ZLATÝ_FOND
  Úvahy a zamyšlení
Subjektivní názory a zamyšlení na různá thémata 
 
Úvodní stránka

 
ZLATÝ FOND
Pohled profíka
Reportáže
Úvahy
CHATy
Osobnosti
Povídky
Umění
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

Fotoarchiv

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Média a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond

Ledová židle

Pohled
pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr (unikátních IP)
 
 

Pardubické fandění

(19.10.99 Albi)

Pardubickym hokejistům se doma nedaří. Prohrávaji, co se dá, a diváky, kterých v loňské sezóně chodilo rekordní množství, asi moc neuklidňuje, že venku patři Východočeši k nejlepším týmům letošního ročníku Extraligy. Pri vší herni a střelecké mizerii, která letos Pardubice provázi, si ale hráči na publikum moc stěžovat nemohou: jinde se piska a házi odpadky, Východočeši se baví vymýšlenim sice ironických a rýpavých, ale přesto ve velké většině vtipných pokřiků. 

Snad jediným, vůči kterému se vtipnost vytrácí, je trenér Milan Chalupa. "Chalupa ven!", znělo v neděli celým zimním stadionem několikrát, a s narůstajícím skóre ve prospěch Plzně s čím dál větší intenzitou. Pravdou je, že Pardubice předvádějí ve srovnáni s loňskými výkony pod vedením trenéra Říhy snad jen poloviční výkony, ale to určite nebude jen trenérem. Po včerejším utkání jsem se pokusil pana Chalupu natočit pro vysilání Českého rozhlasu, on ale seděl v kabině zcela zdrcený a nešťastný. Bylo videt, ze ho evidentně mrzí jak špatná hra a výsledky jeho sveřenců, tak také reakce publika. Miloš Říha byl a je v Pardubicich stále populární, na ty, kteří podávali vynikající výkony nedají na východě Čech dopustit ani poté, co převlékli dres (viz třeba plzenský Dušan Salfický), ale možná by ani nám, sportovním příznivcům, neuškodila trochu větší míra tolerance. Trenéři jsou vždy první na ráně, ale ne pokaždé jsou viníky toho, co se nám na ledě nelíbí. 

Už jsem se zmínil o komentáři Pardubického publika. Vypadá to, že Východočeši patří k těm vyspělejším u nás: dokáží i něco jiného, než jen pískat. "Možná dáme góla!" :-), což spustil kotel na jižní tribuně při vyloučení Plzeňského hráče, je zajímavou a bezesporu sympatičtější variantou vyjádření nespokojenosti s koncovkou svého týmu, než kterou předvedli diváci v Haviřově: ti své hráče v úvodu Extraligy posílali do velmi intimnich partií a pískali hodně nahlas. Takže fandové IPB Pojišťovny! - docela obdivuju, že vás chodi pořád přes pět tisíc, a docela oceňuju i to, že se ve velké většině dokážete nad neúspěchy povznést. Jen jednu připominku mám: také soupeřovi fandové jsou lidi, a i oni se ve velké většině přišli podívat na hokej. Od některých z vás neni hezké, když se pouštíte pěstmi do dívek, třebaže mají na sobě dresy Sparty. 

Bathed vs.Ivan Hamšík, aneb trocha tolerance by neškodila

(22.5.1999, Jiřík #20)
 Na OHF se objevil odkaz na "výborný" příspěvek na vsetínském webu, pozorně jsem si přečetl Bathedův příspěvek NOVA, Novináři a tak...
Pokud se pamatuji Bathedovi leží Ivan Hamšík v žaludku od doby kdy hodnotil výkon Vsetína na Spenglerově poháru , a věřím, že celý hokejový Vsetín se rozpálil do běla, když MF DNES (kdo jiný než zase Hamšík) zveřejnil to, že Patera s Procházkou mají ve Vsetíně dohromady 16,5 milionů korun. Naše extraliga svorně mlčí, když jde o příjmy hráčů, není to tak dávno co Tomáš Herstus vyhrožoval autorům HC WERK žalobou za to, že se odvážili provést odhad příjmů hokejistů HC, který dle mého názoru trefili na 80%, ale když Třinec opustil Kaděra klub neopomenul zveřejnit, že v listopadu 98 přijal za podpis, kterým prodloužil smlouvu, podpisový bonus 700 tisíc. Je třeba zajímavé, že Blue line v AIK Stockholm měla nastupní plat na první sezonu 111 tis.DM (každý zvlášť) a pokud si někdo myslí, že ve Vsetíně šli s platem dolů, ať se rychle probere. Není smyslem toho článku psát o penězích - jde o útok na svobodu slova. Pokud Bathed tleská tomu, že reprezentanti vyvedli Hamšíka ze šatny a vyhlásili jeho bojkot, tento bojkot i potlesk svědčí přinejmenším o jejich netoleranci .
  Udělat toto Pavel Nedvěd v Itálii, nebo Jágr v Pittsburgu, roztrhají je novináři na kusy. Při návštěvě Havla v USA v květnu 99 posunula CNN jeho domluvené interviev na O7.00 ráno, a Havel podle toho taky vstal -ano takovou moc tam mají sdělovací prostředky. A pokud se Robert Záruba zastal čtenářů MF Dnes Bathed toto šmahem odsuzuje. Zvláští pak ale je, že Martin Procházka nehodil cenu MF Dnes Hamšíkovi pod nohy, když ji od něj osobně přebíral? Když bojkot, tak se vším všudy ne ? Ono v té anketě šlo asi i o peníze, a ne malé, to je něco jiného než svoboda slova a právo čtenářů na informace.

Osobně hodnotím hokejové zpravodajství MF Dnes za velmi dobré, po Lidových novinách /Petr Kučera, Tomáš Tikal / za druhé u nás nejlepší. Občas jsem jemu zasmál i já, nebo i zuřil, např. v anketě před Play off, kde Třinec byl vyhodnocen jako klub s nejmenšími šancemi - ale uznávám, že MF DNES má na toto hodnocení plné právo, je to přece její hodnocení. Já si o tom můžu myslet svobodně co chci. Pokud si Bathed myslí, že Hlinku měla MF Dnes vyzvedávat za Švédské hry - nic jiného než kritiku si Hlinka nezasloužil -vždyť i tam hrál reprezentační tým. Co říci jeho počínání v nenominaci a následné nominaci neposlušných ?
  Rovnež v hodnocení situace nároďáku po ostudné prohře s Rusy, 8O% národa vidělo zlaté hochy doma, bez pomoci Slováků jsme balili kufry. Naši hokejisté se tímto už vyřadili - do hry nás vrátili Slováci. V to, že nám pomůžou Slováci, střízlivě uvažující člověk nevěřil - tudíž Hamšík skutečně objektivně ocenil naše šance a napsal jak to viděl - že opomenul fakt, že ve sportu je někdy vše jinak, za to jej přece nebudu kamenovat. Zamysleme se nad tím, co by jsme říkali kdyby Slováci s Rusy prohráli, stačil jeden gól -prokleli by jsme nyní naše zlaté hochy, a vůbec by jsme si asi neuvědomili, že jsme byli /zatím jsme / jediní, kdo z velké šestky zatím neskončil ve čtvrtfinále. A Hlinka ten by balil kufry ne s gloriolou zlatého trenéra, ale s ostudou, a možná bychom přihodili i něco o tom, že ten opilec si nic jiného nezaslouží, a že Nagano byla náhoda v jeho účinkování, jinak, že to nestálo od Itálie za nic.

 Fakt, že Ivana Hamšíka naši reprezentanti začali bojkotovat svědčí to tom, že v hokejové kabině bych zonu zvýšeného IQ nehledal. Mj. na OHF se objevily hodnověrné informace o reprezentantech a jejich vztahu k internetu. Není zajímavé, že na galavečeru Martin Procházka přijal z rukou Hamšíka cenu MF DNES, pro nejlepšího hráče Play off - to ten bojkot skončil nějak brzy ne ? Aha, ono zde nešlo o psaní do novin, ale i o peníze, to je jiná. Zásady se snad mají dodržovat, nebo ne ?

 Přátelé OHF,zkusme být tolerantní. Každý má právo na to vidět věci svým vlastním pohledem a vyjádřit na ně svůj názor. I Bathed i Hamšík, vážím si jejich názorů, a pokud s nimi nesouhlasím, nebudu jim proto nadávat do mistrů Vševědů a kamenovat je. I Bathed se dopustil ve svých článcích zásadních omylů - viz jeho výroba třineckých zájmů v cause Vsetín - a také jen proto, že o ní ale vůbec nic neví. Nesouhlasím s tím, ale nebudu mu brát jeho názor a právo tento problém komentovat, a už vůbec mu nebudu doporučovat, aby opustil vsetínský web, jako doporučuje on sám redaktoru MF Dnes Ivanu Hamšíkovi.
Zkuste si tento příspěvek, než zvednete kámen, přečíst ještě jednou, je to příspěvek ke zkvalitnění diskuse v rámci OHF. 

Střídání

Maxička rozebrala zákaz střídání v přerušené hře, se kterým se experimentovalo na Švédských hokejových hrách 1999.
 
 
ÚVAHY A ZAMYŠLENÍ
N
 
Nejnovější
 
Starší hokejové úvahy: začátek 2000
Starší hokejové úvahy: 1999
 
Úvahy na nehokejová témata jsou na samostatné stránce.
 
 

www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!