MS 2004 na OHF

Delegace na relegaci

(2.5. Roj) Tvrdé jádro slávislitického fanklubu dostalo nápad vytvořit Japoncům důstojnou atmosféru a podívat se za 130 kaček na zápas MS. Bez front, bez překupníků (i když od nich by možná lístky byly za bůra :-)
Je zajímavé, že nejdůležitější zápasy MS jsou tak krásně levné. Vždyť je úplně jedno, jestli naši skončí první, nebo osmí, za rok bude zase všechno jinak. My jsme se tentokrát rozhodli jít na existenční utkání, které napoví, které týmy budou relegovány do béčka.
Ke slávistům se přidalo i pár "normálních lidí", skupinka byla asi desetičlenná. Skoro všichni ve stylových dresech a čelenkách, Kotel Heřmánek vyrobila speciální česko-japonskou vlajku, červené slunce v ní bylo vytvořeno kruhovou dírou v bílém obdélníku. A slávistický dres, ve kterém je logo překryto červeným kolečkem, vypadá ještě japonštěji než to, v čem samurajové hráli :-) Bohužel chyběly bubny. Zato jsme měli oboustranně vyvedenou ceduli s výraznou šipkou a nápisem "SCORE THERE!", Japonci mají v Evropě problémy s orientací :-)

Slávisti mají velmi negativní zkušenosti s krvelačným hustapem, proto šli na první třetinu na místa, kam měli vstupenky, tedy nahoru. Jenže tam fandili do plexiskla a navíc dole za brankou se vytvořila skvělá příležitost. Byl tam Japonec s bubnem, roztahány velké vlajky a asi dalších 5 Japonců a japonek se pokoušelo fandit. Takže klasický scénář: Během přestávky jsme přišli posílit bubeníka a konečně vznikl pořádný kotel.
ketelBohužel, Kazachstán zápas otočil a ještě do druhé přestávky vedl 4:2. Japonce v našem kotli to ale vůbec nezlomilo a s úsměvem neúnavně fandili své "Nippon, Nippon". My, Češi, jsme jejich poněkud monotónní fandění obohatili, a oni se kupodivu úspěšně přidávali. Třeba foneticky:
Lecgou Nýýýpon
lecgou Nýýýpon
lecgou Ny-pon z Ja-pon-ska!

Nejsem si jist, zda naši černovlasí spolufanoušci nepojali podezření, že si děláme srandu. Ale "Dáme góla dáme!" zpívali naprosto perfektní češtinou a zjevně věděli, co.
pupendoDo našeho kotle se postupně nenápadně přidávali další lidé s japonskými vlajkami a místní kameraman nás pak zabíral prakticky nepřetržitě. Na třetí třetinu přišla i halasná skupina Němců v národních dresech, takže české fandění bylo bylo občas vystřídáno německým chorálem, kde slova "Zupr Dojčland" byla nahrazena slovy "Zupr Nypon".
Jak vedro v kotli stoupalo, šli slávisti do pupenda, čili svlékli horní polovinu těla. Ale vznikl problém, jak realisovat japonskou vlajku na holém těle? Červené terčíky se daly z dresů odmontovat, Heřmánek měla určitě i dost zavíracích špendlíků, ale kluci její piercing odmítli. Nakonec jediný André měl kolečko, které lepilo a tak si na hrudi hrdě nesl vycházející slunce. A prorazil s tím i do světa.

Zápas byl po 60 minutách ukončen, protože hrozilo, že se za branku přesune veškeré osazenstvo haly. Hokej je velká zábava, pojďte zas na relegaci!

transparentTady je krakonošovo!

Vrátínek dává své krásné fotky do speciální fotogalerie, pozor, chce to rychlé připojení nebo dost trpělivosti. Vychutnat tam můžete nejen góly a zajímavé situace z ledu, ale i z hlediště. Vynalézavost a vtip fanoušků se projevuje na rozličných trasparentech. Jeden z nich, který připomíná jeden Hušákův vedlejšák, je z našeho zápasu s Rakouskem.

obrazovkaNovinky ve fanďáku, padělky

OHFko přečetli a telestěnu dali o něco výš. Ještě je to málo, ale už je to aspoň trochu použitelné.
Žetony teď platí na každý den v jiné barvě. Takže pokud je neutratíte, máte smůlu, zítra neplatí. Pěkná zlodějna. Mě se to netýká, 20 metrů vzdušnou čarou od fandáku je hospoda U zdi, kde mají pivo za 14.50, tlačenku za 30...
Ale Sazka po ostudě s padělanými lístky asi dostala pořádný strach. Ve skutečnosti je to ještě horší. Ony se ty padělky ani nedají poznat. Poznají je podle toho, že čtecí zařízení zahlásí, že na lístek s tímto kódem již někdo prošel. Takže se vyplatí jít do haly jako první, i když máte falešný lístek, smůlu má ten, kdo přijde po vás. Pokud si nesednete přesně na své místo, ale o kus vedle, hustapo vás nemá šanci dostat :-)
Sazka podává trestní oznámení, ačkoliv správně by měli poškození podat trestní oznámení na Sazku. To ona pustila do světa "vstupenky", které dokáže padělat váš mladší brácha. Nechci se opakovat...

Další články z MS2004

Delegace na relegaci (2.5. Roj)
Kotel v Šaška aréně!! (28.4. Roj)
Ve fanďáku jednosměrka!(27.4. Zuz)
Ima vída, ima vída, ima vídaes-terajch! (26.4.roj)
První den (25.4.roj)
Ještě dva dny (21.4. roj)
OHF logo
Index MS 2004

Česťa

Opravdový rozhodčí ochotně a rychle odpovídá na vaše dotazy!
Viz Česťova poradna. Ptejte se!
NHL2004
Addony pro MS 2004

OHlasy

diskusní fórum