MS 2004 na OHF

Ve fanďáku jednosměrka!

(27.4. Zuz) Docela zajímavým úkazem ve fanouškovském stanu (fun areně neboli fanďáku) je organizace vstupu a výstupu lidí. Na včerejší zápas s Kazachy jsem lístek nevybojovala a ani mi to nevadilo, chtěla jsem se podívat, jak ten fanďák funguje, co tam mají a tak vůbec, abych to mohla porovnat s fanďákem ve Finsku.

Do onoho posvátného prostoru dění mistrovství, tj. na stanici Českomoravská, jsme s kamarádkou Eliškou dorazily právě v době, kdy končil zápas Lotyšsko-Německo. Z velké Areny se valily davy lidí. Někteří opouštěli drátěnou klec kolem Arény, někteří mířili do fanďáku. My s Eliškou jsme naivně bojovaly proti proudu valícímu se z díry v plotě. Zachytil nás sekuriťák a dostaly jsme kázání, že tato díra je určena pouze pro výstup, pro vstup musíme vedle. Ovšem díra vedle byla ještě zavřená. U těchto nebeských bran jsem narazila na Dvořáky, se kterými jsme strávili vloni čas ve Finsku. Poradili nám, že do fanďáku se dá dostat z jeho druhé strany. To znamenalo ujít předloooouhooou cestu podél plotu okolo fanďáku až úúúplně dozadu, je to bratru dobrých 300m.

Po příjemné procházce jsme s úsměvem na rtu pozdravily žlutě oděné hlídače vstupní branky. Tato je široká asi 60cm, aby dvěma žluťáskům neunikla opravdu ani myš. Bohužel ani tady jsme neuspěly. Neměly jsme totiž lístek na zápas. Nevěřila jsem tomu, že do fanďáku můžou jen lidi, kteří mají lístek do haly. Bylo tomu tak. Ptala jsem se slečny žluté, proč předpokládají, že lidi s lístkem do haly chtějí sledovat hokej ve fanďáku. Slečna pouze opakovala, že je jí to líto, ale pustit mě nemůže, protože má nařízeno tudy pouštět jen lidi s lístkem. Dala mi dobrou radu, ať se zkusíme do drátěné klece a tím i k fanďáku prosmýknout předním vchodem k hale. Takže čtvrtkilometr okolo plotu zpět a pokus - a ejhle, ono to šlo a zcela bez potíží!!!
obrazovkaVe fanďáku se vesele mísili lidé přicházející předním a zadním vchodem. U těch, co přicházeli tím protekční zadním jste si mohli být jisti, že mají lístek na zápas. Ti z předního lístek mít mohli, ale nemuseli. Proč ta rádoby separace, na to jsem nepřišla.

Ve fanďáku jsem strávila veselý večer ve společnosti hlavně Němců a Lotyšů, protože Češi tvořili jen mizivé procento osazenstva. Fanďák je ve srovnání s tím finským opravdu chudý příbuzný. Velkoplošná obrazovka je spíš maloplošná, navíc je postavena tak metr nad zemí, takže pokud se okolo srotí víc lidí, vidí na ni tak první 4 řady. Na pouhých dvou malých televizích není vidět nic, pokud před nima nesedíte jako v obýváku, což u počtu pětiset lidí jde jen těžko.
Po zápase, asi aby byl zachován rádoby jednosměrný provoz výstupu, lidi mohli vycházet pouze zadním vchodem a k onomu tolik proklamovanému metru museli opět obejít celý předlouhý plot. Asi aby se z nějakých těžko pochopitelných důvodů nemísili lidi, kteří jdou z hokeje v Aréně s těmi, kteří jsou z fanďáku. Že se fanďák, který všude jinde byl vždycky centrem oslav vítězství, zavíral okamžitě po vyhraném zápase domácích, to už je druhá věc.

Takže pro poučení návštěvníků příštích - do fanďáku můžete vstoupit předním vchodem s lístkem na zápas i bez lístku na zápas. Ke vstupu zadním vchodem potřebujete lístek na zápas. K odchodu pak použijte výhradně vchod zadní.

Mám obavu, že pokud se bude podobná politika prosazovat i na extraligových zápasech Slavie, mohli bychom se setkat třeba s tím, že jižní vstup do Arény může použít například pouze ten, kdo už má vedle lístku na zápas i pro tento měsíc zaplacenou fakturu za mobilní telefon a severním můžou i neplatiči, pokud mají lístek na zápas:)

Další články z MS2004

Delegace na relegaci (2.5. Roj)
Kotel v Šaška aréně!! (28.4. Roj)
Ve fanďáku jednosměrka!(27.4. Zuz)
Ima vída, ima vída, ima vídaes-terajch! (26.4.roj)
První den (25.4.roj)
Ještě dva dny (21.4. roj)
OHF logo
Index MS 2004

Česťa

Opravdový rozhodčí ochotně a rychle odpovídá na vaše dotazy!
Viz Česťova poradna. Ptejte se!
NHL2004
Addony pro MS 2004

OHlasy

diskusní fórum