MS 2004 na OHF

Ještě dva dny

(21.4. roj) Sobota se nezadržitelně blíží, ještě stále není hotové N@VÉ OHF, ale já to nějak stihnu :-)

V pořadu BBV před osmou jste si možná všimli, že sporťáci naznačovali cosi o problémech s kamerami a že doufají, že se čtvrteční přenos uskuteční. Co za tím vězelo? Vězte, že celé to bylo takto:
Česká televize si vybudovala stanoviště pro kameru o něco výše, aby nedocházelo k podobným trapasům, jako při finále ELH, kdy občas diváci neviděli hru, ale diváky :-) Tímto opatřením ČT by ovšem mohlo dojít k tomu, že některým divákům v hledišti by kamery překážely ve výhledu. Pořádající agentura situaci chtěla vyřešit tak, že by poškozeným divákům byla nabídnuta jiná, lepší místa.
Když to celé viděl nejvyšší, sám Krakonoš, nařídil stanoviště zbourat. ČT tedy ostrouhala a věc se vyvíjela dramaticky, dokonce padl návrh, že na ČT2 bude místo hokeje odvysílán titulek "Děkujeme Sazce".
Nakonec zřejmě k nějakému kompromisu došlo, protože v BBV po desáté už přímý přenos ohlásili jako jistotu.
V každém případě je zde další důkaz, že zázračná hala není zdaleka tak zázračná a že architekt, který ji nakreslil, byl pěkný hlupák, když vůbec nepočítal s kamerami.

Proč je logo MS tak hnusné?

Když jsem ten skvost viděl poprvé, hned jsem si řekl, že ho budu ignorovat. Koblihy ve friťáku, co to má znamenat? Možná se mi budete smát, ale prostě jsem nepochopil pointu a došlo mi to až dnes, co ty koblihy mají představovat. Letopočet o3 !!!
Se znalostí pointy už bych tomu grafikovi leccos odpustil, ale - jaký že to máme rok? Pointa není pointou, naopak máme pointu novou: Buď to logo nepochopil ani sám zadavatel (ČSLH), nebo chce jeho prostřednictvím navždy zapsat do historie doklad o vlastní neschopnosti uspořádat MS včas.
Co z toho je lepší?

Fanďák bude i v Praze?

Ke každému MS neodmyslitelně patří fanďák (z německého Fandorf), vesnička někde poblíž haly, kde se čepuje pivo, kde se dají koupit suvenýry a kde se na obří obrazovce sledují zápasy, na které zrovna neseženete lístky. Je to v podstatě základna fanoušků. Poprvé jsem o tom psal před pěti lety z Norska.
Dnes jsem se od jednoho z pořadatelů dozvěděl, že to staveniště západně od haly, směrem k Balabence, bude fanďák! Huráá!!! Zatím (dnes) je hotová jen ocelová konstrukce, ale přece už víme, že u nás se zázraky dějí dvakrát do týdne :-)

Vyznanie :-)

Přes ten nepředstavitelný bordel, který toto MS provází, přes ostudu, které si začínají všímat i zahraniční novináři, přes hluboký odpor k Hušákově barabizně, zůstávám hokejovým fandou.
To nelze přebít ničím. Takže vím, že si zas vyřvu hlasivky (právě doléčované biseptolem ještě z baráže), vím, že chci zvítězit, vím, že hokej je nejkrásnější hra a zlato je nejkrásnější odměna.
Hoši, bojujte a natřete jim to! Navzdory všem Hušákům, Ječmínkům a hustapákům!

Další články z MS2004

Delegace na relegaci (2.5. Roj)
Kotel v Šaška aréně!! (28.4. Roj)
Ve fanďáku jednosměrka!(27.4. Zuz)
Ima vída, ima vída, ima vídaes-terajch! (26.4.roj)
První den (25.4.roj)
Ještě dva dny (21.4. roj)
OHF logo
Index MS 2004

Česťa

Opravdový rozhodčí ochotně a rychle odpovídá na vaše dotazy!
Viz Česťova poradna. Ptejte se!
NHL2004
Addony pro MS 2004

OHlasy

diskusní fórum