ZLATÝ_FOND
 Román č. 2
Maxička nám píše další román !!                                                                                    
 
Úvodní stránka


   
ZLATÝ FOND
Pohled profíka
Reportáže
Úvahy
CHATy
Osobnosti
Povídky
Umění
Společné akce
Co se chystá

Co už bylo

Fotoarchiv

OHF sobě
Ohlasy H. F.

Seznam OHF

Síň slávy

Plus/Mínus

Kukínko
Média a hokej

Hokejové přehledy

Zlatý fond

Ledová židle

Pohled
pod led

Stálé Odkazy

Píplmetr
Od 7.1. 1999
Vás tu bylo píplmetr (unikátních IP)


Román č.2 ?!

Když se OHF #31 Maximum nudí, člověk nikdy neví, co od ní může očekávat.
Když Maxička nemá, do čeho by rejpla, když jí bratranec z videopůjčovny nepřinese horor, když nefunguje síť, když není žádný hokej v televizi, když se sama na ten co se dnes hraje sama nedostane, když je zkrátka nastydlá, tak sedne k počítači … a co že to vlastně dělá ?
Teď právě jí mozkem probíhají elektromagnetické vlny, které jí nutí myslet. Přemýšlet. A nad čím jí nutí přemýšlet ? Nad fikcí. Nad neuvěřitelnem, fantastičnem, lidskými výmysly.
Právě jí jeden dozrává v šedé kůře mozkové. Možná i trochu v té bílé kůře mozkové, to je také možné.

Všechno psané od této chvíle, je pouhopouhým výmyslem, fikcí, a jakákoliv příbuznost s opravdovnem je naprosto vyloučená, i když … Osoby, věci, vlastnosti i děj je pouhou představivostí autorky, společné názvy, osoby, vlastnosti či děje v realitě jsou pouze náhodné.

Autorka ještě přesně neví, o čem tato fiktivní novela bude, avšak už od samého počátku je naprosto jasné, kdo je hlavním hrdinou. Ještě jednou upozorňuji, že je to všechno výmysl a nic podobného se možná nikdy nestalo… ještě možná omluva vedení Sparty… ty urážky neberte…vážně…

1. Lepší než FBI

(12.1.0)  Seznamte se tedy s mužem, kterého budeme sledovat po celý příběh. Jeho tvář, zjizvená zkušenostmi a hokejkami jeho drsných protihráčů již dávno zapomněla bolest, kterou si prožila každá jizva na jeho obličeji. Možná taky proto, že těch jizev tam zas tak moc nemá.

To už bychom ale zacházeli do přílišných detailů, ale to můžeme zacházet až při něčem zajímavém a vzrušujícím, což podrobné rozebírání obličejových částí není, aspoň myslím.
Mužem, kterého vám právě chci představit je Václav Eiselt. Nestranně vybraný člověk, jehož minulost, přítomnost a především budoucnost je terčem mojí fikce.
Ke všemu jsou důkazy, které nikdo nemůže vyvrátit. Ani potvrdit. Je to něco jako peep show.

Vašek přijde na záchod, uvolňuje pásek… a hle! Co asi spatřil ? V mušli je podivný otvor, ze kterého na něj kouká očíčko ! To očíčko je malé kamerky … koukne do vedlejší mušle … tam je taky! Myslí se mu derou divné myšlenky… "Já už to nevydržim co to je panebože?? Proč na záchody Sparty dali kamery? To nás budou sledovat pořád ?" Venca je v koncích … dal si nohy křížem a mezitím dychtivě přemýšlí … "Přece nebudu někomu ukazovat moje koule ?? (pozn. Side pamatuješ… Bure nemá kule…)…a co na normálních hajzlech ? Néé tady jsou taky… co mám dělat…".

Vašek přemýšlí … "On se ten Koželuh s Janouchem vážně pomátli … oni nás budou sledovat snad všude…". 175 centimetrů vysoký hokejista původem z Benešova sebral všechny svoje švestky a drze vešel na dámské záchodky. Tam nikdo nebyl, krom jakési černovlasé holky s modrýma očima, kterou málem trefilo, když tam přišel Eiselt. "Ale… to jste si asi spletl dveře…" … "Nespletl. Vážně ne." vychrlil a zamknul se na záchodě… Ta holka radši odpochodovala zkontrolovat, jestli si ty dveře třeba nespletla ona. Je to divné, ale ne.

Tohle je celkem běžná situace na Spartě… protože Koželuh, Janouch a Urban jsou přeci 4% bu...-censored- , proč se asi skanduje Sparta, Sparta, bu Sparta ? Všechny návštěvníky nechalo Sparťanské vedení sledovat, aby potom mohli spolu doma pořádat nevídané orgie spolu s šampusem a komentáři (např. "Proč si ten pásek nesundal???").

Takže vzniká další otázka - co dělají? To nechtějte ani v nejmenším vědět ! Oni mají doma totiž studio.. mohou tam stříhat filmy, upravovat je…. Oni totiž dávají všem hlavy zvířat, sestříhají to… už jste někdy viděli National Geographic? To nedělali v americe!! To je tvorba tady sparťanského vedení … takže … takový David Výborný je vlastně kamzík horský, Michal Sýkora želva mořská, a když byl na Spartě Viktor Ujčík, také zašel na toalety .. a hle, hned z něj byl tygr bengálský. Richard Král je zase krysa obecná a Roman Čechmánek je šimpanz obecný. To bychom vážně nečekali od těch hlavních… ale to už jsme se dostali jinam.

Václav má před tréninkem, je něco kolem 10:15 …. Jde do šatny. Trénink začíná až za půl hodiny. Proč jsem vstával tak brzy ? Otevřel dveře. V šatně je jenom Tomáš Duba, který je právě na odchodu. Junioři měli trénink před áčkem. Na ledě jezdí rolba. Je slyšet až sem. Taky je tam David Výborný, snaží si navléci chrániče. Vašek se zamyslel : "Včera měl narozeniny , byli s klukama v hospodě, je na něm vidět, že to trochu přehnal. Ne a ne trefit se do těch kalhot. Chudák Irena, ta si musela užít. A ten jeho capart co se ještě nenarodil asi taky. Hele támhle je Petr. Náš brankář. Petře cos to zase dělal… proč máš v tom koutě dycky takovej bordel?" …

Petr Bříza : "Nazdar Venco, tak co? Jak bylo včera v hospodě?"
Václav Eiselt : "Ále, odešel jsem před půlnocí, viď Davide? Manželka na mě čekala."
David Výborný : "Ach jo. Ten trénink bude neska vypadat. Vůbec se na to necejtim. Včera jsem to dost přehnal."
PB : "Jo jo… to já jsem nikam nešel, udělal jsem dobře. Byl jsem na večeři, dal jsem si pečenýho bažanta, po dlouhý době jsem si odpočinul, najed se, snad jsem zas moc nepřibral, to by asi neměl Franta radost."
VE : "A kurwa."
DV : "Co je volé?"
PB : "Yé… tady je někdo šikovnej."
VE : "Zatracenej šampon mám ho všude i na drezu. Doprdele."
PB : "Kamaráde s tim ti nepomůžu… hele čáu…"
Miha Rebolj : "Čááááu. Kdy to začne?"
Do místnosti vbíhá Jiří Zelenka – "Jsem tu haha nazdár."
DV : "10:45. Teď mi nechte."
Petr Bříza se uchechtnul : "Co ti máme nechat."
DV: "Nechytej mě za slovíčko jo?"

V šatně se to začíná naplňovat, akorát chybí Jarda Hlinka. Myšlenky…."Pořád ten jeho meniskus.
Už by to ale mělo bejt dobrý. Hergot. Zatracenej šampon.To mám jít na trénink s šampónem na brusli ? Uáh pfuj. To je nechutný proč se to tak táhne?!" Teď někdo zapnul Offspringy.
"Pánové, to musíme pořád poslouchat to samý ? Nemáte něco jinýho ?" jako odpověď se ozval smrkot Petra Přikryla a krknutí Franty Kučery.
Venca se opět zamyslel … "Už mi to leze krkem. Nejradši bych neska nikam nešel. Pořád bruslim, mám natažený tříslo. Ten šampon tady. Fix už.-"
Tok myšlenek přerušil Ladislav Benýšek kterej přišel společně s Jardou Nedvědem – "Mistři, máme hodit zadkama a za deset minut na ledě!!!" zařval Láďa do polomrtvé šatny. Někdo místo Offspringů dal do magneťáku Madonnu.
David Výborný se probral z opičky a začal hulákat "Kurwa lidi neska hrajem se Zlíňákama!!"
Petr Bříza : "Na to jsi přišel až teď nebo ti to připomněl rozpis ?" a trošku se ironicky zatvářil… hodně ironicky. Asi i jeho po slovu Zlíňáci přešla jeho každodenní veselá náladička…
David se na něj otočil "To byla poznámka abysme to kurwa vyhráli…kurwa."

František Kučera se s nasranym výrazem podíval na Dejva "KURWA tady se bude kurwa mluvit slušně!" … Tomáš Duba, kterej tam ještě pořád byl jen tak nakouk a řekl něco jako "Kurwa to slovo kurwa je kurwa ale uklidňující kurwa kurwa!" Franta se zařehtal a hodil po Tomášovi botu. Někdo tam začal házet flašky potom už to tam lítalo… Jarda Nedvěd v zápalu boje kouknul na hodinky a zařval až se jich pár zklidnilo – "Chováme se tu jak malý Jardové !!!-" --- "Hlavně ty, JARDO!!!" zařval na něj Michal Broš… "už máme bejt na ledě!!"…
Vašek sebral svůj žlutej dres politej modrým šamponem, a mazal to pěkně hezky rychle na ledovou plochu, div se nepřerazil – "KURWA JÁ TAM NECHAL HELMU" zařval na Ondru Kratěnu co se akorát vymotával z lepící pásky, kterou si ovazoval holeň – "Jo já ti jí přinesu…" Václav teda spěchal na led, srazil se při tom s Pavlem Kašpaříkem a jak je již dobrým zvykem, zase si nechal doma flašku….

"Tak pánové !!! Pohyb pohyb, dneska to bude 2 hoďky, takže hezky rozbruslit jasné? Kratěna Nedvěd Sýkora spešl, Broš, Kašpařík, Martinec, Výborný kolem! Podle rezultů, jasný ?

(Pozn. Nevím, jak je to přesně v hokeji, asi ne úplně stejně, každopádně tohle na nás řvou při florbale…)

Jakmile se bude někdo flákat, sbírá puky, dnes ve 14:00 dobrovolný bruslení!" …

Vašek se napil z flašky Petra Břízy - "Já jsem tě moc dobře viděl" ozvalo se … Venca se rozhlídl kolem po hale… "Dneska tu je jenom dcera Nikolka od Ríši, malej Franta Kučera, ňáký čtyři holky, hm, moment, tu černovlasou sem už viděl na tom záchodě… a vůbec… všechny sou mi ňáký … povědomý… támhle je agent… no nazdar. Toho tady fakt potřebujem. Co tu doprčic dělá?" … než stačil dokončit úvahu, začalo se bruslit hodně rapidosním stylem… "Hele co to jako má bejt, volé, todleto?!" řve Výborný, právě když neproměnil nájezd na Petra Břízu… to byl jasnej gól a vono nic.

"Hele nehákuj mě tady jo? To si nech na večer brouku!" To se ozvalo pravděpodobně od Pepíka Slance, ten je ještě mladej a většinou tohle jsou přesně jeho hlášky. Tak a další série nájezdů. Teď jede Vašek Novák. Nedal. Sklízí za to potlesk od Petra Přikryla… Páťa… no jo, náš Páťa. Už jede. Hromovej řev "Jóóóóóóóóó a máš to tam CHÁ!!!!!" a skáče do vzduchu… jo … dobrej gól… Petr tentokrát Bříza třísknul hokejkou vo zem. "To byl vofsajd jesi sis toho nevšim!" A směje se. Teď jede Franta Ptáček … "Hele Péťo, dneska mi to pustíš jo? Ja ti koupim kafe!" Petr řve "No jasně.." a směje se…. "NEDAL chá chá"… teď se mu směje Richard..

"Hele tys řikal že mi to pustíš !!!" .. Petr se napil "Jo, řikal, ale rozmyslel jsem se … já kafe nerad." . "Tak… teď já. No jo… Petr tomu jsem moc gólů nenastřílel… tak co? Blafáček? Ten zkoušim dycky. Tak ne, zkusím střelu." Petr se hecuje "hele Venco ty seš neska ňákej zamyšlenej to já nemám rád….. a proto tě vychytám!!!"… Vašek nabírá rychlost… střela – a – nic. "Já se na to vykašlu!!"

… Michal Broš teď jede, ještě plácnul Vášu přes chránič – "To je dobrý"… "JÓÓÓÓÓÓÓ!!!!!!" "Michale už dost!"….
"Tak už všichni stříleli na oba Petry ?" … "Ještě Martin." – "CHABÝ!!!"
"Jo jo ….. ještě na topola!" Tak Chabada teda jede, jo… nápřah… levej růžek !!
"Hele to si nech na Hudáčka jó?" rozčiluje se Petr.
"To bylo na zahřátí … černý a bílý nalevo, modrý a žlutý napravo!"

Tak a už se to hraje. Docela na vostro … "Auuu….. to bolelo !!" … David uklouznul a třísknul se palicí do ledu….. Ano modří vedou uz 2:0 !!! Při každym gólu se ozve ryk od hráčů, nespokojenej brukot brankáře a nadávky na obránce "Zase si tam nebyl já tě viděl!"… taky se občas ozve tleskot od přítomného obecenstva… Vašek ho stačil spočítat… no je tam tak deset dvanáct lidí… Spíš dvanáct. Ono se to nezdá … trénink už pomalu končí… odešel Michal Broš i Pepa Slanec, taky se někam vytratil Michal Sýkora… "Medvěde, jak dlouho tady ještě budeš ?" … "Já nevím už asi pudu dost mám sjetou náladu bolí mě noha…"

Tak je něco kolem 12:30 … oficiálně by tam pánové měli být ještě tak 15 minut, ale co, minuta sem, minuta tam. "KONČIM" ozvalo se z rohu…

"Jdu do sprchy, hlídejte mi mobila, jo ? Má mi volat Frenkie!" říká František Kučera do vzduchu … ví, že i kdyby mobil zvonil, tak ho asi nikdo stejně nevezme, ale co, aspoň nestojí řeč
"Jo já ti budu brát mobily, to tak ještě! Sám si vlezu do sprchy!" rozjančil se Pavel Šrek, který celý trénink skoro prospal…
Richard Žemlička si prohlíží mobil Franty. "Hele, ty máš stejnýho jak já!" … žádná odpověď…
"No tak nemáš no!" …
"Ty ho máš menšího!" Franta Ptáček se kucká smíchy protože neví, o čem se baví. To konec konců ani nevědí oni sami
"Hele vo čom to mluvíš ty?" rezignovaně ustupuje Ríša…
"No vo čom asi?!" ozve se ze sprchy …
"AAAAAAUUUUUU to je moc horký uuuuuf" to byl zřejmě Ondřej Kratěna …
"Hele volé, dávej bacha abys moh ještě mít dětí volé" zařval tam někde David Výborný.
"Čéče mi každej mluvíme o něčem jinym!!" zařve znova Richard směrem do sprch…
"Jak jinym??"
"No já mluvim celou dobu o tvym mobilu! Máš taky Bosch! Já myslel že máš odjakživa Nokii!" svírajíc oba mobily v rukou…
"Aha … no já míval Ericssona…" zahuhlal František Kučera.

"Hele co je s Vláďou?" zjišťuje Patrik ….
"Já nevim, má prej angínu nebo co. Chytnul to vod ženy." Povídá Jirka Zelenka.
"Jak Ericssona ? A co ta Nokie 6150? Já myslel že byla tvoje?" ozvalo se od Richarda kterej si vyměnil místo ve sprše s Frantou.
"Né, ten byl asi někoho jinýho, já nevim. Já měl stejnýho jako měl Miro Hlinka, když tu ještě byl. Víš, takovýho toho zelnomodrýho no taková divná barva to byla." huhlal František Kučera přes triko, který mu za boha nešlo nandat.
"Jéžiš, angína!! Doufám, že se vod něj nakazíme, to to pak bude zase stát, já se na to vykašlu."
"Jo, tak to jo, už si vzpomínám, s tim mobilem máš pravdu. A číslo furt stejný?"
"Hele nech toho, jo? Cákej si jinam, ten tvůj šampon děsně štípe."
"Stejný."
"Angína? Tou jsem se teda nenakazil ani nepamatuju. Dneska hrát Vladěk nebude co?"
"Řikám ti ten šampon nechci! Já mám svůj!"
"Zvoní tu mobil ten je Richarda nebo můj?"
"Já ti ho taky nenabízím!"
"Nebude."

POZN. Tak jestli jste se v tom rozhovoru neztratili, jste dobrý…

Tak. Vašek osprchovanej, oblečenej, najedenej (to, jak obědvá raději přeskočím, vrátíme se k tomu jindy) vychází z haly, jeho myšlenky se opět točí úplně jinde, než kolem večerního zápasu se Zlínem. "Ach jo. Tenhle trénink byl slušnej. Zítra má brácha narozeniny. Měl bych mu něco koupit. Jenže co. A kdy. Je neděle… asi teď pojedu do Zličína… doufám, že tam maj ještě votevříno. Ba jo, určitě jo. A kytku taky musim koupit. A doutníky. Ježiš, kdo mi to zas volá." … vyhrabává mobil z kapsy… "Prosim, Eiselt?"…. Mezitím jde k autu a snaží se nalézt klíče. "Ne, to určitě ne. Dobře. Tak jo. Zavolej mi před zápasem, jo? V kolik? Vod šesti. Jako dycky. Se Zlínem. Ne. Jo. To nevim. Tak jo. Čau." … "Jéžiš já tam nechal bágl sem já to.." … vrací se do haly, ze který právě vycházejí ta čtyři povědomá děvčata. Zastavila se u sloupků a hezky číhají na Vaška… "Ty holky sem musej chodit snad pořád. Tu blonďatou sem viděl i na minulým zápase. A to tu byla sama..no na tom zas tak moc nesejde."

"Ahoj Venco, dáš mi prosimtě podpis?" přišla k němu ta blonďatá…
"A jak se jmenuješ?" …
(myšlenky... Zblízka nevypadá vůbec špatně.)… /FIKCE JE HOLT FIKCE/
"Nika."
"Dobře. Tady to je."
"Dík."
Přišla za nim ta černovlasá – "A dáš i mně?"
(Vašek se zamyslel... Záleží na tom co ti mám dát…ale tobě bych dal hodně…) "Jo jasně."
"Prosím pro Evelínu."
"Tady to máš."
"Díky."

Vašek vlezl do auta, tím veškeré živoucí organizmy na parkovišti unikly, včetně čtyř dam. Zůstalo tam jen pár aut...

Teď necháme Vaška, aby si od nás na nějakou dobu odpočinul. Podíváme se příště, jak budou hrát Sparťani proti Zlíňákum… Aneb fikce proti skutečnosti ??

 

DALŠÍ
N
 
Druhý díl
 


www.hokej.cz
Připojte se ZDARMA!