Horácký zimní stadion

   HZS - Tolstého 23, Jihlava
Na hlavní stránku OHF BEDEKR
Průvodce hokejovými stadiony

Poloha ve městě

Stadion leží v centru města, kohokoliv se zeptáte, ukáže vám cestu. Nejblíže je to od autobusového nádraží ICOM - asi 200 metrů směrem k centru (jihovýchodně). Na mapce je hala autobusového nádraží, obrys a ledová plocha zimního stadionu vyznačena červeně.
Přijedete-li vlakem, záleží na tom, kde vystoupíte. Jihlava má totiž 2(dvě!) vlaková nádraží. To menší s názvem Jihlava město je blízko, málem se vešlo na mapku. Vyjdete rovnou do kopce z nádražní budovy, jdete kolem STARÉ nemocnice*) a jste na Tolstého ulici, kde zahnete doprava a máte to asi 250 metrů. Hned ten roh v následujícím bloku (naproti kinu Sokol) jsou hlavní pokladny. (pod písmenem 'h' v názvu ulice na mapce)

Na stadioně je "doma" jihlavská Dukla, které ovšem stadion nepatří, má ho pouze pronajatý
Pohled na stadion od zastávky v Tolstého uliciPokud přijedete na Hlavní nádraží, sedněte na trolejbus. Každý vám poradí, na jaký. Pro pražáky: trolejbus je tramvaj, která necinká a nejezdí po kolejích, ale po silnici :-) Vystoupíte na zastávce u kina Sokol. (viz foto - kino Sokol je přes ulici vlevo)

* Pozor! Jihlava má ještě NOVOU nemocnici, která leží daleko na západ u výpadovky na Pelhřimov. Nenechte se zmýlit!

Průčelní strana
 
Směr Praha
dálnice D1
7km
ul. Jiráskova
ČD nádraží
JI město
100m
ČD hlavní
nádraží
1.5 km
 

Autobusové
nádraží --->
Poloha stadionu v Jihlavě - mapa Fotbalový
stadion
--->
Zimní stadion
 
  <---
Divadlo
<-- směr
Pelhřimov, ČB
ul Žižkova
park Heulos
- ZOO
  
 
  směr Brno D1
11 km
ul. V Důlkách
^
Palackého ul.
 
 
 
pokladna u kina SokolAuto je nejlepší zaparkovat na místech označených na mapce "P", pokud přijedete později, parkujte zásadně směrem dál od centra (na západ - ul Vrchlického, Wolkerova..) Trasu do Jihlavy doporučíme dole.

Pokladny jsou jednak u zmiňovaného kina Sokol, jednak na druhé straně po obou stranách vchodu C stání od parku. (na mapce zelená plocha pod stadionem). Podle poslednich zkušeností to jde u parku rychleji. Kromě toho vchod C stání slouží fanouškům hostujícího týmu, takže naši milí hosté, jděte rovnou tam.
Lístek na 1. ligu stojí 40 Kč na stání, 50 Kč na sezení (nemá smysl)

 

A jdeme dovnitř!

Naši mapku si zvětšíme a natočíme trochu doleva tak, aby autobusové nádraží nebylo už nahoře, ale vlevo, park se posune doprava.

Ledovou plochu asi nepřehlédnete, ale bude vás zajímat, kde se dá koupit něco výživného. Největší buffet je nahoře na stání A,B - uprostřed té delší strany stadionu, kde je trestná lavice. Další dva stánky jsou hned z druhé strany pokladen u vchodu C stání . Sortiment běžný - párek, pivo, svařák, tatranky, rumíček :-)
Neméně důležité jsou záchody.Tři můžete najít v rozích haly. Sejdete z horní plochy tribun k stání po širokém schodišti o jedno patro níž - a máte to! Muži i ženy :-) Další dva záchody jsou trochu maskované, první jsou dole u vchodu A,B,C sedadla. Dostanete se k nim tak, že sejdete po úzkém schodišti z plošiny mezi stáním a sezením. Tím se dostanete do tunelu pod tribunami a jdete skoro až ven, muži a ženy mají dveře naproti sobě. Totéž je na protilehlé straně haly (D,E,F sedadla).

 


střídačky
sedadla
stání
schodiště
provozní
trestná

pokladny, kino Sokol 60 m Vchod
stání B
Vchod sedadla
A,B,C
Vchod
stání A
--->
Státní gympl

restaurace --->
Plánek - oproti mapce je stadion pootočen doleva! park
Smetanovy sady
--->
Diskotéka
 
Tol-
stého
ulice
pokladna
<--- C stání
pokladna
 
  
.<---
Autobusové nádraží
Manažerský gympl--->
 
vchod VIP, press Vchod D,E,F sezení.  vchod F stání
 
 
 
Tudy lezou na led. Hráči vchází na led tunelem vpravo od střídaček (viz plánek). Rolba má své království naproti, vedle trestné lavice. Stadion lze celý uvnitř obejít, žádné zděné bariéry zde nejsou. Na východní tribunu (plánek nahoře a vpravo) v odpoledních hodinách občas svítí slunce, ale dá se to přežít, na led je vidět i proti slunci.
Míst k sezení je 8 řad, ale spodní dvě nedoporučujeme, není z nich moc vidět.
Tribuny k stání mají 12 stupňů (schodů) a vidět je všude skvěle. Za bránou trochu vadí síť.
Ledová plocha byla zmenšena z 30x60 na 28x58 metrů, čímž se jednak přišlo o ony spodní řady sedadel a čímž také vznikla za mantinelem klouzačka, hojně využívaná dětmi o přestávkách i během zápasu :-) Dalším důsledkem je to, že jihlavští hráči mají problémy s hrou na normálně širokých kluzištích venku.
tady je střídačka
Graffiti přes celou stěnu a vchod C Kotel (spíš kotlík) domácích je mezi červenou a modrou čárou na východní tribuně. (na plánku nahoře uprostřed)
Kotel hostů bývá na tribuně C stání spíše západněji (vpravo dole) V Jihlavě nedochází k incidentům s hostujícími vlajkonoši. Jedině, když je tito sami vyprovokují, což je ale naprosto vyjímečný případ.
Na stadioně je zákaz kouření - zakouřit si můžete v parku. U vchodu C dostanete vrácenku. Během kouření si můžete prohlédnout umělecké graffiti. I z tohoto důvodu lze doporučit ke vstupu na stadion vchod C-stání.
 
Hlavní motiv zakryt stromen :-(

Kudy do Jihlavy?

  • Z Plzně je to nejrychlejší přes Prahu po D5 a D1, kdo má rád zajímavější a kratší cestu, nechť jede po silnici č.(20) a hned za Plzní odbočí doleva, na  Rožmitál č.(19), přes Žďákovský most, Tábor, Pelhřimov.
  • Z Budějc je trasa (23) Jindř. Hradec, pak po silnici č.(34) na Pelhřimov, tam doprava na Jihlavu (602). Cestu lze zkrátit a urychlit, když po asi 7 km za Jindřichovým Hradcem odbočíte doprava na Žirovnici, Počátky, Horní Cerekev, Batelov, Kostelec, Jihlavu.
  • Z Prahy se jede po D1, pro milovníky hezké krajiny lze jet i na Benešov (3), tam odbočit doleva na Vlašim, Čechtice, Pelhřimov, Jihlavu. Trasa je vhodná i v době kolizí a zácp na D1. Z druhé strany lze ucpanou D1 objet po silnici (12) na Kolín, dál po (38) pořád rovně
  • Z Pardubic se jede na Chrudim, Ždírec (37), tam doprava na HavlBrod (34), zde doleva na Jihlavu (38).
  • Z Opavy na Olomouc a D1
  • Zo Žiliny na Makov, ValMez, Lipník, Olomouc a D1
  • Ze Znojma je to po silnici (38), která obě města spojuje


Jak vidíte, do Jihlavy je to odevšud blízko :-)
Další mapy si můžete najít. na netu
 

 
Stránka Dukly Jihlava | Hlavní stránka OHF | Stadiony OHF