotov chodiacich len na posledný zápas finále. Kotol nebude, pretože na jeho obvyklom mieste budú sedieť nejakí skurvení podnikatelia v sakách so svojimi pojebanými detičkami. A dosť pochybujem, že atmosféru dokáže nabudiť tých pár skutočných fanúšikov sediacich alebo stojacich v úplných rohoch štadiónu...
Tak im treba, kurvám vyjebaným funkcionárskym.