MS 2004 na OHF

Ima vída, ima vída, ima vídaes-terajch!

(26.4.roj) austriaNeděle se zapsala do dějin našich jižních sousedů vítězstvím nového presidenta Fischera nad jeho soupeřkou Ferrer-Waldnerovou. Ale pro mnohé bylo daleko důležitější jiné "vítězství" v Praze. Rakušané byli 50 minut lepším týmem, ale Kanada v posledních 10 minutách zápas dokázala vyrovnat. Tip vyšel přesně podle předpokladů :-) Typická ukázka profesorského hokeje proti nadšení a bojovnosti, kdy se outsider zalekl možnosti vyhrát.
Odpoledne dokázali Francouzi odolávat favorisovaným Švýcarum celých 25 minut, než dostali první gól. Poté se úplně sesypali. S troskou týmu, co zbyla,  by si hravě poradili i ... Budějovice. Jestli se nevzpamatují, jsou jasným sestupujícím.
Rakouští fanoušci jsou pro mě stejným překvapením, jako hráči (i když vynikajícího brankáře Diviše si pamatuji z Norimberka 2001). Červenobílé skupinky vytvářejí svému týmu dobrou podporu a jejich hráči jim po zápase okázale poděkovali.
Hopp swiiz! Přístup hustapa v hale se od finále ELH trochu změnil. Rakušané, Lotyši, Švýcaři i Němci totiž dost často povzbuzují vestoje a zatím je hustapo nezmasakrovalo. Švýcaři měli v kotli i buben. A samozřejmě obrovskou plachtu, dokonce ne jednu! A včera jsem v tiskáči viděl i maníka na kolečkových bruslích. Na můj dotaz, jestli se to smí, odpověděl, že u vchodu žádný obrázek s přeškrtlými bruslemi není :-) Asi to zkusím taky. Povrch je v hale kvalitní. a bez hrbolků.
Policejní přítomnost v okolí haly je asi s ničím nesrovnatelná, konference MMF byla slabý odvar. Při odchodu byl večer kordón prakticky od plotu až do metra, přitom kordón blokoval  výstup z metra a dovnitř se muselo okolo budovy. Myslel jsem, že tolik policistů u nás ani není.
Ten plot okolo haly mě nepředstavitelně štve. V neděli nechali otevřenou jen jednu branku, pochopitelně tu nejvzdálenější od fanďáku. Boj s terorismem už můžeme odpískat. Boj s terorismem jsme už definitivně prohráli.
Jak to dělají třeba v Imole, kde odbaví  dvacetkrát tolik diváků, je mi záhadou.
obrazovka

Do fanďáku už dali větší obrazovku.

Svět se mění strašně rychle. V neděli OHFko četli, nelenili a postavili větší obrazovku. Viz foto. Naštěstí tam nechali i ty dvě původní televise. Protože celá ta obří nádhera stojí prakticky na zemi, může se na ni dívat jen jedna řada diváků. Ta hned u zábradlí
Třeba si to tady zase přečtou. Takže pro jistotu zřetelně a jasně, myslíc přitom na soudruha Krakonoše: Pověste ho vejš!

Obrazovka v hale

Jestli jste si mysleli, že když máme asi bez přehánění nejlepší kostku v Evropě, že to bude pro fanoušky přínos, jste na omylu. Místo opakovaček a sporných situací se na ní v době přerušení hry hraje americky přiblblá hra "Kiss me!", asi víte všichni, o co jde. Hokejový divák je tím degradován do role idiota sledujícího estrády na n@vě. Smutné na tom je, že hodně Čechů jim to baští a poslušně se na povel pusinkuje a pitvoří. Věřím, že to je vina systému loterijní distribuce, takže na hokeji nesedí průměrný vzorek hokejového národa. Tuto domněnku potvrzuje zkušenost, že cizinci opičkují mnohem méně ochotně, často kameru vyfakují. Jeden Švýcar ukázal hodně oplzlé gesto, fuj, ještě teď se červenám ;-) Takovéto maličkosti ve mě udržují naději, že svět ještě nezemřel :-)

Tímto vyhlašuji soutěž o nejoplzlejší Kiss me!. Výherce bude vysprejován na pamětní desku přes jméno Hušáka :-)
Ale pozor! Pokud by se z toho stalo nové pravidlo a nový povel "Fuck off me!", bude nejlepší tu obrazovku ignorovat.

Další články z MS2004

Delegace na relegaci (2.5. Roj)
Kotel v Šaška aréně!! (28.4. Roj)
Ve fanďáku jednosměrka!(27.4. Zuz)
Ima vída, ima vída, ima vídaes-terajch! (26.4.roj)
První den (25.4.roj)
Ještě dva dny (21.4. roj)
OHF logo
Index MS 2004

Česťa

Opravdový rozhodčí ochotně a rychle odpovídá na vaše dotazy!
Viz Česťova poradna. Ptejte se!
NHL2004
Addony pro MS 2004

OHlasy

diskusní fórum