ZLATÝ_FOND
  Reportáže
Zápisky z účasti na hokejových (i nehokejových) událostech 
 
Úvodní stránka

 
ZLATÝ FOND
Pohled profíka
Reportáže
Úvahy
CHATy
Osobnosti
Povídky
Umění
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

Fotoarchiv

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Média a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond

Ledová židle

Pohled
pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr (unikátních IP)
 
 
 

Jaxme šli na poslední hokej.

(29.12.99 Roj) V úterý se hralo v několika místech naší vlasti několik zajímavých zápasů extraligy. Zatímco v Ostravě viděli Beník, Zuz a Kvítečko, jak Kladno vybojovalo poslední příčku, v Pardubicích Vsetín potvrdil roli favorita 2:5, k pramalé radosti tamních OHFáků.

V Litvínově hrála Sparta a vypravili jsme se tam v pozoruhodné sestavě: Jihlavák (roj), Ostravák (w.g.), Kolíňák (xradis) a Štěťák (Gintomik). Domácí zastupoval Louňák Phila, který nám reservoval a koupil lístky. Fandit s námi bohužel nešel, neb měl zpravodajské povinnosti pro hokej.cz...

Už cesta proběhla docela zajímavě, protože všude bylo spousta sněhu, viděli jsme v příkopech občas mrtvé autíčko, nebo autíčko, které tam jen tak odpočívalo po zranění. Mělo to jeden nepříjemnej efekt - všichni řidiči nelenili a jali se vyždímat ze svých brzd, co to dá... :-) Předjíždět ty kolony nejni žádná slast a dost to zdržuje, takže jsme na hokej přijeli těsně před začátkem. Nestihli jsme si ani koupit Litvínovský hokejový časopis Brejk a hlavně jsme nestihli zaujmout místa s dobrým výhledem, takže jsme viděli dobře na Litvínovskou svatyni, hůře už na protější Sparťanskou, kam jsme potřebovali alespoň očima tlačit puk.

Prvních deset minut to vypadalo, že se hraje Litvínovská přesilovka. Jenže jedinej efekt to mělo ten, že se rozchytal Bříza. Z nenápadné akce Sparty se zrodil první gól, Výborný z nemožného úhlu dostal puk odrazem od tyčky a břevna do brány. Gól tedy padl do brány, na kterou jsme měli dobrý výhled. :-) Publikum bylo docela šokováno, ozývaly se docela nelichotivé pokřiky na adresu Sparty a dokonce i "Zku**ený Pražáci", což mě v Litvínově, proslulém slušným fanděním, docela mrzelo.

Oficiálně byl počet diváků 6300, ovšem od několika fandů jsme se dozvěděli, že když dáte u vchodu 15 kaček, pustí vás v pohodě dovnitř. Gintomík to o přestávce dokonce ověřil na vlastní oči - dostal se dovnitř dokonce zadarmo! (lístek k stání stojí v Litvínově 30Kč) Dnes tuto možnost využilo asi hodně lidí, protože ten nával byl fakt impozantní, kdo se nevyznal v tlačenici, měl smůlu... během přestávky jsme se procpali na lepší místo a marně jsme se pokusili odeslat SMSky OHFákům na ostatních stadionech. Pegas se zase vyznamenal :-(

Druhá třetina přinesla výborný hokej, Litvínov většinou tlačil, ale Sparta skvěle bránila, zbytek zachránil Šindel. Sparťani vyráželi k rychlým brejkům. Vyrovnávací gól padl v oslabení a nestřelil ho nikdo jiný než Reichel po úžasné přihrávce Proroka zpětně za modrou čáru do plné jízdy.Lidi málem zbourali stadion a ozývalo se hromové ALBI, ALBI! Opět padl gól do brány přímo před námi :-)

Ve třetí třetině Sparta přitvrdila a naštvala obecenstvo zejména zákrokem na Reichela po odpískání (Nedvěd). Jenže přesilovky byly největší slabinou Litvínova. Naopak Sparta dokázala trestat chyby v obraně. V polovině třetiny nejdřív Sýkora strhl vedení na stranu Sparty. Litvínov hru ještě více otevřel, publikum zmlklo, jelikož v kotli nebyl ani buben, nebyla atmosféra v tu chvíli nic moc... Po dalších 4 minutách jsem sledoval hru Vůjtka. Vybojoval puk ve středním pásmu a rozehrál. Pak vycházkovým tempem přejel modrou, nikým neatakován si zajel až na okraj pravého kruhu - svoji parketu, převzal Martincovu přihrávku zleva od brankové čáry a ještě se mohl zeptat Orcta, kam to chce... 

S takovouhle obranou se vyhrávat nad Spartou nedá! Oba góly padly do brány před našima očima :-) příště se budeme přesouvat před bránu Sparty! :-)

Ale hokej to byl pěknej!

Následovala kulturní vložka v OHF vinárně, nezbytné telefonáty a SMSky ostatním skupinám OHF na druhém konci naší vlasti a slastiplná cesta domů, do Prahy.... 

Tož tak jsme prožili poslední hokej v roce s jedničkou na začátku.

Happy OHF! 

Hokej mě nemá rád

(1.11. 1999 TDK) V poslední době jsem dospěl k názoru, že HOKEJ MĚ NEMÁ RÁD :c(((, jak by také mohl, když mi celou sezonu provádí samé naschvály. 
Všechno začalo všeobecnou předsezonní euforii v podobě hecování se s přáteli uvnitř OHF coby fanoušky konkurenčních teamů. Na hokej se těšili všichni bez rozdílu, natož já, který na hokej z ohaefáků až na výjimky chodím nejdéle :c))). Vyhlídky mých oblíbenců z města Kladna nebyly před sezonou nijak oslnivé, přesto v dobré výkony jsem tak nějak doufal. 
Na zápas prvního kola přijel na Kladno ambiciozní nováček ze Znojma a přiznám se, že jsem se výsledku bál natolik, že jsem ani na zápas necestoval. Vidina porážky umocněná bouřlivou kulisou přicestovavších znojemských fandů mě od návštěvy odradila - a hle!!! Kladno otočilo z 0:2 na konečných 4:3 a první dva body byly doma... Druhý zápas - Karlovy Vary. Do lázeňského města jsem občas na hokej zavítal, ale tentokrát sem si jej nechal ujít. Remiza 3:3 mě opět překvapila z té příjemné stránky a přestože Kladno příští zápas s leadrem tabulky Plzní prohrálo, vyrazil jsem na utkání se Slavií s vidinou bodového zisku. Kladno hrálo strašně, podařilo se sice vyrovnat z 0:2 na 2:2, ale konečný výsledek 2:5 vyjadřoval přesně dění na hřišti. Další tristní zkušenost jsem poznal při zápase proti Tesle von Pardubice. Domácí porážka dokonce bez vstřeleného goalu (0:2) nezaslouží komentáře, následný zápas s Chemiky byl stejně tristní, jen s tím rozdílem, že Kladno jednu branku vstřelit dokázalo. 
V tu chvíli ve mě dozrálo přesvědčení umocněné neustálým meldováním mé drahé polovičky, že pokud si chci uchovat ještě nějaký čas svou srdeční činnost v pořádku, musím přestat navštěvovat zápasy mých oblíbenců. 
Terapie začala fungovat ve chvíli, kdy to nikdo nečekal. Kladno vyhrálo na Spartě 4:2. Chtěl jsem si teorii potvrdit, proto jsem nenavštívil ani následující zápas proti Havířovu - 4:1. Do Znojma jsem za hokejem ještě nevyrazil, výjimku jsem neudělal ani letos, a tak bylo jasné že oba body si z města okurek přivezeme (3:1). 
Protože jsem tedy „nemohl" na Kladno, zkusil jsem jak teorie funguje v případě jiných teamů, nejjednodušší bylo navštívit pražskou Sportovní halu, kde se schází pravidelně několik OHFáků a OHFaček. Zápas Sparta - Vítkovice, kde jsem jako zapřísáhlý antisparťan (Sparťané toto čtoucí mi prominou) fandil hostím, skončil jak jinak než 4:1 pro domácí. Je tedy jasné, že tato nejrychlejší kolektivní hra na světě se proti mě spikla. Kdykoliv jsem se na ni přišel podívat, pomstila se mi. O její rafinovanosti jsem však nebyl přesvědčen až do pátku 29.10. Stále jsem doufal ve shodu jakýchsi podivných náhod, nebýt příhody z před třech dnů. Jako obvykle jsem v rádiu poslouchal Albiho a spol v pořadu S mikrofonem za hockeyem. Kladno prohrávalo na Slavii 0:2 a já začínal tušit, že teorie je jen teorie, když tu po několika vstupech byl stav po dvou třetinách 2:2. Měl jsem zrovna cestu do Prahy, proto jsem se rozhodl na posledních 10 minut zápas navštívit. Kluci Kladeňáci - promiňte, chtěl sem se jenom kouknout jak hrajete a doufal, že ten bod udržíte. Žel, nedalo se nic dělat, tři minuty před koncem Kopecký zavěsil. 3:2 pro Slavii konečný výsledek. Letos už na hockey nepudu, nechci přece, abysme spadli do DZ, stačí že už tam má team předseda... :c)))) 

(roj:) TDK, máš jedinou naději, jak to zlomit! Najdi si někoho, kdo fandí Spartě a je postižen stejnou kletbou, pak choďte na hokej spolu :-) 

Zatmění slunce 99 live !!

(12.8.99 Roj) Promiňte mi to nehokejové odbočení... ale soudím, že my, OHFáci jsme lidi, kteří se nikdy nenudí a naopak rádi zažíváme to, co jiní ne :-) Taxi to užijte aspoň zprostředkovaně

Maxička

Zajímavé výroky českých hokejistů a zápisky z návštěvy tréninku sparťanů - klikni tady

Puc Cup 99

Akce PUC CUP - neděle

V neděli 14.3.99 ráno se konala akce PUC CUP. Jednalo se turnaj tří televisí (ČT, PRIMA, NOVA) doplněný o dovednostní soutěže a autogramiádu Nejprve fakta hokejová - hrály  se 3 zápasy 2 x 15 minut:
Prima - Nova 3:4
Tento zápas jsme neviděli, přišli jsme právě, když končil

Nova - ČT 2:5
Jelikož za oba teamy nastoupili i skuteční hokejisté (mj. za ČT Hrdina, za Novu Richter), nebyla úroveň zápasu zas tak špatná. Ale prim hrála Česká televize, za niž nastoupila i moderátorka Bednaříková, která se nebála zahrát si proti mužům v normálním zápase.

ČT - Prima 6:5
Utkání lépe začala Prima, ujala se vedení 1:0, pak však převzala otěže do svých rukou ČT a rychle otočila skore az na 2:6. Když se zápas zdál již rozhodnutý, družstvo ČT polevilo v koncentraci a postaralo se tak o zdramatisování samého konce zápasu. Závěrečna power play Primy (dvacet ku pěti) však na výsledku nic nezměnila.

Celkové pořadi: 1.ČT, 2.Nova, 3.Prima

A ted to zajímavější.

Komentátor, který "komentoval" zápas, byl snad ještě horší, než Hrdinka při utkání snů v červenci '98. Neustále se vnucoval, hokeji se nevěnoval a evidentně se snažil vetřít do přízně nově, asi si dělá zálusk na místo u tamních sporťáků ... a mám dojem, že se mu to nakonec podaří, a stane se komentátorem - zapadl by :-) Hokejové publikum se však nenechalo zmanipulovat a fandilo velmi očividně České televisi.
Když jsme poprvé rozvinuli velký transparent "Už nikdy hokej v TV nova", byla to velmi legrační scénka:
Seděli jsme až vzadu, publikum bylo skoro celé před náma (otevřena byla pouze polovina hlediště) Stoupli jsme si na lavičky a začali rozbalovat, když to ten komentátor zmerčil, řekl nahlas do mikrofonu:"Copak to máme za transparent?" Všichni se na nás otočili, a začali si ho číst, ale komentátor, když mu to došlo, začal rychle mluvit o něčem jiném, zatímco celá hala nám začala tleskat ;-))) tak doufáme, že jsme tím udělali lidem z ČT opravdu radost. Od této chvíle už začalo publikum zcela otevřeně fandit ČT a pískat Nově....

XRadis se z celou bandou z vítězného hokejbalu (3:2) dostavil brzy poté a všechno to vyfotil, takže se zase pobavite! :-)

Sobota:
Právě jsem poprvé v životě sledoval Volejte řediteli, což je zábavná šou na nově, vysílaná v sobotu někdy okolo poledne. A SID ihned přišel s nápadem zavolat řediteli následující text:

"Pane řediteli, na turnaji PUC se projevovala skupina, která si říká OHF a projevovala nesympatie s vašim týmem a tudiž i s vaší TV  .. co na to rikate?!"  :)))

Tel. číslo do Volejte řediteli je 02 / 96 16 16 16 Bohužel je obrázek na obou stránkách, takže je přes hřbet časopisu

Epilok -Týdeník televize o nás píše!!

V týdeníku Televize v čísle 16, kde je na titulní straně Lunetic, je dvoustrana věnovaná utkání Puc Cup, o němž jsme psali v rubrice media. Součástí článku je i fotografie z naší akce OHF, je to největší fotka na té dvoustraně! Je to tak krásné - být slavný!! :-)

Kromě transparentu lze rozeznat Mílu (drží transparent - vlevo) a Sida (úplně vpravo, ve světle modré džísce). Ty modré "fleky" nahoře nad obrázkem je spodek nadpisu článku. Popis zní: "Špetka hokejových vášní zaplanula i v hledišti Sportovní haly"
 

Sidovy mejly z Floridy

Sid je nevyčerpatelná studna skvělých reportáží odevšud. K perlám ZF patří jeho mejly z Floridy
 
 
REPORTÁŽE
N
 
Index reportáží...
 
Reportáže ze srazů OHF
výlety na MS-98 do Basieje
MS-99 do Oslo
na SHG-2000 do Stockholmu
jsou v Archivu akcí.
 
 

www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!