MS 2004 na OHF

První den

(25.4.roj) První povinné vítězství máme za sebou, tým predvedl nádherné kombinační akce, bohužel zakončení se povedlo jen třikrát v první třetině, později jsme trpěli tím, že místo střely přišla přihrávka, což ke gólu nevedlo. Za průšvih můžeme označit to, že jsme dostali gól, cíl před zápasem byl žádný nedostat. Vokoun si zachytal, což mu snad prospělo :-)
dvorakPřesto trenér Lener hodnotil utkání po zápase positivně a optimisticky. Věřme spolu s ním, že mužstvo se ještě sehraje a zlepší. Nezapomínejme ale, že sehrají se i všichni soupeři.
Letos máme poprvé v hale Opravdového fotografa, a Vrátínkovi neunikly ani dva naše góly. Kdo to někdy zkoušel, ví, že vyfotit gól není jednoduché. Kochejte se :-)
jagrJinak včera k žádným drtivým výsledkům nedošlo, Slováci-UKR jen 2:0! Jen Švédi svou úlohu favorita splnili stoprocentně. Ale jedno překvapení bylo. Nejjednoznačnější výsledek: Rakousko převálcovalo Francii 6:0. Drtivý výsledek, drtivý průběh, frantíci si doslova ani neškrtli! Dneska jdu vsadit nulu na AUT-CAN, ten kurs za to stoji! :-)

Lotyši

lotyšPoprvé jsme je zmínili před 6 lety, kdy jsme viděli dodávku plnou Lotyšů, která měla přes celý bok verš: We are going to Basel to fuck-off Fasel. Od té doby nechybí setkání s nimi na žádném MS, kromě Jonkopingu - hráli v jiném městě a nepostoupili. Letos poprvé zažila Praha, jakou invazi dokážou udělat, dálka nedálka! A skoro všichni jeli NA BLINT! Bez lístků. Ale to my Češi děláme taky :-) Lidi, já se tak těším za dva roky do Rigy...
Při zahajovacím ceremoniálu, který byl překvapivě dobrý, padlo jméno Reného Fasela. Pískot byl asi slyšet i v televisi. To pískali hlavně Lotyši, i když Češi se přidávali. Následně na jméno Hušák pískali Češi osamoceni, do Lotyšska jeho věhlas zatím zřejmě nedosáhl. :-)
A že umí udělat atmošku, bylo včera slyšet dobře, přeřvali jsme je jen po našich zdařilých akcích. Některé jejich kostýmy vypadají fakt hrozivě.

Fanďák a žetony

stan stan Fanďák stojí kousek od haly,  uvnitř se čepuje pravý pěnivý Budvar, bohužel cena 40Kč je dost vysoká, zvlášť, uvážíte-li, že dvěstě metrů odsud v hospodě Švejk u Brázdů mají dvanáctku Plzeň za 23Kč. Ale to musite opustit oplocený areál, kde zdržují a opruzují žluťásci, kteří mají za úkol nepustit dovnitř nikoho bez vstupenky.
budvarPtal jsem se jich, jestli to musí být vstupenka na probíhající zápas, nebo stačí libovolná na MS. Prý musí být na TEN DEN. Ale v buďte klidu, projít se dá celkem bez problémů i bez vstupenky, jen ta fronta zdržuje. Uvnitř areálu totiž bují černý obchod. Zvláště Lotyši jsou kupní silou k nezaplacení. Opravdu by mě zajímalo, co měl Hušák tímhle systémem distribuce lístků za lubem.
Ještě jedna absurdita: Při vstupu do fanďáku si musíte koupit "žetony". Ty žetony jsem zapomněl vyfotit, zítra to tu budete mít. Jsou to kusy tvrdého papíru, vyseklého dokulata a potisklého. Dám sem fotku 2:1, když si to stáhnete a vytisknete na 3milimetrovy kartón, můžete vyrazit na budvarové orgie. Já myslím, že během těch 14 dnů to někdo prostřelí ve velkém a bude možno tyto žetony koupit pod rukou po koruně.
Koho nebaví stát frontu na žetony, může zaplatit rovnou prachama. Jde to! Nevím, jestli ty reálné peníze jdou do kapsy příslušnému výčepákovi, a on při inventuře dorovná rozdíl v podomácku vyrobených žetonech...
V každém případě kdo tenhle systém vymyslel, musel být ekonomický sebevrah. Diletantismus lidí, kteří nikdy nebyli v hospodě.
Nevýhodou kvalitního piva je dlouhá doba čepování, takže polovinu plochy fanďáku vyplňují fronty na pivo. Píp by tam mělo být asi třikrát tolik, aby to stačilo.
televiseJak jsem již psal, typický fanďák se vyznačuje přítomností velkoplošných obrazovek. Zde je to vyřešeno typicky po česku :-)) Na pódium jsou vytaženy dva obyčejné televizory :-))) Na každém rohu jeden Viz obr. Pro srovnání: V provinčním Norimberku 2001 byla obrazovka 3x4 metry, zavěšená na jeřábu asi 6 metrů dolním okrajem nad zemí. V Praze Lotyši smíchy popadali na zem. Češi se styděli. Světový unikát!
Ono unikátní je i pojmenování tohoto. Typicky velkohubé: FUN ARENA. Slovem "arena" se obvykle označuje kruhový objekt, který má svažité hlediště okolo celého obvodu. Co má ten stan společného s arenou?

Arénu nemohou zkolaudovat

tribuna Protože mě neustále vytáčejí lži o tom, jak je ze všech míst perfektně vidět, vyfotil jsem realitu. Tohle je severní strana haly, o jižní jsem psal už při finále ELH. Všímejte si kruhu pro vhazování. Nikdo přede mnou nesedí, jsem v 15.řadě. To, co překáží, je hrana tribuny asi 8 metrů přede mnou. Okraj je více než metr za kruhem pro vhazování. Když si to promítnete naproti, vidíte, že 4 metry ledu nevidíte, protože tribuny mají prostě příliš malý sklon To je 12.5% ledové plochy. Podotýkám, že když před vámi sedí diváci, je to ještě horší.  Dobře vidět je jen z prvních dvou řad horních tribun. Tento problém v Hartwallce nebyl a celou halu to disvalifikuje z jakýchkoliv tabulek o počtu diváků. 18 000 diváků je přehnaný údaj, protože několik tisíc jich nevidí. Situaci ještě zhoršují kamery, které opravdu dost překážejí i na horních tribunách. Kolaudační komisi by v odvolacím řízení mohlo zajímat, že je nefunkční :-)
Srovnávat Šaška paskvil např. s Hartwall arenou může opravdu jedině odbor desinformací Sazky.
My si můžeme dovolit napsat pravdu, protože na OHF Sazka neinseruje.

K tématu lze připsat i to, že nefunguje časomíra. údajně za to může brankové světlo, které rozsynchronisovává operační systém.
Údajně budou branková světla nahrazena červenými praporky v rukou brankových rozhočích. Věřte nevěřte....

TV přenosy z Vítkovic

Protože přenosy z Prahy nestíhám :-) , mohu se vyjádřit jen k těm z  Ostravy. Zdá se to jen mně, že kameramani nějak nestíhají? Pohled občas zabloudí do místa, kde puk není. V plné akci. To dřív nebývalo. Taky se mi vůbec nelíbí ten šedivý předěl, když dávají opakovačky. Jak přes celý obraz jede ten šedivý nápis World championship, nebo co to je. Trvá to déle než půl vteřiny, je to strašně otravné, k nepřečkání. Navíc kvůli tomu nestihnou občas ani vhazování. Nejlepší by bylo, kdyby ty předěly zrušili.
Ke kvalitě vlstního komentování výhrady nemám, elektrická tužka a ulomená anténa v rukou J. Králíka je nepřekonatelná :-)

Další články z MS2004

Delegace na relegaci (2.5. Roj)
Kotel v Šaška aréně!! (28.4. Roj)
Ve fanďáku jednosměrka!(27.4. Zuz)
Ima vída, ima vída, ima vídaes-terajch! (26.4.roj)
První den (25.4.roj)
Ještě dva dny (21.4. roj)
OHF logo
Index MS 2004

Česťa

Opravdový rozhodčí ochotně a rychle odpovídá na vaše dotazy!
Viz Česťova poradna. Ptejte se!
NHL2004
Addony pro MS 2004

OHlasy

diskusní fórum