Macák Pavel      0   0 + 0 =  0   0 0 0 0   -------------
   Procházka Jakub  0   0 + 0 =  0   0 0 0 0   -------------

ZÁPISY Z UTKÁNÍ

Nečekaný začátek se šťastným koncem

(8.9.) První zápas této sezóny v Malešicích začal netradičně - devítiminutovou hrou bez brankáře v podání OHF. Stanovili jsme si totiž taktiku hned od počátku soupeře přitlačit k jeho brance, a tak jsme nastoupili rovnou v šesti hráčích v poli. První branku vstřelil ve čtvrté minutě ranou do šibenice od modré Honza Sodomka.
V deváté přišel do branky i zaspavší brankář a naše úspěšná powerplay tak skončila. V desáté zvýšil Tomáš Nosek, za necelou minutu prošlo mezi betony Standy Berana nahození Jirky Šubrta (Beran: "Já myslel, že mezi těma betonama není taková díra, aby to prošlo") a za půlminutu ho překonal z levého křídla dřívější obránce Kolína Jakub Smeták.
Standa se šel uklidnit a pustil do branky na druhou třetinu Michala Raka, kterého jsme překonat nedokázali. Ve třetí třetině se do branky vrátil opět Beran a ve 2.minutě inkasoval z hole Zdeňka Kmoníčka. Vršovice už jen snižovaly na konečných 5:2.
OHF - Vršovice 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Branky:
I.: 4. Sodomka (Fiala), 10. Nosek (Fiala, Mach), 11. Šubrt, 11. Smeták (Kmoníček, Šubrt)
II.: 12. TITAN
III.: 2. Kmoníček (Smeták, Nosek), 4. TITAN
Vyloučení: 7:5
Rozhodčí: Kopal, Falta

Další očekávané vítězství

(16.9.) Také druhý zápas jsme hráli za deště na hřišti plném louží. S nováčky Butchers jsme si nakonec připsali očekávané dva body, ikdyž na počátku třetí třetiny po snižení na 3:2 nebylo vůbec nic jisté. Střelcem dne se stal zarputile bojující Tomáš Nosek se dvěma brankami. Svými nenapodobitelnými kličkami nás všechny uvidoval nestárnoucí Karlos. Branku si také dnes připsal obránce-útočník Jakub Smeták, a také opět kuriózně Jirka Šubrt. Po minulé brance od vlastní modré to tentokrát byla vydařená střela z levého kruhu, která podivně zapadla za záda překvapeného brankáře hostí. Neuvěřitelná je naše letošní docházka - i ve druhém zápase jsme měli 11 hráčů do pole.
Rozhodčí: Řezanka, Nágl
Sestava OHF: Poul - Lorincz, Sodomka, Šubrt, Výrut - Nosek, Kmoníček, Smeták - Mach, Vokál, Janda - Koryčan

Prodloužený víkend přinesl první porážky OHF i Kert Parku

(28.9.) V pátečním zápase jsme nastoupili proti Critterům, které jsme v minulé sezóně ve 2. lize neporazili (2:2, 1:3). Nedařilo se nám ani v nové sezóně - podlehli jsme 2:4. V zápase jsme měli více ze hry, ale spálili jsme obrovské množství šancí. Brankář soupeře podal výborný výkon, nám v koncovce navíc chybělo štěstí. Critters naši branku příliš neohrožovali, ale když už se dostali do ojedinělé šance, dokázali ji proměnit. Spolu s brankářem Masákem byl nejlepším hráčem zápasu Hanuš Kovárník, který vstřelil tři branky a na čtvrtou přihrál. Naše druhá branka padla při naší powerplay, kterou jsme začali hrát dvě minuty před koncem za stavu 4:1. Zatím tak máme ze dvou letošních powerplay aktivní skóre 2:0 (přičemž ta v prvním zápase byla devítimunutová)
Rozhodčí: Řezanka, David
Sestava OHF: Sládek - Lorincz, Výrut, Sodomka, Šubrt - Nosek, Kmoníček, Smeták - Mach, Vokál, Fiala - Poul, Koryčan

Sobota - první porážka Kertu

(29.9.) Utkání s obávaným KertParkem nakonec bylo jedním z nejlepších, jaké jsme kdy sehráli. Sešli jsme se v šesti lidech do pole, naštěstí pro nás Kert měl jen o jednoho hráče víc. Navíc jim chyběly posily ze seniorského Béčka (národka) i z juniorské a dorostenecké extraligy. Soupeř byl herně lepší, ale příliš vyložených šancí si nevytvořil. My jsme pozorně bránili a vyráželi do protiútoků, ze kterých jsme stříleli branky.
    První třetina skončila bez gólu, ve druhé jsme získali dvougólové vedení. Konečně se trefila dvojice Radis - Raďas. Radis už snad přestane zahazovat šance a Raďas zdá se bude dávat góly i za OHF a ne pouze za HBC Kolín. Tři minuty před koncem soupeř snížil na 3:1, ale Walda Fiala necelou minutu poté proměnil jeden ze svých mnoha brejků. Soupeř 40 vteřin před koncem už jen snížil, když jsme na pokraji sil v obranném pásmu nepokryli útočníky soupeře. Přesto se tento zápas řadí k těm lepším, které jsme ve čtyřleté historii sehráli. Skoro se zdá, že čím méně nás je, tím hrajeme lépe.
    V zápase bodovalo pět ze šesti hráčů OHF, kteří dnes nastoupili. Všech 36 minut na hřišti odehrál Jakub Smeták. Odehrál by je i Tomáš Nosek, ale ten třikrát odpočíval na trestné lavici. Zajímavé je, že zatím tři z našich čtyřech zápasů skončily výsledkem 4:2 pro "domácí", jeden skončil 5:2.

První říjnový výkend - 4 body

V sobotním zápase s Hokejkou jsme opět (stejně jako v prvním letošním zápase od osmi) nastoupili do utkání bez brankáře - a opět jsme několikaminutovou powerplay (tentokrát 4 a půl minuty) odehráli s aktivním skóre 1:0. Druhou branku sezóny zaznamenal Jirka Šubrt a opět to byla "střela" ze středního pásma, kterou brankář soupeře nikdonevíproč nechytil. V neděli se hrál náš třetí letošní zápas od osmi, a odchytal ho třetí brankář (na první dva zaspal vždy jiný - Robert a Petr), ale tentokrát jsme začínali rovnou s brankářem - tentokrát s Tomášem Noskem. Pro něj to byl druhý zápas v brance v životě. Tomáš je tak naším nejuniverzálnějším hráčem, neboť kariéru začínal na postu obránce, v minulé sezóně se přesunul do útoku (kde letos v pěti utkáních vstřelil pět branek) a nyní si připsal i vítězství jako brankář. Další univerzál se rýsuje v Jakubovi Smetákovi, který do OHF přišel jako výrazná posila do zadních řad, ovšem Jakub hraje v útoku a prý to umí i v bráně, kde zamlada začínal. Tak uvidíme, kolik brankářů se letos vystřídá v naší brance.
Hokejka.CZ "B" - OHF 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)
Branky:
I.: 2. Šubrt, 11. Kořínek (Poul)
II.: 7. HOKEJKA, 8. Kmoníček (Šubrt, Lorincz), 12. Bradáč O.
III.: 9. Nosek (Kmoníček), 11. Mach (Bradáč O.), 12. Nosek (Šubrt)
Sestava OHF: Sládek - Šubrt, Sodomka, Výrut, Lorincz - Nosek, Kořínek, Bradáč O., Poul, Smeták, Kmoníček, Mach

Vršovice - OHF 2:4 (0:0; 0:2; 2:2)
Branky:
I.: -
II.: 7. Kořínek (Bradac, Fiala), 11. Mach (Kořínek)
III: 3. Fiala (Mach, Bradac), 4. Mach (Subrt), 5. TITAN, 9. TITAN
Vylouceni 5:1 z toho jeden titan 3+ok
Rozhodci: Patocka, Kovarnik
Sestava: Nosek - Subrt, Lorincz, Sodomka - Bradac, Fiala, Kořínek, Mach, Kmonicek

Další ztracený bodík

V nedělním zápase jsme ani na čtvrtý pokus Crittery neporazili (loni 2:2 a 1:3, letos 2:4), tentokrát jsme remizovali 3:3.
V sobotu jsme rozstříleli odevzdané a nepočetné Butchers 9:1.

Butchers - OHF 1:9 (0:3, 0:2, 1:4)
Branky:
I.: 4. Koryčan (Růžička P.), 7. Kmoníček (Nosek), 8. Kmoníček (Mach)
II.: 6. Fiala (Kmoníček), 10. Růžička P. (Fiala)
III.: 6. Poul (Růžička P.), 10. Růžička P. (Fiala), 10. BUTCHER, 11. Fiala, 12. Nosek (Růžička P.)
Vyloučení: 6:3, Butcher navíc OT 6min
Rozhodčí: Kovárník, Adam
Sestava OHF: Sládek - Lorincz, Smeták, Šubrt, Nosek - Mach, Kmoníček, Poul, Fiala, Růžička, Kořínek, Koryčan

Rozhodčí: Dufek, Kopal
Sestava OHF: Sládek - Lorincz, Šubrt, Nosek, Výrut - Janda, Kmoníček, Mach, Smeták, Vokál, Poul, Bradáč, Koryčan

Zvyšujeme náskok na čele

Ve třech utkáních 10. kola padlo po třech brankách a dva zápasy přinesly překvapení. Vršovice opět porazily Critters a céčko Kertu, hrající na tři pětky, podlehlo týmu Butchers. V posledním duelu si OHF připsalo první letošní utkání s nulou - shutout vychytal Petr Sládek. Od 2. do 5. místa je tabulka celkem vyrovnaná, zajímavostí je, že vstřelené branky jsou srovnané hezky sestupně a inkasované zase vzestupně (viz tabulka)

OHF - Hokejka.CZ "B" 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky:
I.: -
II.: 7. Mach, 7. Bradáč (během 15 vteřin)
III.: 4. Mach (Šubrt, Kmoníček). [skutečným střelcem Kmoníček, ale píšu podle zápisu]
Vyloučení: 5:8
Rozhodčí: Patočka, Kovárník
Sestava OHF: Sládek - Šubrt, Bradáč, Nosek, Sodomka - Mach, Kmoníček, Janda - Smeták, Vokál, Poul

Vítězný souboj o první místo

V neděli jsme porazili Kert Park hrající v plné síle 2:1 a dostali se tím do čela tabulky.

Kert Park Praha "C" - OHF 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky:
I.: -
II.: 4. Poul
III.: 3. KERT, 9. Šubrt (Kmoníček)
Vyloučení: 6:4
Rozhodčí: Gráca, Lacina
Sestava OHF: Sládek - Šubrt, Výrut, Nosek, Sodomka - Janda, Kmoníček, Mach, Smeták, Bradáč, Vokál, Poul, Koryčan

Těsné vítězství nad lepšícími se Vršovicemi

Titan Vršovice jsme nakonec porazili "tradičním" výsledkem 4:2. Z jedenácti utkání této sezóny jsme poměrem 4:2 zvítězili popáté. Vedli jsme po první třetině dvěma brankami s chutí hrajícího Fidly, na začátku druhé třetiny zvýšil Sméťa na 3:0 a zápas zdál se býti jasnou záležitostí. Vršovice ale brankami na konci druhé a na začátku třetí třetiny snížily na 3:2. Naši čtvrtou branku přidal až vteřinu před koncem utkání do prázdné branky Raďas.

OHF - Titan Vršovice "B" 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky:
I.: 9. Janda (Bradáč), 12. Janda
II.: 2. Smeták, 12. TITAN
III.: 2. TITAN, 12. Mach (Smeták) - čas 11:59
Vyloučení: 2:7
Rozhodčí: Strych, Šťastný
Sestava OHF: Sládek - Šubrt, Výrut, Bradáč, Sodomka - Janda, Smeták, Nosek - Mach, Vokál, Koryčan

Aktualizace statistik v pondělí večer. Příští víkend volno.
Dále v neděli Critters podlehli silnému Kertu (opět se ale prosadil nejproduktivnější hráč Critters Hanuš Kovárník, když byl - jak už je zvykem - u všech vstřelených branek svého týmu, tentokrát dvě dal a u jedné asistoval). Hokejka se osměluje a také své druhé vítězství v lize (po Vršovicích zdolala Butchers) bylo s nulou.

Druhá porážka v sezóně

OHF - Butchers 2:4. V zápase jsme ani jednou nevedli. Na úvodní gól Butchers ve druhé třetině odpověděl Zdeněk Kmoníček (as. Jakub Smeták). Vítězný gól Butchers padl po střele od modré, kterou náš brankář nemohl vidět, ještě jsme brankou Filipa Jandy (as. Radim Mach) snížili na 2:3, ale při power-play jsme inkasovali čtvrtý gól.

Rozhodčí: Adam, Dufek
Sestava OHF: Sládek - Šubrt, Sodomka, Lörincz, Smeták - Mach, Kmoníček, Janda - Zmátlo, Vokál, Poul - Koryčan

Komplex z Critters prolomen, přezimujeme na 1. místě

Až v pátém vzájemném utkání jsme dokázali tým Critters porazit - a to tradičním výsledkem 4:2. Byl to pro nás zápas velmi důležitý - kromě toho, že jsme tímto utkáním napravili výbuch s Butchers a zakončili jsme podzimní část vítězstvím, rozhodl tento zápas také o tom, že jsme uhájili první místo a budeme tak přezimovat na špici třetiligové tabulky.

Soupeř nastoupil se čtyřmi lidmi na střídání, ale v první třetině o jednoho svého hráče přišel poté, co uklouzl na ledu a zranil se. U nás to s počtem hráčů byl ještě komplikovanější... začali jsme na dvě pětky, během první třetiny přišel Karlos, který nastoupil do obrany a Sméťa se tak přesunul na křídlo a Paul se stal sedmým útočníkem. Za chvíli dorazil i Olda, který si také vlezl do obrany, ze které se do útoku přesunul Nosano. Vytvořil tak třetí řadu s Paulem a zaskakujícím Sméťou. Tento útok se ale zase za minutu rozpadl, protože Nosano odešel na 1+6 za katr. Ve sběru minut pokračoval Tomáš i ve druhé třetině, kdy byl za neslušné řeči na adresu rozhodčího Falty vyloučen po druhé šestce do konce. Zápas pro něj nakonec skončil odebráním registračky. Tím se počet hráčů již ustálil a dohrávali jsme na dvě pětky + jednoho útočníka navíc.

Utkání rozhodl třemi brankami nově sestavený kolínský útok Smeták - Vokál - Zmátlo. Do vedení jsme se dostali ve třetí minutě, kdy přihrávku z rohu od Radka Zmátla usměrnil do sítě Radek Vokál. Pro prvního Radka to byl první bod v OHF, pro druhého to byl první bod po dlouhých devíti týdnech. Za dvě a půl minuty ale srovnal kapitán Pavel Krejčí střelou "od žluté čáry", která leží mezi červenou a modrou. Petr Sládek střelu sice výborně viděl, ale podle vlastních slov čekal strašnou ránu, která ale po mocném nápřahu nepřišla, což ho natolik Zmátlo, že nepříliš prudkou střelu pustil.

Ve druhé třetině otočil utkání Hanuš Kovárník, když po brejku dvou na jednoho doklepával do prázdné branky. Hanuš dosud proti OHF nastoupil ve čtyřech utkáních (jedno loni a tři letos) a byl u jedenácti branek z dvanácti, které jsme od Critters dostali. Sedm jich vstřelil sám a u čtyřech asistoval. Nic platné, že si před každým utkáním říkáme "hlavně velký pozor na patnáctku".

Vyrovnat se nám podařilo v úvodu třetí třetiny, kdy Bradáčovu "střelu" dorazil do branky opět Vokál. Vítězný gól vstřelil pět vteřin před točením stran Jakub Smeták, když po Bradáčově asistenci prostrčil míč pod přesunujícím se brankářem. Vítězství pojistil v osmé minutě opět zblízka Zdeněk Kmoníček po asistenci Filipa Jandy a Radima Macha (navíc trefil tyčku). V závěru utkání se ještě proti Kovárníkově střele blýskl skvělým zákrokem lapačkou Petr Sládek.

Critters - OHF 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)