Tomáš Vlasák na Staromáku (titul 2000) Pengi, Roj a BigM v Oslu (Norsko 1999) BigM, Sid a Roj v Basieji 1998
Motto:
Hokej je krásný pořád, ženy podle toho, jak pijeme!
Zpět
na úvodní
stránku

Největší hokejový a chlastací server v zemi olympijských vítězů a mistrů světa, sdružující fanoušky bez rozdílu věku, pohlaví, národnosti a hokejového vyznání.
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

Fotoarchiv

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Media a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond OHF

Ledová židle

Pohled pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr
(unikátních IP)

ČLÁNKY Z ROKU 2003

Starší články z hlavní stránky, které čekají na zaarchivování do nějaké rubriky, nebo které se ani jinam archivovat nebudou. Odkazy na už zařazené články naleznete na hlavní stránce v modré nudli úplně dole.


Vánoční národní ostuda

(Roj 27.12.2003) Opět, již poněkolikáté, jsme byli svědky zahájení prodeje vstupenek na MS :-)
Ti, co měli doma od Sazky potvrzené rezervace, zjistili, že mají leda kulový a snad je to přesvědčilo, že slovo, dané tak pochybným podnikem, jako je Sazka a.s., rovná se slovu podvodníka. Není se čemu divit, pan ředitel Hušák měl lhaní v popisu práce ve svém předchozím zaměstnání.

Přesto se našli odvážlivci, kteří to zkoušeli. Jeden z nich, Kluzo, nám své zážitky barvitě popsal níže, čte se to jako cyberpunkový horror :-)

Je neuvěřitelné, že společnost, která pomocí elektronických dat operuje s miliardami našich peněz, nedokáže zvládnout obyčejný předprodej pár tisíc vstupenek. Takovým packalům bych nesvěřil už nikdy ani pětník, protože Sazka tím prokázala svou nezpůsobilost k provozování loterií a měla by jí být odebrána licence.
Jistým způsobem lze platbu předem za lístek považovat za hazardní hru :-)

Možná je druhá varianta. Celé to přetížení vlivem obrovského zájmu je ve skutečnosti jedna velká desinformační kampaň ve stylu StB. Sazka, která se pustila do dobrodružství s Hurénou s jasným záměrem - vyždímat od státu veškeré náklady, nyní vidí, že to nebude mít tak jednoduché. Snaží se zachránit každou kačku, bez ohledu na pověst svou i našeho státu.
Proto vyvolává další a další hysterie. Vypustí kachnu, že bude chtít od ČT 100 melounů, což vyvolá obavy, že hokej nebude na obrazovkách. (pokud to nebyla kachna, ale pravda, je to ještě horší!)
Zděšeným fanouškům dále servíruje zvěsti o tom, že by vyprodali i přes sto tisíc lístků na zápas (via Kusý). Přetížení serveru pak jen logicky zapadá do mozaiky.
Vyvolávají strach a nejistotu, účel je, aby fanoušci podlehli panice a bezhlavě kupovali předražené vstupenky.

Opravdu nevím, která z nastíněných variant je lepší. Vím jen jedno. Nevěřím Sazce! Ani slovo.

Souboje se Sazkou

(Kluzo 23.12.2003) Spuštění přeprodej lístků bylo anoncováno na půlnoc z 21.12.2003 na 22.12.2003. Vezmu to chronologicky. Vše se týká dne 22.12.2003.

00:01 - Refrešuju stránku www.sazkaticket.cz. Nic se na ní nemění. Zkouším tedy www.mshokej2004.cz. Ta je ovšem beznadějně přetížená, načte se jen index z cache browseru.
00:48 - Píšu, mírně rozezlený, email na info@sazka.cz. emailová komunikace pak ještě pokračuje během dne (přikládám)

04:00 - Web www.sazkaticket.cz je pořád totožný s obsahem www.sazka.cz, www.mshokej2004.cz je na portu 80 nepřístupný. Jinak jede, odezvy na ping jsou nekde kolem 20 ms.

9:30 - 15:30 Vstávám a hrnu se kompu. On-line systém už běží (jak jsem pak dočetl někde v diskuzi, spustili to někdy mezi 4:00 - 4:30).
Zjišťuji, že zápas s Německem je prakticky vyprodán a k dostání jsou pouze lístky za 880 Kč (balíček 74). To je suma, která se mi rozhodně za základní skupinu platit nechce. Nicméně se snažím lístky pro kamarády zamluvit. Ale ono to nejde! Vyberu ve flashové animaci příslušná sedadla, ale ty se nenačtnou do framu s objednávkou. Zkusím přesto kliknout na tlačítko Rezervovat. To mě promptně vrátí na stránku s výběrem zápasů. Volám tedy do Sazky na číslo 266129130. Telefon mi bere pan Sazka Dispečink a snaží se mě arogantně přesvědčit, že chyba musí být mezi klávesnicí a židlí. Poté co se ohradím, připustí, že to nemusí fungovat správně a že si mám zavolat na číslo 266121122. Ale že se stejně nedovolám, protože jsou všichni přetížení, neboť jim volá celá republika. Zkusil jsem to - jste 57. v pořadí ozvalo se mi. Poslouchal jsem asi 5 minut hudnu a zavěsil. Později už bylo obsazeno úplně a nedostal jsem se ani do pořadí.
Obvolával jsem tedy známé a domlouval se s nimi na dalších možných zápasech. Zkouším tedy balíčky 60, 61, 84 a 78. Bezúspěšně, vybraná sedadla nelze rezervovat. Uspěl jsem až už balíčku 82. Ovšem při potvrzení rezervace vrátil server prázdnou stránku. Zkoušel jsem jí refrešnout, pranic to nepomohlo. Hledám tedy vstup do svého účtu, který jsem si registrací vytvořil. Jenže nic takového rezervační systém Sazky nezná! Takže nevím, jsou lístky bookované, nebo ne. Co kdybych udělal chybu v adrese, jak jí opravím? Potvrzení emailem žádné. Ale stále je tu nutnost lístky zaplatit ihned, neboť dle regulí Sazky musí být peníze na jejím účtu do 7 kalendářních dnů, tozn. do 29.12. To že z těch sedmi dnů, jsou 3 svátky + 2 dny víkend nikoho nezajímá. Platbu samozřejmě neprovádím, nemám žádný variabilní symbol. A posílat soudruhovi Hušákovi 2280 Kč jen tak, to mě ani nenapadne.
Upadám do velmi nelibých stavů. Snažím se ještě s on-line systémem bojovat. Systém je v odpoledním čase v totální rozkladu. Skupina o udržení vyrodaná, u cca 50 % zápasů je volné pouhé jedno místo v sektoru 416. Ale pozor, měli-li byjste o něj zájem, máte smůlu, nelze zakliknout.
Nakonec jsme se neudržel a poslal na info@sazkaticket.cz email, kde expresívními výrazy ruším objednávku o které vlastně ani nevím zda proběhla.

Dle mého názoru je systém šitý velmi horkou jehlou a neprošel zátěžovýni testy. Prošel-li vůbec nějakými. Svědčí o tom i to, že jeho spuštění se spozdilo o takřka 4 a půl hodiny!

V jedné objednávce lze zakoupit max. 10 jednotlivých vstupenek, nabízených na www.sazkaticket.cz. V případě balíčků (balíček obsahuje dvě utkání), taedy dvě vstupenky. Není možné zakoupit jednotlivě pouze vstupenku na jedno utkání z balíčku. V jedné objednávce lze zakoupit maximálně 25 balíčků.
V jedné objednávce lze zakoupit max. 5 jednotlivých vstupenek, nabízené na www.sazkaticket.cz. V případě balíčků (balíček obsahuje dvě utkání), tedy dvě vstupenky. Není možné zakoupit jednotlivě pouze vstupenku na jedno utkání z balíčku. V jedné objednávce lze zakoupit maximálně 5 balíčků.
Pro dokreslení profesionality lidí v Sazce přikládám zmatek v obsazení skupin C a D, které v několika webových dokumentech Sazka prohodila (nyní již opraveno) a tuto chybu z webu sazkaticket.cz, kterou obsahoval dokument VŠEOBECNÉ UŽÍVACÍ A OBCHODNÍ PODMÍNKY:

Láďa alias Kluzo

Dodatek

Potvrzení objenávky vstupenek mi přišlo až ve 21:09 večer. Tou dobou jsem ovšem na nabídku Sazky dávno nereflektoval.

Listky teď objednané si nemůžeš vyzvednout osobně, musíš si je nechat poslat poštou, za což si účtujou 72 Kc! Osobně si můžeš vyzvednout až listky, které si objednáš od určitého data v lednu.
Jak chytré, lístky na naše zápasy se rozprodají hned v prosinci, takže to máš ještě x1000 krát 72 Kc. Takhle se dělá byznys!
Listky budou distribuvat od 15. ledna, ale zaplatit musíš hned.
Takhle odpověděli na zrušení objednávky. Jsou úplně mimo, viz odkaz.

Fandové, VIPadněte !

(9.12. Vitek) Tak se mi před nedávnem podařilo navštívit útroby ostravského PKS. Nasadil jsem helmu alá Wayne G.  , ktero měli všichni kolem a nedočkavě čekal, až ta správná z těch helem zamíří ke mně - tedy i s tím človíčkem, co mě měl vzít dovnitř. Tak jsem se mezitím rozhlížel.

Kam jen oko dohlédlo, staveniště. Všude kopce hlíny, kamení, prachu. Nu což , parkoviště nebylo z nejoptimálnějších, ale přece jen jsem měl takový megalomanský pocit. Dosavadní parkovací plochy byly přece jen beze zbytku zaplněny jen při naprosto vyprodaných utkáních! Dosavadní parkoviště měla sice velmi špatné a úzké vjezdy. No tohle ale spíš vypadalo na parkoviště snad i pro pražskou halu . Usoudil jsem, že se někoho zeptám. A dobrosrdečný hlídač před vchodem začal :

VIP. Víš ?!

To budou nové parkovací plochy pro hosty a funkcionáře , vi aj pi . Tak to jsem to slovo slyšel hned dvakrát, a ještě jsem nic neviděl.

VIP. Ví aj pí, ostravsky vi aj pi.

No a pak už jsem se dočkal. Bylo to jako vstup do podzemních garáží : přítmí, prach, smrad a zcela neidentifikovatelný ruch a šramot. Ocitl jsem se v bývalé vstupní hale , kde byly dříve po stranách pokladny a kde se před zápasy jen tak postávalo, zvlášť když bylo venku nepřežitelně. Prostor ale víceméně zmizel. Všude byly nastavěny nějaké cihlové příčky a místnůstky. Dostalo se mi vysvětlení : pokladní si stěžovaly na stísněné prostory a údajně měly občas strach, že kdyby na ně koupěchtivý dav protlačil skleněnou přepážku, tak nemají žádný zadní únikový východ. No, pravda, když jsem si představil ty dosavadní pokladní, tak možná ten únikový východ má až velmi logické opodstatnění. Ty by byly schopny při MS odpovědět na pozdrav High ! slovy, že jestli myslí ten ve Slezsku , tak vlakem se tam dostane za 15 korun.....

No nic, pokladny budou mít okna ven a vstupní prostory se zúží. Taky vstup pro vi aj pi a výtah pro vi aj pi nějaký prostor zaberou. Třeba při čekání na neviajpi lístek ani pršet nebude......

Další postup změnil prostředí na něco mezi Punkevními jeskyněmi, Konžským pralesem a Tajemným hradem : tma , vlhko ,na zemi kaluže a blátíčko, ze stropu kdekoliv liánovitě visely zbytky roztodivných kabelů a do toho se z různých stran blýskalo a jiskry létaly od svářeček, všude se objevovaly a zalézaly ohelmované postavičky........Jen obrovské fotografie na zdech se sportovními motivy zůstaly. Tak jakoby nad věcí.

Tak jsem se ptal co je tamto a tamto , a tak nějak bych to zkrátil :

Univerzální začátek odpovědi byl : Vi aj pi ..........

A potom: - salonek
- šatny
- prostor pro rodinné příslušníky
- restaurace
- nevímcoještě

Abych nezapomněl, ještě tam byly šatny pro hráče, tiskové středisko......

Tušíte správně : pro diváka zatím nic moc pozitivního, spíš nic.

Ale co, chodby nechodby, tam se hokej nehraje , prodral jsem se na plochu. A tam byl, věřte nebo ne , klid. Tedy téměř absolutní. Jen někde úplně pod stropem někdo na laně motal nějaký kabel. Říkal jsem si, že to nejlepší si asi nechávají nakonec. Ale dostalo se mi informace , že nikoliv. Ono se totiž pro diváky v samotném hledišti skoro nic nezmění ! Sedačky zůstaly a zůstanou stejné, kostka nad ledem nebude protože by ji strop neudržel , tak snad nějaké boční obrazovky. Obrovské plátno bylo z pod stropu spuštěno na zem a bude odstraněno. ( Tady je nutno říct, že jsem ho nikdy v akci neviděl, ale nikdy neříkej nikdy.)

A doprovod pokračoval : " Pro lidi se toho moc nezmění, naprostá většina rekonstrukčních nákladů je do elektroinstalace , počítačových a komunikačních sítí a vi aj pi prostor. Jen WC mají nové kachličky ....."

No a pak mě dorazil : " Navíc nestačí prostory pro komentátory , takže všechny tribuny A budou od shora o několik řad přestavěny na komentátorská stanoviště.

A co Béčko ? Tušíte správně : několik vrchních řad bude vi aj pi tribuna......No, a aby byla oddělena elita od plebsu, zvednou se ty vi aj pi řady asi tak o metr nad ty ostatní, ne vi aj pi. Jestli tam budou mít vi aj pi výtah už jsem se raději neptal......

Kapacita bude snížena tak minimálně o tisícovku. Tedy ta lidová.

Tak jsem vycouval. Na záda mi hleděl ten Bubka nebo koho to tam před těmi 20 lety pověsili. A odcházel jsem s pocitem, že pokud tam zůstane, tak až se prodereme přes vi aj pi prostory do nitra haly, budeme tam kde jsme byli :-) . Jen bude mít Ostrava proinvestovány zakázky za téměř jeden a půl miliardy. Podle zasvěcených tak 20 % z těchto peněz si rozeberou ti, co tu práci zadávali. Za ty prachy se pak stanou novými VIP, a bude třeba za nějaký čas opět pár sedadel o metr nadzvednout.......

Snad tam alespoň vymalují....!!!

Práci ČEZt ! ( Zdravím ZUZ .....)

P.S. Třeba se mýlím a všechno jsem to jen špatně pochopil a nebudu se na jaře stačit divit, tak ne že mě hned bude nějaký zedník žalovat.........:-).

S pozdravem: Tož vítaj, víaj !!

VÍPtek.

Otevřený dopis org. výboru MS vledním hokeji 2004

Milý organizační výbore mistrovství světa v ledním hokeji,
dovolte mi, abych vám nejprve poděkoval za možnost zakoupit si vstupenky na zápasy v předprodeji. Je to sice o něco později, chápu ale, že se změnil původní distributor vstupenek a že se do poslední chvíle dějí změny v interiéru haly - ty se koneckonců budou asi dít i v průběhu šampionátu; u takové stavby, na které se podílí snad celá sportovní veřejnost, to není nic neobvyklého. Na webových stránkách haly jsem se dokonce dočetl, že bude mít vodotěsnou střechu! Doufám, že máte nějak vymyšleno jak tam pak vyrobíte ten led.
Ale zpátky ke vstupenkám. Prý už jste skoro na dvě třetiny míst usadili zahraniční návštěvníky a sponzory. Já jim to přeji, bez nich bychom mistrovství světa nikdy neměli. Prý sice nebudou mít vstupenky všichni, kteří si je rezervovali v létě, ale jenom ti, kteří budou nejrychleji reagovat, takhle se aspoň vyberou ti nejlepší fanoušci. A prý bude pár lístků na Německo, semifinále a finále k volnému prodeji! To je super, myslel jsem, že budou jenom v Tuzexu. A kdybych měl takový převis poptávky, taky bych zdražil jako vy.
Taky bych chtěl poděkovat, že jste mi o tom dali vědět v tom mailu, co měl uvedeno strašně moc adresátů - na základni škole nám tvrdili, že poslat někomu 233 e-mailových adres bez souhlasu majitelů je vrchol neslušnosti (a ještě něco s osobními údaji), ale vy profesionálové jste mne presvědčili, že učitel kecal. Alespoň si mám s kým dopisovat o hokeji. Hrozně se těší a za všechno děkuje,
Pavel Koběrský

P.S. Kdyby to s těma vstupenkama nevyšlo, nevadí. Budu se dívat v televizi.

Země ČEZká, domov můj

(25.11. Zuz) Nehraju si na národního buditele a snad moje úvaha nevyzní nijak radikálně. Nechci z novin kopírovat věty o národní identitě v rámci globálního světa nebo o etice marketingových strategií velkých firem. Chci se jen zeptat jako obyčejný člověk, který se občas podívá do světa a cizincům se představí jako návštěvník z České republiky – OPRAVDU je to nutné?

Ptám se těch, kdo naše hokejisty oblékli do dresů na letošní turnaj Karjala a teď nemyslím trenéry. Ptám se těch, kdo ten dres stvořili a tím to obyčejné triko povýšili na dres národního týmu, dres, na který je každý hráč hrdý, když ho může obléci. Připomeneme si, jak vypadala přední strana dresu; ta, na kterou vám padne zrak, když se na hráče zběžně podíváte a na jejímž pozadí se zvlášť dobře vyjímají medaile ze světových turnajů.
Čechům na Karjale se na prsou rozprostíral obrovský šedomodrý obdélník se dvěma různými znaky téže firmy obchodující s elektrickou energií. V spodní části dresu jsme našli o nic menší logo jednoho mobilního operátora. Mezi dvěma reklamními cedulemi se krčil český státní znak. Naši hráči si zahráli se Švédy, kterým na dresu dominovaly jejich tři modré korunky, s Finy v dresech s udatným lvem a s Rusy, kteří nosí státní znak s nápisem Rossija vyvedeným v cizině málo populární azbuce.

Nedovedu si představit, že by Švédové smrskli své „tre kronor“ na čtvrtinu jejich velikosti a nalepili si je někam na pupek mezi loga řekněme Volva a Eriksonu. Pivovar Karjala měl jméno v názvu turnaje, ovšem v blízkosti finského lva na dresu jsme ho nenašli. A představa Rusů s reklamou na vodku poblíž státního znaku? To by designéra roztrhal na kusy určitě sám Viktor Tichonov, peníze nepeníze, smlouva nesmlouva a při svém temperamentu by možná na celou Moskvu řval něco o tom, že je Rus a Rusem zůstane i na pitomém turnaji, jaké se za sezónu hrajou 4 a zajímají jen ty nejskalnější a u těch by byl rád, kdyby ho poznali po dresu a nehledali ruský znak někde mezi podnikatelskými čmáranicemi. Něco mi říká, že by ten starý muž měl obrovský kus pravdy…

Pro Čechy jsou ale to prázdné pojmy. Na nejatraktivnější místo na národním dresu, vyhrazené za jakýchkoliv okolností vždy pouze a jedině státnímu znaku, si nalepili obrázek vládou podporovaného energetického obra, který nemá sebemenší zásluhu na tom, že na elektřině vydělává a může přispívat na hokej, protože je v rámci republiky na tu elektriku jaksi sám. Mnoho století starému českému lvu dělalo společnost novodobé úsloví popisující barvu energie, což je sama o sobě fakticky naprostá hloupost. Mobilní operátor není na českém trhu sám, nicméně jeho propletenost s taky polostátním pevnými telefonními linkami je rovněž známá.

Hokej se nedá hrát bez sponzorů. Ale je opravdu nutné reprezentaci snížit na bohapustou prezentaci těch, kdo ten hokej platí? Série Eurohockey tour není místem, kam se upírají zraky celého světa. Je ale opravdu nutné všimnout si nejdříve ČEZu a Eurotelu a až potom Česka? Nebo je to opomíjeho snad právě proto, že na to nehledí celý svět? Kdyby mě někdo povolal na Karjalu jako nováčka týmu (čistě teoreticky:) ), asi bych si chtěla svůj první dres schovat na památku. Nevím jak Jan Snopek, Miroslav Duben nebo Jan Vopat, ale mně by se za 40 let vnukům reklamní cedulí chlubilo jen velmi těžko.

A to nás brzy čeká mistrovství světa. Na severu Moravy se o něm ví zatím jen díky tomu, že zahradníci od Mountfieldu rozdávají vstupenky na ostravská utkání jako dárky k sekačkám na trávu a díky skandálu, kdy ostravští zastupitelé vyrobili reklamních CD jen tolik, že si je rozdělili akorát mezi sebe. Z grafických produktů jsme byli zatím oblaženi oficiálním znakem, který nejvíce připomíná tři koláčky na drátěnce. Věřme pevně, že v našem podání to organizačně a graficky nebude jen cirkus, na kterém klasicky české budou jen skandály a diletantské projevy všeho druhu.

Český hokej Pateru potřebuje!

patera(Zuz 3.11.03) „Zvážil jsem svoje možnosti a myslím, že v národním týmu už nikdy nenastoupím. Říkal jsem to i panu Lenerovi, aby mě už nepovolával. Přišel čas mladších kluků, já už jsem své odehrál.“ Tak pravil Pavel Patera v rozhovoru pro Českou televizi odvysílaném v sobotu 1. 11. 2003 v rámci studia Bully. „Reprezentační kariéra Pavla Patery tedy zřejmě končí,“ konstatoval průvodce pořadem Robert Záruba.. „Na to, kolik tento hráč pro český hokej udělal, se tak děje možná až příliš potichu...,“ dodal.

V úvodu rozhovoru, natočeném v roce 1997, však Patera řekl: „Nejradši bych si zahrál na mistrovství světa pořádaném u nás doma. To by pro mě byla největší čest, to je můj velký sen...“ Máme tomu všemu rozumět tak, že ten velký sen se Pavlu Paterovi nevyplní?

I ten podprůměrně znalý fanoušek hokeje je schopen kariéru Pavla Patery dát dohromady jen tak z placu. Patera nedosáhl jen toho, co se nepovedlo ještě žádnému českém hráči – k titulu mistra domácí extraligy, čtyřem titulům mistra světa a zlatu z olympijských her nepřidal Stanley cup. Každý ví, že toto se povedlo kromě Patery už jen dvěma hráčům – Romanu Čechmánkovi a Paterovu věrnému souputníkovi Martinu Procházkovi.

I ten podprůměrně znalý fanoušek hokeje si vybavuje ty nejkrásnější a nejzlatější góly novodobé české hokejové reprezentace a ví, že ve všech měl hokejku právě Pavel Patera. Každý zná Pateru jako skvělého centra, mozek hry své lajny, hráče, který geniálně čte hru a má z Čechů snad nejčeštější čuch na góly. Každý ví, že stavět Pateru na rozhodující bully se zatraceně vyplácí...

portretSlyším ty otrávené protihlasy: „To všechno je historie. Krásná, ale historie. Patera je průměrným hráčem ruské ligy, jeho Omsku se nevede. Patera má pravdu – už je za zenitem. Viděli jsme to i v předloňské a loňské sezóně v reprezentaci.“

Tady bych uvedla oblíbenou frázi našich hráčů: „Hrát za reprezentaci je něco jiného než v lize.“ A připomněla bych hlavní sval, který Čechům zajistil zlato z Nagana – srdce. Srdce scházelo českým hráčům i na letošním mistrovství světa ve Finsku. Jistě, byli tam vynikající hráči. Ale to srdce, toho prostě bylo málo. A bez chtění celou duší se na hokejky nepřilepí ani tolik potřebné štěstí. V naší kabině neměl kdo tým stmelit, nebyl nikdo, kdo by po smolném gólu správně podpořil Málka, kdo by rázně umírnil výstřelky Dudovy, sešteloval střeleckou mušku Hudlerovu a Hejdukovu, o ten pověstný centimetr v obraně na správné místo postrčil Kadlece s Hejdou, kdo by byl živým důkazem, že „všechno jde, když se chce“. Robert Reichel na všechno sám nestačil. Chyběli tam takoví jako Ručinský, Kučera, Dopita nebo...Patera. Jak vidno z helsinské zkušenosti, generační obměnu týmu nejde udělat skokem.

Blíží se mistrovství světa v Praze a podle toho, jak ti nejlepší hráči větří šanci ukázat český um na českém ledě, můžeme čekat, že na všechny posty bude mít trenér hned několik uchazečů. Fanoušci by už měli vzpomínat na naganskou atmosféru a vyburcovat ducha sounáležisti na maximum. Na své kladenské srdíčko by měl zaťukat i Pavel Patera a neházet reprezentační hokejku za mantinel. Pan Lener by měl na jeho žádost o neangažování zapomenout. Protože takové, jako jej on, český hokej přece ještě potřebuje.

Polemika s ředitelem ČRo

(22.10. Roj) Přátelé, dostali jsme další dopis, tentokrát od samotného ředitele Václava Kasíka. Plné znění je na stránce o petici. Jelikož se domnívám, že jde o věc veřejnou, rozhodl jsem se komunikovat veřejně. Ostatně mi nic jiného nezbývá, mechanickou poštu používám pouze jednosměrně a ani to ne vždy :-)
Je velmi positivní, že nám pan ředitel odpověděl, bohužel jeho odpověd, po formální stránce brilantní, nese v sobě příliš mnoho prvků zavánějících demagogií.  Proto volím cestu odpovědi formou otevřeného dopisu.

Vážený pane řediteli Kasíku,

Děkuji za odpověď a dovolte mi, abych se k ní vyjádřil a zároveň Vám tím přispěl k lepšímu pochopení, o co nám v celé akci šlo.
Více na stránce o petici

Hokejové komentáře od Preaxe

(2.11.03 preax) Věřte nebo ne, vše co bude napsáno se skutečně stalo. Mým cílem je zveřejnit pár postřehů, co jsem zatím v extralize nasbíral.

Inteligence dopraváků nezná mezí

Při našem zájezdu do Plzně (pátek) jsme se setkali se zajímavou věcí. Pátek odpoledne, lidé jedou z Prahy pryč a silničáři si opravují čáry a svedli provoz do jednoho pruhu. Výsledkem jsou velké fronty. I kvůli tomu jsme tehdy dojeli na hokej pozdě. Jinými slovy, platíme daně a ještě nám znepříjemňují život.

O malosti SLÁVIE:

Při výjezdu na Slavii jsme se dohadovali, zda budou opět potupné prohlídky. Došlo i na sázku, že pronesu skleněnou láhev. No pořadatelé nezklamali a prohlídky opět fungovaly. I s klasickou důsledností, takže seznam pronesených věcí: skleněná láhev, 4 perníky a rozsáhlá svačina. Opět jsem došel k přesvědčení, že tyto prohlídky mají za cíl jen buzerovat a spíše než důsledné se dají nazvat potupnými. Když pak o pár týdnů později, na Spartě, kterou mi tu mnozí dávali za vzor (ono se to asi hodí jen někdy), perníky nezabavovali, musel jsem se smát. A vzhledem k tomu, že nikde jinde to nedělají, tak příště půjdu s perníkem v ruce, a kdo mi ho bude chtít vzít, obviním ho z krádeže!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

O špatných rozhodčích:

Ačkoli se do mě většina lidí navážela ohledně „ubrečenosti“ (viď Roji), tak zatím můžu říci, že „brečí“ jiné týmy. Hlavně nadávají na rozhodčí. A světe div se, oni mají asi pravdu. Protože všude, kde se stěžovalo a byly dány pokuty, dostali rozhodčí známku 4 nebo 5. Náhoda pane Šulci?

O špatných rozhodčích podruhé:

Ještě jednou, tentokrát o těch, co sedí za brankou a rosvěcují červené světlo. Jejich úkolem je rozsvěcovat světlo jen v případě, že vidí, že puk přešel brankovou čáru. Ne když si to myslí, jako u mnoha sporných gólů. Důsledkem toho vznikají emoce u fanoušků. A hokeji to neprospívá.

ČP Cup očima Preaxe


(11.9.) Zpráva, že se ČP Cup přesouvá ze Zlína do Pardubic mně velice potěšila. To jsem netušil, že můj dojem z prvního ročníku v Pardubicích bude více než rozpačitý. Ale začneme od začátku.
 Nominace mně velice potěšila. I když řada hráčů byla plánována jen na přípravný úterní zápas s Ruskem v Brně. Na něm jsem nebyl, tak jen ve zkratce. Chytal Málek (dle očekávání po výpadku Fraňka), vyhráli jsme 2:1, vítězný gól zařídila řada Kolář-Koukal-Průcha a Lubina se zranil.

První zápas ČP Cupu proběhl ve čtvrtek. Hrálo se opět s Ruskem. Celkem logicky jsem nejen já, ale i řada dalších lidí očekávala, že nastoupí Svoboda, aby si Lener vyzkoušel oba brankáře proti Rusku. Ale chyba. Do branky se postavil opět hráč s číslem 45. Celkem se divím, že se volání "Málek ven" neozvalo už ve čtvrtek. (Poznámka bokem, s tímto voláním  jsem nesouhlasil a nesouhlasím, i když jednou jsem to zakřičel taky. O tom ale později). Zápas skončil po 60 minutách nerozhodně 1:1 (náš jediný gól Moravec) a přišlo na řadu prodloužení a pak i nájezdy. Tomáš Blažek proměnil a vyhráli jsme 2:1 na nájezdy. Po zápase hodně bylo kritizováno fandění, ale nejvíce ho kritizovali ti, co nedorazili.

diváciDruhý zápas v sobotu s Finskem. I za účasti Roje a dalších OHFáků. Celkem se čekalo, že dnes nastoupí Svoboda. Ale už při rozbruslení bylo jasné, že nastoupí Málek. Pár debilů (jinak nazvat nejdou) začalo křičet "Málek ven" a většina se přidala. Za ně se stydím, i když je dovedu pochopit. Postavit do dvou ze tří zápasů brankáře (kterého možná řada lidí považuje za lepšího, i když s tím nesouhlasím), kterého nemají diváci v Pardubicích rádi je hodně divný tah. Roj mi řekl, že to by ve Zlíně nebylo možné a začalo se skandovat "ČP Cup do Zlína!". Nejdřív jsem s tím souhlasil, teď už ne. A to z jednoho důvodu. Jak si vybavuji nominaci v minulých ročnících, obdobná situace nenastala. Tak ačkoli s pokřikem nesouhlasím, dovedu ho pochopit. Tehdy jsem to nekřičel. Jinak jsme s Finskem prohráli 1:3, když jediný náš gól dal Petr Průcha. A nesouhlasím s názorem několika vylízanců, že by Málek za nějaký gól mohl. Proti žádnému se nedalo nic dělat. V sobotu se hrál ještě zápas Švédska s Ruskem, v něm Švédové vyhráli 1:0 a jehož jsem viděl poslední třetinu.

V neděli se nejdříve hrál zápas Finska s Ruskem, který jsem měl možnost vidět celý. Finové v něm po hrozném výkonu zaslouženě prohráli s Ruskem 3:6. Pak přišel na řadu zápas ČR se Švédskem. Do branky se postavil Svoboda. Po 60 minutách byl stav opět 1:1 (jediný gól dal opět Průcha) a přišlo na řadu prodloužení. B něm gól opět nepadl a přišli na řadu nájezdy. A zde se dostáváme k hodně diskutované situaci. Po 65 minutách hry (2 a 1/4 hodiny) byl na nájezdy poslán Roman Málek. Tehdy se opět ozval pokřik "Málek ven" a tehdy jsem se přidal. Toto byla od pánů Růžičky a Lenera sviňárna prvního stupně. Vím že se na mně bude řada lidí zlobit, ale poslat vychladlého brankáře (i když je prý specialista na nájezdy :-) ) je blbost. Pokud to zamýšlel, měl ho aspoň dát na prodloužení, aby se rozchytal. Málek pustil, Blažek nedala prohráli jsme 1:2. Na turnaji jsme obsadili poslední místo. Aspoň vyhlášení Petra Průchy nejlepším útočníkem turnaje mi trochu zvedlo náladu.
 Tak takhle proběhl ČP Cup z mého pohledu. Jen se trochu vrátím k logice, jak jsem to viděl nejen já. Čekal jsem (a se mnou i řada lidí), že v Brně nastoupí Málek, Proti Rusku Svoboda, proti Finsku Málek a proti Švédsku Svoboda. Tradice střídání brankářů. Ovšem trenéři měli trochu jinou logiku. Nic proti ní, ale už jsem to psal výše. Jsem si jistý, že řada lidí se mnou souhlasit nebude, že zas budu nazýván volem a i horšími jmény. To je jejich věc. Pozdrav z města Perníku zasílá Preax.

P.S. Pozdravuji Cartmana, ta přezdívka ti fakt platí.

Tak už nám mizí před očima !

Kdo ? Zimní Stadion Josefa Kotase v Ostravě ! Nevím, čím jiným se přesně proslavil bývalý starosta Moravské Ostravy soudruh Josef Kotas, ale pro několik generací hokejových nadšenců to byl právě on, jehož jméno viselo na zimním stadionu v centru města. Na zimním stadionu, ve kterém vítkovická zlatá generace kolem Černíka, Svozila, Kotaly, Holaně,Vlka a dalších zvedala nad hlavu titul mistra republiky. První krytá umělá ledová plocha v republice. S otvírací střechou ! To by se to dýmovnice větraly, pane Šubrte……:-)

To se zkrátka nedá nikdy zapomenout :
Trojmístný ukazatel skóre. Rolba z multikáry a velkého sudu. Navlhlé brambůrky v celofánu se zatočenými rožky. Rozžhaveně svítící vchod na tribunu C přes železnou lávku s kluzkými dřevěnými pražci. Restaurace bůh ví proč se jmenující u Slunce, kolem které jsme měl strach projít. Neuvěřitelně přecpaný autobus 49. Centrální pokladny s frontou u té, kde se prodávaly slevněné vstupenky za 5,00 Kčs pro kohokoliv, kdo si vystál frontu a ušetřil tak 2,00 Kč, respektive solidních deset v případě, že by se porovnávala cena lístku na nejdražší tribunu. Všudypřítomné blátivé vlhko a sychravo , doladěné tabákovým a čpavkovým odérem – a to nejen z chladičů mrazícího zařízení.

Strmé dřevěné tribuny ale taky nedefinovatelný propletenec různých schůdků, plošin a ramp pod střechou, kde se nacházeli “VIP“ diváci a hleděli na hokej přímo pod sebou z krkolomného úhlu pohledu.

Nenapodobitelný chorál tribun. Jak se prolínaly šumy, dupot do dřevěných podlah, jednotlivé výkřiky i skandované popěvky se zvoněním bruslí a duněním vlaků, které projížděly těsně za východní stěnou………

Taky jsem tam prvně viděl „západní“ Smokie …..a nebo Holiday on Ice, kteří měli každý rok tak překrásně barevné plakáty po celém městě………

A dnes mizí. Napřed pokladny, pak strojovna, dneska už zmizela stěna od parčíku a objevila se obnažená konstrukce tribun. Otevřená zlomenina vypadá lépe :-) Zvláštní vidět tak pod otevřeným nebem místa, která se mi vždy spojovala s dramatickým přítmím nezapomenutelného hokejového ringu. A mizí strašně rychle. Asi je to zajímavá zakázka, protože tolik lidí jsem tam viděl naposledy kdoví kdy v minulém století. Tak už asi ani fotky nestihnu.

Mizí před očima. První postavený krytý stadion. A zřejmě i první odstraněný. Ale není zas tak slavný jak ten Štvanický, takže žádné fanfáry ani nostalgie. Už je přes něj vidět na Bauhaus i na Stodolní, má tam snad být nádraží……..

Jediný článeček jsme k tomu nikde neviděl……tak tady je !!

Sbohem, Kotasi, pro mě jsi nesmrtelný :-).

Vítek

Jak se Ostrava nakonec Stanley Cupu dočkala

(4.8. Vratinek) Možnost vidět Stanley Cup jsem měl už před dvěma roky v Litoměřicích díky Martinovi Škoulovi a jeho „lavinám“ nicméně poprvé v historii měl být k vidění v Ostravě zásluhou vítkovického odchovance Richarda Šmehlíka a to jsem si rozhodně nemohl nechat ujít.

hlavaPůvodně měla nejslavnější hokejová trofej dorazit do Ostravy v pátek z Košic a oslavy byly naplánovány od 19 do 22 hod před shopping parkem. (Proč zrovna shopping park, když většinou se podobné akce odehrávají na náměstích nebo ulicích v centru města nechme stranou, ale komerce hokejem vládne i při oslavách :o\ ) ruka Ve čtvrtek večer mě zastihla šokující zpráva, že pohár do Košic nedorazil, pouze jeho ochranka (Výborně!!! Hlavně že se neztratila aspoň ta. :o) ).
Událost, která nemá ve stoleté historii této trofeje obdoby narušila průběh oslav hlavně v Košicích, bohužel také v Ostravě a způsobila časový skluz ve Znojmě. Nejhůře postiženým byl pravděpodobně Jiří Bicek, který byl v televizní reportáži z Košic očividně zoufalý a zklamaný a omlouval se davu, který čekal až jim trofej ukáže. Takže Ostrava měla malinkou výhodu v tom, že se o nedopatření dozvěděla včas, takže se program mohl přizpůsobit. Oslavy byly přesunuty na sobotu dopoledne.

Krátce před devátou hodinou na parkovišti v shopping parku postávalo odhadem 100-150 lidí. Některé části programu jako velkoplošná projekce a ohňostroj bohužel musely být vypuštěny (přesto jsem kolem poledne slyšel z místa konání nějaké exploze, které ohňostroj připomínaly :o) ). Z repráků vyřvával Děda Mládek a zakrátko se mikrofonů ujali dva moderátoři, kteří se snažili o show, kterou známe z vítání mistrů světa. Tedy ve stylu: komerční rádio se rozhodne zviditelnit se, nasadí svoje moderátory, kteří absolvovali rychlokurz „hokej snadno a rychle“, kde se dozvěděli že NHL se nehraje u nás a že jsme vyhráli v Naganu, a kteří se potom snaží burcovat přihlížející k pokřikům, které by normální fanoušek nikdy z pusy nevypustil. Takto nás oblažovali zhruba 20 minut. Pak už naštěstí přijel konvoj s pohárem, Ríšou Šmehlíkem, ostravským primátorem, generálním manažerem Vítkovic mafiózem Černíkem atd.

S pohárem Pohár byl najednou na pódiu a s ním i dav fotografů a kameramanů. Bohužel někteří z nich zjevně nebyli novináři, ale pouze diváci, kterým se podařilo proniknout nahoru a bezostyšně se fotili s pohárem zatímco přihlížející dav mohl sledovat pouze jejich záda :o(
Toto bylo organizačně velmi nezvládnuté. Když se ani po cca 10 minutách neměli k odchodu museli moderátoři několikrát vyzvat všechny, kteří nemají na pódiu co dělat, aby odešli.

mikrofonPoté konečně mohl ostravský primátor (alias kuchař čínského velvyslance :o) ) Richardovi poděkovat za výbornou reprezentaci rodného města a Černík předat pamětní zlatou sponu do kravaty. Následoval zhruba půlhodinový blok, kdy Richard odpovídal na dotazy moderátorů a někdy i diváků. Z toho, co zaznělo, bych zmínil asi jen to, že po skončení kariéry chce zůstat ve státech, kde provozuje psí hotel a věnovat se tomu. Návrat do Vítkovic ani do Ostravy neplánuje. Na dotaz, čeho bych chtěl ještě dosáhnout, odpověděl že získat ještě jednou Stanley Cup. Ale když jsem mu potom při autogramiádě popřál ať to aspoň ještě jednou vyjde, tak mi tichým hláskem řekl „To už asi né“ :o) Jinak musím říct, že tento 190 cm vysoký a stokilový chlap působí velice plaše a skromně. Do mikrofonu mluvil velmi tichým hlasem a vypadal velice nesměle. Jenom dotazu na plat se vyhnul tím, že platy jsou uveřejněny na začátku sezóny a dál to nekomentoval.

tataPo dotazu na jeho hokejové začátky předal mikrofon svému tatínkovi (viz foto), který vyprávěl o tom, jak on i jeho manželka hrají na housle a mysleli, že ze syna bude taky hudebník (myslím, že se Richard dokázal hezky odrodit :o) ), ale on že chtěl v osmi letech hrát hokej, tak ho zavedli do přípravky, kde rychle dohnal ty ostatní a v deseti letech mu Jan Kasper (bývalý vítkovický hokejista) předpověděl, že o něm jednou uslyší celý svět. A měl pravdu! :o)

To už jsme byli ale zmoření vedrem (pódium bylo přímo proti slunci), takže jsme se přesunuli dovnitř, kde měla proběhnout autogramiáda. Zařadili jsme se do fronty, která se utvořila už dlouho před příchodem hlavního aktéra (tak narváno ještě v té kavárně v životě neměli a taky už mít nebudou :o) ). Odměnou za čekání nám byla „special edition“ kartička s podpisem.

Cestou k autu jsme si mohli ještě zblízka a pořádně prohlédnout pohár, který stál na začátku pódia, kde měli ti nejdychtivější možnost se s ním vyfotit nebo si na něj i šáhnout.

Stanley Cup jsme viděli u nás už popáté v řadě a Ríša Šmehlík je patnáctým českým hokejistou, jehož jméno je (bude) vyryto na nejslavnější hokejovou trofej. Tak doufejme, že příští rok pohár uvidíme zase, že nám nezevšední a nebude se to brát jako samozřejmost a že třeba příští rok přibude další český hokejista, díky němuž zavítá tento pohár opět k nám a třeba zase do Ostravy.

karticka

Semifinále - sedláci u Chlumce hadr

(roj) Původně jsem měl začátek tohoto článku napsaný už z Finska. Ale s odstupem jsem zjistil, že by se to nedalo číst. Psal jsem to totiž tak naštvaný, že... prostě... naštestí se toho ujala Zuz a zachránila tím publikovatelnost a mravní čistotu OHF :-)

Omluva abeb Zuna po boku Cimrmana

(roj) Vtipný článeček vyšel vyjímečně v deníku Sport. Dost dobrý! :-)

Další odbočka na Velehrad :-)

Po stručném až heslovitém popisu Šutráka zde nečekaně máme poněkud barvitější příběh Sanyho. Čímž se nám počet svědectví vyšplhal na 4(čtyři!). To už snad stačí, ne? :-)
Ale přišlo to jako na zavolanou, ještě není dokončen další článek z Finska s fotkama, takže se bavte dobře zde!

Češi, všichni sem!

Aneb: Zlomili jsme to!!!
Arena
(roj 8.5.) Přestala legrace. Po malém finále se Slováky, které nemělo vítěze a které bylo spíš oslavou útočného hokeje, přiřkla neúprosná matematika našim klukům nejobávanějšího soupeře, Rusy. Už od rána jsme byli nervózní a připravovali jsme se na přesun do Turku. Teď půjde o všechno. Více zde

Odbočka na Wellehrad a k extralize

(xr) Jak velí tradice, nováčkové se postrali o srazový report - takže vyprávění Thomashe a Katky v rubrice co_bylo.

Pokud jde o extraligu, tak je zase všechno jinak. Preax nám dříve vysvětlil, jak že to s těmi Pardubicemi a Slavií je, vzápětí reagoval pobavený Cartman, nyní náš zábavný cyklus poračuje. Cartmanova pobavená reakce na Preaxův článek zpětně pobavila Preaxe, a tak si nyní můžete přečíst, jak se věci ve skutečnosti mají!

Kotel a Velký Bratr

(roj 6.5. před čtvrtfinále) Pro našince jsou za vzor pedantické důkladnosti považováni Němci. Po čerstvých zkušenostech jsem si toto dogma poopravil. Ve srovnání s Finskem jsou Němci ležérní bohémové a flegmatici. Nejvíc je rozdíl cítit hned u Hurtwall Areny. Všude zástupy ochranky a policie.
..více zde

Free tickets!

(Roj) Jak jsme na místě zjistili, lístky mělo zajištěno jen mizivé procento českých fanoušků....

Další příbehy, postřehy a rady, jak shánět lístky za nejlepší cenu, jsou zde

Re: Zhodnocení finále Extraligy

(20.5.2003 CARTMAN) Drahý Preaxi. Tak jako Ty jsem si musel nechat nějakou dobu na odpočinek, než jsem začal psát tuto svoji reakci.

Fanouškem v Helsinkách

(Zuz) Když máte to štěstí a nepotopí se s váma trajekt, dojedete do Helsinek, do pasu vám daji razítko s lodičkou a můžete jít na to, my konkrétně v první fázi na hledání Hartwall Arény, ve druhé hledání ubytování a v další prostě přežít:) více zde..

Zhodnocení finále extraligy

(by Preax OHF#40) Čekal jsem, až emoce vychladnou, takže se pusťme do zhodnocení.
....více zde

Kudy do Finska - Via Baltica v praxi

(6.5. Zuz) Článek je první ze speciální sajty o Finském MS 2003

Podaří se zachránit Štvanici?

(13.5.2003 Thomash, www.infohokej.cz) V Praze leží hokejový poklad. Poklad se vším všudy. Nachází se na ostrově a má velkou historickou cenu. Vy mladší jeho slávu pamatovat nemůžete, starší již možná vědí. Na pražském ostrově Štvanice stojí zimák, jehož cena je pro hokejové fanoušky srovnatelná s cenou snad Karlova mostu pro historiky.

Ostrov Štvanice leží nedaleko stanice metra Vltavská či Florenc a je známý spíše svým tenisovým areálem. Ale právě naproti tenisovému areálu stojí klenot Českého hokeje, stačí přejít přes magistrálu na Teplice. Kdysi nádherný hokejový stánek a chlouba Českého hokeje v sobě stále má onu úžasnou atmosféru bojů z mistrovství světa. Stadion je celý ze dřeva a při vstupu ucítíte onu nezapomenutelnou vůni dřeva. Snad jedině železná střešní konstrukce a betonové základy jsou z nedřevěného materiálu. Je velká škoda, že zub času na stadioně vyhlodal svůj monogram a dřevěné žlutozelené tribuny jsou již takřka nepoužitelné. Stav Štvanice je takový, že když jsem lozil po tribunách a fotografoval vnitřek stadionu musel jsem dávat bedlivý pozor na to, kam šlapu. Velká část prken na tribuně je ztrouchnivělých, některý z nich se již propadla. Pokračování textu a obrázky

O pospartění Slavie a malosti

(13.4. Roj) "Teď jsme nejlepší v Praze! Teď jsme SPARTA!" Tohle si asi řekli Růža, Bláža a bůhvíkdo z PRE a Slavie. A začali konat. Z útulného a komorního Edenu (kde mimochodem byly lístky u pokladen bez fronty k mání ještě hodinu před finálem) udělali řvoucí diskotéku a přihlásili se do soutěže o nejuhozenější název stadionu. Finálová hala PRE je horkým kandidátem na vítězství, řekl bych, že někdo z výše jmenovaných vzal smrtelně vážně čísi vtip :-)
Absurdnost přejmenování vyplyne v plné nahotě, když si uvědomíme, že lidé odnepaměti dávali místům na Zemi názvy, aby se na Zemi vyznali! Předpokladem toho je, že názvy se nemění ani v řádu desítek let. Mont Blanc musí zůstat Mont Blancem, Evropa Evropou a Vltava Vltavou. Bohužel se vždycky najde někdo chytrý a výsledkem je Gottwaldov, Pik Komunizma nebo Pegas/Tý-mobajl arena. Přitom římské arény se vyznačovaly kruhovým hledištěm, což v případě Pražské Sportovní Haly není ani náhodou. Slávisti se tedy i v této nesmyslnosti nechali inspirovat Spartou a zvolili zatím nejdočasnější název. Trumfne je někdo s názvem třeba Pondělní aréna? :-)

Místa k stání byla v Edenu zaplněna už před rozbruslením. Fanoušci v kotli snažili ladit hlasivky, ale byli přeřváváni další novinkou sparťanského střihu, výkonnou zvukovou aparaturou. Uznávám, že původní ozvučeni v Edenu je dimensováno pro návštěvy maximálně pětistovkové a na finále by nebylo slyšet vůbec nic, ale to, čeho jsem byl svědkem, bylo mnohem horší než nic. Jako když dítěti koupíte hlučnou hračku a ono otravuje a otravuje. Myslel jsem, že to někdy skončí, ale ono ne. Po rozbruslení naběhly na středový kruh děti s kruhovým emblémem ČP playoff a po vzoru fotbalové Ligy Mistrů na vlajce dělaly vlny. Ale místo monumentální znělky Ligy mistrů se k tomu z repráků linul Děda Mládek a podobné dětské hity. Vrcholem bylo, když za tohoto řevu byla přinesena česká státní vlajka. Diskotéka pokračovala a děcka s vlajkou už od vlnění nejspíš necítila ruce. Pak konečně disko zticho a na led vstoupil Bohuš Matůš (kterého nesnáším) doprovázen pískotem obecenstva. Začal zpívat státní hymnu. Strašné. Bojím se, že někdo podá trestní oznámení za hanobení státních symbolů.

Na zpěvákovu obranu musím dodat, že za to nemůže sám. Ono to PRE ozvučení (PŘEzvučení?) je sice silné, ale zfušované, což je vidět a slyšet na první pohled. Jedna ze zásad správného ozvučení je, že v každém poslechovém místě musíte slyšet zvuk jen jednoho zářiče. Jinak vám vzdálenější zářiče dělají ozvěnu a slyšíte maglajs. Eden je naprosto ukázkový odstrašující přiklad. Zpívat v takovém binci bez odposlechu státní hymnu by byla sebevražda i pro Dana Bártu. Ten ale natolik soudný, že by se k takové šaškárně nepropůjčil :-)

Po hymně byly všechny vlajky odneseny, děti s tou kruhovou odjížděly s úlevou. Začal konečně hokej. Blaho trvalo do prvního přerušení hry, kdy repráky spolehlivě znemožnily jakékoliv povzbuzování. Za normálních okolností je zastavený čas tou pravou chvílí, kdy bubeníci udávají rytmus a kotel a celé publikum se může soustředit na fandění. Svébytné slávistické pokřiky se záhadným sedmičtvrťovým rytmem jsou teď patrně odsouzeny k zániku, zlaté časy skončily, nastoupil Kabát, Pokondři a dokonce sparťanský Tarzan boy!!!
Stál jsem kousek od slávistického kotle a v první chvíli jsem nerozuměl jednomu pokřiku, který zněl jako "Vypito!" Pak mi do došlo, slávisti skandovali "Vypni to!!"
Bohužel to nepomohlo, nepomohl ani další pokřik "Dýdžej ven!"
Představte si normální taneční diskotéku, kde dýdžej pustí z každé písničky jen 15-20 vteřin, pak to utne a za chvíli zas něco náhodně pustí. Takového "mistra" by lidi asi brzo prohodili zavřenými dveřmi. Přesto se tento obyčej rozmáhá na našich stadionech a mnozí to berou jako nutné zlo! Kde to vzali? Možná je to jakési diletantské opičení po NHL. Jenže v NHL hraje do přerušení živý varhaník a reaguje na náladu publika! A nehraje písničky, ale krátké specíální hokejové popěvky, které odpovídají časovým možnostem. U nás na varhaníka nejsou peníze, tak se tam raději posadí zadarmo student s vypáleným CDčkem. V Edenu zazněla jediná trochu vyhovující písnička na stadion: "Héé, héé-ééj béjbe.. " A na tu jedinou publikum reagovalo kladně.
Podle hokejových pravidel slouží ozvučení stadionu k informování diváků o autorech gólů, čase a dalších věcí týkajících se hry. O diskotéce nebo dokonce reklamě pravidla nemluví. Náš svaz si hokejová pravidla vykládá po svém, tak nečekám, že by se aparatura přestala zneužívat. Ale reakce může přijít z jiné strany. Televize jistě není ráda, když v přímém přenosu jsou slyšet reklamy, za které TV nedostane zaplaceno. Až si toho některý z ekonomů všimne, nejspíš se začne něco dít. Protože jde o velké peníze. Přinejmenším se začne komentovat ze zvukotěsných kabin a TV diváci přijdou o atmosféru. A možná ani žádná atmosféra nebude, protože diváky přestane bavit přeřvávat se s reprákama. Na Spartě se to podařilo už dávno.

Pane Blažku, neničte Slavii! Zrušte všechny ty rádoby "světové" trapárny, soustřeďte se na HOKEJ! Tyto nepochopené a odjinud převzaté manýry jsou k smíchu a nikdo na ně není zvědavý.

Jedno staré přísloví říká:  poturčenec horší Turka
Aktuálně: posparťanec horší Sparty nebo poameričanec horší Američana :-)

Na Pardubice s mikroskopem :-)

Velký a sebevědomý klub se pozná. Pozná se podle toho, že umí vybojovat titul. Pozná se ještě lépe podle toho, že umí přijmout i porážku. Spartě v semifinále rozhodčí neuznal dva góly, přesto jsem nezaznamenal jedinou výmluvu, nářek, mediální masáž. Sparťani konstatovali, že Slavia byla lepší. Tečka.
I vyřazení může proběhnout důstojně a s noblesou.
Opakem jsou Pardubice, tým, kterému jsem před play-off fandil, ale pan Kusý a jeho skvadra mě vyléčili. Jejich proslulá ubrečenost nyní graduje a přechází do souvislého kvílení a vytí. Za porážku nemůže v žádném případě lepší hra Slavie, ale rozhodčí, pořadatelé, slunce, válka, teplota, rosný bod...
Chudák malinkej pardubickej trpaslíček, dosáhne někdy sparťanské velikosti? Letos určitě ne.
Tož, to byl postřeh zapřisáhlého antisparťana.

Sparťanské loučení
aneb Lojza se nedočkal

(Libor, Zuz) Po skončení semifinálového boje Pardubic s Třincem se již jen čekalo na to, kdo bude soupeřem Východočechů ve finále, kdože to bude mistr Prahy (připouštím, že když pan Růža před sezónou říkal, že nechce být v Praze druhý, říkala jsem, že třetí místo je taky pěkné;-) - pozn. Zuz). Zuz mě přesvědčila, že musím jít sledovat hru potencionálních soupeřů, a tak jsme se toho sebrali a zamířili na Spartu.

Problém s lístky nebyl žádný a ani žádný hlavní nápor se nekonal. V době zahájení utkání svítila na ukazateli cifra lehce přesahující 6 000. Toto číslo se sice stále pomalu zvyšovalo, ale nijak závratným tempem. Takže místa bylo dost, nikdo se s nikým nemačkal, nic nepřipomínalo začínající souboj o všechno (ale připomínalo. V kotli Slavie, na jehož kraj jsme si stoupli, si jako léčily mindráky agresivní děti a ječely nechutnosti, které měly demonstrovat, že dneska se hraje o ten pomyslný titul mistra Prahy. Asi moc podléhám tomu, že je to jen sport a dělám si z toho moc odpočinkovou záležitost – Zuz).

Zpočátku to vypadalo, že „naše“ strana hlediště bude smutnit, jelikož Slavia vstoupila do utkání velmi vlažně (jedním slovem hráli jak lemry. Marek Posmyk, můj idol, hrál v obraně zhruba jako já – pozn. Zuz). Probudila se až po inkasovaném gólu (jen jsem dořekla ´Gól visí v luftě´, už tam byl – Zuz), ale již nastálo. Od té doby byla na ledě pánem (KBT, na které jsem sázela, že vyhrajou Spartě titul, byli celé play-off úplně mimo a nikdo je nezaskočil, takže ty góly fakt neměl kdo dávat – Zuz). Nebýt další kuriozity, kterou předvedl Antoš, a to dát si vlastní gól přímo z buly, bylo by rozhodnuto již dříve. Nebudu se o samotné hře rozepisovat, neboť předpokládám, že to budou číst hlavně lidé, kteří to utkání viděli minimálně v televizi. Podotknu jen, že na to, že Spartě šlo o bytí či nebytí, se podle toho vůbec nechovala. Chvílemi to připomínalo spíš přáteláček. Hrál se docela slušný hokej bez zákeřností a s překvapivě malou tvrdostí v osobních soubojích. Zkrátka se to vůbec neřezalo. Těch pár šarvátek před gólmany se nedá počítat (k tomu bych dodala, že velmi obdivuju nervy Romana Šimíčka a Jardy Nedvěda, protože dělat někdo při hře to, co jim dělal Duda, tak Dudu zbouchám, vysvleču do trenek, zabalím do brankové síťky, vytřu s ním půl ledu a hodím na střídačku – Zuz).

Hlediště bylo prakticky mrtvé. Slávistů přišlo asi 150, ale zdaleka ne všichni povzbuzovali svůj tým nahlas. Ze strany domácích příznivců se jednalo o klasiku. Takže chvílemi bylo hrobové ticho. Hrstky fandů z obou táborů se sice snažily, ale v tak rozlehlém prostředí se jejich hlasy poměrně ztrácely (pořádný hukot jsem na Spartě zažila jen jednou, a to kdysi před třemi lety při posledním zápase SPA-VSE v základní části, kdy tam bylo 14 tisíc lidu a to bylo maso. Od té doby nic – Zuz). Ke cti domácích skalních fandů slouží, že se snažili povzbudit svůj tým až do úplného konce. Naopak ti ostatní zklamali, protože hned po 5. gólu se třetina lidí zvedla a odešla. My jsme před koncem zdrhli ze sektoru hostí, jelikož styl jejich „fandění“ začal být dost neúnosný (byl neúnosný celou dobu. Asi už su na to fandění stará nebo rozežraná slušňákama ze Znojma. Chápu, že je to derby, ale to Slavisty neomlouvá. Sparťany jsem neslyšela, ale nedělám si iluze. Přemluvila jsem pana policistu, aby nás pustil od té sběře pryč – Zuz) Zatímco ze strany domácích jsem za celý zápas neslyšel v podstatě téměř žádné urážky, z druhé strany se linuly jedna za druhou. Celkově atmosféra velmi podprůměrná.

Ještě před závěrečným hvizdem propukly slávistické oslavy. Fanoušci si odpočítali posledních 10 sekund a pak již jen oslavovali společně s hráči. Gólman Málek si sednul na branku, ale ze všech nejvíc byl vidět Radek Duda. Ten, v návalu radosti strhl několik svých spoluhráčů na zem a vypadalo to, že je líbá (původně chtěl Kolaříka jen nosit, ale neměl na to, a tak spadli do milenecké pozice:) – Zuz)

Centrum dění se poté přesunulo ven k zadnímu vchodu. Oba tábory tu čekali na své ovečky, Sparťané uvnitř u vrátnice, Slávisté venku u autobusu. Bohužel, i zde se projevila silná nenávist obou stran. Hostující tábor roztáhl transparent „Spartatubbies, je čas dát Spartě pá pá“, a i jinak dávali najevo, že oni jsou teď „pány Prahy“. Většinou dost nevhodným způsobem, často urážkami soupeře (nejduchaplnější byly pokřiky na Lojzu ´polská svině´a ´šššš ššš Hadamczik´– Zuz). Ti si to samozřejmě nenechali líbit a někteří jedinci (ještě jednou podotýkám, že FC Sparty byl uvnitř) opláceli stejnou mincí. K fyzickým kontaktům ale nedošlo (ale bylo namále – Zuz).

Mezitím kolem nás prošly některé známé osobnosti nedávné sparťanské sportovní historie. Třeba Martin Hašek a Jaroslav Hlinka se svými polovičkami, oba se smutnou tváří (drb – na paní Hlinkové bylo vidět, že Jarda bude brzo tátou:) – Zuz).

A pak se začali trousit jednotliví hráči a členové realizačního týmu Slavie (sázeli jsme, kdo první bude mít odvahu vydat se davu. Byl to Marek Posmyk – Zuz). Největší ovace si vysloužil trenér Vláďa Růžička, který vyšel ven společně se svým reprezentačním kolegou Slávou Lenerem. Rozdal několik rozhovorů a začal telefonovat. Přitom si stoupnul asi 2 metry za nás a tak jsme trochu popošli, abychom ho nerušili (zjistila jsem zásadní věc, a to tu, že nemám Růžu ani Lenera podepsané ve valašském pasu, což je velká chyba – Zuz). Samozřejmě měl svoji tradiční žvýkačku, o které Zuz řekla, že ji má snad od Nagana (to jsou ty lepší myšlenky na Růžu. Teď je mi protivný tím, jak se chová na střídačce jako trenér a sprostě řve na sudí nedbaje přítomnosti kamer. Hanba! – Zuz). Nakonec se i Zuz dočkala „svého“ hráče. Radek Duda cestou ven „sklidil ovace“ od Sparťanů, pak se dral davem Slavistů, když uviděl Zuz, objal ji a něco si špitali, dal jí pusu a ona se teď chlubí, že dostala pusu od mistra Prahy (říkala jsem mu, že mu tu hereckou etudu se  smrtelným zraněním nikdo nesežral. On z toho má velkou srandu – Zuz). Pak jsme potkali Roje, který byl celý na větvi z toho, že stojí vedle Růži a nemá foťák a těšil se do Finska, že bude s Růžou chlastat (Roj je velký fantasta:) – Zuz).

Kdo za co může a nemůže, to si rozeberou všichni v hospodách. Sláva vítězům, čest poraženým. Jdeme do finále!!!


(Roj) K tomu všemu můžu dodat: Loď, která přijde o svého kapitána, jenž tuto loď mnoho let úspěšně vedl, nemůže doplout daleko :-)
To máš Lojzo, za Žemličku!

Kladeňáci už slaví postup :-)

Stáňový efekt
Tento efekt vzniká na tribunách k stání. Spočívá v tom, že poblíž vchodu se vytvoří špunt, kde je koncentrace lidí vysoká až k neproniknutelnosti, zatímco třeba 5 metrů dál od vchodu je hustota obyvatel mnohem nižší. Nové příchozím se proto zdá dav beznadějný, zatímco pohled z protější tribuny odhalí reservy.
Podrobnější a vědecký rozbor Stáňového efektu přineseme v rubrice "pohled pod led"
 
(26.3.Roj) Trochu ve stínu semifinálových bojů o titul probíhá baráž. Hokej to sice není tak excelentní, jako derby pražských "eS", ale troufám si říci, že při něm jde o víc, takříkajíc o všechno.
Pokud se prvoligový tým chce vrátit do ELH, musí tak učinit v prvním roce, jinak je to stále obtížnější. Jako Jihlavák bych mohl vyprávět... Dukle se tehdy nepodařilo vyřadit Vítkovice, a od té doby se v 1.lize zabydluje... A Havířov? Podle některých drbů pro něj sestup znamená prodej do Brna.
Proto jsme s Liborem (HK) oželeli derby a vydali se do Kladna. Trochu jsme se báli o lístky, ale Libor je zamluvil přes fanklub Liberce(!), takže vše bylo zajištěné. Kromě toho se před pokladnami pohybovalo dost lidí, kteří nabízeli lístky, které měli navíc.
diváciHala byla narvaná, okolo 7000 tisíc diváků! Do včerejška jsem si myslel, že Kladno má zimák se 6000 místy:-) Ale kde je dost místa ke stání, tam se zázrakem vejde neomezený počet. Nejdřív to vypadalo, že se nikam nevejdeme. Uplatňoval se totiž tzv. "Stáňový efekt" (Stáňo, odpusť) Ale nenechali jsme se odradit a zkušeně jsme se prodrali na místa dále od vchodu, kde se už dalo dýchat volně a viděli jsme dobře. A bylo na co koukat, góly začaly padat velmi brzo, a všechny do Havířovské klece.

Chci se věnovat spíš dění v hledišti. Je zajímavé, že v Kladně bylo vzhledem k vyprodanosti a vývoji skóre relativně ticho. V první třetině dokonce byla dobře slyšet i hrstka (asi 12) statečných Azeťáků uprostřed kladenského moře. Publikum v Kladně totiž nepovzbuzuje hlasem, ale tleská. S vyjímkou kotle, samozřejmě. A též s vyjímkou skupinky z Vimperka, která obstarávala hudební doprovod na trubky místo obvyklých tuctových repráků. A počínala si velmi dobře! Výborné bylo, že na jejich hudbu reagovaly i (pěkné!) roztleskávačky. To že na Kladně nezneužívají silnou zvukovou aparaturu, se ukazuje jako velká výhoda! Jihlava by si mohla vzít příklad z Kladna.

Měl jsem na sobě dres Dukly, který v modrobílé záplavě prostě nepřehlédnete :-) Reakce Kladeňáků na něj byly velmi přátelské, většina fanoušků respektuje hokejovou tradici a přála mi brzký návrat do ELH "za Kladnem".
Poté, co Havířov dostal 4. gól, úplně se sesypal. Ve třetí třetině už úplně přestal hrát hokej a pouze fauloval. I kotel oranžových ztichl. Podívaná nic moc, ale kladenské publikum ani hráči si už nenechali zkazit náladu. Cheerleaders se dokonce úspěšně pokusili o pyramidu, za což sklidily aplaus. A začal se zpívat možná odvážný popěvek: "Extraligový, extraligový, Kladno bude extraligový".

děkovačka

Na konci zápasu se ztrhla nefalšovaná oslava postupu. Nikdo neodcházel. Na led se snesly stovky fidorek. Hráči děkovali na všechny 4 strany hlediště. Po jejich odchodu zaujali místa na ledě Vimperáci a začali improvizovat hokejové melodie, které diváci opětovali. Pak na led vrthly roztleskávačky a provedly spontální choreografii vedeny Vimperáky :-) Nakonec se vrátili i hráči z šatny a všichni dohromady na ledě blbli. Ale pozor!, diváci na led nevtrhli, všichni stáli a radovali se v hledišti!
CheersKdyž oslavy přece jen slábly , hráči se naposled rozloučili a na ledě zůstali jen Vimperáci. A pro mě trochu nečekaně začali českou hymnu! A stadion stál a hymnu s nimi odzpíval.
Byla to taková pěkná tečka za tím velkým vítězstvím! :-)
Vimperáci
Možná by někomu mohlo připadat, že takovéto oslavy byly mírně předčasné. Ale kdo viděl na vlastní oči "výkon" Azetu, nepochybuje, že jet oslavovat v sobotu až do Havířova by bylo trochu nepraktické :-)

PHOENIX COYOTES vs LOS ANGELES KINGS

Phoenix (02/05/03 LA, Jenkii)
Tak je mám, tři lístky na hokej a lístky na Pavarotiho taky. Bylo to na dlouho a na to, kolik by stálo to sedátko na pódiu vedle Pavarotiho jsem se raději už ani neptal. Nejdřív mne totiž pořadatelé vtlačili do fronty na Roulink Stouny. Až skoro u okýnka jsem zjistil, že stojím špatně. Bohužel po přestoupení do správné fronty jsem narazil na černocha, který stál přede mnou a byl trošku jednodušší..  ...více zde!

Obrázky z týdne

(8.2.Roj) Možná historicky poslední fotku haly Sazka, kdy se na ní poslední den ještě pracovalo, přináší OHF. Bylo to přesně před týdnem, když jsem jel na sraz a kdy vyšly najevo legrační okolnosti okolo pozemků.
staveništěJak to tenkrát bylo?

Takhle přišel Quonex k 700 milionům.
A tahle je to zdokumentováno na vládě.

Další zajímavé články k tématu
Reflex: Závody dvou hal (!!!)
Necenzurované noviny: Sazka - rudé impérium

Misha

Ještě legračnějsí jsou poplašné zprávy, že stavba je ohrožena a že je ohroženo i konání MS 2004 u nás. Ve skutečnosti bylo ohroženo už dávno, totiž v době, kdy pan Hušák slíbil, že se o to "postará".
Jmenovaný patří do stejné sorty lidí, jako například jistý Šlouf. Věřit mu je ještě bláhovější, než věřit Radku Dudovi, přestože lhát umí o dost lépe :-)
Stát nejdřív vyhodil miliardu na asanaci pozemku pro soukromou firmu. Ted má vyhodit dalších 6 miliard. Je logické, že pokud vláda není úplně zaslepená, žádné garance nedá, však Šloufa už se zbavila. Jen blázen udělá stejnou chybu dvakrát. Že z toho bude mezinárodní ostuda, je jen sprosté Hušákovo vydírání.
Znojmo Že by od začátku nevěděl, do čeho jde? Kecy!
"Sazka tu není proto, aby dávala peníze do betonu na Vysočanech" ...a loni byla?

Vypadá to, že na Vysočanech nám roste další Temelín :-)

Jíííí-žníííí tribuna ... ta nejlepší fandy má!!!

kotelPoněkud radostnější příběh je ohlédnutí za utkáním hvězd v Pardubicích. Kdo jste se dívali na TV, možná jste měli dojem, že přijela početná skupina Slováků povzbuzovat svůj tým. Nikoli, to prostě jižní tribuna střídavě povzbuzovala obě mužstva. Po hrozných letech, kdy se pro exhibici vybíraly obskurní hokejové "díry", konečně někoho napadlo sehrát to v Pardubicích. Zaplaťpámbu:-)

Ale abych nepřechválil - ve skutečnosti bylo na jižní tribuně víc přespolních, než domácích. Podívejte vedle na fotku hlavního kotle. Zleva buben Slávistický, vedle jeden domácí Teslácký a vpravo dva Sparťanské. Možná vám tam něco chybí - ano! Znojmáci (horní obr.) přijeli v hojném počtu 3(trí!) bubeníků a dalších "hlasivkářů ", ale obsadili celý sektor pro hosty, kde měli dostatek prostoru.
Nechyběla ani tradiční skupinka ze Vsetína, již z dálky vonící slivovicí.
A k tomu naše skupinka OHF, kde se vyskytovali lidi z Varů, Karviné i Brna.
Naši hosté Slováci se proto mohli v Perníkové chaloupce právem cítit jako doma, k čemuž jim pomohl i nesmrtelný transparent "OHF zdraví mistry světa:-)" Však to mnozí dali patřičně najevo!
OHF
V průběhu celé akce bylo vidět, že divákům i hokejistům jde o jediné: Užít si hokejovou radost! Nikdo na nikoho nepískal, ta atmosféra tam byla prostě nesrovnatelná. Nakonec tomu odpovídaly i výkony na ledě, v Pardubicích se nedalo něco jen tak odfláknout.
Celkový dojem nemohli pokazit ani sedící diváci na severozápadě, kteří úspěšně ignorovali mexické vlny, za což si vysloužili posměšný pokřik "gaučáci!". Tím pádem vlna v tom rohu vždy zanikla.
Na závěr zasypali diváci slovenské hosty možná stovkami pardubických perníků. Ze začátku to některé vyděsilo, ale pak ti odvážnější začali rozbalovat a konzumovat :-)
Jestli to za rok v Bratislavě bude aspoň z poloviny tak dobré, vyplatí se tam zajet. Já se těším už teď.

Se štrůdlem do Perníkové chaloupky

(4.2. Saša) Dostala jsem za úkol zpracovat reportáž ze Zápasu hvězd České a Slovenské Extraligy v Pardubicích 1.2.2003.
Dělám něco takového poprvé v životě, takže snad to nějak zvládnu. Prý to má být objektivní. No to asi nebude.

Na tuto událost jsem vyrazila ze svého rodného bezextraligového Brna, kde prostě chcípl pes. O to více jsem se těšila do perníkového města hokeje.
Do vlaku mě vstrčily neteř a dcera, které si ze mě dělali srandu, že jedu na stará kolena drancovat stadiony.Pro nové kamarády jsem vzala sebou vlastnoručně vyrobený štrůdl místo flašky, že by mě s ní nevpustili na stadion.
Vlak měl sice zpoždění, ale jinak všecko v pohodě. Hned po cestě z nádraží bylo jasné, že nemůžu zabloudit. Kolem proudily davy fanoušků v dresech s čísly a jmény pardubických hokejistů, prostě město hokejem žijící.
V Severce na mně čekali ZUZ a Hans, za chvíli dorazili ostatní Jethro,.Heřmánek a ROJ. Proběhlo seznámení s dalšími lidmi a pogratulování čerstvému otci ROJovi k dceři. Čerstvý otec dorazil s půlkou mírně ohlodaného chleba v ruce, takže došlo k prvnímu vytažení štrudlu z batohu a následné konzumaci. Ti milý pardubičtí hospodští nám ani neláli, že konzumujeme z doneseného. Za debatování o tom, že je třeba pospíšit do haly, neboť tam někdo drží místa všichni popadly různé vlajky , nasadili dresy a šlo se. S vlajkou v ruce jsme se blížili ke stadionu, který nazývám Perníková chaloupka. Hrnuly se tam davy lidí, což bylo potěšující, neboť zápas začínal až po dovednostních soutěžích. Bylo vidět, že před prázdnými tribunami neproběhnou.
Kam si stoupnout, bylo rozhodnuto už předem, prostě tam , kde je kamera televizní. Předem namejlovaná upozornění, ať se všichni koukají, že budu v TV se ukázaly jako docela prozíravé.
Už od prvních okamžiků byla báječná atmosféra, fanoušci různého hokejového vyznání spolu přátelsky rozprávěli zapomínajíc na své klubové vyznání, (až na vyjímky z našich řad co volali Míša Sup, Sup, Sup a Energie) ale na pardubické povzbuzující halasně své i mé miláčky bratry Sýkorky a Adama stejně neměli.
Také došlo na seznámení s dalšími lidmi Střízlíkem a Xradisem, pro něhož se vytáhl štrůdl z batohu podruhé. Ale on furt někde lítal takže začali konzumovat ostatní. Takže jsem štrůdl opět strčila do batohu.
Pak se představili mužstva, každému se pěkně zatleskalo a začaly soutěže. Napřed byla soutěž komu dojede nejdál puk. Asi to má nějaký oficiální název, ale ten jsem zapomněla. Tady zvítězil k Hansově potěšení Hlavačka a můj oblíbenec Míša Sýkora hned za ním. Teda statistiky a přesnosti ode mě nečekejte, to si přečtete v novinách nebo někde. Popíšu co si pamatuju, tak možná na něco zapomenu. Výpadky o průběhu soutěže způsobilo to, že pokud byl na ledě Míša Sýkorka tak jsem přestala vnímat okolí a přemýšlela, jak matka příroda mohla zplodit něco tak úžasnýho. Pak se závodilo kdo je nejrychlejší, napřed rozjezdy a pak o přestávce finále.
Podle mě byl vítěz předem jasný a já přemýšlela jestli by Peťa Sýkorka něměl jít k cirkusu a předvádět své rychlostní umění tam.
Pak ještě stříleli různí hráči na různé brankáře a nejlepši byli zase naši.
Konečně začal zápas, hala nebyla sice vyprodaná, ale docela slušně zaplněná. Povzbuzovali se hráči, křičelo, tleskalo prostě fandilo. Hezké bylo zvláště to, že slovenským se fandilo jako by byli naši a na pokřik vyrovnat, vyrovnat, když naši vedli, došla sms komu prej fandite, že je mateme.! Také se mi líbilo, jak se nutí sedící diváci zvaní gaučáci k tomu, aby dělali vlny. V TV přenosech jsem nikdy nepochopila, co ty přepotající se prstíky znamenají.
První třetina byla docela nemastná neslaná, hráči se teprve dostávali do tempa. O přestávce po finále nejrychlejších bruslařů došlo k historickému okamžiku zachycení mé osoby kamerou v přímém přenosu TV. Celkem to byla Hansova zásluha neboť jak kamera začala mířit na nás začal ukazovat na štrudl , který jsem mezitím potřetí vytáhla z batohu a oni nás zabrali. Následovaly smskové ohlasy od rodin, které nás oslavovaly jako TV hvězdy.
Druhá třetina byli již svižnější a začaly padat pořádně góly. Naprostou hvězdou zápasu byl Jiřík Hudler Jaguár a Marek Uram. Což mě vedlo k myšlence, která všechny pobavila, že měl radši jaguár přestoupit do Znojma.
Příběh mého všemi vysoce oceněného štrůdlu se také pomalu chýlil k závěru. V záběru kamer ho mám v ruce protože ho Radys měl sníst ,ale furt někde lítal a ostatní mu ho chtěly sníst. Konečně se mi podařilo štrůdl předat, ale někdo asi sám Rady ho umístil na zem a ve tmě mu ho nějaký fanoušek rozšlápl (Střízlíku, tys to nebyl!). Radýsku příště sežer ten štrůdl hned!
Zápas dopadl dobře zase jsme vyhráli!
Po skončení jsme opět popadli vlajky a šli do hospody Taxis a po cestě jsme dumali , který z těch ptáků je nejlepší a já tvrdila , že určitě sýkorka. V hospodě došlo k seznámení s Liborem a Ivanou a panem vrchním. Tam jsem se veselili, popíjeli, jedli pálivé topinky po kterých byla strašná žízeň, kterou jsme hasili pardubickým pivem.
Během zápasu i večera jsem slyšela spousty hokejových písní, ale utkvěl mi v hlavě pouze popěvek-zpíval neustále Jethro- "zavolejete stráže, tesla do baráže" s čímž naprosto nesouhlasím! Já zpívala písně neutrální jako Když v báru houstne dým.
Hospoda zavírala takže nás vyhodili a my hledali další hospodu, chvíli jsme v jedné pobyli , ale zase nás vyhodili! To byla snad jediná chyba tohoto skvělého města s tolika milými lidmi. Pak jsme já a ZUZ rozloučili s ostatními a odebrali do nádražního hotelu k přespání. Jediný klad tohoto hotelu se zdála být dostupnost vlaků. Jenomže ty vlaky jezdily hned u naší hlavy a hlášení odjezdů a příjezdů mi zní stále v uších. Ráno podle vajglů v popelníku a ruských nápisů na chodbě bylo jasné, že v hotelu přebývají hlavně inostránci. Ale nádraží bylo fakt útulné s pěknou cukrárničkou , to v Brně teda není,
Bylo krásně, svítilo sluníčko a my se ZUZ konstatujíce, že bychom šly zase na hokej, nasedly do vlaku a odjeli do Brna.
Už se těším na další akce!

Ríša opět na Spartě

(1.2.Roj) Včera jsem se po dlouhé době odhodlal jít na Ríšu Žemličku. Hokej to byl hrozný, ale přišlo relativně hodně diváků. Chtěli vidět svého Ríšu. Dokonce mu většina publika fandila, když se dostal k puku a myslím, že gól z jeho hokejky by žádnému sparťanskému fanouškovi nevadil:-)
Jenže přesto, že patřil s Kotrlou k nejlepším hráčům Litvínova, na gól to nestačilo. Je vidět, že mu chybí nepostradatelný Zelí, jeho vynikající přihrávky nedokázal nikdo proměnit. Také se dostal asi dvakrát do brejkového nájezdu, ale Bříza ho má velmi dobře přečteného. ...
Spartě stačilo bránit náskok 1:0 z první třetiny.
I když hokej nikoho nenadchl, rozloučení po zápase bylo velmi emotivní. Říšu diváci nechtěli pustit z ledu a ze střídačky Sparty mu někdo podal ohromnou kytici v kdysi typických sparťanských barvách, červeno-žluto-modré.
Takovou věc člověk na hokeji nevidí často....

Smějeme se s hokejem.cz

Příspěvek zaslal zlíňák Hippoe:

Podle zápisu ze zápasu ZL-KV(6:4) odchytal Ivo Pešat 1 minutu, za tu dobu na něj šlo úctyhodných 40 střel. A k tomu se Ivovi moc nedařilo, protože z nich pustil 24 gólů! a dosáhl tak jen podprůměrné ůspěšnosti 40% :o)) A pak že nemáme problémy s obranou a golmany..... :o))

screenshot

Slávistické stránky

Především pro fanoušky Slavie je další tip: Stránka mládežnického hokeje, ročník narození 1994! Koukněte se na mimina!;-)
http://slavia94.hyperlink.cz

Kapitán hozen přes palubu

(28.1.Hani #283) Tak se ke mně dostala žádost, abych pROJevila své pocity a názory, které se týkají odchodu (pokud se tomu tak dá říct) Ríši Žemličky a prvního domácího utkání bez něho, ke kterému nafotil pár foteček Vratinek.
Po pravdě řečeno, moc se mi do toho nechtělo, říkala jsem si, jestli chci povídat o tom, co opravdu cítím a co se ve mně děje. Tvrdí chlapi si budou asi myslet, že jsem nějaká ufňukaná holka, někteří možná, že si to moc beru, že tomu možná špatně rozumím atd. Rozhodně ode mě nečekejte nějakou objektivní zprávu. Na to se mě to moc dotklo.

Když jsem poprvé slyšela zprávu o Ríšově přestupu, přesněji, byla mi přeposlána sms, myslela jsem, že je to jen hloupý vtip. Další dva dny jsem čekala, že se někde objeví zpráva, že to tak není a že si to jen novináři vymysleli. Ale nic takového se bohužel nestalo :o(. Co se k tomu vlastně dá říct? Je to neuvěřitelné, že se takhle klub dokáže zachovat k hráči, který pro něj odvedl takové práce, někoho, kdo pár týdnů před tím řekl, že je se Spartou spjat pupeční šňůrou a pro kterého je Sparta druhým domovem. Ať už si o něm všichni myslí co chtějí, ať ho nesnáší či naopak, myslím, že tohle si nezaslouží žádný hráč.transparent
Nu což, zřejmě už se dneska na takovéhle věci nehraje a prachy nám budou diktovat. Čert vem takovouhle dobu. Pro mě je to jen obyčejný handl. Pan Hadamczik se rozhodl, že chce Šimíčka a jak je vidět, půjde přes mrtvoly. Na druhou stranu zas tak velký pán není, takže za tím nám ještě někdo stojí, že? Největší hnus je, jak pan Koželuh vykládá, jak to bylo těžké rozhodnutí, blablabla, jen samé kecy, všichni lžou jak do novin,tak do televize, i když všichni víme, co v tom je. Je to všechno hrozná špína :o(. Ale to co se stalo všichni dobře víte a ani se mi to nechce tady rozebírat.

Pak jsem viděla, jak se snaží novináři z Richarda dostat nějaké prohlášení, a viděla jsem takový smutek v jeho obličeji, že mi z toho bylo opravdu smutno. Ale neslyšeli jsme žádná nenávistná slova, jen požádání, ať přijdou později, aby neřekl něco, čeho by mohl litovat. Myslím, že to měl říct na plnou pusu včetně toho, že se nikdo ze Sparty neobtěžoval mu tuto informaci o výměně do Litvínova ani SDĚLIT!!!!!! První, kdo mu ji oznámil, byl trenér Výborný. Prostě jen hnus a špína :o(

Dalším šokem bylo vidět reportáž v televizních novinách z jeho prvního zápasu. Transparenty typu: „Žemličko táhni zpátky do Sparty!“, no to je opravdu hrdinské :o(. On by třeba rád „táhnul“, ale na něm to opravdu nezáleží. Nevím, zda to mám říct, ale při sledování jsem si musela utřít pár slz. Jen jsem si prostě představila být v jeho situaci a cítila jsem, že to je pořádné sousto na skousnutí. Možné až příliš velké. A po pravdě, s jeho odchodem se asi jen tak nesmířím, zvláště při tomto způsobu „výměny“.

Kotel
Na páteční zápas s Havířovem se mi nechtělo ani trochu. Možná si zasloužím opovržení od fanoušků, ale opravdu se mi nechtělo jít na hokej, neměla jsem chuť fandit, neměla jsem chuť nic vidět. Nakonec jsme vyrazili a možná to bylo dobře. Diváků bylo asi 4500, což na Havířov je slušná návštěvnost :o), ale většina tam kvůli Havířovu asi nebyla. A jak to probíhalo? Fanclub byl oblečen v bílých dresech, pouze s našitou třináctkou a „C“ a vpravo nad nimi byl transparent: „Kapitán hozen přes palubu, Luboši hanba!“. Po začátku utkání začal Fanclub skandovat: „Ríša Žemlička“ a k nim se přidávala většina přítomných. Jinak nefandili, až do třinácté minuty, kdy počítali do 13 se třináctkou vstali se slovy“ Ríša Žemlička“ a pak začali fandit jako obvykle. Bylo to plné emocí. A u mě? Po pravdě docela se to stydím říct, a nevím, zda to nebude na vyloučení z OHF ;-) , ale já jsem po dlouhé době neměla z hokeje žádný požitek, neradovala jsem se po vstřeleném gólu, prostě nic. A pokud to mám říct na plnou pusu, a myslete si o mě kdo chcete co chcete, vím, že to není příliš fanouškovské, ale já si poprvé v životě přeju, aby se nám nedařilo. Stydím se za to, ale nezapírám. Důvod je prostý. Jinak zřejmě k výměně trenéra nedojde.A to je to současné největší přání. Doufám, že pan Hadamczik tvrdě narazí, doufám, že hráči si nenechají všechno líbit, protože to co se stalo je prostě už moc. A doufám, že si brzy budu moci říct, „pane Hadamczik sbohem, a doufám, nikdy nashledanou“.

Generálky jako v divadle :-)

(21.1.Roj) Poté, co videokamery odhalily neoprávněné vniknutí Radka Dudy do kabiny Liberce, prohlásil ředitel extraligy Šulc utkání za neregulérní.
Situací se měla zabývat disciplinární komise, ale po večerních zprávách se do agentur dostala překvapivá zvěst. Zápas se bude opakovat!

"Oba kluby se dohodly, že zápas bude hrán znovu, takže jsme nemuseli nic rozhodovat", objasňuje ředitel Šulc reportérovi OHF.
"Berte nedělní zápas jako generálku", dodává smířlivým tónem. "Defacto nikde v řádech není psáno, že se zápas musí povést na první pokus"
Znamená to, že ani zápas sehraný v náhradním termínu nemusí být definitivně poslední?
"Samozřejmě, nemusí. Rozhodli jsme se vyjít vstříc divákovi i sponsorům a v budoucnu kterýkoliv zápas schválíme až po vzájemném souhlasu obou klubů. Je přeci zbytečné, aby například Slavia získávala další body, když Liberec má za tyto body co nabídnout. Divákům, soupeři i .. mě!"
To je jistě revoluční a chvályhodná myšlenka. Kdo je vlastně autorem tohoto progresivního trendu současného hokeje?
Pan Šulc odpovídá bez zaváhání: "Víte, s Charouzem jsme o tom diskutovali už dávno. Ale váhali jsme, že se myšlenka bude prosazovat pomalu. Naštestí přišel ten nápad s dýmovnicí, Sparta šla příkladem, jako obvykle. Nejdřív to vypadalo bledě, podle řádů hrozila kontumace, ale nečekaně přišla podpora z Plzně a pak už to šlo jako na drátkách.
Ta dýmovnice, to byla první vlaštovka. Jenže to bylo moc riskantní. Proto jsme zvolili i jiné metody. Anonym s bombou je zadarmo a lze si zavolat z kteréhokoliv města na 112."

A ta akce s Dudou? "To víte, Radka k takové věci nemusíte moc přemlouvat a rozhodčí Husička je náš člověk, ví jak se má pískat. Aspoň Dudu přejdou hloupé řeči o korupci v Plzni. Ten chlapec má skvělou budoucnost, bude-li se řídit našimi pokyny."

Jsme zvědavi, kdy se v tomto novém herním systému naše nejvyšší soutěž vlastně dohraje. Ale - záleží na tom ještě vůbec?

Český telecom extrafraška!

(20.1.03.Ada#184) Český hokej potřebuje velké změny. Současný stav je neudržitelný. V hokeji totiž přestávají platit pravidla a začíná vládnout naprostý chaos. Skandální rozhodnutí figurky, která se tituluje ředitel extraligy, Stanislava Šulce, v kauze nedohraného utkání Havířov-Třinec jen potvrdilo poslední vývoj.

Jsou to určitě tvrdá slova, ovšem nemá smysl se jim bránit. Nelze samozřejmě zabránit sázkařům, aby v průběhu utkání informovali policii o umístění dvou bomb na zimním stadionu. Důležité ovšem je, aby se zodpovědní lidé k problémům postavili čelem a řešili je.

Na rozdíl od situace v T-mobile Areně, která nastala při derby Sparta -. Slavia, nebylo v Havířově možné hovořit o nedostatečném zajištění pořadatelské služby. Kontumace utkání proto nepřipadala v úvahu, optimální variantou bylo dohrání zbývajících přibližně 15 minut utkání. V ideálním případě by pak i sázkové kanceláře nechaly zápas otevřený a vyplácely by výhry až po jeho dohrání. Je bez diskuse, že situace, v níž se oba týmy nacházely před přerušením hry, je neopakovatelná, ovšem dohrání zápasu je v dané situaci jeví jako nejrozumnější. Případným “sázkařům” by telefonáty k vyhrám nepomáhaly a přerušování zápasů tímto způsobem by pozbylo významu.

Šokující rozhodnutí-nerozhodnutí pana Stanislava Šulce, že se týmy domluvily samy a on tedy nemusí žádné rozhodnutí vynášet, není ničím jiným než ranou pod pás regulérnosti soutěže. Člověk nemusí být zrovna Albert Einstein, aby si ze současné tabulky udělal jednoznačný závěr, že Třinec potřebuje hlavně body, aby se udržel v elitní osmičce a Havířov potřebuje hlavně peníze a hráče, aby uspěl v baráži. Havířovu už totiž z posledního místa nepomůže ani svěcená voda, natož nějaké body. Body mají pro oba týmy různou hodnotu..

Deník Sport napsal v titulku věnovanému tomuto problému, že Šulc posvětil zákulisní machinace. Snad je možné jít ještě dál a říci, že Šulc svým rozhodnutím legalizoval prodání zápasu. Od toho už je jen kousek k prodávání… Opravdu jen naivní fanoušek může uvěřit faktu, že Havířov přistoupil na opakování zápasu z důvodu vlastního přesvědčení.

Budou-li kroky pana Šulce pokračovat v podobné duchu, můžeme se třeba dočkat absurdní situace, kdy se zápasy ani nebudou hrát a rovnou se budou prodávat. Ředitel extraligy pak jen pokrčí rameny.

Deník Sport už si troufl spekulovat o možném příchodu obránce Davida Noska, ovšem nyní je úplně jedno, co bylo podmínkou dohody mezi oběma kluby. Havířov na tom určitě neprodělá. Hokejová extraliga však není hokynářství a nehrají v ní jenom Havířov a Třinec. Stejná pravidla musí totiž při případné recidivě platit pro všechny.

Věřme, že celá kauza ještě není u konce a některý z týmu se proti (ne)rozhodnutí Stanislava Šulce odvolá k APK, která toto pochybné rozhodnutí zvrátí.

O ženském hokeji a taky OHF

(14.1.03.Roj) Zlí jazykové tvrdí, že jsme server o ženských a hokeji, což já vyvracím, že o hokeji ani nejsme :-) A právě jsme dostali do naší rubriky Hot Hokej upozornění na stránky, které se váží k oběma tématům. Specializují se totiž na ženský hokej. Mám-li udělat stručnou recenzi, je vidět, že tvůrcům nechybí nadšení, ale ještě by mohli na něčem zapracovat :-) Mě nejvíc chybí u zápasů datum, abych věděl, jestli nekoukám na rok staré výsledky. Podívejte se sami na www.zenskyhokej.cz.

Když už jsme u toho Hothokeje, asi vám neuniklo, že se na OHF dějí jakési změny. Ano, a je toho hodně.
Náš dlouholetý sponsor, firma Czech On Line se rozhodla změnit politiku a ukončila své sponsorování OHF. Bylo to provedeno korektně a za všechno srdečně děkujeme!
Proto jsme se přestěhovali jinam, což mnozí ani nepostřehli. V současné době hostujeme u společnosti Spider a OHF nyní částečně sponsoruje eSports.cz. Tyto změny jsou sice podstatné, ale probíhají jaksi pod povrchem. :-)
Zároveň se chystají změny mnohem viditelnější a pro OHFáky doufám příjemné. Co nevidět bude nové OHF!

N@vé OHF bude dynamické, stylové, interaktivní, moderní! ;-)
Zaregistrovaní OHFáci budou mít možnost sami přispívat do HotHokeje, který bude na hlavní stránce. Články budou kvalitní, zasvěcené, aktuální! Článků bude mnohem více, bude v nich možné vyhledávat, vše bude přehledné a jasné....
Blablabla :-) Už kecám skoro jak na n@vě nebo v deníku Sport :-)
Nechte se překvapit sami.

Patrik Eliáš - život a dílo

(12.1. xr) Fanoušky Eliho bych chtěl odkázat na adresu hstrebic.cz/elias, kde jsme pustili na svět megaportrét zmíněného Ďábla.

Pittsburgh Penguins vs. LA Kings

Penguins(12.12.2002 LA, Jenkii)
Tak po dlouhé době opět na hokeji. Na dnešní den Kings podle rozpisu připadl opravdu speciální soupeř. Do Los Angeles poprvé v tuto sezónu zavítal bájný Pittburgh Penguins. Hokejový tým kolem něhož se nejednou zatočila hokejová historie.

PF 03 aneb silvestrovské ohlédnutí

(2.1.2003) Protože na Silvestra nikdo na net nechodí :-), rozhodli jsme se aktualisovat až teď. Sebrané výroky hokejistů a lidí okolo hokeje se motajících nám poslala Zuz.

"..ja vam fakt nemam co dat, ja tu jsem jenom tak v medaili.."

Ondra Kratena k fanouskum po tom, co ziskal titul mistra ligy.

"..takovou pi*covinu si muze vymyslet jenom (...). Zkus si tam stoupnout a nalit na stridacku nejak pivo! Nenalijes, protoze to je za roh!" nejmenovany hrac hodnoti vyroky nejmenovaneho trenera na adresu publika na jednom stadionu.

"Jo. Je to blbe, kdyz jsem nemocny. Mam nejaky zanet streva. Je to blbe, ze nemuzu hrat. Ale nejhorsi je, ze nemuzu chlastat." Nejmenovany hrac si stezuje na sve zdravotni potize.

"To neni jeho syn, to je jeho centr..."
poradatel na Lapaci na dotaz, co za chlapecka to doprovazelo Romana Stantiena do satny. Onim chlapeckem byl 16-tilety neznamy hrac Jiri Hudler, ktery ten den nastoupil do sveho prvniho extraligoveho utkani.

"..uz pujdeme domu, jenom se tata podepise tady tem otravnym lidem.."
Vladimir Vujtek ke sve dcerusce, kterou drzel v naruci, kdyz se podepisoval davum fanousku po zapase

"...ja jim dam, prejit pres Vsetin, ja jim dam!! Ani letos, ani nikdy jindy!!!"
Jiri Dopita po postupu Vsetina pres Ceske Budejovice ve ctvrfinale play-off 1999-2000

"..dale hraji: obrana:..." hlasatel v brnenske hale Rondo pri kazdem prvoligovem utkani.

"..v brane Marek Kleniar, asistent brankare:..." hlasatel v brnenske hale Rondo pri kazdem prvoligovem utkani.

"..ted zachranila Cechmanka tycka nebo chcete-li brevno..." komentator CT.

"..David Vyborny se odvazne vrha mezi tri obrance..." komentator TV Nova.

"..neumim hrat na zadny hudebni nastroj. Umim hrat na telefon. Mam tam tricet dva melodii a na to ti zahraju, co budes chtit..." obrance Jiri Hes v rozhovoru pro OHF.

"..hele, zivej hokejista, to je proste NECO. My jsme uplne jiny nez normalni lidi!!!" obrance Jiri Hes v rozhovoru pro OHF.

"..jak se muzes ptat, jestli piju slivovici! Ja se lecim jenom tim, nicim jinym!" obrance Jiri Hes v rozhovoru pro OHF.

"..vyhravat porad muze jenom dechovka..." trener Vsetina Zdislav Tabara pote, co Sparta sesadila Vsetin z trunu vladce extraligy.

"...ja sa na to nemozu divat. Ideme tadyma..." Radim Tesarik k Janu Tomajkovi pred stadionem Na Lapaci pri pohledu na jasajici davy fanousku Sparty po poslednim finalovem zapase rocniku 99-00.

"..to sa tak nemoze brat, to je neco insiho..." srovnani dvou zapasu podle Petra Cajanka.

"...on ti vsetko povie, on dnes hral najviacej..." Roman Stantien odkazuje na Iva Pesata, ktery ten zapas vubec nenastoupil na led.

"..ty vole, to jsme zas v pekny pi*i..." nejmenovana hvezda ke svemu spoluhraci pote, co dorazili na utkani hvezd ve Frydku-Mistku

"..kur*a do pi*i za*ebany snih, ty vole, jsem uz hral v Kanade a ve Svedsku, ale abych sel ze zapasu po pas ve snehu domu pesky, to se mi jeste nestalo.." nejmenovany hrac po te, co hraci uvizli ve snehu v horach.

"...Misa. Doporucuje devet z deseti hokejistu.." nejmenovany brankar nejmenovaneho klubu k nejmenovane reporterce.

"..ja jsem nerekl "nejake Kladno", ja jsem rekl proste Kladno a nesnizuju vas vykon. Az budeme hrat se Slavii, tak reknu proste Slavia..." reakce Aloise Hadamczika na obrannou rec Eduarda Vejvody pote, co Hadamczik komentoval nevyrazny vykon sveho muzstva po zapase na Kladne.

"...von je vojak z Jihlavy. Tim je ta jeho blbost dana." nejmenovany hrac o svem byvalem trenerovi.

"Ano, vedeni Dukly JE kreten!" byvaly hrac HC Dukly Jihlava.

"Von dycky chtel, abysme sli po zapase behat. No, my si narazili cepice, teplakovky, vobehli dvakrat namesti, zapadli do hospody, vytelefonovali si, co jsme potrebovali. Za hodku jsme pribehli zpatky jakoze strasne uriceni a von nas ostatnim daval za vzory. To voni asi meli takovy zvyky v ty Jihlave..." hrac se deli o zazitky s trenerem s vojenskou minulosti.

"Ja nevim, kdo se v tom bazenu koupal, protoze jsem byl zrovna ve stavu bubli-bubli." Jan Kloboucek na ZNO chatu o oslavach konce sezony ve Znojme.

"Karlovarska Becherovka se vyhrou odrazila od tabulky." ve zpravodaji Trinecka bully.

"Vsetin zdravi venkov!" pokrik vsetinskych fanousku na hrace a fanousky Sparty.

"Kto vymyslel tu zlatu prilbu? Vyzeram v nej ako kokot!" nazor hrace na zlatou prilbu Deli-super

"Vsetin letos neni tak silny. Podle me bude mit v play-off velke problemy uz ve ctvrfinale s Budejovicemi." Prognoza ucinkovani Vsetina v play-off 1999-2000 podle Dusana Salfickeho. Vsetin vyhral ctvrt- i semifinale 3:0 na zapasy a postoupil az do finale extraligy.

"...pristi rok budou mit v Jihlave novy pavilon pro ledni medvedy..." Prognoza fanynky na hcdukla.ohf.cz

"Holky, ale fakt honem, delejte honem, protoze ja musim...ja mam v televizi fotbal!" Pavel Patera pri poskytovani rozhovoru nezkusenym reporterkam

"Ja tam nejdu. Ja bych dneska netrefil ani prazdnou branu." Jiri Dopita pote, co byl vyzvan k trestnemu najezdu v jednom ze zapasu Evropske hokejove ligy.

"Hele, nas Marak na jejich dresu!!" fanynka Znojma ve Vsetine v obchode se suvenyry. Zbynek Marak prestoupil do Znojma ze Vsetina pred zacatkem teto sezony.

"Vcil jsme v riti, vcil jsme v riti, vcil jsme v riti! Ja je roztrhnu jak hady!!" nespokojena fanynka Vsetina pote, co Vsetin dostal od Slavie gol na 1:4 pro Slavii. Zapas skoncil 1:6.

"Ten chlap rikal, ze jsem hral blbe misto aby byl rad, ze jsem ten zapas vubec dohral!!" hrac na adresu komentatora zapasu.

"Oni ten hokej hrajou pro lidi, ne proto, aby se vyskakali na lede. To by taky mohli lezet doma u televize." Vsetinsky manazer Oldrich Stefl na dotaz, zda pri reseni krize v klubu mysli vedeni a hraci i na sve fanousky.

"Tesime si hlavne na vas utok Uram-Neptun-Pluto!" vzkaz fanousku Zlina na foru Znojma pred ctvrtfinalovou serii.

"Kde je sakra furt ten jaguar?!!!" Ondrej Nemec hleda kolegu Hudlera mezi hosty slavnostniho galavecera.

"Ja vim, ze jsem hroznej vul, ale ja uz jinej nebudu..." Radek Duda se zamysli nad svymi medialnimi projevy na adresu Keramiky Plzen.